Městečko Pines (TV seriál)

Wayward Pines

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015–2016, 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin, Charlie Tahan, Juliette Lewis, Lisa MacFadden, Barclay Hope, Kennedi Clements, Alison Araya, Sarah Desjardins, Jarod Joseph, Justin Kirk, Jared Ager-Foster, Sarah Jeffery, Greta Lee, Allyson Grant, Primo Allon, Manny Jacinto, Chris Shields, Gerardo Barcala, Anthony Welch, Toby Levins, Andrew Jenkins, Giacomo Baessato, Chad Krowchuk, Samuel Patrick Chu, Michael McShane, Jane Craven, Craig March, Scott Michael Campbell, Jason Patric, Nimrat Kaur, Josh Helman, Kacey Rohl, Djimon Hounsou, Naika Toussaint, Malcolm Goodwin, Nickolas Baric, Katie Hayashida, Simone Missick, Jessica Harmon, Lusia Strus, Lindsay Hollister, Teryl Rothery, Ian Tracey, Nicholas Carella, Robin Nielsen, Jeffrey Ballard, Emma Tremblay, Dean Petriw, Kate Bateman, Jennifer-Juniper Angeli, Christian Michael Cooper, Dakota Daulby, Françoise Yip, Sarah Grey, Paul Lazenby, Dakota Guppy, Lisa Bunting, Danny Mac, Tom Stevens, Devin Hansen, Grayson Gabriel, Elizabeth Bowen, Bruce Blain, Iain Belcher, Lindsey Kraft, BJ Harrison, Liam Hughes, Tyronne L'Hirondelle, Ricky He, Jason McKinnon, Jaime M. Callica, Latonya Williams, Sarah Corrigan, Jeanie Cloutier

Komentáře uživatelů k TV seriálu (190)

Keby som mal hodnotiť len prvú sériu tak je to jasných 5 hviezd. Mysteriózna atmosféra, ktorá ma začala dráždiť svojimi otázkami už hneď od začiatku. Celého ma to pohltilo. Keď sa to zhruba v polovici prvej série začalo vyjasňovať a na tie hlavné otázky som dostal odpoveď, tak aj tak to na pútavosti nestratilo, práve naopak. Stále a stále pribúdali nové otázniky, pričom odpovede na ne postupne vyjasňovali celý príbeh a osobné drámy hlavných postáv. Všetko do seba pekne zapadalo a každý jeden diel priniesol so sebou zároveň i jeden dielik do celkovej skladačky. K tomu pribudli večne hladní mutanti (gore mohlo byť viac), takže aj o napínavejšie chvíle bolo postarané. Druhá séria však už čo to zo svojho lesku stratila. Počiatočný odboj proti 1. generácii bol teda trestuhodne odbitý, smrť niektorých dôležitých postáv mimo kameru a mal som pocit mierneho naťahovania deja. Najviac ma zaujali scény, kde ten černoch dostal možnosť sledovať ako sa mení svet... zaujímavé a pocitovo príjemne melancholické. Koniec mi tiež prišiel trocha odfláknutý, je to otvorené, ale pochybujem, že by ešte natočili aj tretiu sériu. Na druhú stranu nenudil som sa ani pri druhej sérii, takže celkovo veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100(24.8.2018)

1. série ze vcelku nudného, předvídatelného pilotního dílu ve stylu Big Brothera, se ve čtvrtce seriálu zrodila opravdu hutná paranoia, v půlce se na svět vynořila docela obstojná mindfuck pointa, která by mě na začátku nejspíše nikdy nenapadla a nakonec se ještě přitvrdilo. Od mysteriózna, přes sci-fi až k hororu, to je Wayward Pines v jedné větě. Konec řady opravdu potěšil svou poctivou, nekompromisní hororovou gradací a na druhou sérii je, sice s absencí pár hlavních aktérů, slušně našlápnuto. K mým obavám, podle zdejších ohlasů, ale asi k velmi průměrné. No uvidíme. 2. série dopadla podle předpokladů. Začátek převážně nudil kvůli tomu, že se děj odehrává později než první řada, hlavní známé postavy mizí do pozadí a vedlejší neznámé do popředí, což je možná trochu na škodu. Tím, že se k nadvládě dostala První generace, seriál pomalu ale jistě klesá na kvalitě, protože se zkrátka scénář musel zaměřit na flashbacky, vysvětlování dřívějších nejasností a upřesňování zdejších vztahů. Po druhé polovině druhé série musím naštěstí konstatovat, že rapidně zase vyhrabala děj z nudy a i když to není taková pecka jako předtím, za pěkný otevřený nebo případný návazný díl na třetí řadu palec nahoru. Za mě ale druhá řada tahá tento seriál dolů, jinak bych dala hvězdy čtyři.(1.5.2017)

