Reklama

Reklama

Rychle a zběsile 7

  • USA Furious 7 (více)
Trailer 1

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Já vám to tady rozseknu. Ona je imbecilní celá série. Mě aspoň nemůže nikdo obvinit, že se mi jeden imbecilní díl líbil a druhej ne. Od jedničky do čtyřky je to autíčkaření který mi vůbec nic neříká. Pětka byla podstatná změna (podle mě k lepšímu) Pro mě zůstává pátej díl pořád nejpodařenější. Laco mě překvapil, že se mu tohle nelíbilo, protože pro mě je to stejná kravina jako šestka už tam byli mega přehnaný scény a už tam to nabralo špatnej směr. Na jednu stranu dá se k sedmičce přistoupit jako ke guilty pleasure. Je to sice nehorázná píčovina, ale já se musím přiznat, že to má svoje momenty u kterých jsem se ultimátně bavil. Takže takhle já si udržím nadhled a zůstanu tam kde jsem celou dobu. Na osmičku jestli bude zase projekce zadarmo klidně vyrazím. Nepředpokládám sice, že bych dal víc jak 3* ale jako lacinej výplach mozku to nezavrhuju.

na příspěvěk reagoval Ouwen, Lacike

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

ywo666

Ty vole, jak si můžeš dovolit srovnat 50 vojáků SAS a týpka z garáže? To nedává smysl!!!

A nyní ti napíšu argument, co ty tvé smete všechny :)))

Je to sázka na jistotu a není v tom žádná inovace. + ano, 80/90 hrdinové neumírali, ale zašpinili se, měl jsi o nich strach. John Mcclane byl obyčejnej člověk, co chtěl pomoct lidem a zachránit svou ženu a eliminovat teroristy a byl přirozenej. A je to prostě sázka na jistotu, šestka vyšla, takže budeme dělat 8,9,10 a dalších x dílů tím stejným způsobem, lidi to sežerou. takže ano, je to toaleta a já se na ní vysral :) užívej si sérii dál

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Posledná vec k čomu sa vyjadrím.

1. Áno debilný scénar. Rovnako ako predošlé diely. Čiže beriem iba pri ľuďoch čo nemajú radi ostatné diely

2. Neviem ako si to stíhal ty, ale tu bolo oveľa menej strihu a hlavne od Stathama som zachytil veľké množstvo ťahov. Kontatné to bolo rovnako ako predošlé diely, respektíve skoro všetky PG-13 blockbustre. Môže sa kritozovať, že to bolo PG-13 ale to sme opäť na začiatku. Mali ho aj predošlé diely a Rko nikdy nebolo v hre.

3. Gibson a Ludacris mi prišli vtipný v každom diely.  A to moc černošský humor nemusím. Ale tu mi to sedí. Ak to niekomu nesedí smola. Ale nevidím rozdiel v ich prístupe oproti 5 a 6. Takže uznávam iba ľuďom ktorí ich neznášali a strhávali za nich hviezdy pred sedmičkou

4. za a) zomrel Han a aj jeho frajerka b) to že majú dosť na kahánku je plus. Vo väčšine drahých akčných filmoch postavy nie sú reálne v ohrození. Aj v ospevovaných 80. a 90. rokoch akčný hrdinovia málokedy zomierali. Mohli zomrieť Shawovci, ale asi majú ešte pre nich plány v ďalších dieloch. c) Reinkarnácia začala už v štvorke. Takže vyvšiť sa až na sedmičke je nefér.

5. a) ako každý drahý film. vrátane predošlých dielov. b) herci sa poznajú a dobre spolu vychádzajú. Ja naopak cítim, že postavy majú k sérií vzťah a točia film ktorí by bavil aj ich.

6. Čiastočnej recyklácií sa človek nevyhne. To sa dalo čakať. A séria si musí udržať svoj trademark. Ale príbeh je pojatý inak. Parta sa jemne zmenila. Systém záporákov je iný. Motivácie sú iné. (pardon vs pomsta).

7. Jason sa skutočne objavuje znenazdajky kade tade. To ma trochu sralo. Ale radšej nech sa objaví bez vysvetlenia ako vôbec. Kedže tento film nie je o prefíkanom scénari, som ochotný to tolerovať.

8. a) koncept obyčajný človek porazí elitného borca je starý ako akčný film sám o sebe. Zažili si to Sly, Arnie, Willis, Gibson a kopec ďalších. To je úplne klasický motív. b) Diesel bol dosť drsný už v jednotke. Tam mal povesť tvrdého rváča a gangstra. Odvtedy uplynolo veľa času a Diesel mal skúsenosti z ďalších bitiek. Pokiaľ viem nikdy neprehral. Ani nad Rockom v päťke, ktorý je veľký ako stodola a je elitný agent FBI (dal si 5*) a šestke nad Shawom a jeho partou, ktorá tiež nebola čajová (dal si 4*). Takže nechápem ako sa vôbec môžeš to nad tým pohoršovať. To už mňa sralo viac, že Walker vyhral s Tonym. 

