MI-5: Vyšší dobro

• Velká Británie Spooks: The Greater Good (více)

Když uprchne terorista během rutinní předávky z vyšetřovací vazby, bývalý agent Holloway se musí spojit se zdiskreditovaným šéfem protiteroristického oddělení MI5, aby vypátrali uprchlíka dřív, než dojde k teroristickému útoku v Londýně. Poté, co během rutinního převozu uprchne z vyšetřovací vazby MI5 charizmatický terorista Adem Qasim, je z jeho zmizení obviněn legendární šéf protiteroristického oddělení Harry Pearce (Peter Firth). Nikoho proto nepřekvapí, když zkompromitovaný Harry, který byl donucen k rezignaci, skočí jedné noci z mostu do Temže... MI5, která je v důsledku debaklu s Qasimem na kolenou a čelí kontroverzní reformě, povolává bývalého agenta Willa Hollowaye (Kit Harington známý ze seriálu Hra o trůny) zpět z Moskvy, jen aby odhalil šokující pravdu - že Harry je stále naživu. Zdiskreditovaný šéf porušil všechna pravidla a teď potřebuje Willovu pomoc. Zatímco Qasim chystá svůj zničující útok na hlavní sídlo MI5 v Londýně, Will se musí rozhodnout, zda Harryho nahlásí, nebo riskuje všechno tím, že mu bude důvěřovat. Zkažený, nebezpečný mistr špionů ho totiž už v minulosti jednou zradil. (HBO Europe)

srolyma

Další ze záplavy agentských filmů, které se na nás valí horem dolem. Ničím výjimečný, protože s týdenním odstupem po něm v mé paměti nezůstalo nic. Jenom to, že tam hrál Jon Sníh, ale bez tý černý kožešiny a meče to nějak nebylo ono… Ale nevypnul jsem to znechuceně v půlce, takže asi dobrý. ()

schluke

Nebylo to uplně špatný, ale nic co by to vyzdvihlo z šedýho průměru. Předvidatelný a dlouhý, ani Jon Snow to nezachránil a to se snažil. ()

Aniki

Jj, tak tohle je přesně britská klasika. Sice akčňák, ale né takovej ten jak vyšitej, kýčovitej a trapnej. Lehkej nádech uvěřitelnosti scén (teda až na ten osvobozeneckej začátek), sice překombinované, nicméně nakonec jakž takž přirozené motivace hlavních hrdinů, nepřehnaná, realistická akce, ale hlavně, hlavně nádhernej závěr ponejprv Firtha s Ehleovou, a potom Firtha s Haringtonem. Krásný, silný...takhle to má vypadat. Firth tady byl opravdu fajn, na roli se hodil maximálně. Čtyřhvězdí s přehledem. ()

Saxos

John Snow bez meče a kožešin s vlasama smotanýma do drdůlku, jako znovu povolaný agent rozpadající se MI5. Mix Bonda, Borna a dokonce i Bodieho. Prostě jen oblíbená "B" konfrontace agentů a teroristů. Nic převratného. ()

esmoke

Spooks je britský špionážní filmu, vycházející z britské špionážní série, která se vysílala na BBC od roku 2002 do roku 2011. Celovečerní film, který staví na Kitu Haringtonovi, je příjemná podívaná. Bonda to nesestřelí, ale ani se o to nesnaží. (2D titulky) ()

fafejt001

JEN ty agentky se moc nepovedly , jinak svižný až dost akční snímek . Zajímavá zápletka i závěr . PO DLOUHÉ DOBĚ solid film z tohoto soudku . ()

Ace.A.T.L.

Jako špionskej film, z průseru se hrabající MI-5, s prvkama pomsty, zrady a úplatnejch zmetků, je to fajn. Ale kamkoliv jinam chtít zabrousit, je bohužel smolík. Film nenudil, ale ani nijak extra neoslovoval. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Kozlowski8

