Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Briskie

Po prvním díle jsem byl k pokračování více než skepticky. Ale co se nestalo. Změna režie se více než vyplatila. Film dostal spád, herci podávají lepší výkony než v díle předešlém a už to není ani taková ostuda pro knižní předlohu. ()

TonoM

Tohle je ještě větší pecka, než jednička. Velice originální námět s napínavým scénářem a skvělou Jennifer Lawrence, dělá z tohoto filmu trhák. Knižní předloha je ještě trošku jinde, ale film sám o sobě zaujme. Také s rekordním rozpočtem roku 2013 zaujmout musí. 80% ()

blekekeke

Jako by se oproti první části objevily barvy ... začíná to mít spád a jde to ke svému cíli ... i když hlavní hrdinka by stále mohla hrát spíše princeznu, než bojovnici ... ale co křehká duše, jedovaté šípy z kuše ... ()

veverysiak

Chlapi si nedali pokoj a museli vystavať sériu, pričom bolo jasné, že skončí ako tá o umraučaných upíroch, musím uznať, že v niečom sa oproti Jednotke podali, ale nepýtajte sa ma, v čom, no a pokiaľ by nedráždili a zostali stáť, možno by som od samého nadšenia dal viac, takže 35%. ()

Ace.A.T.L.

Je to super, stejně jako jednička a v něčem i drobet lepší. Rozhodně se filmaři mohli víc rozšoupnout a je to vidět. Měl jsem strach, jestli se to nezvrtne v duševní řešení a vymizí ty "games", ale ne a je to super. Rozhodně jsem se nenudil a bavil jsem se od začátku do konce. Za mě teda slušný 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

mstychov

Druhy dil Hunger Games me naprosto vtahnul do deje. Ani minutu jsem se nenudila. Sem tam byla nektera scena predvidatelna. Jednu hvezdu beru za obcas drsnejsi sceny typu bicovani nebo mlaceni nekoho pred nekym naschval. To se mne osobne ve filmech nelibi. Jinak super. ()

Kozlowski8

Katniss a Peeta jako poslední vítězové Hunger Games, jsou přinuceni objíždět Panam a šířit slávu a moc Kapitolu. Co je však pro ně ještě mnohem horší - prezident Snow rozhodl, že v následujícím ročníku budou soutěžit všichni minulí vítězové...Z mého pohledu scénáristicky o trošku lepší než první film, víc mne vtáhl. Jennifer Lawrence se mi líbí čím dál víc. Myslím, že jen ona samotná přidává těmto filmům hvězdičku v hodnocení navíc. 80%. ()

Ronkar

No vida, když se chytne dramaturgie kvalitní režisér, dá se primitivní zápletka posunout o celou úroveň výš a je to koukatelné bez újmy na zdraví. Dvojka Hunger games je o poznání temnější, atmosféričtější a celkově zajímavější než předchozí díl. Dokonce i ty emoce jsou tentokrát cítit, protože Lawrence se nebojí trošku té psychologie postav. Katniss a Peeta povyrostly a tvrdé zkušenosti jedničky zanechaly stopy na jejich duši i názorech. Jsou dospělejší, cyničtější a celkově sympatičtější. Trojúhleníková romance nepůsobí tak vyumělkovaně a je stravitelnější než v jedničce (vlastně jí tu kupodivu ani moc není). Ale obdobně jako u prvního dílu až na samotný závěr tu opět vidím větší kvality v první dialogové polovině. Scény potlačování zárodků rebelie jsou zajímavější, než střet v aréně. Vlastně se dá říct, že dvojka vyšlapuje YA filmům cestičku jinam, než jsme zvyklý. Nesnaží se jen vytřískat ze značky prachy a uspokojit fanynky knižní předlohy. Lawrence to vzal poctivě a za to má u mě velký palec nahoru. I když je tentokrát krvavá sklizeň promyšlenější a jednotlivé agendy hráčů logičtější, bohužel se zase treskuhodně vyhýbáme většině konfliktů a víc se tu kecá, než vraždí... škoda. Ale jako celek spokojenost. Trošku sofistikovanější děj a bylo by to na 4 hvězdy. ()

janinka123

Film, který mě do sebe vtáhl hned na začátku a vypustil až po závěrečných titulkách. Skvělé akční scény, které byly jak na běžícím páse. Výborné pokračování. ()

kolly13

Dětsky naivní slátanina pro pubescenty s několika blockbusterovými efekty. Tomu říkám zbytečný čas, při existenci toliko dobrých filmů. ()

