Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

jafuska

Klasická automobilová honička, takových podobných filmů už bylo natočeno, ale budiž, vcelku film byl dramatický, herci také obstojně zahráli, takže klasický průměrný film, ale i tak se dalo na tento film podívat. ()

vieriX

Příběhově je to snad to největší klíše smrt někoho blízkého a následná pomsta. Kvůli tomu tady rozhodně nejsme tady jde o káry a ty jsou hodně nadupadne jsou tu pořádne krasavice . Honičky tu nejsou vůbec špatné ale kdyby se k tomu nějak přidal příběh tak by to bylo mnohem lépe. Tak prostě jen na průměr to dotáhne. ()

MeatFly_cz

Sorry, ale tolik WTF momentů v jednom filmu jen tak neuvidíte. Nejsem nijak moc fanouškem toho, abych pomlouval filmy jak až moc jsou nereálné, ale tohle bylo trochu moc. Navíc největší chyba tohoto filmu jsou herci, kdyby radši nic nevypouštěli z pusy a jen mlčeli, tak by bylo lépe. Dvě hvězdy za auta, jinak herecká tragédie, zbytečně ukrutně dlouhá nuda. ()

germiny

Tady se opravdu dají hodnotit jen ta auta. Jinak to byl film plný kravin a nesmyslných úletů a naprosto šílených failů :) Bohužel jsem od toho čekal trochu reálna, aneb co uděláte, když řídíte na hladké silnici 900koňový Mustang a pronásleduje vás upravené terénní Chevy? Honem sjet z té hladké cesty někam na prašnou polní cestu - tam mu určitě ujedu! ()

fordhont

Naivní, připitomělý příběh a primitivní dialogy. Většinou melancholické, což bych u akčního filmu tolik nepotřeboval. Letecké záběry na průjezdy krajinou ovšem perfektní. Naservírovat jich tam ještě víc po vzoru Top Gearu UK, minimalizovat příběh a budu spokojenej. ()

george82

Jeden z dalších auto filmů. Přehlídka nablýskaných super sportů, kterým burácejí motory a to by nebylo USA, aby se tam neobjevilo taky jedno ,,muscle'' auto. Celkově to není nic extra po dějové stránce. Některým postavám naprosto chybí charakter a moc nechápu, proč tam vůbec byly. ()

J.Cobra

Scénáristi a střihači museli společně s režisérem asi dýchat výfukové plyny. Jak jinak by natočili tak nudný, nevýrazný, tupý, nelogický film s tolika "chibamy". Hlavní postavy si dělají co chtěji a co je zrovna napadne, nehledě na okolní svět. Prostě jako v NFS. V jednu chvíli mě honí policie celého státu, ale stačí ujet pár kilometrů a najednou, jako by se předtím vůbec nic nestalo. Herce vyhrabali nevím odkud, ale nedalo se na ně skoro koukat ať už hráli, nebo se o to alespoň pokoušeli. Až na Imogen, která je tak odlišná od ideálu dnešních hereček, že bylo osvěžující když byla na plátně. A na hlavního hrdinu a jeho ublížený výraz jsem si nakonec taky zvykl. Možná proto natáhli film do takové délky. Klidně mohli ubrat pár minut... nebo raději celý děj a nechat jen závody a honičky. To by bylo určitě na více hvězdíček. Kamera a vizuální stránka filmu se mi líbila. Proto dávam 2 hvězdičky. ()

Jason69

Výborná oddychovka a skvělé připomenutí si dob co jsem pařil NfS ...co si to nalhávám pořád pařím NfS :D. Film jede ve svižném tempu a 130 minut uběhne jak nic. 70%. ()

HEED

Letmý šumáček, u kterého si člověk odpočine, může i lehce zaspat. Kola se točí, benzín se pálí. Nikdo nic nestaví, neopravuje. Jen hází ostrá slova. To vše ve dvou hodinách počítačové adaptace o ilegálních závodech. Nesrovnávat se sérií Rychle a zběsile. Ta je mnohem lepší. ()

angel.CZ

Začínat větou nic jsem ne čekal a nic nedostal nechci, takže to vezmu jinak. Pokud čekáte něco, jako rychle a zběsile, jste uplně vedle, podle toho se to ani brát nedá. Hry NFS vznikali podle filmů FaF, je tedy jasné, že film NFS bude horší. Není to nic špatného, pěkný káry, fajn akce a nelogičnost. Prostě pustit, vypnout hlavu a jen koukat. Přece jen Need for Speed = ARKÁDA. Koukal jsem ve 3D a efekty jsem spočítal na prstech jedné ruky, takže ve 2D o moc nepříjdete :-) 60% ()

kubilov

Ti, kdo si tu stěžují, že filmové zpracování nejslavnější automobilové hry nemá inteligentní scénář a je to jen jednoduchý přepis originálu, by si měl uvědomit, že nic jiného a lepšího se s tímto námětem prostě nedalo udělat. Hlavní lákadlo - automobilové honičky - jsou zpracovány naprosto parádně a jsou divákovy předkládány podobně, jako je může zažít v samotné hře. Ovšem i obsazení je vesměs poměrně sympatické, máme tady hodného chlapce - Aarona Paula, zlého chlapce - Dominica Coopera, promotéra nelegálního závodu - šíleného Michaela Keatona, krásnou spolujezdkyni - Imogen Poots nebo výtečného Kid Cudiho v roli jakéhosi Deus ex machina. Lepší 3* i díky těm nádherným super strojům jako Bugatti Veyron, McLaran F1, Saleen S7, Koenigsegg Agera R či devět set koňový Ford Mustang Shelby a spousta dalších. ()

Mistr_Moon

Příběh? Výsměch; Scénář? WTF; Akce? záběr na auto střih záběr na řidiče střih záběr na auto a pořád dokola; Zákony gravitace? Sereme na gravitaci, hlavně že to lítá; Zábava? Nuda!!! ()

Brano

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom hernej série NFS. Film som si pozrel z čistej zvedavosti. Od filmu som veľa neočakával, aj preto ma celkom príjemne prekvapil . V tomto filme netreba hľadať nejaký veľký príbeh ten je akým si vedľajším podkladom pre automobilové závody, celý film bola jedná veľká jazda. Niektoré scény boli veľmi dobré natočené, najmä ta na konci s vrtuľníkom. Herecké obsadenie mi vôbec nevadilo. Najviac čo mu vyčítam je ten spomínaný príbeh, ktorý je veľmi predvídateľný a slabý. To iste sa týka aj scenára. V konečnom dôsledku sa jedná o film, ktorý je určený najmä pred nadšencov rýchlych aut a myslím, že tí budú s filmom spokojný. ()

64B

Ubohost nejvyšší. Nepovedená blbost, která se snad nemůže líbit ani dnešním puberťákům, která nedokáže oslovit. Auta, která člověk vidí v každém lepším filmu (ve FF daleko lepší kárky). Nesympatičtí herci, blond herečka snad bezhaus, celkový dojem špatný, špatný. Do kin bych tohle vůbec nepouštěl, jediná hvězda za Michaela, i když dostal fakt trapnou roli. ()

gicous

Když byly auta v pohybu, ani jsem nedutal. To Vám byla jízda! Akční se dá opravdu nazvat slovem akční. Scott Waugh ukázal světu, že Act of Valor nebyla náhoda, a že má akci v krvi. Hodně příjemné překvapení. 7/10 ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)