Neporazitelní

(festivalový název)
  • Hongkong Ji zhan (více)

Ching Fai, prezývaný "vychudnutý Fai", je dlžný 200 000 dolárov nesprávnym ľudom. Nakoľko má obavy o svoj život, rozhodne sa opustiť rodný Hong Kong a skúsiť šťastie v Macau. Za pomoci starého priateľa si nájde ubytovanie i prácu. Žije v spoločnej domácnosti so slobodnou matkou a jej dcérou. Ich spolunažívanie spočiatku nie je najideálnejšie, no odstupom času si vypestujú špecifický, priateľský vzťah. Zamestná sa ako asistent trénera v menšom kick-boxeristickom klube, kde precvičuje ženám v strednom veku. Jedného dňa ho požiada o pomoc mladík menom Qi. Nakoľko je Fai bývalým úspešným boxerom, Qi od neho chce, aby ho pripravil na zápasy v klietke bez pravidiel - MMA. Ako ďaleko sa Qi v turnaji prebojuje? A podarí sa Fai-mu utiecť pred minulosťou? (*CARNIFEX*)

Platom

Pohádka z prostředí MMA? Proč ne.. Realističnost se šla sice někam projít, ale film je zábavný, proložený vyprávěním o příbězích hlavních postav, se skvělými tréninkovými montážemi, které divák na podobných filmech ocení asi nejvíce. Co se choreografie soubojů týče a to jak těch pouličních, tak soubojů v kleci, jsou asiaté v tomto oboru opět a zaslouženě mistry. Nutno ještě zmínit, že fyzická příprava obou hlavních postav musela být pro tento film opravdu náročná. Přesto jen 3* ()

Stefi.

Trošku taková čínská variace na amerického Warriora (2011), i když ten sám vykradl hromadu daleko starších filmů. Každopádně velice slušně natočenej snímek, smutnej ale i zábavnej, kde žádná postava není černobílá. Spíš než o klasickej sportovní film o MMA jde o ponurejší drama, kde se na pozadí odehrává velký MMA turnaj. Občas zaskřípou herecké výkony a závěr s "mistrovou" pomstou je těžký klišé.. každopádně mám rád sportovní klišé a mám rád čínský bojový filmy, takže za mě rozhodně palec nahoru! ()

Hapretor

Hvězda navíc za tu malou holku. Jak byla drzá a divná, tak byla roztomilá. Děj dojemný a zároveň drsný. Přišlo mi, že je to vlastně strastiplný, reálný příběh jedné čínské rodiny, a tím to bylo dobře koukatelné. I ty zápasy - no, to válení a škrcení - přebila ta "emoční" stránka děje. Navíc trenér boxu byl sympaťák. ()

ttchor

Odhliadnuc od miestami patetických pasáží a zaužívaných postupov v narácii príbehu, sa stáva kľúčovým predovšetkým celkové uchopenie príbehu a jeho predanie divákovi. Viera vo svoje možnosti je reálna len vtedy, ak tomu čo robíš, prípadne kým chceš byť uveríš, a v rámci svojich možností pre to urobíš maximum. Postavy tohto filmu, podobne ako mnohé reálne postavy tohto sveta, ktoré vo svoje možnosti uverili a sami nad sebou zvíťazili, nám všetkým dodávajú odhodlanie, že sny si môžeme plniť v každom veku. ()

Tamten

Zajímavé dílo, které kombinuje "sportovní" zápasy v asijské MMA se sociálním dramatem. Zkoušely to už jiné filmy, ale v tomto to poměrně funguje, snad proto, že obě dvě části jsou sice spojené hlavní postavou, ale jinak se ovlivňují jen velmi málo a každý si jde vlastní cestou. Druhým kladem filmu je, že i když začíná obdobně jako spousta sportovních bojových filmů (tedy typu jsem mladý nic neumějící klučina, který skoro nic neumí, ale díky tvrdému tréninku a nezdolné vůli určitě nakonec zvítězím), tak v druhé části chytne značně nestandardní směr. Bojové scény jsou na slušné úrovni, neuvídíme zde žádné akrobatické šílenosti, ale relativně reálné scény, i když v rámci pěkné podívané samozřejmě nadsazené jsou. ()

vikino1

Neporazitelní - aneb praktický návod jak za 2 a půl měsíce tréniku s odhodláním za žádnou cenu to nevzdat porazíte na nevětším turnaji Asie skoro úplně všechny (tak nějak mě připadá, že se tímto filmem nechal inspirovat i Landa - kdo něco o bojových sportech ví a viděl i jeho zápas tak se musí nad touto myšlenkou jen upřímně pousmát :-) ). Tak tohle se fakt nepovedlo. Když zrovna nejsou v kleci nebo na tréninku, tak je film neskutečná nuda, obě dějové linky (jak otec opilec, tak mírně retardovaná - životem a alkoholem zkoušená matka) jsou k smrti nudné. V domění, že film má snad tři hodiny jsem se mrkl na časomíru a tam stálo hodina sedm minut.. Skoro mě vypadly voči z důlku. Ač to nikdy nedělám, zmáčkl jsem na ovladači přetáčení s obrazem, aby mě z děje nic podstatného neuniklo a dodíval to jenom ze zvědavosti, co se stane v kleci. Jo kvůli kleci se to vyplatí přetrpět, ale hodnotit pozitivně se to opravdu nedá. Aspon u mě. Škoda.. ()

john.h

Honkongské drama střihnuté arénovkou Neporazitelní byla žánrově velice zajímavě zmixovaná podívaná. Kde jsem si myslel, že přijde nějaké klišé arénových filmů, tam na mě tvůrcu vybalili nečekaný příběhový směr. Kde jsem si myslel, že přijde klišé dramat, tam to bylo stejné překvapení. Doporučuji. ()

slavokvasic

Jedno obrovské prekvapenie v tom najlepšom slova zmysle. Veľmi dlhý a nezáživný začiatok, no keď som už začal rozpoznávať kto je kto a keď som sa začal chytať pomaly sa stupňujúceho deju, vykľul sa s toho jeden skvelý film. Nie len o MMA, kde zápasy boli na vysokej úrovni, ale aj o emotívnych situáciách. Detských hercov nemám veľmi v láske, ale bez toho dievčatka by som si to ani nevedel predstaviť. Scenár takisto prekvapivo dobre napísaný s nejednou hlbšou myšlienkou. A tak hodnotím tohto čínskeho warriora viac než dobre. ()

Maniik88

Zo začiatku som bol rozčarovaný, nevedol som kto je kto a kto bude hlavná postava. Našťastie sa to pomerne rýchlo začalo vyjasňovať. Taktiež som čakal viac o MMA, bojových scén a takej tej ázijskej jednoduchosti a priamočiarosti. Nuž a svet sa div, išlo o pomerne zaujímavú psychologickú drámu, kde každá postava bola čímsi zaujímavá a nejako sa počas filmu vyvíjala. Čerešnička na torte bol samotný tréning a najmä zápasy. Toto som im žral a natočili to ozaj prehľadne a vierohodne. A kurnik, vyzerať tak v 45 ako Cheung, to by som bral :) Za mňa hodne dobré a nečakané. Ak ale čakáte niečo na štýl Ong-Bak alebo Serbuan Maut, budete trochu sklamaní. ()

Vykuk

Hodně dobré, dobrý realistický příběh, spousta emocí, nějaká ta solidní bitka se taky našla. Jen chyběla zajímavá "druhá strana". Hlavní hero je tak trochu vedlejší postavička a hlavní.. nazvěme to záporák, ikdyž tady nic takového není, by možná i byl zajímavý, kdyby o něm něco během filmu řekli. Ale vemu li to kolem a kolem, tak moc dobrý film ve všech směrech, ne tak dobrý jako Warrior, ale bavilo. ()

DJ Kritik

Tak takto nie. Toto nie je film z roku 2013. Toto je prihlúpejšie ako rôzne filmy z polovice 90 rokov. Nemá to nič, čo by tento film posunulo do kategórie "stojí zato ho vidieť". ()

Benzinka

Pochvala. Velmi mile překvapilo. Souboje jsou udělány opravdu výborně a reálně a vše dotváří parádní hudební podtext. Za pět sice s odřenýma ušima, ale jelikož mám k tomuto sportu velmi kladný vztah, tak není jiná možnost :))) ()

Insegrim

3 dějové linky, plné klišé, zbytečně dlouhé, ale nějakým zvláštním způsobem to funguje. A sound of silence od Ani Dabrowske je neskutečná jahůdka na dortíku. ()

davistercz

Celkem zklamání. Očekával jsem od toho více. Po "zápasnické stránce" je to velká nuda, ale po té osobní stránce, kde oba muži vedou rozdílný život plných nečekaných okamžiku.. to je naprostá paráda. Jinak by to byl opravdu průměrný film. ()

kacir

Videl som veľa filmov, pri ktorých bolo moje očakávanie na záverečné titulky neskutočne veľké. Pri pozeraní tohto filmu, jediné čo som nechcel vidieť, boli práve tie záverečné titulky. Pozrite a posúďte sami. ()

yangzhening

Ne příliš originální podívaná. Loni jsme viděli jeden americký film s podobným syžetem, a byl mnohem lepší. Na druhou stranu MMA je horké téma, o kterém se teď prostě mluví, píše a točí více, což je v pořádku. Kantonské prostředí se mi líbilo, pokusy o vtip byly místy vcelku zdařilé. Vyzdvihnul bych herecký výkon mladé hrdinky. ()

Turby

Film je něco mezi Rockym a Warriorem v asijském balení s nudlemi. I když je to sportovní drama, tak obzvláště v první polovině filmu se opravdu nasmějete a to nejen kvůli třeskutě vtipným asijským dialogům. Vše se však zvrtne když mistrův padawan dostavá nakládačku a musí na kryplkáru. Od té chvíle jde vše z kopce a pan Hubeňour se rozhodne, že po letech opět vstoupí do ringu, aby dokončil, co jeho učedník začal. Všechno končí šťastně a já mám dobrý čtyřhvězdičkový pocit. ()