LencaN

Katniss a Peeta se s vypětím všech sil dostali oba živí z arény Hunger Games a jako vítězové teď musí absolvovat tour po všech krajích. Tam se ale ukazuje, že lidé napříč zemí Panem berou Katniss jako naději k lepším zítřkům, protože se nehodlala jen tak vzdát autoritě. Zesilující vzdor lidu donutí ředitele Snowa, aby pozval vítěze her opět do arény. Ta už je zase o něco upgradovaná a je to mazec. Krvežíznivé opice, leptající mlha, halucinace a další vychytávky. Katniss akorát pořád neví, co k Peetovi vlastně cítí, ale její sympatie k němu začínají sílit tím, jak se spolu prodírají přes překážky. Druhý díl Hladových her je opět velice dobrý. Má vše, co má první díl. Jen prostě chybí ty momenty překvapení, kdy je divák zaražen, jak nějaké takové politické uspořádání vlastně může fungovat. Ale jinak pořád velice napínavé a k zamyšlení. ()

Heywood

Jennifer Lawrence má filmy, kde je naprosto úžasná. Ale tahle franšíza je pro mě tak blbá, jako všechny filmy podobné tomuhle. Holčička s lukem , taková nová Johanka z Arku vše zachrání a nakonec zboří ten zlý svět. Bože může být něco ještě blbějšího? Herecky výborně obsazené, technicky skvěle provedené, duševně ubohé a primitivní. 40% ()

Lilith03

Fantastické pokračování, které dokázalo, že ikdyž je něco fantastické, tak to jde ještě lépe. V tomhle dílu jsem vyloženě žrala Woodyho Harrelsona a Sama Claflina. Úžasné! ()

PTuranyi

Už je to dosť dávno čo som videl prvý diel takže nie všetky súvislosti som si dal dohromady. Napriek tomu mám pocit, že naivita príbehu sa neposunula k lepšiemu. Klišé a sterilný pátos neprehlušia vizuálne efekty a herecké mená. Všetko sa to topí v tomto falošnom odvare z Runningmana. Produkcia je technicky výborná. Efekty, hudba aj prostredie vytvára slušnú atmosféru. Problém je, že akonáhle dôjde na dialóg tvárou v tvár je to sterilné. Slová sa odrážajú prázdnym priestorom bez emócií. Chce rozprávať veľký príbeh ale uchyľuje sa k skratkám a mrhá čas zbytočnými dialógmi. Ani herci ma veľmi nepresvedčili. Scenár ich tlačí do neprirodzených polôh, v ktorých je ťažké byť autentický. 50% ()

De Large

Skvelé pokračovanie. Málokedy sa druhý diel vyrovná prvému, tu to platí do bodky. Síce, keď tak utnú aj rozdelenú tretiu časť, tak to bude hra o môj život, ale som mimoriadne spokojný. Dej bol dobre stupňovaný, síce mi vadilo, že Katniss a Peeta neboli viac samostatní, ale scenáristicky to bolo zvládnuté perfektne. Dokonca medzi nimi konečne zafungovala aj chémia. Jennifer je skvelá herečka (Oscara si za Terapiu láskou zaslúžila), ale tu som od nej videl ešte lepší výkon. ()

ceos

Temná atmosféra sa dala takmer krájať. Miestami to naozaj pripomínalo posledné z filmov o Harrym Potterovi - hudbou, kamerou, strihom - prosto celkovým dojmom. V porovnaní s prvým dielom je Skúška ohňom kvalitatívne o stupeň vyššie filmové dielo. Stálo za to si pozrieť ho v nočnej predpremiére. Kým v prvom diele bola hybateľkou deja Katniss, v pokračovaní sa z nej stáva bábka, ktorou sa snaží manipulovať hneď niekoľko mocných hráčov zo sveta Panemu. Sympatické je, že Jennifer dobre stvárnila Katnissin odpor k snahám o jej manipuláciu. A ani to jej schudnutie až tak nebilo do očí, takže celkovo pozitívny zážitok a už sa treba tešiť na finále. Hurá k poprave. ()

doogiemus

Pán Lawrence, rád by Vám podal ruku a poďakoval, že ste tento druhý diel natočil fakt podľa knihy a veľmi kvalitne! Bravo! ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky