Bílá královna (TV seriál)

The White Queen

Velká Británie, 2013, 9 h 57 min (Minutáž: 10x60 min)

Velkoryse rozmáchlý projekt s anglických dějin s impozantní výpravou a dobrými herci, trpící trošku v první části nepřehledností děje a zmatením postav, později pak chvílemi zbytečnou rozvláčností.(17.10.2015)

Tak, zatím to vypadá mnohem lépe než jsem čekal. První díl má většinou upoutat a mě upoutal. Mým hlavním lákadlem bylo to, že seriál je tak trochu o anglické historii, která mě dost zajímá. Myslím si, že seriál skvěle těží z dobrých herců, prostředí a také kostýmů, v ději to zase pořádně jiskří politikou, intrikami a láskou. Každopádně na to jak to bylo občas pomalé a možná trochu přehnaně dlouhé, to nebylo zase až tak strašné a co je hlavní, já se nenudil. Hodnotím 70%(25.6.2013)

• KevSpa

Trocha politiky, trocha napětí a hodně romantiky, na můj vkus až příliš. Zajímavé to určitě je, i když nudných pasáží je tu celkem dost. Pilot - 60%(19.6.2013)

• HoneyBunny

První tři epizody dobré. Nejdřív tu máme vášeň a romantiku, pak politikaření a paranoiu (z nějakého důvodu tvůrci zakomponovali prvky "čarodějnictví"). Elisabeth a Anne Neville jsou poměrně zajímavé postavy, třetí hlavní hrdinka (Margaret) je od začátku otravná, pokrytecká a magor. Jenže od čtvrtého dílu jde kvalita dolů - postavy se divákovi odcizují, děj se zbytečně zamotává a motivace hrdinů se mění z dílu na díl. Třeba mě byly od začátku sympatiční Anna s Richardem, které mi ale seriál v posledních třech dílech série naprosto zprotivil bez objektivního důvodu. Finále série pak vyčpí jako prd - je to prostě takové puf, během kterého nebudete napjatí, ani dojatí. Promarněná šance. Mimochodem, kdo tvrdí, že seriál je dobrý, protože je založený na bohaté a zajímavé britské historii, by si měl něco zjistit o historii českých šlechtických rodů. To bylo panečku taky drama!(24.9.2015)

• dr.fish

Výpravné? Kde? Bitva proběhne tak, že se zpocený Eduard opře o strom. Historické reálie? Všichni v tom 15. století chodí vyfiknuti jak na ples, nikde psi, špína, fekálie. Nádobí naleštěné, okna zasklená tabulkami metr na metr. Romantiky je dost, na mě až příliš. Nesympatický Eduard Oslizlo. Zasloužilo by si to zodpovědně zpracovat, ne jako cajdák pro znuděné dámy. 40%(17.10.2016)

• - Premiéra pokračovania, ktoré sleduje život Elizabeth (Jodie Comer) z Yorku bude odvysielaná televíziou STARZ v roku 2017. Miniséria The White Princess (2017) zároveň vyplní časovú medzeru medzi seriálmi The White Queen (2013) a The Tudors (2007). (HelenaGray)

• - Dalo by sa povedať, že David Oaks je dvojnásobný seriálový brat Maxa Ironsa. Kým v The White Queen stvárnil jeho brata Georga, v Borgiovcoch (2011) naopak vystupoval v úlohe syna Maxovho reálneho otca - Jeremyho Ironsa. (lilina133)

• - Ben Stephenson, finančný kontrolór a zmocnenec BBC pre drámu, uviedol, že popularita drám odohrávajúcich sa v stredoveku, ako Tudorovci (2007), Piliere Zeme (2010) a Game of Thrones (2011), umožnila jednoduchšie získavanie finančných prostriedkov pre medzinárodnú koprodukciu The White Queen. (01Zuzana10)