Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

Guran

Velice pěkný sportovní film o draftu NFL s vyhasýnající hvězdou Kevinem Costner v hlavní roli manažera a legendárním slovenským režisérem komediích Ivanem Reitmanem. Opravdu pěkný a příjemný zážitek z Amerického fotbalu a ikdyž nejsem žádným fanouškem tohoto sportu, tento snímek se opravdu povedl. Velice pěkný film. ()

dzberry

Tak Kevin si zas po delší době zatančil s vlky. V rytmu tanga se několikrát vyhnul vyceněným zubům, jindy zas ve valčíkovém tempu šlápnul konkurenci na packu, občas blafnul na tréninkové kolegy, nevybíravě zatahal za ocas předáka smečky a nakonec táhle zavyl a byl konec tanečků... Ty bláho, tolik humbuku kolem jednoho připitomělého sportu, který si říká fotbal, a přitom to žádný fotbal ani není... Ach jo. ()

ratpile

K úplnému štěstí mohlo být dramatu víc a celé to mohlo méně působit jako marketingová kampaň zámořské organizace. Any Given Sunday to zkrátka úplně nebylo. Přesto, to líbivé pozlátko NFL show, ve spojení s výborným obsazením a údernými dialogy, zkrátka funguje. Napínavý film o administrativě (oxymóron?) a velmi slušné zákulisní drama. ()

MirkaP

hodnotit nemůžu, protože jsem vydržela jen 15 minut. Kdyby to nechali v původním znění, vyšlo by to pro mě nastejno, vůbec jsem jim nerozuměla. ()

knihovna

Americký fotbal je opravdu americký. Nejen názvem, ale i prostředím, dresy, touhou prosadit se i kdyby čert na koze jel a kromě USA na něj všude serou. Američanům to nevadí, je zbytek světa nezajímá (někteří ani neví že existuje) a když tak potěš nohu většinou to nedopadne dobře - alespoň pro místní. Skoro se nabízí se jejich oblíbenému sportu a chování okolo něj vysmát, kdyby jsme třeba u nás neměli fanoušky Baníku a jiné mutanty. Dal jsem (původně) filmu 4* protože, ač jde tohle zcela mimi mě, natočili to napínavé, barevné, a já se u toho nenudil. Pravda dramatická výměna my jaksi unikla, podle mě tam byla spousta velkej kluků, ktarý si navzájem kradli hračky a chtěli je hlavně tehdy, když je chtěli ostatní. Moc jsem nepochopil, proč tak záleží koho má Bo na oslavě, já bych si taky nikoho z práce nepozval, mám jich plný zuby každej den. Že občas kecal, no tak to asi děláme všichni. Takže mi vlastně unikl smysl celého Kevinova tápání - jestli vybral dobře se pozná až po sezóně. Jinak tedy páni režiséři - jděte už do prdele s tou nemožnou pitomostí, která je v každým filmu - pitomec stojící u telefonu dělá rozhodná gesta a poté, když samozřejmě dosáhne svého ozve se potlesk a mohutné hurá. Už je to fakt trapný. Takže snižuju na tři. ()

Kubi21

Takový nenápadný a v málo lokacích odehraný filmeček, který ovšem postupně buduje napětí, a manažer Sonny si hraje s diváky a s ostatními kolegy, jako kočka s myší. Opravdu parádní záležitost. Film, který nikam vlastně nesměřuje a neuhání, je napínavý, dynamický a k tomu skvěle zrežírovaný a zahraný. ()

