Altered Carbon (TV seriál)

Sci-Fi / Drama

USA, 2018 - 2019, 17 h (Minutáž: 46–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Jeff Russo

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Goldsberry, Dichen Lachman, Fraser Aitcheson, Alyson Bath, Daniel Bernhardt, Glynis Davies, Olga Fonda, Victor Formosa, Marlene Forte, Teach Grant, Howie Lai, Paul Lazenby, Elfina Luk, Joel Montgrand, Leonardo Nam, Zahf Paroo, Tahmoh Penikett, Christian Sloan, Katie Stuart, Fiona Vroom, Colleen Wheeler, Waleed Zuaiter, Hayley Law, Will Yun Lee, Michelle Lee, Hannah Rose May, Chris McNally, Bruce Blain, Antonio Marziale, Yukari Komatsu, Kristin Lehman, Chris Conner, Richard Ian Cox, Nickolas Baric, Tamara Taylor, Hiro Kanagawa, Sean Amsing, Jillian Fargey, Garfield Wilson, Ken Kramer, Kat Pasion, Nicole Anthony, Anna Van Hooft, Michael Adamthwaite, Nikohl Boosheri, Demord Dann, Michael Eklund, Adam Busch, Jody Racicot, Seth Whittaker, Arnold Pinnock, Ben Wilkinson, Primo Allon, Cliff Chamberlain, Lexi Atkins, Alison Araya, Darren Dolynski, Rob Hayter, Toby Levins, Courtney Richter, Vivian Full, Anthony Mackie, John Emmet Tracy, Mauri Bernstein, Jason McKinnon

Tak jsem si dopřál tenhle neo-noirový skvost. Všude samý barevný světla, technologie a déšť. Už jsem jen čekal kdy na ulici uvidím Deckarda. Četl jsem knížku a ta je moc super a seriál se v hodně ohledech přiblížil. Násilí je super a Joel Kinnaman si to vyloženě užívá a mě se v roli moc líbil. Příběh je super a je tu dost postav co Vám poleze krkem ale to k tomu prostě patří. Baťůžek s jednorožcem co svítí a je plný moderních drog byl cool. Hotel, který byl spojen s umělou inteligencí se mi taky líbil. Některý díly mě tolik nebraly ale jako celek to bylo dost dobrý. Pokud někoho baví aspoň jedna věc okolo tohle seriálu jako je násilí, drogy, klonování a nahota tak by měl začít koukat. 80%(3.3.2018)

Odvrácená stránka nevyhnutelného technologického vývoje a jeho následků v zbořených základech dnešní společnost. Je neskutečné, kam až tvůrci zašli. Altered carbon dokazuje, že není nutné vidět stříkat krev a vnitřnosti téct, abyste znechutili diváka. A v takovémto světě o to lépe vynikne láska, která příběh od začátku pohání, ač vám to ukážou opatrně až v pozdějších epizodách. Doufejme, že se případné další série s vyšším budgetem neodchýlí a neudělají z toho pouze efektovou záležitost, byť třeba za pořádný soundtrack bych byl rád.(19.2.2018)

Musím uznat, že začátek byl velmi dobrý. Zajímavá detektivní práce, plno mystičnosti a nevědomosti, samé otazníky, krásné prostředí a sympatické charaktery. Pak přišel střed, který to začal spojovat, malinko rozvíjet a lehce zaokrouhlovat to, co jsme od začátku tušili, a pak... Pak přišly poslední 2 díly, které to úplně pos*aly... Tolik infodumpu, slov, keců, mluvení, hlásání a machrování nebylo za celých 8 předchozích episod. Krom trocha akce mi zpětně připadalo, že tam jen mluvili a mluvili a všechno vysvětlili slovy, ne činy. Je to jako kdyby prvních 8 dílů režíroval jeden člověk, ten odjel na dovolenou a poslední 2 přenechal svému nástupci, nezkušenému padavanovi. Úplně to zkazilo dojem z celého seriálu. Plus má u mě tedy hlavní začátek a vcelku i střed a velmi zajímavé charaktery, hlavně pan "hotel" :-) Znovukoukatelnost pochybná, ale nelituji, že jsem viděl. Bodies... Bodies everywhere. 65 %(19.2.2018)

Vizuální žranice a velkolepá produkce v podání Netflixu. Kombinace Westworldu, Blade Runnera a Matrixu, detektivky a kdovíčeho dalšího. V seriálech jeden z vrcholů letošního roku. Hlavní hrdinové sympaťáci, na začátku netušíte o co jde, ale brzy se vám to dostane pod kůži a vy se tak netrpělivě těšíte na další díl. Nakonec z toho nejsem sice tak odvařenej, jak jsem si zhruba uprostřed sezony říkal, ale i přesto je tam něco, co vyzdvihuje tento seriál nad většinou současné produkce. Gore efekty, sexuální scény a několik moneyshotů, na které budu myslet ještě dlouho (Lizzie v akci, souboj s klony nebo výtahová scéna). 85%(30.3.2018)

Altered Carbon mohl být snadno o dost lepší. Sice se technicky vzato nevyhýbá hlubším tématům ani jejich ne úplně příjemným závěrům, zároveň se ale snaží tvářit, že tam vlastně nejsou, nebo je alespoň redukuje na obezličku pro posun děje. Je to pořád dobrý seriál, jen s trochu nenaplněným potenciálem. Mnohdy jen protože zbytečně spěchá.(13.2.2018)

• - Důvod, proč se nesmrtelným zbohatlíkům říká „Meths“, je odkazem na Methuselaha, který byl podle biblické pověsti nesmrtelným. (UncleMorty)

• - Každá epizoda 1. série je pojmenována podle jednoho z klasických filmů ze žánru Film Noir, což byl žánr populární v letech 1941–1950. (Tomas_TM)

• - V seriálu je lidská rasa sjednocena pod tzv. Hvězdný Protektorát Spojených Národů, který utvořil ze všech lidských kolonií ve vesmíru jednotnou říši (republiku). (Tomas_TM)