Extrémní rychlost

• Francie Overdrive (více)

Film vypráví příběh dvou bratrů, zlodějů aut, kteří cestují za novou zakázkou na jih Francie, kde se dostanou do hledáčku místního zločineckého bosse. Zloději Andrew a Garrett Fosterovi (Scott Eastwood a Freddie Thorp) se specializují výhradně na nejdražší luxusní auta. Byli najati na krádež nádherného Bugatti z roku 1937 v hodnotě několika miliónů eur a tak za touto zakázkou směřují na jih Francie. Ale Jacomo Morier (Simon Abkarian), místní zločinecký boss a majitel Bugatti, je chytí a nebere to vůbec na lehkou váhu. Výměnou za své životy budou muset oba bratři ukrást auto Morierovu úhlavnímu nepříteli Maxi Klempovi (Fabian Wolfrom) – a to nejen nějaké auto, Morier chce, aby Klempovi ukradli jeho nejcennější auto, Ferrari 250 GTO z roku 1962. (Vertical Entertainment)

Lacike

Dejovo mi to trochu pripominalo 60 sekund s Cageom. Dvaja bratia su donuteny vykonat lupez pre mocneho bossa. Akcia je prevedena kvalitne. Väcsinou sa jedna o poctive kaskaderske kusky. K tomu je sice dynamicky ale prehladne natocena. Lenze mimo akcie film nema co ponuknut. Postavy su nezaujimave a nielenze bol mne ich osud ukradnuty, ale mal som pocit, ze aj im je to uplne u prdele. Herecke obsadenie to tiez nezachranani. Su tam sice dve sexy baby, ale ale ti dvaja borci su bez charizmy. To sa tyka aj mladeho Eastwooda, ktoreho jedinym nadanim je to, ze sa podoba na stareho Eastwooda. Zaporaci sa pre zmenu trapne predhanaju v namachrovanosti. Napriek jeden a pol hodinovej stopazi som mal na konci pocit, ze som dopozeral nekonecny trojhodinovy epos v ktorom sa kazdych 5 minut objavil necakany absurdny podraz. 4/10. ()

ConanVJ

Tak toto je spíš extrémní nuda, kterou nezachrání ani těch pár honiček. Mladší z bratrů by za jeho herecký výkon, měl prachy ještě doplatit a ne je brát. Příběh je hodně jednoduchý a se stylem vyprávění sem u toho usínal. Za mě 10% :( ()

agentmiky

Neočekával jsem, že Francouzi se svým klonem k americkému Rychle a zběsile mohou uspět, ale dalo se na to dívat. Překvapily mě dvě věci. Tou první byl Eastwood junior, který se docela s hlavní rolí popasoval dobře, nijak zbytečně nepřehrával, celkově by se dalo jeho vystupování zařadit do kolonky přijatelné. Dále mě pak zaujalo hlavní téma, které se nevyznačovalo jen tak nějakou ledajakou krádeží aut, ale zcizováním těch nejluxusnějších historických kousků z tohoto průmyslového odvětví. I mně jako nikterak velkému fanouškovi aut zahřálo u srdce, když se na obrazovce objevovaly tak krásné vozy, které se mohou pochlubit oslnivou historií. Po stránce příběhové to nenabídlo nic inovativního, ale to se asi nedalo ani moc očekávat, honičky byly natočeny svižně, po stránce vizuální se také nedá moc vytýkat. Jsem vždy rád, když Francouzi natočí dobrý film, protože oni to umí. Závěr nechán otevřen, ale asi by se nedalo očekávat, že by nám divákům mohli filmaři nabídnout druhý díl. Já jsem s Overdrivem spokojený. Za mě dávám 67 % ()

MATADOR

Auta, holky a slunečná Francie. Scénář není úplně nejpitomější a nějaké známé tváře mi v tomto případě taky vůbec nechyběly. Na tři hvězdy, téhle francouzské variaci na Rychle a zběsile, stále něco schází. Možná případná dvojka na to mít bude :) ()

Eldrick

FAST AND FURIOUS meets NEED FOR SPEED a 60 (SE)KUND ve Francii. Dalo se to přežít díky štětkéznímu ksichtu Any de Ar(anál)mas. Horší už to bylo s koženym jelimanem, Scokotem Eastwoodem. Čím víc sraček jsem s tímhle profesionálním nehercem viděl, tím víc mě zaráží, jak mohl starej Clint zplodit takovou nesympatickou kreaturu bez talentu a ještě k tomu poměrně zakrslou vzhledem k tomu, že mladej Clint měl údajně v nejlepších letech až 193 cm. Co se týče genů, tak se teda fuckt moc nepofotrovatil, teda až na ty vrásky jako harmonika kolem očí, to je asi tak jediný. Jinak film jako zvuková kulisa v pozadí při facebookundování dobrý. ()

M.i.k.e

60 sekund meets Rychle a zběsile v garážovém výprodeji.Příběh jednoduchý jako žebřík,nesympatické obsazení (s vyjímkou Any De Armas) a CGI jak z roku 1995.Nic víc,nic míň...snad aspoň ty auta tam jsou docela fajn...20% ()

Vyhy

Už hned u první akční scény jsem bolestí přivíral oči. Na podobné blbosti mám sérii Rychle a zběsile, kde to funguje lépe.... ()

Havaj8

Hodně slabej odvar na novější díly Fast and Furious, co se týče akce a všemožnýho přechytračení. Čím víc někoho převezli, tím víc to nedávalo smysl, scénáristi si tam vkládali jenom to, co se jim hodilo. Dojem mohly udělat jenom ty pěkný tvářičky v hlavních mužských a ženských rolích. Je to béčko, kterýmu se dá obětovat těch 90 minut, ale ničím to neohromí, nepřekvapí, dokonce ani moc nezaujme. Blahem můžou chrochtat jen milovníci těch starejch bouráků. ()

kaposlav

Ničím extra film, ktorý je zameraný na fanúšikov aut a keďže mňa auta nezaujímajú, tak ten zbytok bez aut je plýtvanie času pre tento podpriemerný film. ()

KajusaK

4* ... Hlavní duo sehrané, holky doplnovaly dobře. Začátek fantas magoris jinak scénář super i když pointa předvídatelná. Auta pěkné, hudba a efekty taktéž. Spokojenost. Jinak určitě lepší než FaF a Need for speed. ()

Lachtaan

Kdyby byl tenhle film stvořen před 20 lety, zajisté by z něj byla jen šílená fraška. S vyspělou technikou dnešní doby a vedle přenádherných veteránů i moderních nadupaných kár má tenhle poněkud nevinný snímek to štěstí, že úplně nezapadl zásluhou zrození právě až v roce 2017. Nijak extrémně mě Overdrive nelákalo, ale chyběla mi tématika rychlých aut a Rychle a zběsile prostě nemá skrze historii žádnou pevnou konkurenci. Tak si pro tento subžánr musíme sáhnout i k méně podstatným dílkům, které rozhodně nenadchnou, ale ani neurazí. Třetí film s překrásnou Anou de Armas v jednom měsíci. Škoda, že se mi její filmový výběr už dost sužuje. ()

Johnny.ARN

Takéto po Need for Speed pokúrované s Dannyho parťákmi. Ale NFS so starými autami, nie aktuálnymi športiakmi. Neviem, ale mladého Eastwoooda môžem čím ďalej tým viac. Nie je to dlhé, možno by som bral trochu viac akcie, ale inak je to fajn. Krásne autá, zamotaný a nepredvídateľný dej, dobré obsadenie a európska kamera. Dajú sa tu nájsť pozitíva, tak vám poviem. 4 z 5 ()

Phietros

Od samého začátku se tu nemohlo počítat s kvalitou rychle a zběsile. Film mi utekl v kině a po shlédnutí doma, jsem byl nakonec rád. Příběh je hodně slabej, zápletka ještě horší a celkově je to taková vykrádačka 60 sekund s tváří Fast and Furious. Když bych hodnotil podle obsazenosti herců, lokace a aut ve filmě, tak vše bylo na jedničku. Ve výsledku průměr, který nenadchne, ale úplně neurazí. Pro příznivce benzínu samozřejmě povinnost vidět! 55% ()

Yoshimitsu

Když máte lásku ke krásným luxusním automobilům navíc když se, zde vyskytují staré legendy jako je: (Shelby Cobra 1964, Mustang 67, BMW 327) a podobné vzácné kousky, tak si to prostě chcete pustit a podívat se na ně. Samozřejmě je to vykrádačka 60 sekund a z části Fast and Furious, dějová linka bez duše milión předvídatelných zvratů a ta jejich vyvedená partička, uff. Už jsem rád, že trajekt je naložený a grázl okradený. Dávám 35% ()

VanTom

Typický "heist movie" se akorát v krkolomném plánu loupeže orientuje na historické legendární sporťáky. Čeká nás tedy mnoho automobilových honiček, s výjimkou té závěrečné v malebných serpentinách však takových televizních (a divoce sestříhaných). Rádoby cool mladický scénář se pak rozhodně nevymaňuje z vod jednoduchých francouzských akčních béček s vachrlatou logikou (rozuměj bez logiky), ale ani nenudí. Čistý výplachový střed. ()

m.a.t.o.