hrumsrt

"Tohle je jinej svět, než byl před třiceti vteřinama." Ne, kecám, než byl před celými 110 minutami! Americký fotbal je sport, kterej je většině evropanům úplně u p*dele. Štve nás, co si usmysleli nazývat fotbalem, když téměř všude na světě je to jinak sport číslo jedna. Jenže popularitu to zkrátka má a jako každý sport i své výborné legendární momenty. I když bych chtěl, a dovedl si to s klidem představit, aby se to odehrávalo pro změnu v hokejovém prostředí NHL. Kde stejně jako zde je draft něco fantastického, navíc jde o daleko přístupnější sport pro větší část světa. Magie by zůstala, jen by mně (a velké mase) evokovala úplně jiný emoce. Ale i tak si film drží to úžasné kouzlo draftové hry. Kdy se tak moc bijete o pole číslo jedna až nakonec po letech zjistíte, že to je tragéd. Kdy jen tak protože musíte, nakonec vezmete někoho na stém pořadí, ale on se zapíše do historie jako někdo výjimečný. Kdy si v jedné chvíli rozporodáváte budoucnost, aby jste v nejbližších letech měli ty nejlepší. Kdy během pár minut jste veškeré svoje trumfy zahodili za to nejvyšší - eso - aby jste ho v zápětí zase radši vyměnili za tři menší - krále, dámu a kluka. A pořád dokola a dokola... Brilatní hazard, kdy s hráči (s lidmi) jednáte úplně proti jejich podstatě. Už jako hráč rešíte ubytování v LA, když tu náhle vás vymění na Floridu. Nádherná to proměnlivost! Kevin Costner jako nejlepší hazardní hráč věří svým kartám, věří že když je vymění, dostane ty ještě vyšší. A to i za situace kdy všichni ostatní kroutí hlavou. Parádní náhled do struktury sportovního týmu, kdy musí najít společnou řeč trenér, manažer a ještě majitel. Závěrečná půlhodina je něco neuvěřitelného a důvod proč se vůbec na tehle snímek podívat. Super sportovní film, kde se sport vlastně ani nehraje! 80% ()

PlysovyMacko

Pozrela som film o niečom co nemám ani šajnu, že sa niečo priučim,  ale nezmudrela som. Celý film sa muži v drahých oblekoch hádajú cez telefón a posúvajú s hráčmi ako figúrkami. Pochopila som, že je to veľmi zložitý proces a paci sa mi aká je to prestížna udalosť a ako sa dá relativne ľahko dostať z univerzitnej ligy do prvej. ()

Tominni

Je až překvapivé, jak zajímavě dokáže Hollywood ztvárnit pro Evropu něco tak málo zajímavého, jako je draft do NFL.  Vlastně jsem se celý film nenudil, což bylo fajn. Prvních 75% filmu se spíše blíží průměru, klasické vyjednávání, rozhodování, které není jednoduché, tlaky manažerů atd. Ale 25% pak rozehraje vlastní pokerovou hru - Nabídka už neplatí, tohle je jinej svět, než byl před 30 vteřinama. Tady se film posunul na solidní 4 hvězdy. ()

Facerr

Za prvý, Costner snad nestárne. Za druhý, bylo to docela napínavý. Za třetí, přesto mě ten film plnej keců o tom, koho vybrat a koho nevybrat do týmu zase tolik netankoval. Přesně tak rozporuplný feeling z toho mám. Celou dobu to připomínalo Moneyball, jenže v tomhle případě chyběla ta lepší půlka filmu. Cesta za vítězstvím se odehrávala ne na hřišti, ale jen v hlavě citově rozhozenýho šéfa týmu. Amíci z tohohle bijáku asi museli bejt na větvi ... stejně, jako z celýho honění se za šišatou mičudou. ()

xtomyx

Napínavé, výborné, emočně vystupňované drama. Emocema to přímo přetýká, Costnerovi jsem žral každé jeho slovo a konečná zamotávka v podobě rozbitého kolotoče na mě zapůsobila, že bych si koupil klidně další dvě jízdy. Díky za tenhle příjemný zážitek! Proto plných pět ***** ()

Blazis34

Pro milovníky NFL či draftu oskarový film ;-), ale i pro mě jakožto aktivního sportovce i fanouška, který ale NFL moc nesleduje, to bylo skvělé pokoukání. Na to, že děj se zaobírá pouze jedním (významným) dnem, tak měl v sobě šťávu, napětí, romantiku,... Podobný film o výběru hráče jsem neviděl a moc mě potěšilo, že bylo něco takového natočeno. Tím hlavním gró byla nezjištná volba manažera, kterého ztvárnil Kevin Costner a musím říct, že se do této role hodil náramně. Strategii v onen večer zvolil výbornou a dokázal získat tři hráče hned v prvním kole za následující druhé volby v dalších rocích. Skvěle promyšleno, takovéto tahy v reálu dělají pravé manažery. Líbili se mi i obrázky stadionů a jejich zákulisí i do filmu vložené záběry z draftu NFL 2013 v New Yorku. Momentálně mě nenapadá žádné mínus, avšak na pět hvězd to nevidím, ale čtyři u mě naprosto zasloužené - 85%. ()

generalmagor

Musím uznat, že tu máme po dlouhé době sportovní snímek, z trocha jiného úhlu pohledu na hru. Kvalitě provedená práce na všem a hudba byla vskutku LIBOVÁ! Film měl spád a tak to mám rád! NFL je tu dělán jak pro milovníky (Jsem velký fanda) tak pro nemilovníky. Moc jsem si to vychutnával a hodně mě to bavilo a tož dobre jsem u toho popil! 90% ()

elanista1

Iný pohľad na športový film, v ktorom sledujeme dianie počas jedného dňa a len v zákulisí bez kontaktu s ihriskom. Určite by som si film užil viac, ak by som rozumel všetkému o čom sa tu hovorilo...v hrubých rysoch to však ide pochopiť, ale všetky drobné vedľajšie informácie, ktoré fanúšikovia pochopia, ja odhaliť neviem. ()

Cannonball

Zakulisie a cely priebeh dna draftu ma velmi bavilo, ale ked prislo na rutinne casti ako "love & family" tak sa to zacalo vyrazne zadrhavat. Keby som nebol fanusikom NFL tak by ma to asi moc nebavilo. ()

Slam7

No dobrý den!!! Jako velkej fanda americkýho fotbalu jsem očekával hodně, ale tohle jsem nečekal. Film mě vtáhl do děje jako snad žádnej jinej....spousta známejch tváří, ať už komisionář NFL, origoš hráči, ti reportéři a moderátoři, no a Kevin Kosťa, kterej to hraje jak kdyby byl manažer týmu 20 let. Ke konci to nabíralo klasickej americkej konec, ale nakonec to myslim zvládli ukončit tak, že si každej přijde na svoje. Nebudu lhát, víc si to užije člověk, kterej am. fotbalu rozumí...už vidim všude ty hejty, jak je to debilní sport, že amíci neznaj pravej fotbal a proto je to film o hovně a takovýhle žvásty. Ale na to jsem zvyklej. Každopádně film mě dostal, fakt jsem měl často pocit, že jde o skutečnej draft, tolik napětí a tak. Si ho snad hodim do top10. Hodně povedený!!! ()

JacksLFC

Příběh trochu podobný Moneyballu, kde se převážně jednalo také o nákupu hráčů v Open Transfer Window. Nyní ale nešlo o nákupu a přestupu hráčů, ale o nejsledovanější den v milionech životů, hlavně v Americe, Draft Day! Je to docela klišé, ale největší sledovanost Amerického fotbalu, mají právě zápasy, týmy a školy z Univerzit. Ano, NFL nejznámější, nejlépe placená a nejlépe propagovaná soutěž v americkém fotbale, která je známá po celém světě, tak nemá takovou sledovanost a popularitu jako Univerzitní fotbal. Stadiony na univerzitním fotbale jsou i 2x větší jak na týmy z NFL. Takže ano, šílenost v onen den je jistě na místě. Nejlepší týmy se předhánějí, aby měli svoje cíle a udělají proto všechno. Film přesně popisuje a vypráví o jednom dni, kde si Kevin Costner zahrál roli generálního manažera a tzv. Bosse, který má poslední slovo při vyjednávání v onen den. Za mě rozhodně 5* neboť filmy z danou tématikou se mi zamlouvají a pokud se nepodělají, tak je to vždycky výhra. ()

Vasyl

Ale pochopit tu americkou histerii kolem jejich "fotbalu" mi to teda nepomohlo. Viděl jsem pár zápasů a kromě těch božích stadionů (parádní záběry na ně i tady) se mi toho moc nelíbilo. Škoda že hokej je tam jak pátý kolo u vozu. ()

kacir

Výborný film zo zákulisia trapného amerického futbalu + Kevinovi som veril každé slovo.. Pijem tento večer a som spokojný! Tento film nemá chybu.. Nechápem sám seba prečo nedám za päť! Zpátky ve hre.. sa mi páčilo, bo Clint je pááán hetec.. Ale Kevin je tiež frajer.. Vsak kuknite ;-) POZERATEĽNÉÉÉ ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman