Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Pekisan

You cant touch this! Ta-rara-ta-rara! Cant touch this. A vlastne nemozes. Je to proste mega. Matka vsetkych akcnych filmov. Je to matka, otec, sestranica z tretieho kolena, nevlastny pes alebo zlata rybicka. Uplne vsetko. Chapem vsetky hodnotenia. Toto ide tak daleko, ze slovo "prilis" sa skromne krci v kute. Ja som sa vsak bavil ako uz dlho nie. Vacsinu casu som sa rehotal a cumel jak pubertak na prvu bradavku. A koniec. Bol velmi pekny. A smutny. You thought this is gonna be a streetfight? You goddammit right it is. For Paul. ()

phoenixer

Našlapané jak hovado! Takhle si představuju dobrej akčňák u kterého vypnete, nemusíte uvažovat a bavíte se. Spousty dobrých hlášek a pocta Paulovi. Tohle má plný počet zaslouženě. ()

Dejvid007

Nemusíte mít radi nadupaný káry, pouliční závody, monstrum Dwayne Johnsona nebo to, že auta jsou spíše ve vzduchu než na silnici, ale jenom kvůli P. Walkerovi je potřeba tuhle akční jízdu vidět! Expendabels mohou jenom slintat! ()

FanKalEl

Zbytočný diel. Príbeh je odfláknutý a bez nápadu, na konci to už nemá ani hlavu ani pätu len zbesilú akciu no ale čo s ňou ? Ok, väčšina akčných scén sú kaskadérske super kúsky z ktorých väčšinu sme nevideli v predošlých dieloch. No ale asi 40% z akcie to bolo neprehľadné a pg-13 stiahlo napätie do vysávača takisto ako predvídavosť že nikto nezomrie z hlavných postáv. Prvých 20 minút bolo skvelých, Statham navnadil, ale potom čo sa trápne zjavoval na každej misii bolo fakt bezhlavé, príbeh bol nulový ale stopáž mala vyše dvoch hodín..James Wan to nezvládol. Celá časť v Abu Dhabi je nadupaná, o tom žiadna, Tyrese tomu dával skvelý vtip po celý film a The Rock bol super ako vždy..u mňa má hlavne nezabudnuteľnú scénu so sanitkou :D Záver bol veľmi pekný. Ako akčná zábava je to na vysokej kvalite ale od značky FF som čakal viac než len to. Čo sa týka kvality, šiesty diel je na tom omnoho lepšie. (60%) ()

Dm1tr1j

Tu zase niekto nakládol fyzike na piču tak nepekným spôsobom, že starý pán Newton by podal žalobu na najvyšší súd za hanobenie pamiatky a životného prínosu. Jeden wtf moment vnorený v druhom a hneď za rohom zase ďalší ešte väčší . Premýšľajúci človek má chuť vytrhať si vlasy a skočiť z okna (podľa filmu by som to z ôsmeho poschodia na betón prežil, toho sa nebojím). V štáte kde je ropa lacnejšia ako voda je na rozmyslenie ukázať sa v nejakom cárachu ako buggati, ak vás nezatknú za verejné pohoršenie tak vám dajú sociálne dávky. Možno keby sa tam človek zjavil s tou mašinou čo mal Statham pri úteku z pohrebu bolo by to ok, lebo neviem čo to bolo ale určite to nezatáčalo ako nič z našej planéty. To by naozaj NEstálo za to zavrieť do mrakodrapu. Po filme mi vŕtalo hlavou ešte pár vecí ako napríklad či černosi vidia lepšie v tme a aké príjemné je keď sa po vás so zlomenými rebrami niekto váľa. V celku vydarená Stathamovka a ktovie možno si Dwayne vyslúži účasť v ďalšom expendables takýmto masakrálnym akčným vystupovaním. 2,3l Diesela nechceme lebo na to aby nám z portorikánskych pičovských kecov prišlo zle tam bol Tonko Banderas. Ps: Som zvedavý kto vyhrá divokú kartu na Walkerovo miesto, stálo to 9 mesiacov ale nebolo ho treba. Možno by mohli usporiadať nejakú tombolu pre ľudí na Ženevskej výstave alebo dačo také...pre fanúšikov :) ()

Whitebeard

Akční díl série, kterej se už vymkl kontrole. Pominu-li nelogičnosti jako vrtulník a dron ničící raketama město bez zásahu fízlů nebo spíš armády, zůstávají tu šílenosti jako lítání autem mezi mrakodrapama a to už je přes čáru. Tam, kde v pětce (nejlepší díl série) blbosti jako tahání několikatunových sejfů skrz město fungovaly, tady už jsou spíš úsměvný. Co jsem si od filmu sliboval? Třeba fight Stathama a Dwaynýho. Nicméně mi přišel odfláknutej a opět vede pětka s Vinem. Navíc Dwayna odstřihli celkem slušně na začátku z děje, takže hlavní tahoun posledních dílů je fuč. Naopak zůstává slabej Tyrese Gibson, jehož rádoby hlášky jsou slabší a slabší díl od dílu. Postav je celkově docela dost a některý už jsou jenom zapřáhnutý dějem a nijak se nevyvíjí, možná to by chtělo omezit. Zkrátka všechno je rychlejší a zběsilejší, ale už by to chtělo pomalu najít mantinel, co ještě diváci sežerou a co už je moc. A tak se nám záporáci kupí v báních a mně pomalu klesají hodnocení, co díl, to hvězda. I tak doufám, že další a další díly přijdou a s tím i další nářez, kterým byl pátej díl. ()

Cejdl

Docela otrava, že si někdo troufne flejmit transformery za to že už existují 4 díly, když týhletý pakárny už se natočilo 7 dílů. Přitom premisa je docela podobná: Tuna over the top akce, infantilní vtípky a patos za každou cenu. Jen místo obřích robo-aut jezdících na ještě větších robo-dinosaurech je tu...........eeee..........NIC. Fakt nevim proč si tahle série zaslouží takový obdiv a výdělky které by záviděl i.....nějakej chlap co hodně vydělává. Co se musí uznat že i přes to všechno se na to kouká dobře. Teď nemyslim odporné CGI ale prostě je to tak nenásilný že mi to zkouknout fakt nedělalo problém. ()

UniqueNett

Až na několik kýčovitých scén a sem tam nějaké to klišé to byla velmi dobrá podívaná. Závěr mě moc mile překvapil. Pěkná práce. ()

gp_one

Říkám jasné ne létajícím autům. Pořádná akce jde točit i bez totálně absurdního přehánění. Nebyl by to špatný akční film, ale vadí mi, jak stále častěji se v akčních filmech hraje na více a více neuvěřitelnější kousky, namísto toho, aby někdo zamakal na pořádném scénáři. Pak vznikají paskvily, které sami sebe pohřbí přemírou fantasmagorie. ()

Joppo88

Jediné, čo ma prinútilo dať tretiu hviezdu, je naozaj podarená rozlúčka s P. Walkerom... Obával som sa gýčovo-sentimentálnej frašky, ale obával som sa zbytočne... Akciou rozhodne nešetrili, ale ani fantáziou... Skôr to už prehnali - a to som si myslel, že vrchol nereálnosti bude FF 6... ()

katmandzoo

Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa je toto druhý najlepší diel celej série. Množstvo akcie hneď od úvodnej scény, nadupané autá, či krásne ženy. Hlavní hrdinovia idú zo seba vypustiť aj dušu, čomu nasvedčujú opäť skvelé výkony Walkera (resp. sčasti jeho brata), Vin Diesela, Johnsona, či Michelle Rodriguez. Príchod Stathama tomu dodal ten správny náboj a bolo veľmi netradičné vidieť ho v roli záporáka. Vzájomné rezanice medzi ním a Johnsonom, resp. Dieselom boli okulahodiace. Film do značnej miery poukazuje aj na pocit lásky, priateľstva, rodiny a domova vzhľadom na udalosť, ktorá sa počas jeho nakrúcania stala. Záver bol veľmi pekne venovaný zosnulému Walkerovi a Dieselove slová k tomu mi spôsobovali zimomriavky. Bez váhania udeľujem 5*. Paul môže byť spokojný, pretože toto jemu venované dielo bolo bezpochyby na vysokej úrovni. ()

joker30

Škola profesionálnych pózerov, ktorých schopnosti sa už postupne približujú k Avengers / možno sa Torreto pripojí k nejakej Justice league alebo Suicide squad :) Ale tak stále sa dá na to kukať a fandiť Vinovi ako všetkým štýlovo nakope riť. 70% ()

misbos

Kterej belgickej pivovar to sponzoroval? Wan sice něco okoukal od Evanse, na stylu snímání tý první kancelářský bitky je to vidět nejvíc, jenže - Statham není Uwais, Johnson taky ne, a Diesel už vůbec, takže se musí stříhat ... a akce jde do kopru. Jasně, nebere se to vážně, ale když Vám někdo tlačí do hlavy naprostý hovadiny, v půlce prohlásí " hehe, já vím, jsem idiot ", a pokračuje vesele dál ještě většíma hovězinama, určitě pro Vás nebudou najednou ty kraviny přijatelnější...ne? Jednu za to, že vytáhli Tonyho z pralesa, a dostal o něco málo víc prostoru, než Gina posledně. Druhou za to, že medvědí tvář dostala přesně tolik místa, kolik jí příslušelo.( I tak jsem se oklepal, jen jsem ji uviděl. ) ()

Torpid odpad!

Další pokračování série, která už několika generacím nabízí návod na štěstí v podobě velkých prsních svalů , rychlého auta a luxusní roštěnky na vedlejším sedadle. Kvalitně nafilmovaná akce mne nepřinutí dát vyšší hodnocení, protože tak silnou fyzickou bolest při sledování konverzací mezi hlavnímí alfa-samci a jejich partnerkami jsem už dlouho necítil. ()

Sgt.Cliffer

Opravdu to ještě někoho baví? To už není vykrádání prvního, max druhýho dílu, to už je vykrádání dílů, který vykrádaly díly, který vykrádaly FaF1 a FaF2. Vezmeme si kafe, převařím ho a vypiju. Stejnou dávku převařím a znovu vypiju... Jak to bude pokračovat dál? Měl jsem jednou doušek 2x převařené kávy a bylo to k zblití. Což teprve 7x převařená? Toť můj dojem. Co se týče filmové stránky, tady už nehodnotím lítající auta, ocelový koule, pistolové zásobníky na 452 náboje ani naprosto přírodní pevný osmičky, ale věcné chyby. 1) mumlání - nemít titulky nebo svahilského tlumočníka nerozumím. 2) záběry kratší než sukně nočních pracovnic - člověk se nemůžu pokochat ani hezkým autem, natož aby poznal značku, typ a nebo jeho barvu, 3) honička s autobusem - dva akcí na sebe navazující záběry, ale v 1. jsou auta kolem a v druhém nejmíň 100m kolem ani hřídel, nebo 4) několikrát opakovaný záběry. Co mě pobavilo: Hláška Johnsona "Nesnáším ajťáky", Po brutálním pádu otázka "Nepraštila ses do hlavy?". Result: doufám, že nenatočej FaF8 s kyber Walkerem. ()

Kissak

Pokud mám chuť na akční film, tak přesně takhle si ho představuju. I když je to někdy neskutečná blbina :-) ()

Torgal

Film pre každého, kto miluje vozy a kozy. Kto akceptuje fakt, že séria F&F sa už vezie na vlne sebaparódie, preháňania a maximálneho kašľania na čokoľvek spojené s reálnym svetom, ten bude na konci vrnieť blahom, v opačnom prípade bude škrípať zubami. Scenár je ale samozrejme diel od dielu pekelnejší a teraz už neprejde minúta filmu bez toho, aby sa neudialo niečo absurdne nelogické. Herecké výkony dojem paródie len podčiarkujú, napr. tokanie medzi Dieselom a Rodriguezovou je tak trápne, až je vtipné. Akcie je ale veľa, odohráva sa všade po svete, je plná nápadov, neopakuje sa a Wan ju režíruje s veľkým prehľadom. Film typu vypnúť mozog a nechať sa unášať. 8-/10 PS: Rozlúčka Paulom Walkerom je ale fakt cez čiaru. ()

rukay

Ze sedmičky Rychle a zběsile je bohužel už asi nejvíce cítit, že celá série se měla ukončit otevřením trezoru v pátém díle, neboť od té chvíle se jedná jenom o hodně krát nastavovanou kaši. Jason Statham je do role hlavního záporáka nasazen příšerně groteskně, a to rodové spříznění s Evansem by mu nevěřil snad ani podmazaný správce dědického řízení. Zbytek účinkujících se donekonečna potácí ve svých známých rolích, kterým se pro dosažení požadované promítací délky jen uměle vymýšlí těžko uvěřitelné historické reálie, jež se neobjevili v předchozích filmech, a jež musí pro mnohé znalce působit přinejmenším rozporuplně. Ve stejném duchu se bohužel odvíjí i celý příběh, včetně akčních scén, kde si, pro mne zcela nepochopitelně, divák odbude velké finále již v 2/3 stopáže. Jediné, z čeho tak může sedmička opět čerpat, je kult celé série. Stejné jako se tedy zarytým fanoušků podařilo z, právem udělených, černých hodnocení vytáhnout stupidní díly 2 a 3, tak úspěšně se daří držet nahoře i tento - zatím poslední. Ze svého pohledu nejlépe hodnotím hlavně finální rozlučku s Paulem Walkerem, ve které se myslím překvapivou symbolikou, a hlubokým chraplákem Vina Diesela, dobře podařilo trefit do správné míru patosu, což zvedá moje hodnocení na slušné ale těsné 3***. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)