Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

dosak

Nečekal sem mnoho, ale říkal jsem si, že téma je jedno z mých oblíbených, navíc by to měl jistit Sean Penn, tak by to mohla být příjemná oddychovka. Bohužel právě Sean Penn je zoufale špatnej, tohle mu prostě nesedlo. Z oblíbeného tématu zbyly trosky, ani Steve Jablonsky to nezachránil. Příběh sám o sobě vlastně ničím výjimečný a když přidám časté laciné efekty, zbydou mi už jen ty 2* za hezký kostýmy a hlavního hrdinu Joshe Brolina, kterej si odehrál svoje. ()

tomkat

Slabé 3* - ani šikovní herci nezachrání tuctový námět (což by samo o sobě tak nevadilo) a slabou logiku děje. **následuje spoiler** Mafie v rámci msty toliko rozstřílí dům jednoho z hrdinů a konec; když na chvilku chytnou lupiče v kasínu a snadno identifukují, že je to polda, nepřijde jim to divné, ani když se objeví další podobné útoky; hlavní hrdina se na konci jen tak vzdá policejní práce, když je pro něj celou dobu vším a mohl by klidně třeba jen v závětří pochůzkařit (a vůbec, co tak asi bude zbytek života dělat?) **konec spoileru** Pokud chcete vidět víc chemie "Gosling-Stone", zkuste film Crazy, Stupid Love - z něj mám nakonec celkově lepší dojem. ()

jerzy1976

Už dlouho jsem neměl tak rozporuplné pocity, jako po shlédnutí tohoto filmu. Námět bezpochyby zajímavý, výprava super, herecké obsazení v pohodě...ale ten děj... Možná kdyby se děj držel více historie, bylo by to lepší a mohl z toho být zajímavý thriller. Cohen se třeba dostal ve skutečnosti do vězení za "nudný" daňový delikt.... Závěrečnou půlhodinu jsem měl pocit, že sleduji remake Komanda a čekal jsem, kdy na mě někde jukne Arnold...palba ze samopalů, dobývání hotelu...a závěrečný boxerský souboj...to už snad psal scénárista v nějakém opojení, jinak si nedovedu představit, jak na takový konec přišel - u filmu, kde se píše, že je podle skutečných událostí...To mě přišlo, jako kdyby se třeba ve filmu o invazi v Normandii objevili kromě vojína Ryana ufouni z Independence Day :-) ()

babuca

bolo to skvelé, malo to atmosféru, dobrých hercov, výborný príbeh. 90% Opäť raz nedocenený film na CSFD - tu sa už fakt neoplatí spoliehať sa na hodnotenia. Po komentároch k tomutto filmu so sa rozhodol vyhádzať 2/3 starých obľúbených užívateľov. ()

47rieper47

Tak trochu rozprávka o gangstroch a policajtoch, zo šťastným koncom. Nemuselo to byť zas tak moc sladké, ale zlé to rozhodne nebolo. ()

Milan-K

Velké očekávání vystřídalo zklamání. Úžasné scény, kamera, výprava, propracovanost atmosféry, herci, ale ... nedostal jsem tu žádanou dávku charakterního vývoje záporáka a dektiva (jako jsem třeba dostal ve filmu Americký Gangster). V mafiánkách je také veledůležitá role záporáka a Sean Penn mě nepřesvědčil. ()

Tux.cz

Milovníci dobré whisky, jazzu, krásných aut, žen a pořádné porce oloa si přijdou na své... Kruté nadvládě gangstera Mickeyho Cohena se postaví můj oblíbený tichý protagonista Ryan Gosling, který se poslední dobou velice rád zapléta s podsvětím. Tentokrát však není sám a při ruce bude mít partu ostřílených hochů, kteří nechtějí skončit v propadlišti dějin L.A. Gangster Squad nabízí přímočarý děj .. no vlastně nelze od toho očekávat nic jiného, než přímočarou gangsterku, která od první minuty nabere rychlý spád a než se nadějete, budete sledovat titulky. Nerad porovnávám, ale ve srovnaní s Neuplatnými lehce zaostává.. ()

