Neporazitelní

(festivalový název)
  • Hongkong Ji zhan (více)

Ching Fai, prezývaný "vychudnutý Fai", je dlžný 200 000 dolárov nesprávnym ľudom. Nakoľko má obavy o svoj život, rozhodne sa opustiť rodný Hong Kong a skúsiť šťastie v Macau. Za pomoci starého priateľa si nájde ubytovanie i prácu. Žije v spoločnej domácnosti so slobodnou matkou a jej dcérou. Ich spolunažívanie spočiatku nie je najideálnejšie, no odstupom času si vypestujú špecifický, priateľský vzťah. Zamestná sa ako asistent trénera v menšom kick-boxeristickom klube, kde precvičuje ženám v strednom veku. Jedného dňa ho požiada o pomoc mladík menom Qi. Nakoľko je Fai bývalým úspešným boxerom, Qi od neho chce, aby ho pripravil na zápasy v klietke bez pravidiel - MMA. Ako ďaleko sa Qi v turnaji prebojuje? A podarí sa Fai-mu utiecť pred minulosťou? (*CARNIFEX*)

eraserhead666

Hodně povedené spojení humoru, akčně-sportovního napětí a (sociálního) dramatu, přičemž žádná z těchto věcí nezastiňuje ostatní a všechny fungují stejně dobře. K tomu sympatické postavy, dobré obsazení a absence nudných a nezáživných částí. Až mě začíná štvát, jak mě poslední dobou až k slzám dojímá každý třetí film. ()

Karamanlis

Hongkongský režisér Dante Lam má o zákulisí, tréningovo-regeneračnom procese či pravidlách MMA trochu odlišné predstavy ako ja, to mi ale nejako zvlášť nevadilo. Horšie však je, že v Unbeatable sa vyskytuje množstvo kdejakej vaty, snažiacej sa hrať publiku na city, ktorá s tým, čo sa odohrávalo v oktagone súvisela pramálo a bola mi viac-menej ukradnutá. ()

Morholt

Warrior má svojí asijskou verzi a nutno dodat, že hodně povedenou. Film sice zachovává klišé o zápasníkovi, který se z nikoho vypracuje na bojovníka, který drtí jednoho favorita za druhým, ale ta omáčka okolo je ne snad výrazně novátorská, ale v rámci asijských akčňáren neokoukaná. Osobní dramata obou hrdinů mě zkrátka chytla za srdce a přinutila mě držet oboum palce, aby jim to dobře dopadlo. A i když to nakonec vše neproběhlo úplně dle mých původních představ, byl jsem na konci víc než spokojen. A vysokou úroveň měla i choreografie jednotlivých MMA zápasů a v jistých momentech předčila i již zmíněný O'Connorův trhák. Trefou byla i ústřední melodie provařeného hitu Sound of Silence, který ale v asijském podání nabyl odlišných a příjemných kontur. Prostě se to celé povedlo. 90% ()

Ouwen

Hlavní zbraní je vlastně herecké provedení a ta nepředvídatelnost. Akce klidně mohlo být víc, ale i přestu délku film nenudí a utíká fakt mocně. Herci jsou s charizmem, souboje jsou skutečně cool a tréningům nechybí nápad, stejně tak tomu je i co se týče příběhu. Klidně si film zopakuju, žluťáci umí točit, to je prostě holej fakt. 10/10 ()

ConanVJ

Podle traileru bych řekl, že je to klasická martial art podívaná z MMA prostředí a to jsem i očekával. Film je ale úplně o něčem jiném. Soubojů zde neni zas tak moc a většina filmu je o vztahu malé holčičky a bývalého boxera. Do toho přibude příběh mladého bojovníka, který chce vyhrát turnaj v MMA stylu, kvůli větším ambicím, než je peněžitá výhra, nebo sláva. Osud bývalého boxera a mladého bojovníka zavede do tělocvičny, kdy si navzájem pomáhají. Příběh je to hlavní, co v tomto filmu hraje hlavní housle a mě osobně to mile překvapilo. Trénink je zde parádní a dlouhý a samotné fighty jsou pěkně natočené, i když je zde spousta věcí, které jsou v MMA zakázané. Hlavně že se na to parádně kouká. Čeho jsem se hned na začátku zděsil, byla ta malá holčička, protože v těchto filmech bývají děti upštěné a spíš lezou na nervy. Ta mě taky mile překvapila a vztah který s boxerem po dobu filmu budují je hodně emotivní. Pro mě celej film velký překvapení, které jsem si opravdu vychutnal. Za mě 90% :) ()

Easykk

Když skousnete ten delší úvod, a trochu chaosu v postavách, tak zjistíte, že vás to snad fakt baví (mě teda jo) a dokonce ústřední dvojce fandíte, teda dvojce, ono tam je hlavních hrdinů trochu vícero a každý má své duchy se kterými se musí vyrovnávat a překonávat je...místy docela nečekaná rozuzlení vedou až k víceméně povedeným a dobře nasnímaným bitkám v klecích, ale přeci jen si říkám, že Karlos Vemola by z těch rejžožroutů v kleci udělal pyré, ale kdoví..kdoví..:) ()

PP66

Přes tvrdý kontaktní sport to mělo i duši a nechyběl humor - postavami barevné, chuť hrdinů poprat se se stíny minulosti byla k potlesku a vytrvalost až dojemná. Viděno v rámci Challenge Tour 2015 - poslední snímek. ()

stuntmanMIKE

Tak rákosníci sa rozhodli spojiť Million dollar baby, Warriora a šmrncnúť to ešte aj Rockym. No čo k tomu povedať... prvá tretina je nuda jak prasa...až som uvažoval či to nevypnem. Potom nasleduje tréning a nakoniec turnaj, kde si choreograf sem tam mýli MMA a Sambo ... Každopádne je to celkom príjemný film, kde sa dráma strieda s humorom... Lepšie tri. ()

Martin741

Hodne slaboduche, hlavne ked 40 kilovy hongkongsky zabijak ovladajuci vsetky mozne i nemozne bojove umenia porazi 90 - 100 kiloveho MMA zapasnika. K tomu este slaboduchy pribeh a par subojov a rvaciek mi tak akurat liezlo na nervy   : 40 % ()

bourec

Trvalo mi dobrejch dvacet minut,než mě ten film chytnul.Pak mě to ale pohltilo,a dvouhodinovej příběh utekl jak voda.Dobrej příběh,perfektně obsazený,ta holčina byla naprosto k sežrání.70%. ()

Martrix

Směsice rodiného dramatu a sportovně rubačské akce, kde je ústřední postavou stárnoucí boxer, který si pokaňhal kariéru i půl života. A může být něco lepšího, než začít tu druhou půlku života jako trenér zarputilého mlaďocha, který se rozhodne za 2,5 měsíce natrénovat na soutěž MMA? No může! Může se přece takové soutěže zúčastnit ve svých 48-mi letech taky. Návod pro všechny padesátníky, kteří nemohou najít práci. Potrénujte a vydělávejte prachy v oktagonu. Ale vážně. Je to sympatické a ve většině západních filmů velmi málo používané. Dante Lam vložil do filmu emoce, patos, ale i akci, humor a několik dramatických oblouků a povodil si diváka stejně jako v ringu. Chvíli ho nechat v klidu, poskakovat kolem, pár úderů a pak bum, bum...párkrát ho poslal na zem. Ale vše podle pravidel, žádné podpásovky. Do toho hudební podmaz, který evokuje všechno možné, jen ne to, že je to asijský film(byť Hong Kong je speciální). Výsledkem je takový svérázný mix Milion dollar baby, Rockyho a nějakého libovolného rodinného dramatu, kde cizinec naruší zaběhlý rytmus rodiny. Ústředním motivem nicméně zůstává, že se člověk nemá vzdát, ani když nadělá spoustu chyb, nebo čelí těžkým ztrátám, či výzvám. Film o nezdolnosti ducha a v případě MMA i těla. Můžete mít výhrady ke zpracování, ale ne k myšlence, kterou tvůrci vyslali divákům. Za mě dobrý...proč hledat mouchy na něčem, co nesmrdí? ()

mortak

Sociální pohádka jedoucí sice ve vyjetých kolejích, ale proč to odsuzovat, když to funguje. A tady to funguje. Outsideři omlácení životem musí ještě pár ran schytat, aby nakonec dosáhli životního štěstí a happyendu. A protože si taky zpříjemňuji život u pytle s rukavicemi, čtyři hvězdy to jistí. ()

Cedr

Snímky Dante Lama patří k tomu lepšímu co současný Hong Kong nabízí, nicméně jim krůček (často spíš pořádný skok) k dokonalosti portfolia kolegů z Milkyway Image chybí. Co se Lamovi ale upřít nedá, je jeho čuch na talent. V Unbeatable to platí dvojnásob. Tuctové a ničím nevýrazné moderní sportovní drama (moderní ve smyslu populárního důrazu na drama místo sportu) jako základ bohatě postačí, když máte k dispozici ostříleného Nicka Cheunga, skvělou kameru a trefný soundtrack (u několikrát zmiňovaného polského Sound of Silence to s tou trefností však paradoxně poněkud skřípe). Film je plný tradičních klišé, ale vše je zahráno a natočeno zkušeně nevtíravým způsobem, že je těžké něco vytknout. Co je třeba vyzdvihnout je naprosto špičkové úvodní nastínění trojice osudů, které se v průběhu filmu později protnou. Zdánlivě tuctová třiceti sekundová scénka s útokem na taxík, patří k tomu nejlepšímu co filmový rok 2013 nabídl. ()

lykan9

První polovinu jsem byl vyloženě otrávený, ale druhá půlka film zachránila. Mimo to samotné zápasy byly natočený luxusně. Prostě slušně odvedené puzzle z filmů Million Dolar Baby, Warrior a Rocky. ()

Taio

Chvíľu mi trvalo kým som rozoznal tváre (pretože každý číňan vyzerá inak) ale podarilo sa a konalo sa luxusné azijske predstavenie. Pre mňa komplet funkčné od príbehu s vtipnými momentami a odľahčujúcou hudbou prelínanou zápasmi s dokonalou choreografiou a prácou kamery. Nebojím sa absolútne povedať, že za posledný polrok tento film patrí do top 3 čo som videl. ()

Perverz

Trocha humoru, trochu drama, trochu rodinné sekvence. A taky MMA, hlavně v druhé půli se ho nabažíte dostatečně. Zápasy jsou dobře natočené . Ono ze začátku byl trochu problém rozpoznat kdo je kdo. Všichni jsou si moc podobní. Film má pár silnějších chvilek které podrbou vaše emoční tělíčko. Naštěstí jsou dobře předkládány a tak nepůsobí klišovitě. Role malé Crystal Lee byla výborná. Na čtyři hvězdy bych toho ale potřeboval trochu víc. Rozhodně neurazí, vytkl bych hlavně stopáž. 122 minut je trochu moc. ()

Zombi

Drama několika postav prodchnuté tréninky a zápasy v MMA, trochu podobné americkému Warriorovi. Zápasy parádní, lidské osudy dojemné, příjemně natočené a dobře zahrané. Chválím oba hlavní hrdiny i poměrně sympatickou holčičku ve vedlejší roli. "Starej" trenér překvapil. Zasloužené 4 hvězdy. ()

kluk z Na

Recitace Million Dollar Baby a Wariora v jistejch směrech o dost šťavnatější a dost míň melodramatičtější. Já za to jsem rád, nesnáším patos a kolikrát film z asie vypadá jak americká limonáda. ()

warrenur

Priemerny sportovy film s milymi epizodkami dievcatka a labilnej maminy a mladika, ktory chce nieco dokazat. Tak nejak to do seba pekne zapada. Avsak ako u 99% takychto filmov, kde "hrdina" za par tyzdnov cvikov a s gigantickym odhodlanim zdola aj Godzilu, tak i tu bolo jasne akym smerom sa bude dej odvijat. Pozitivne hodnotim najma Nick-a Cheunga a presvedcivu dievcinu, ktora mu davala ultimata ako buducemu najomnikovi. :) ()