David Lynch pro začátečníky.(14.11.2015)

Zajímavý scifi seriál. 1) Spoiler. Hlavní postava uzavřená v prostoru, z něhož se nemůže dostat a netuší smysl celé věci - s takovými příběhy se jako fanoušek sci fi literatury setkávám často. Během seriálu jsem tedy sáhl do své bohaté studnice literárních znalostí a tipoval si, jak že to dopadne. Bylo to napínavé, protože chvilku to vypadalo, že tak, pak zase, že úplně jinak. Celou dobu jsem se domníval, že musí jít o nějaký podfuk, že útěkem přes hradby nebo tajuplným tunelem se prokáže spojení šéfa městečka s těmi, kteří tento podivný pokus řídí a financují. Mýlil jsem se a rozuzlení mě zaskočilo. Dovedná hra s časovými rovinami mě zmátla._____ 2) Spoiler. Druhá pointa mě překvapila v okamžiku, kdy už jsem čekal konec v hollywoodském střihu - a ono ne._____ 3) Spoiler. Ano, jsou zde okolnosti, které nesedí. S ohledem na použité technologie (kryonika např.) bych očekával, že pro kontrolu obyvatel použije Pilcher sofistikovanější metody, než vyoperovatelný čip. Totéž se týká úpravy paměti hibernizovaných. Právě tyto skutečnosti mě vedly k závěru, že jde o podfuk a nějaké testování a nikoli o skutečnost._____ 4) Seriál je příjemně napínavý. Za to, jak mě tvůrci dostali, přidávám jednu celou hvězdičku._____ 5) Prý se chystá druhá řada. Na rozdíl od neukonečných příběhů seriálů Revoluce, Firefly či třeba Terra Nova, kde bych pokračování uvítal, zde mi to nedává příliš smysl. Ale třeba budu příjemně překvapen...(9.1.2016)

• Radiq

Rozporuplnej pocit z toho mám - nejdřív jsem se bál toho, že to bude o cestování v čase, ale na štěstí se to pak docela rozumně vysvětlilo a vůbec né špatně. Ale haprovala tam logika a chování postav a celkově to pak už moc rozumné není. Když tak o tom přemýšlím, tak nejlepší to bylo do té doby, než se zjistilo, o co tam vlastně jde. Bylo to takové tajemné a všechno. Matt Dillon byl dobrá volba pro hlavní roli, a proto mě mrzí, že v druhé sérii ho asi neuvidíme. Ostatní herci většinou průměr nebo nesympatickej podprůměr. Českej název seriálu se moc nepovedl - kdyžtak by se to mělo jmenovat Městečko Wayward Pines a né jen Pines. Takhle mi to zní skoro jak Městečko Penis. Ale můžeme být ještě rádi, že to nepojmenovali Vejvordské borovice, že. Druhá série jde těžce do hajzlu. Tipoval jsem, že s druhou sérií půjdu s hodnocením o hvězdičku níž, ale musím o dvě, protože druhá série je odpad. Zajimavy postavy z první série vesměs vymizely a nahradili je béčkoví herci. Taky se tam toho z první série dost opakuje, i když v trochu jiném hávu. Korunu tomu dodává nacisticko diktátorské hnutí vedené jakýmsi nedochůdčetem s podobou Leoše Mareše. Logika postrádá logiku, protože tam často žádná není. Prostě čím víc jsem na to koukal, tím to bylo horší a horší a ještě horší a idiotsky a nedomyšleny a a a vlastně sračka. Trapny bylo, jak ti mutanti byli v záběru vždy tak, aby jim nebyly vidět pohlavní znaky. Jinak jsem si uvědomil, že to je vlastně taková trochu Planeta opic, akorát se zmutovanejma lidma.(12.3.2018)

První řada byla příjemná mysteriozní jednohubka připomínající Persons Unknown a velmi okrajově Twin Peaks (alespoň zpočátku). Shymalan a jeho tým scénáristů dokázali napsat poměrně chytrou guilty pleasure s skvěle vystavenou první polovinou a čistě žánrovou (leč stále skvělou) polovinou druhou. Bohužel po zmrtvýchvstání šel seriál do háje. Druhá řada (jež by trefně mohla nést titulek Město dětí) postrádá jakoukoliv logiku a naprosto imbecilní odpravování původních postav na úkor těch nových (jejíchž zajímavost by nikdo nenašel ani nanolupou). Hodnocení zůstává díky skvělé minisérii, na tu kaši co přišla raději zapomenu. 1. série: 80% _____ 2. série: NEHODNOTITELNÁ (27.4.2015)

Solidní seriál, který velmi dobře funguje v obou svých polovinách. Bavila mě jak půlka "vyšetřovací", tak i "vysvětlovací". Pochválit zaslouží tvůrci i za práci s přeléváním emocí. Postavy, které divákovi lezou první půlku na nervy si v druhé půlce rychle oblíbí a naopak. Matt Dillon je sympatický hlavní hrdina a nechce se ani věřit, že je o tři roka starší, než Toby Jones. Co se tvůrcům naopak nepovedlo, je vytvořit sympatické dětské postavy. Tedy konkrétně syna hlavního hrdiny. Ten by mohl soutěžit o cenu Čurák roku spolu s Carlem z The Walkin Dead.(14.9.2015)

Škoda, že druhá série nebude - protože by mě asi bavilo sledovat verzi WP 3.0... tyhle psychadelické uzavřené komunity s vlastní mentalitou a samosprávou jsou prostě zábavnější, nežli uvědomělá banda lidí, kteří vezmou rozum do vlastních hrstí a postaví se "diktátorovi", protože člověk má právo na svobodu atd.... ne? Ale i tak je fajn, že se příběh aspoň stihl hezky rozvinout a poměrně i uzavřít - a otevřený konec může být ponechán k vlastní interpretaci.(9.8.2015)

(120/2015) / Podla všetkého prvá séria bude aj poslednou. Škoda tohto výborného seriálu a po dlhej dobe niečoho čo sa od Shaymalana dalo pozerať a dopozerať. Mysteriózno, sci-fi, krimi. Seriál mal všetko čo treba a hlavne, to čo sa odohralo v jednej sérii vystačí kope seriálov na dobré 4 série. (8/10)(22.9.2015)

Tolik otázek a dlouho žádné odpovědi, to dělá Wayward Pines tak přitažlivě tajemné. Epizody končí tak, že nejde nepokračovat. Dillon hraje tvrdě, suverénně a táhne celý seriál. Celkové hodnocení první série se tak bude lišit dle toho, jak poberete celé to dlouho utajované tajemství.(22.4.2017)

Co myslíte? Uškodí mysterióznímu seriálu když scenárista uprostřed první sezóny vyžvaní pointu? Co se týče Wayward Pines, tak neuškodí. Dokonce bych řekl, že v tomhle konkrétním případě mu to pomohlo. Úvodní čtyři díly totiž stojí na vodě a nastavená situace nedává smysl. Ne že by se v tomhle po prozření něco změnilo. Zápletka je pořád přitažená za vlasy a pořád popírá logiku. A to jak příčina krize, tak reakce na ni a důvod proč je celé městečko drženo v nevědomosti. Ať mi nikdo nemluví o psychice. Podpůrný personál přece situaci zná a zvládá ji úplně v pohodě. A aby těch špatných zpráv nebylo dost, po "grandiózním" finále první řady, ta druhá začíná znovu v bodu nula. Recyklovaný špatný nápad opravdu sledovat nebudu.(6.7.2015)

Matta Dillona mám vcelku rád a navíc popisek k seriálu sliboval jakousi neurčitou mysterióznost. To jsem se fakt těšil. Přijet do města, ze kterého vám podivně chovající se lidé nedovolí odjet – to je pro mne vskutku lákavá záležitost. Navíc, když ti lidé jsou tak podivně přívětiví… To celé mi připadalo jako zajímavé, třebaže klišovité mystérium. Původně jsem si totiž myslel, že půjde o společnost podobnou té ze „Stepfordských paniček“ nebo možná z „Městečka Pleasantville“. Jenže ony se nějak ty žánry každým dílem měnily, přičemž napětí a tajemno zůstávalo. Mohli jsme sledovat tu drama, tu thriller z totalitní společnosti, potom vše přešlo do roviny sci-fi, přes něco podobného zombíkům, až jsme se vrátili zpátky k zajímavě pojaté totalitě. Opravdu poměrně zvláštní seriál, který jsem si celkem kvalitně vychutnával. Jsem zvědav, v co se to obrátí ve druhé sérii.(15.5.2018)

Bratránek Jima Careyho se obětuje v touze po záchraně lidstva v roce 4025, nebo tak nějak.(4.5.2015)

Pravidla přežití: nehodnoťte, aniž byste viděli 5. díl. Oni totiž poslouchají a sledují... Pššt. EDIT: Za druhou řadu srázím hvězdičku, byla to bída.(9.10.2015)

Vyber si: bezpečí nebo svoboda? Věčná otázka, tentokrát zpracovaná chytře, originálně a relativně kvalitně: 85% (835 hodnotících, 76%).(20.10.2015)

První série zajímavá a docela se s ničím nepáře, karty na stůl vyloží poměrně brzo a d chvíle kdy už prakticky víte vše to šlo pomalu do kopru. Jasně napínavé to bylo ale už mě to tak netáhlo a samotný závěr byl naprosto učebnicovým klišé. Poslední 3 minuty první série mě naprosto odradily začít sledovat další sérii, ta bude dle cliffhangeru jednoduše kopií série první a na to fakt koukat nepotřebuji. Mimochodem Toby Jones je pro mě naprosto krajně nesympatický herec.(31.7.2015)

"To bych neřekl. I babička jezdí rychleji než ty." -Ben Burke-(31.8.2015)

Pilot byl úžasný a těšila jsem se na další díly. Do čtvrtého mě to opravdu bavilo svou originalitou a neokoukanými tvářemi, ale když se seriál dostane do toho zlomového bodu, kdy si řeknete... "Co to sakra..." věřte, že lepší už to nebude.(1.10.2015)

1. série: Způsob takovýchto seriálů a jejich žánr mne vždycky rajcoval a přitahoval. Už jen jak to má v názvu "Městečko" tak to zní zajímavě. Shyamalan má za sebou (údajně) jeden průser za druhým a tak nyní ukazuje kousek sebe a jiných géniů v novém světle. Prvních několik dílů je hrozně super. Má to svou tajemnou stránku a prostě se těšíte jak na vás zapůsobí ten mindfuck. Ten pak přijde. Ale je takový... divný. Spíš sci-fi než mysteriózní. Celý to zavání nějakou prohnilostí. Nějaký věci se stále zdají nevysvětlené. Poté se nějak vysvětlí, ale nějak to zní, že stejně nemají smysl. Ani nevím jestli se mi vše co mělo bylo vysvětleno. Takže příběhově vzato jde o v celku povedený kousek. Jen trochu... trhlý. Herecké výkony jsou na super úrovni. Jsem rád, že jsem viděl více z Dillona a tento seriál mi jen dokázal, že Toby Jones je na vrcholu své vedlejší herecké kariéry a má jednoznačně na víc. Bojím se lehce druhé série. Má potenciál, ale je hodně vyčerpatelná. Dle mého. 2. série: Po pátým díle to musím utnout. Co to do prdele má bejt? První série dala nějakou laťku a hlavně dala nějakej "lór" toho světa Wayward Pines. Problém druhý série je ten, že ten "lór" úplně rozjebali a udělali z něj totální hovno. Postavy se tam objevují jakoby nic, mizí jakoby nic. Prostě první série dávala smysl. Problém druhý série je, že je totálně o hovně. Hodně dobře domrdanej seriál.(1.7.2016)

Seriál přesně podle mého gusta s jasnou stopou pana Šjamalamalalalalna - vypadá to, že po sérii kreténských projektů opět spolunatočil něco, v čem se cítí jak ryba ve vodě. Mysteriózno, posvěcené do poloviny série tím, že člověk vážně neví, zda je konec civilizace, nebo se jedná o nějaký utajený vládní projekt, pecka..druhá polovina je bohužel trochu vleklá a předvídatelná ovšem se zajímavým závěrem, který přinutí většinu sledujících začít sledovat druhou sérii...............moje hodnocení = 7,5 z 10.(20.7.2016)

Pohodička.Otázky jsou zodpovězeny pomalu dřív než položeny, takže na dohady na milion řad není čas a určitě ani na škodu. Žádné terno, ani majstrštyk, občas si člověk řekne, jak iracionálně se postavy chovají, ale přitom celkem napínavé a atmosférické a dobrá zábava na jeden prochcaný víkend.(23.8.2015)