• Austrálie

The Devil in Me

The Devil in Me

Horor

Kanada, 2012, 93 min (SE: 108 min)

Aaron Gilhuis

• Dellamorte

Vyškerený a vyshakerozrehotaný paškvil, ktorý sa pokúšal dovidieť na klasiku všetkých klasík. Preložene nablblou, našminkovanou vedmou , to bol naozaj originálny nápad. Centrál bárbina vystrihnutá z telenovely zahrala to, čo jej obmedzený herecký talent dovolil.Záver to zaokrúhlil na oblú nulu, ale dám zhovievavý bodík za názov. Po dlhej dobe film, ktorý Ma nahneval. Na "svoje" filmy totiž nedovolím nikomu a v tomto prípade ani tomu ničomu siahnuť. Soft Canada !(12.7.2012)

• psy.cho

Pre mňa po The Possession of Emma Evans ďalšie sklamanie v téme exorcismu. Na tento film som sa tešil, ale okrem nudy mi nič viac ani neponúkol. Čo musím ako prvé vytknúť je hudobný doprovod, ktorý bol tichý a nevytváral atmosféru na takýto film potrebnú. Nemalo to ten šmrc, ako sú trhačky atď. Dlhé čakanie nato kým sa niečo udeje mi ani tak nevadí, ale keď ani po dlhom čakaní sa neudeje nič, tak to už je zlé. Niektoré postavy mi boli priam nesympatické, a pripadali mi až moc amatérske. Exorcismus je pre mňa veľmi atraktívny, ale musí byť natočený aspoň trochu zaujímavo, a nie podľa šablóny iných hororov. Nudný film, ktorý si už určite nikdy nepozriem.(17.9.2012)

• dr.horrible

Toto je prototyp filmu,ktorý zabili hrozné herecké výkony.A konkrétne u Michelle Argyris je to dosť vážny problém.Keď má hrať Alex,je to zlé,ale akonáhle Alex posadne diabol,až potom začína tá pravá sranda.Nepríčetnosť znázorňuje tým,že sa pozerá do zeme a hovorí potichu a s výnimkou posledných dvadsať minút;kde sa už dá hovoriť aj o akých-takých maskách;je jediný viditeľný rozdiel medzi normálnou a posadnutou Alex taký,že má rozpustené vlasy.Tento film mi spôsobil niekoľko nekontrolovateľných výbuchov smiechu a nikdy nepochopím,ako môže niekoho udržať v napätí,alebo dokonca vystrašiť.Ale tak dobre;je to len lacné béčko,chápem a exorcistické horory mám celkom rád,takže jedna hviezda,aj to zo súcitu.Skrátka,úplný shit(5.10.2012)

Sakriš, tak toto áno, toto beriem všetkými desiatimi :-) Po dlhšej dobe konečne nejaká novinka, ktorej môžem dať plnú trefu. Vynikajúci exorcistický horor, kam sa hrabe Devil Inside a podobné komerčné bláboly... Zaujímavé, o tomto filme som doteraz nepočul nič, režisér je úplný nováčik, hlavná hrdinka nehrala dokopy nikde, a aké prekvapenie sa z toho vykľulo. Dej je úplne priamočiary. Dve kamarátky si to pod vplyvom alkoholu namieria k cigánskej jasnovidke a odvtedy sa s jednou z nich začnú diať podivuhodné veci. Najprv sú to podľa očakávanie divné hlasy a zvuky (čiže pár poctivých, funkčných ľakačiek), potom tu máme posadnutosť, napokon exorcizmus. Ja viem, je to klišé, ale to nevadí, tam sa veľa originality vymyslieť nedá. ALE: Už len hlavnej hrdinke by som dal aj 10 hviezdičiek. Krásna, talentovaná, výborne sa na ňu pozeralo, jedna z najkrajších hlavných postáv v horore. Človeku jej až bolo ľúto. Má to atmosféru, technická stránka je na veľmi vysokej úrovni, hudba v pohode, proste skvelý moderný horor, v ktorom klape úplne všetko. Akurát keď už ku koncu došlo k nejakým mordíkom, mohli byť ešte krvavejšie, no nič to, asi sa šetrilo na rozpočte. 9/10, prekvapenie mesiaca jednoznačne!!!(12.7.2012)

• Bloody13

Udivuje mě, že tyhle exorcistický horory ještě někoho baví. Pořád dokola ty stejný prvky (ďábel je sprosťák, levitující dívka, třepetící se postel) nemůžou fungovat věčně, ale očividně se vždycky najde někdo, komu to udělá vyloženě radost. Neřikám, že poslední patnáctiminutovka by se nesnažila o nějaký to napětí, ale po drtivou většinu času mi bylo všechno tak nějak putna. Nemluvě to znásilňování hrdinky duchem a její rádoby nabíječ, co radši klátí její vyvinutější spolubydlící. A dobře vám tak, milí filmaři! Protože mezitim, co vy točíte tyhle skvosty, jeden sexuchtivej démon v tu chvíli možná zahřejvá taky tu vaší postel.(3.10.2012)