Po divoké přestřelce, během jeho převozu, je osvobozen významný terorista Qasim. Jeho útěku však byl nápomocen někdo z úzkého vedení MI5. Hlavní vina padá na šéfa oddělení Pearce, který je přinucen rezignovat. Dál se však snaží, společně s bývalým agentem Hollowayem, odhalit zrádce a zabránit Qasimovi v chystaném teroristickém útoku v Londýně... Zajímavý, velice členitý příběh s množstvím informací, zvratů a s hlavní tajenkou, rozluštěnou až v samotném závěru. Pokud člověk striktně nebazíruje na - víceméně drobných logických faux-paux a nerozebírá do puntíku realičnost a hodnověrnost některých okamžiků, musí ho film bavit stejně, jako bavil mne. Rád jsem také viděl (poprvé) sympaťáka Kita Haringtona v jiné roli, než je levoboček John Sníh ve Hře o trůny. Spíše náhodně shlédnutý snímek je pro mne vcelku nečekané a milé překvapení. 75%. ()

BoKo_CzT

Tak otvorene musím priznať, že v rámci žánru špionážnych filmov to nie je žiadne veľdielo, no na nedeľný večer ako liek proti stresu z blížiaceho sa týždňa to ujde. Viac než o reálnu špionáž však ide skôr o akčný-hero žáner, sem tam jemne podtrhnutý niečím zo sveta špionáže. S veľkou mierou zhovievavosti dávam tri hviezdy. ()

brasek

Vyššie dobro? Pointa príbehu tomu dáva za pravdu, ale v podstate inak ide o vyššiu trápnosť. Podpriemerná zápletka zabalená do nudného tuctového príbehu s nelogickými a niektorými trápnymi scénami. Jeden z najhorších špionážnych thrillerov. ()

Ironhead odpad!

Úvodní scéna.... vysvobození hlavního zlouna z pancéřového auta s doprovodem agentů... odtamtud prchají ti špatní na motorkách, přičemž na nich celkem ujedou asi dvěstě metrů přesně tak, aby je mohla agentka v kostýmku dohonit i pěšky a nachytat při tom, jak přestupují do velké bílé dodávky. Po dodávce dvakrát vystřelí a pak nahlásí do ústředí MI-5, že ujeli a jsou definitivně pryč.... a všichni v ústředí jen svěsí hlavu, že to je konec, protože tam mají všechny kamery mimo provoz. A špičková agentka nenahlásí ani barvu, ani typ vozu natož třeba SPZ nebo směr kterým odjeli a nikdo v ústředí MI-5 se na to ani nezeptá :_) Asi aby je nemohli chytit třeba dopraváci :_) Takže, až budete někdy osvobozovat nejhledanějšího teroristu světa, stačí s nim na motorce (možná i na kole :_) zajet za roh, tam nasednout do bílé dodávky a odjet, od té chvíle už jste pro policii a tajné služby neviditelní :_) PEKLO... kdo tohle psal?!? :D ()

Heywood

Docela slušné na to, že konkurovat Bondům je obtížné. Má to spád, má to myšlenku a má to dobré rozuzlení. Svižně natočené, herci sedící do rolí, příjemná kamera a dobře vybrané lokace. Hvězda navíc za to, že se někdo nebojí ukázat, co vše zmůže bezbřehá nenasytnost. ()

Snakefinger

To co vypadalo na první pohled průhledné a prvoplánové se krásně zamotá a rozuzlení vlastně přijde až v závěrečných pár minutách. Ať tak či onak, pravdivý obraz špíny tajných služeb. Ve své podstatě velmi znepokojivý film. ()

jizvoun

Seriál jsem nesledoval, popravdě mě nebavil. Ale tohle jako jednohubka ušlo. Po nočním návratu z hospody mě to udrželo vzhůru a to se počítá! ()

TOPmoovie

cez internetovu kaviaren zkopiroval servery MI5, za 11 sekund. !!!! v takej naivnej scene to uz vypinate. a bolo tam toho vela..absurdnosti, ktore moze zozrat iba 14 rocneee teenage. ()

Dumaru

MI-5 je klasický špionážny film, ale tentokrát tu chýbajú pekné baby a fešák v hlavnej úlohe. Na začiatku filmu utečie pri preprave terorista, ktorého sa vydá hľadať samotný šéf protiteroristického oddelenia mr. Harry. Na druhej strane stiahnu z Ruska bývalého agenta Willa aby Harryho našiel a odhalil jeho záhadné zmiznutie. Dej filmu nie je zlý, ale chýba mi tu iskra a akčnejšie scény, herci ma dosť nudili a javili sa dosť nevýrazne. Za príbeh dávam tri hviezdičky, v poslednej dobe ma anglické filmy ničím neprekvapili,,, ()