Páči sa mi, keď sa vo filme primárne zameranom na autá nemusím pozerať na po*ebané Mustangy, resp. iné americké šroty, ale na naozaj vzácne kusy (hoc väčšina z nich boli repliky, ale to neva), takže minimálne za túto snahu dávam palec hore. Celkovo to vizuálne vyzeralo veľmi lahodne, akcia vydarená, ale... scenáristi skrátka pri písaní nemali svoj deň a navyše sa snažili svoju neschopnosť kamuflovať rôznymi zvratmi, až to nakoniec úplne pochovali. Herci akože strašná slabota - mladý Eastwood, keby sa nevolal Eastwood, tak si v žiadnom filme v živote nezahrá, ale nie je to len o ňom. Zo všetkých zúčastnených som mal pocit, že to majú ťažko na háku, jedine Ana de Armas so svojou peknou tváričkou to ako-tak zachraňovala. 40 % ()

JohnSmith

Na tomhle filmu zaujmou krásná auta a velice slušná kamera, ale to je tak vše. Příběh příšerný a herci nebyli o nic lepší. ()

kenkaku

Od filmu jsem si sliboval nástupce zprasené série o dávno již (ne)rychlém a už jen zběsilém Vinu Dieselovi. Bohužel stačilo pár minut a já pochopil, že to tak nebude. Odhadoval jsme to na komedii (ti dva jsou taková telata, že snad ani tu zlodějinu nemůžou myslet vážně) a pak najednou se prezentují jako "špička v oboru"... Ha! Parodie! A v podobném duchu se pokračuje. WTF momenty střídají LOL momenty (jsem dnes tak děsně in až mě z toho rozbolela hlava) a jediné co je opravdu fajn jsou hezká auta, slušně natočené honičky a... no to je vlastně všechno. Trikově k smíchu, postavy bohužel taky (A já Eastwoodovi juniorovi tak fandil) a děj je naprostá tragedie. Takže zase nic... ()

sedm.1

Přiznávám se, že Overdrive svými třemi * nadhodnocuji, ale jednou za čas se prostě setkám s filmem, u kterého sice vím, že ve většině ohledech nepatří zrovna mezi ty nejkvalitnější podívané, ve mně osobně nicméně i tak vyvolá pocit velmi příjemné lehkosti, nenáročnosti a zábavnosti, a to se mi stalo právě v tomto případě. Říkám si totiž, proč za každou cenu kritizovat a shazovat něco, co sice není úplně na nejvyšší úrovni, ale své zásadní poslání plní na výbornou, a to kvalitně pobavit. Extrémní rychlost je tudíž opravdu svižná jízda, která se navíc nemusí stydět ani za svou zápletku, jenž má spád, pár solidních zvratů, atmosféru, a nenudící a výrazné postavy, obsazené mladými, atraktivními herci, na čele se Scottem Eastwoodem, kterému přicházím čím dál víc na chuť a minimálně v mých očích svému tatíkovi Clintovi zatím ostudu v branži rozhodně nedělá. Příznivci automobilů zde pak navíc jistě prožijí nejeden orgasmus, a to i díky velice zdařile zpracované akci, odehrávající se též právě převážně na čtyřech kolech. Celé to pojetí je pak takové lehké, veselé, barevné, snažící se být neustále cool, a nutno podotknout, že se mu to i úspěšně daří, a tak mi nedělalo ani vůbec žádný problém, že je to i plné klišé, naivity a v mnoha scénách i nesoudnosti, pokud ale divák prostě hodí logiku za záda, odměnou mu bude opravdu funkční, povedená jízda. ()

iXtr3m3

Čistých 50%, ani viac ani menej. Osadenstvo sympatické, ale inak je to všetko len vata oproti slávnejším filmovým kúskom. Toto by som zaradil niekde po boku Need For Speed, čiže klasické obligátne neurazí ani nenadchne. ()