9. tento bod nedáva žiaden zmysel :D

 

Dokopy to vychádza, že ľudia čo nemali radi sériu to nebudú mať radi ďalej. Ale to náhle prezliekanie kabátov nedáva zmysel. Končím. Neexistuje nič k tomu nebolo napísané. Téma je vyčerpaná.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Lacike

na ten film se nedá koukat ani s vypnutým mozkem. prostě to posrali.

jako choreografie mi přišla lahodná, taková .. jak to říct, já mám rád chvaty než kopy, vid. a měla dobrou rychlost, Walker umí, bitka v autě slušná. ale já měl jiná očekvání. Já chápu, že ten film o bitkách není. ale jaké tam jsou jména.

 

Statham - expert přes MMA a možná nějaké Asijské komba, či krav maga

Tony Jaa - Thajský box + vypilování drsnějšího Muay Buran

The Rock - Wrestling

Djimon Hounsou - ValeTudo

Paul Walker - Má z něčeho černej pás, pokud se nepletu

 

...

na příspěvěk reagoval ywo666

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

ywo666

Okrem debilneho scenara mne asi najviac nesadla zmena rezisera. Ja jeho styl nemam rad.

Ale pokial to tebe sedi tak dobre pre teba. Kazdy z nas kveruluje u ineho filmu. Ja u FF7 a ty u genialneho Leona.

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Lacike

pro mne to akční finále bylo utrpení, já u toho zýval a spal jsem.... po skončení bitky plešatců jsem to přepl na rozlučku, která mi byla lhostejná a okamžitě smazal film. otázkou zůstává proč tam mám tři hvězdy.... asi jsem hodně tolerantní.

na příspěvěk reagoval Lacike

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Ouwen

2) Akce nebyla kontaktní, tedy bitky - choreografie a kadence byla dobrá, ale nepřehlednost a kontakt jsem postrádal. Obě věci se mixují v momentě, kdy kamera zabírá záda toho, kdo "dostává" údery. Proč? Pač to není kontaktní a není to přehledné. U šestky ten kontakt byl hmatatelný.

 

S tymto si ma nakazil a behom väcsiny bitiek ma to dost sralo. Ale ja som si uzil aspon bitku Stathama s Rockom. Ta  mala adrenalin.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

ywo666

Ja sa fakt divim, ze nevidis rozdiel v imbecitile medzi sestkou a sedmickou, ked u Exp2 vidis, ze to nemalo ziadny scenar ale len nahodne poskladane sceny.

Co sa tyka nadnesenia akcnych scen, tak u sestky to bolo len par detailov ako ze runway je nekonecna aby finale trvalo co najdlhsie, ale inak sa v tom lietadle odohravala paradna akcia, alebo nahanacka s tankom nech bola akokolvek prehnana, tak vo velkej miere bola natocena v realy s kaskadermi a len ten finalny Dieselov skok, ked zachranil Letty bola chujovina.

V sedmicke cele to skakanie na aute z mrakodrapu do mrakodrapu je absolutna chujovina, alebo zaver akcie s konvojom ked sa Diesel rozhodne zachranit skokom auta z utesu pri ktorom totalne rozjebe auto, ale on to prezije lebo bolo trochu vyztuzene. A samotne finale bolo pre mna malo velkolepe. Bola tam koma malych akcnych scen ale ziadna skutocne vydarena. A cele to pôsobilo hnusne digitalne. Nemal som nielen strach o postavy, ale ani som si neuzil nejaky paradny kaskadersky kusok. Proste nic.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

m.a.t.o.

No Rock nebyl plešatější než Statham, či?

Takže tři plešaté hlavy a boží oko - illumináti?

Tři strany má trojúhelník a jedno oko uprostřed (boží oko!!!)

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

ywo666

Tak hele, nyní ti vypíšu fakty, které jsou v tom filmu a které mi pily krev, fajn?
 a zamysli se prosím nad tím, co ti nyní napíšu.

 

1) Scénář nedává smysl. POZOR! Ono by to moc nevadilo, je to spíš už o akci. Jenže! Diesel mele o tom, jak je rodina nejdůležitější. A proto! Na konci filmu zboří asi půlku města a rodiny ostatních to nepřežijí. Takže, jak to mám brát?

2) Akce nebyla kontaktní, tedy bitky - choreografie a kadence byla dobrá, ale nepřehlednost a kontakt jsem postrádal. Obě věci se mixují v momentě, kdy kamera zabírá záda toho, kdo "dostává" údery. Proč? Pač to není kontaktní a není to přehledné. U šestky ten kontakt byl hmatatelný.

3) Je to na sílu tlačený. A proto "vtipy" Gibsona byly trapné. Mele v každým záběru, furt řve jak idiot a není vůbec přirozenej, jenom mele a je mu jedno co. Žádná gestikulace, furt ten samej výraz.

4) Nemusíme se o hlavní postavy bát, vracejí se mrtvoly a nic se jim nemůže stát, takže se tím pádem přisere paní nuda, nulová gradace, unylost, žádná zábava, nic, prostě je to na bodu mrazu.

5) Je to cíleně pro prachy, prostě "trapné akční hovno" a je to sázka na jistou jistotu a všichni to sežerou.

6) Recyklace šestky, tedy si to spoj s pátým faktem. Všecko stejné.

7) Statham se objeví někde a bez vysvětlení jak. Není to o pomstě, je to o tom že nějaká nadšená parta z garáže chce získat boží oko (wtf) a tím pádem nemám důvod fandit Jasonovi.

8) Diesel porazí Stathama. Přitom ze začátku je nemocnice zmasakrovaná. 50 vojáků SAS je v prdeli. A pak ho porazí šašek z garáže?! PLEŠATĚJŠÍ VYHRÁVÁ?!

9) A nyní to hlavní!!! NEDÁVÁ TO SMYSL ANI TAM, KDE TO DÁVAT SMYSL MÁ!!!!

 

Takže jestli mi chceš říctt, že vyčítám kraviny a jen na to pindám, tak oprávněně. Protože tohle jsou fakty, co jsou v tom filmu a je to to, co mne sralo. Já se radši na ten hajzl vyseru, než abych ty hovna sežral jako ty :)))))

na příspěvěk reagoval m.a.t.o., Lacike

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Ako tisíc ďalších akčných filmov. Beriem každému kto hodnotí zle všetky imbecilné akčné filmy. Ale mám pocit, že ste si z toho spravili hajzel, kde sa každý rád vyserie. Ale už som dole napísal. Mne je to jedno. Kľudne si kverulujte. Ja som si užil päťku, šestku, sedmičku a užijem si osmičku. A už teraz vidím prekvapené rozčúlené komentáre, že osmička šokujúco nemala komplexný prepracovaný bez logických príbeh, že tam boli opäť absolútne nečakane kecy o rodine a najprekvapivejší bude fakt, hlavne po trailery, že akcia bude zas nadnesená a bez štipky rešpektu k fyzike. Rovnako ako sedmička fakt prekvapila.

na příspěvěk reagoval Ouwen, Lacike

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

ywo666

Víš, co to znamená tolerance ostatních?

Říci o nás, že jsme kurveluanti či co... Lacike má pravdu, je to imbecilní film.

na příspěvěk reagoval ywo666

Ellmariachi

Ellmariachi (hodnocení, recenze)

Lebo jsi me nezminil ve vyctu poslednich skutecnych akcnich fans :D Ne jen delam prdel :-) 

na příspěvěk reagoval ywo666

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Shakers

Bruce a Brandon Lee to byly takové první vlaštovky jestli to bude fungovat až Heath Ledger ukázal potenciál toohle marketingu. Paul Walker to jenom potvrdil a v budoucnu to bude běžná součást propagace :D

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

No hlavne, ze okolo toho spin-offu s Rockom je stale ticho. A to by som si ho pozrel ovela radsej, nez ktorykolvek film zo serie FF

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Taký Brandon Lee sa tiež vo Vrane obetoval pre väčšie tržby ale až keď bol mŕtvy zistil, že to príde do módy až neskor. Teraz to ľutuje.

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

A myslim, že někdo z rodiny bude stačit, aby to mělo normální tržby, protože potom by to mohlo mít luxusní tržby a studio by rovnou ohlásilo tak 3 pokračování, 8 spin-offů, prequely pro každou postavu a to by ty herce mohlo zabít doopravdy :D

na příspěvěk reagoval m.a.t.o.

Ellmariachi

Ellmariachi (hodnocení, recenze)

No kazdopadne i kdyz YWO tak nepekne ranil moje city :D , tak jsem rad za nej SWATa a podobny uzivatele. Musim rict, ze me uz tolik ani nebavi debatovat jako driv zde, protoze me prijde, ze je tu ted v tyhle komunite moderni jen kritizovat a rypat do slusnych akcnich filmu. 

na příspěvěk reagoval ywo666

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Lacike

Tiež si hovorím že by bolo lepšie aby Statham pri natačaní trojky ked spadol do vody vyliezol až po premiére na hladinu

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

A Statham sa pri trojke tiez snazil obetovat jak zisiel s autom do vody, ale ti parchanti ho zachranili. :)))

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

ywo666

To som videl ...  Resident Evil, Walking Dead, Usvit mrtvych ... skoro všetci mrtvy a moc to nedalo :-) Asi tam bolo už moc mrtvol :D

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Teraz som si spomenul, ze pri natacani dvojky zomrel kaskader. Preto mala najväcsie trzby. A to bol no name xicht. :)

na příspěvěk reagoval Shakers

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Lacike

Tak pro slušné tržby dvojky to stačilo, ale u trojky nikdo nezemřel a taky moc nevydělala. Uvidíme co čtyřka, jestli někomu někdo umře - Slyově matce už je skoro 100, Arnie třeba taky někoho přihodí a bude o tržby postaráno :)

na příspěvěk reagoval Lacike

Související novinky

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Sérii Rychle a zběsile není teasování velkých záporáků ke konci filmů nijak cizí. Šestý díl měl jako hlavního antagonistu Owena Shawa (Luke Evans), na konci filmu se ale představil jeho bratr Deckard… (více)

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)

Reklama

Reklama