Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Kritik.

Tak z tohto motívu s veľkým potenciálom mohla vzniknúť celá, veľmi úspešná sága... Dokonca bol obsadený skvelý Michael Keaton. Nevyšlo to, žiaľ. ()

pulDag

Lepší než posledních x dílů FF, držíc se klasického modelu dobro vs zlo, který zásadně zlehčují parťáci kolem Árona, a ani na chvilku z této premisy neodbočí. Největší strašák celého filmu, Áron Paul, jen potrvrdil svoji neschopnost cokoliv zahrát a tak jen furt bručí, směje se pod vousy a uhýbá pohledem. Boží! A auta? Jediný opravdový klad filmu, zejména honička se třemi Koenigseggy byla tak intezivní, že jsem si ji pustil hned dvakrát. Za což můžeme poděkovat i perfektnímu nazvučení. Pokud bych film měl přirovnat k nějakému dílu, tak je jím Most Wanted z roku 2005. A co filmu chybělo? Víc řezavé muziky na úkor té orchestrální a daleko víc odkazů, které by pomrkávaly i na dávné fanoušky této série. ()

Parm1

Na filmu jsem byl kdysi v kině a byla to absolutní paráda. Jediné, co bych ještě změnil je to, že Dominic Cooper by si mohl střihnout hlavní roli. ()

Ceberus

Náhodou docela fajnová poctivá práce. Oceňuji, že to filmaři nepřeháněli s frenetickým třesáním kamerou pro navození dramatičnosti a honičky tak byly vždy přehledné a člověk věděl, co se děje. To, že mi finální závod hodně připomínal intro do NFS 2, je jen extra bonus, protože na tom díle jsem herně vyrůstal. Kromě toho hlavní představitel zaslouží pochvalu za kvalitní emotivní podání. Volba Forda Mustanga Shelby do hlavní automobilové role už je poněkud klišé (60 sekund, Závod s časem), ale tak když to auto holt dobře vypadá, tak nad tím přivřu oko. V konečném důsledku mě trochu překvapuje zdější nižší hodnocení, protože se mi to nezdá horší než třeba první Rychle a zběsile. Jen je škoda, že soundrtrack filmu je takový generický a neinspiroval se hudbou z řekněme prvních čtyři dílů herní série NFS, protože ty mají tak kvalitní soundtrack, že se dá poslouchat i samostatně. ()

rublik05

Co se týká aut, automobilových závodů a honiček, tak je na tom Need for Speed o mnoho lépe než několik novějších dílů Rychle a zběsile. Ve všech ostatních aspektech se však s touto sérií bohužel srovnávat nemůže. Jako první bych zmínil strašně nesympatické obsazení, prakticky žádná postava mi nebyla sympatická, ani po více než dvou hodinách jsem si na nikoho nemohl zvyknout. Tempo je silně kolísavé, střídají se svižnější polohy s těmi nudnějšími, kterých je ale o poznání více. Proměnlivá je i kvalita zpracování, především se to týká kamery a střihu. Dlouhá stopáž je spíše kontraproduktivní, logiku asi ani nemá cenu řešit. Potenciál byl obrovský, vyšla z toho taková nepřesvědčivá ukecaná nuda. 3/10. ()

RAFT

Agara need for speed ,Rum dum dum. Tak příběh stojí za prd, ve filmu jenom samé kecání,herci nic moc, jediný kdo byl ve filmu dobrej byl Michael Keaton a hláškující Scott Mascudi.Dále co bych ,ještě k ději napsal, začátek filmu vypadal nadějně, prostředkem se film poněkud zkazil a konec opět stál za to. ()

EvilQueen

Všichni, kteří ujíždíte na hře Need for speed a milujete rychlý auta, nafárejte do kina na tenhle film. Díky předchozímu uživatelskému hodnocení na ČSFD, v té době 47%, jsem na něj nechtěla jít, ale nedalo mi to, šla jsem a dobře jsem udělala. Přišla jsem si na svý díky honičkám v krásnejch kárách i sem tam nějaký tý vtipný hlášce. Film je v rámci žánru a dle vzoru hry nabitej a člověk si připadá jako na sedadle spolujezdce v supersportu. Nespoutaná jízda se šelmičkama jako Bugatti, Lamborghini, Koenigsegg nebo Ferrari s velmi slušným průvodním příběhem. Obsazení taky dobrý, na hlavního frajera se dá zvyknout a jeho partička bláznů do aut je taky sympatická. Já jsem spokojená a nechápu ty přizdisráče, co dávají odpad až dvě hvězdičky, to je fakt stupidita... radši koukněte na AZ kvíz a nechoďte na film, kterej vás nemá šanci oslovit. Dávám pět hvězdiček, třeba se z toho pose*te. :) A vy ostatní - honem do kina. ()

Kefas21

Príbehovo silné asi ako heroín reznutý s múkou, charakter sociálnej pracovníčky na výpadovke z Blavy, možno natiahnuté, možno chýbalo pár scén (highlight tuningu Mustanga) a porovnávaniu s Rýchlo a zbesilo sa asi nik nevyhne. Aaronovi som to aj celkom veril, škoda, že ostatok party bol suchý jak papuľa po prepitej noci a joky, ktoré neporátam ani na prstoch jednej ruky, boli mimo jak delfín na klavíri. Ale jazdilo sa stále, to napätie, autá, zvuky, to bolo niečo, čo ma núti dať filmu vyššie hodnotenie, akého je možno hoden. ()

Renci

Tak a dávam **** Prečo? Lebo Aaron Paul, a vlastne aj ostatní herci sú vo svojich rolách uveriteľní.A nehraú preto, že chcú oskara, ale že ich to viditeľne baví. Lebo celý film je od hráčov a pre hráčov, a v zásade obsahuje všetko to hollywoodske pozlátko ktoré máme radi. Z hier si berie krásne rýchle autá, slow-mo zábery, policajné naháňačky, ba dokonca aj soundtrack som niekde počul. Po prvých kritikách som veru mal obavy, nakoniec som zistil, že nie každý film musí byť oscarmi ovenčenou drámou, nie každý film musí mať famózne herecké výkony, či multimiliónovú výpravu. Stačí kúsok nefalšovanej zábavy. Že postavy sú placaté a nevykreslené? Že tých 130 minút je nudných? Že tam nie sú americké vlajky a oceneniami nasekaný režisér? Nedajte sa prosím vás vysmiať. Mňa, a rovnako aj ľudí v kine to bavilo. Áno,keby som chcel hľadať chyby, tak ich nájdem, 3D mi nevadilo, nebolo to až také výrazné,na druhej strane ani strašne placaté, ako to občas býva, a chválim aj farby a zaujímavú,dravú kameru. Občas treba vypnúť, a občas sa to podarí sakra dobre, pri need for speede (či už hernom,alebo filmovom).Idem si na nete pohľadať autá,čo sa pretekali na slnkom zaliatych scenériách. A Imogen Poots je (fakt!) kočka. ()

Expertt

Need for speed? Joo na to, že jsem dříve asi hrál 1. - 8. díl, který se považuvou za know-how závodů aut na pc a v herním světe vubec, tak se s timhle filmem moc neztotožňuju. Nebylo to špatný, ale nebylo to Need for speed. Na jednu stranu je asi těžký dát hře filmovou podobu (pokud to bylo záměrem, pokud ne, tak proč je sponzor EA a má to sakra stejnej název), příběh tam být musel, nadupaný káry taky, ale ten skok si mohli odpustit..každopádně lepší než akční fantasy rychle a zběsile, co se týče reálnosti..s nadhledem. U mě je mínusem málo detajlů..šlo tam zapojit plno skvělejch záběrů co se týče aut (zpomalený záběry, klepající se výfuky, žhavý brzdový kotouče,..). ()

FunnyXis

Musím říct, že jsem to čekal horší. Líbí se mi, že tento film je vyloženě o autech a závodění. Ne jako jeho kolega F&F, který vsází spíše na polonahé děvy producírující se u různě nechutně vyšperkovaných a svítivých aut. Tento film se pro mě zařadil mezi TOP co se tématiky závodění týče a to by se dalo říct, že jsem spíše pasivní divák tohoto žánru, no co, více takových filmů a třeba změním názor. 8/10 ()

Shredder

Samotne naturalisticke zavody som si uzil viac, nez tie v The Fast and the Furious, ale scenar, humor a herecke vykony pokrivkavaju. Aj ked ide o dost odlisne filmy, spolocnym putom je partia kamaratov, snaziaca sa vytvorit pohodovu a zabavnu atmosferu, tunajsie osadenstvo sa vsak na Diesela, Rocka a spol. ani zdaleka nechyta. Plusom su prvky zname z hernej serie, ktore hraci dokazu ocenit a na rozdiel od inych hernych adaptacii su zakomponovane velmi prirodzene, co dodava inak stereotypnemu dielu smrnc originality. Tie dve hodiny ubehli celkom rychlo, no presladene finale skazilo aj ten subtilny dobry dojem, ktory som z NFS mal. ()

goodnic

Podobný případ jako všechny díly Transformers. Vystříhat všechny záběry na lidi a kvalita filmu by se zlepšila. Škoda jenom, že toto není případ, kdy by se film stal perfektním. Ony ani ty závody nejsou nic extra zajímavého a většina těch aut se mi ani nelíbila... ()

SuicideKing odpad!

kdyby vám bylo tak 3, ok. ale jakakoli další vývojová fáze v životě snižuje exponenciálně kvalitu filmu. odpad to tu celkem vystihuje ()

Armageddon

Mal som predsudky, ale keď som si len sadol, relaxoval a užíval film, bolo to celkom slušné. Určite to predčilo moje očakávanie, ktoré síce boli nízke ale to na veci nemení nič. Aj keď bolo trochu zvláštne vidieť Jessieho, pardon, Aarona a nepočuť "What's up BITCH". ()

TSZ

Dokoukal jsem to značně zhnusen, do očí bijící parazitování na F&F sérii je opravdu neuvěřitelná sračka. Za sexy anglickou bloncku a pár fajn záběrů dávám jeden bod, musím si však položit jednu nepříjemnou otázku: je to opravdu taková píčovina nebo jsem zestárl do věku, kdy mi tyto filmy jako píčovina jen připadají..?...odpověď raději nechci znát. ()

n42

Příběh je úplnej bullshit a první polovina filmu taky. Emoční dopad nula. Naštěstí to směle vyvažujou závodní scény z druhý poloviny filmu. ()

prochy10

za ta auta ani horší hodnocení přijít nemůže!!! :D sice někdy opět trošku přehnané scény, ale i to je to, co se od takovýho filmu očekává, dost podobné filmům Rychle a zběsile, jen tam chybělo trošku hvězdnější obsazení, jinak ale příjemné pokoukání!!! ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)