BlackJoker

Ryan Gosling jako superpohodovej kliďas v pozvolna běžící akční krimi, Ruben Fleischer po ukrutném Zombielandu zrežíroval další z povedených gangsterek, možná tomu chybí hlubší propracování postav, trochu výraznější atmosféra a pak ten fakt že pár "čestnejch poldů" zničí impérium nechutně bohatého a mocného "padoucha" ale to už ktomu ňák tak patří <75%> ()

Onlajn

Po shlédnutí jsem byl dost zklamaný. Když jsem nedávno viděl film Země bez zákona, tak mě takový žánr zaujal, že jsem našel tento film a těšil jsem se, co producenti vymyslí. Již ke zmiňovanému snímku se tento film ani zdaleka nepřibližuje. Příběh je nudný, stejně jako zpracování příběhu. Čekal jsem něco víc. ()

RISOvonVODKA

Zase raz film, ktorý mi fakt sadol. Pozor, nie je pre každého. Jednoducho sa ponoríte do tej atmosféry alebo budete pri obrazovke trpieť a stonať. Ja som sa našťastie ponoril do deja, vychutnal si 50. roky, Emmu Stone a klasické prestrelky. Neočakávajte hlboký dej a myšlienky. Ak by som mal ísť skutočne do hĺbky, musel by som ísť s hodnotením dolu a to nechcem. Čistý guilty pleasure. ()

JerryPilsen

Gangsterka podle "skutečné události" nešlape vodu,ale pěkně odsýpá a nenudí.Penn je opět skvělý a policajti uvěřitelní.K lepšímu hodnocení mi scházela větší kontinuita mezi jednotlivými scénami. ()

Akatinka

Ani ty tři hvězdičky by si to ode mě nezasloužilo, kdyby to nebylo podle skutečné události. To je to, co podle mě filmu dodává na zajímavosti a oblibě, jinak jako obyčejný film by to skutečně za moc nestálo. Nijak zvláštní děj, nijaká zápletka, občas se tam děly věci bez nám známého impulzu a tak dále. Tohle všechno je ale v pořádku...a to jen proto, že je to podle skutečné události. Jinak, ale skutečně chválím obsazení. ()

zimi

Stal se zázrak!!! Nemám rád mafiánské filmy, to je první, který se mi líbil a to, že hodně! Herci nemaj chybu a napětí by se dalo krájet, přestřelky super natočené, pro mě mezi 4 a 5*, ale je to zatím nejlepší mafiánský film, který jsem měl možnost vidět!! Kam se hrabou všechny díly Kmotra!!!! Určitě doporučuji!!!! ()

Edwin44

Tak tohle mě hodně bavilo. Všechny postavy od Goslinga po Penna jako záporáka byli skvělý. Jediný co mě vadilo byla Emma Stone jako taková femme fatale, představoval bych si tam lepší obsazení. ()

Gnukleus

Film se mi líbil, proč ? Parádní herecké obsazení. Film má spád a zápletka je krásně gangsterská. Co očekávat ostatně od filmu, který je zaměřen na tuto dobu. Co ještě vyzdvihnout, ve filmu není nesmyslné romantické klišé ! Film si nehraje na nic víc než je. Nechápu přechytralé názory na filmy obecně, jakoby snad jejich autoři vystudovali filmařskou nebo žurnalistickou školu - těm se totiž říká kritici. Jsem běžný divák a mě se film líbí a jestliže, je běžný divák cílovou skupinou, potom to dává smysl. Aspoň mě. ()

Sonjoe

Absolutny megafilm a intelektualom v mendzestrakoch vadi, ze tam nebola hlboka hlbka a melodramaticke nudne zlataniny ako hnusnu film "The Words" ci "Koza v ktorej zijem". Bolo to nadupane, obsadenie, prevedenie, hranie. Poriadna davka retro gangstrovky... 100% ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka