Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Kurikmoon

Dobré to bolo. Oveľa lepšie ako hrozná 7ka. Zaujímavé postavy. Ako medzičlánok medzi SW 3 a 4kou, 4z5stardustov, ako samotný film 3/5. S hercami spokojnosť. ()

Guzo

Bohužel tu není vůbec nic, co bych mohl pochválit. Rogue One není úplně špatný film, ale v rámci Star Wars vesmíru se jedná o hodně slabý kousek. Nesympatické postavy, slabá hudba a nezajímavý příběh.. Takhle si tedy parádní dobrodružství v předaleké galaxii nepředstavuji. 55 % ()

Jaro.Krafcik

Netradičný diel hviezdnej serie, na ktorý som bol tušim aj v kine s bratrancom. To už sú roky. Filmová premiéra na službe disney+, ešte musím doplniť Han Sóla ktorého som tiež videl dávno ale v kine s ďalším filmovým fanúšikom ktorý určite pôjde do novej streamovacej služby. Netflix dobre skoncil a zrejme aj Hbo Max čo som pozrel ponuku tak to vidím na absolútnu jednotku a konkurencia bude mať čo robiť. Klobúk dole disney, na toto sme tak dlho čakali a oplatilo sa. 4* ()

FrajerTom

Na konci filmu budete mít totalní chuť si pustit epizodu IV a ponořit se do světa Star Wars znovu a znovu… lépe se to tvůrcům povest nemohlo. Klobouk dolu! ()

andalin

Předesílám, že nejsem velký fanoušek Star Wars a nepamatuju si všechny souvislosti. Ale tenhle film mě bavil. Prý možná proto, že jsem asi po dvaceti minutách na chvíli usnula a prospala tak nejnudnější část. Nicméně to pak odsýpalo a akce nebylo málo. Myslím, že není tak příběhově výrazný, jak fanoušci doufali a jak bylo tvůrci slibováno. Je to ale dle mého příjemné rozšíření SW univerza a rozhodně není na škodu. ()

Hugo01

Jelikož se nejedná o klasické Star Wars: Epizoda ..., tak si říkám, že bych to ani neměl srovnávat. Je to těžké, ale ok, pokusím se o to. Celkově jsem velmi spokojen s tím, jak byl vyplněn prostor mezi událostmi 3. a 4. dílu, příběh má spád a rozhodně se nemáte šanci nudit ani kdybyste chtěli. Akorát té nostalgie mi tam přišlo trošičku málo. Místy se o to snaží sice soundtrack, ale ne úplně se mu to daří, protože bohužel Williams to není a ani být nemůže. Hodně mile mě naopak překvapil hláškující přeprogramovaný imperiální droid, do kterého jsem naděje vůbec nevkládal. No a konec? No, co dodat no, až to půjde, stáhnu si posledních 10 minut a budu si je pouštět každý den ráno, protože to, co se na konci událo bylo prostě absolutně hustý! Na závěr jedna taková teze; zajímalo by mě, jestli se do budoucna nějakému dílu Star wars a i třeba spin-offu překonat u mě 3. díl. Myslím, že asi bohužel ne. PS: Nemůžu si odpustit malé rýpnutí, ale kdyby se takhle Lord Vader pral i ve čtyřce, tak by si chudák děda Ben asi moc neškrtnul, no. ()

Almásy

toto je presne dôvod prečo je dobré že George Lucas má zo Star Wars už len tučné prachy a nič viac. bravo, bravo, bravo!!! ()

Darth_AK

!SPOILERS! Jako epizoda VII. Tedy, neberte to doslovně, jde o princip. Trailery lákající na úžasnou SW jízdu, člověk natěšen že to ani více nejde-to byl feeling jak z trailerů na VII, tak z trailerů na Rogue One-a výsledek? U obou lehké zklamání, byť u Rogue One větší..Obrovské pokárání si zaslouží český dabing, díky kterému byl zážitek z filmu podstatně horší (a to dabing k epizodě VII byl hodně kvalitní!)-Vadera dabuje někdo podstatě horší než předchozí dva dabéři-ale nebojte, ani u hlavních hrdinu se nikdo zrovna nevynasnažil-Jediný kvalitní by se dal označit ředitel Krennic a trochu Gaylen Erso, ale jinak jen průměr či čistý podprůměr, hlasy nesedí, dabéři se nesnaží. Škoda. No ale k filmu-Edwards hrozně špatně vykresluje charaktery! I přesto že se snaží, tak paradoxně největší emoční pocit zde vyvolá robot! Když umírá, tak je to jediná chvíle, u které je člověku někoho líto. Některé typické patosové a některé zase typicky legendární scény se opakují, žádný převrat. První dvě třetiny zdlouhavější a zmatené, s několika slibnými momenty-závěrečná třetina super, ale takhle to prostě nefunguje, to celý film nevytrhne. Škoda promarněného potenciálu charismatického Mendelsohna. Hudba obstojná proti ostatním, na Star Wars spíše slabá. Na závěr musím konstatovat, že Impérium je banda senilních tupců, což skvěle doplňuje český dabing, takže vznikají perly typu: "Útočí na nás!" (Rebelské bombardéry odpálí iontová torpéda a vyřadí star destroyer) "Co se to stalo?" (Všichni sakra vidí, že je loď vyřazena ne, tak proč se ten velitel vůbec ptá?!) "Pane, vyřadili nám motory!" Admirál Radus: "Ten destruktor je zneškodněn!"..Oh můj bože. Za závěrečnou bitvu a skvělé scény Darth Vadera dávám velké plus, za zbytek průměr či mínus, celkově nadprůměrné 3 hvězdy. PS: Ještě bych vytkl špatně zapamatovatelné jména protagonistů a planet-z Impéria si do teď pamatuji jen jméno admirála Randy, protože mi přišlo neskutečně stupidní. A PPS: "Z hyperprostoru vystupuje rebelská flotila!" "Co to sakra je?" "To jsou Rebelové pane!" Genialita imperiálních velitelů vskutku nezná hranic..EDIT po druhém shlédnutí: Chyby dabingu odstraňuji, originálem byly všechny napraveny. Pořád však nemohu jít na 4*, nejde to. Zdlouhavé dění na Jedhě a planetě kde je zabit Erso ničí velkou část filmu, což je škoda. Bitva o Scarif je fenomenální a pro mě zachraňuje film. PPPS: Hlavní důvod, proč film vidět je jedna scéna, asi minutu před koncem: "HELP US!" ()

Lektor

Čistá space opera a špinavá válečná akce, která je téměř stejně přitažlivá jako zvuk zkřížených světelných mečů.. téměř. Nakonec snad pocit, že efekty už nemůžou být lepší, že postavy jsem si všechny do jedné oblíbil a že se Vaderova "one man show" zapíše do dějin (v předaleké galaxii tedy určitě). Navíc to rozvíjení a doplnovaní SW světa je pro věrného fanouška prostě extáze. ()

TroiMae

Ale ne, Anděl Páně 2 není tak dobrý, jak se říká, a Rouge One tak špatný. Je to právoplatný spin off od hlavní série, tvořící samostatnou trojdílnou antologii. Ano, zápletka s tím, že je potřeba vyslat z planety signál křižníkům ve vesmíru, aby zničily silové pole kolem planety, je vyloženě hloupá (proč by tam ty křižníky asi byly, na dovolené?). Ale možná jen vedoucí výpravy chtěl něčím své podřízené zabavit, aby se neukousali nudou. Vždyť stejně všichni dvě hodiny čekáme na čtyři sekundy s Carrie Fisher. A také deus ex machina na způsob Hry o trůny má něco do sebe. Závěrečné romantické záběry na pár na pobřeží v záři slunce místo přeslazení má ten správný kataklyzmatický efekt :) a K-2SO je nejlepší Disneyho postava od dob depresivního oslíka Ijáčka. Robot, který má upřímnost nastavenou na příjemných autistických 100% je vhodný kamarád do mnoha povstaleckých chvílí. Snad vznikne nějaká fan fiction mezi ním a oportunistickým ustrašeným C-3PO :D§ PS: Film sice asi opravdu projde Bechdelovým testem už jen v upoutávce, nebo v prvních deseti minutách filmu, ale mám takový pocit, že to je asi tak všechno. Byť to, že hlavní hrdinkou je (bílá) žena se také počítá. Nicméně v mužském osazenstvu je patrná multikulturalita a svět Star Wars tak vypadá autentičtěji. I nevidomý rytíř Jedi působí přirozeně. ()

Death

Není to dokonalé, ale epizodu VII to spolehlivě zadupalo do země. Scénář je v jádru zajímavý a určitě skvěle doplňuje navazující epizodu IV. Tam opravdu byla trochu logická díra, kterou Rogue One do posledního smítka zacelí. Vykreslení postav je pravda celkem povrchní a s žádnou z nich nelze moc do hloubky sympatizovat. To je možná trošku škoda a v tomto směru to možná chtělo více výplňových scén s nějakým tím vtípkem či prohloubením vztahů mezi jednotlivými charaktery. Konečně jde ale o Star Wars film, kde slovo válka naplňuje do puntíku svůj význam. Závěrečná pasáž je totiž poměrně syrový válečný film bez zbytečného patosu. Po delší době je tu opět i vesmírná bitva, která má nápad a nejde jen o efektivnost. Pozemní řež to ještě překonává a tak ani tolik nechybí většinou vrchol SW filmů v podobě bitvy s lightsabery. To že tu chybí takový ten typický hlavní hrdina dokonale vyvažují ostatní postavy, které se hrdiny staly trochu proti své vůli, ale dokáží pro dobrou věc obětovat vše. Ne že by něco podobného chybělo v jiných SW filmech, ale tady je mnohem méně patrná ta nedotknutelnost. A tu absenci přílišného patosu bych ještě jednou podtrhnul. Přesně takhle by měl vypadat spin-off. Jen tedy doufám, že se zlepší s epizodou VIII i kvalita hlavní SW linie. ()

Glowski

Rogue One je rozporuplný film ve více ohledech a není tedy divu, že rozdělil fanouškovskou základnu Hvězdných válek na dva tábory. Na jednu stranu se totiž chce emancipovat od ostatních dílů vesmírné ságy a vědomě s tím pracuje, ale na stranu druhou se mu něco takového vzhledem k úzké dějové návaznosti na ně nemůže nikdy úplně povést. Z toho vyplývá základní rozpor – mohou být Star Wars dobré, zábavné, pokud nebudou pracovat s klanem Skywalkerů, zavedenými postavami a rytířským řádem Jedi?___________Ano i ne. Plusové body si film získává provedením akčních scén, které jsou špinavě „realistické“, působivé, nicméně po čase začnou nudit. Přibližně ve chvíli, kdy si divák uvědomí, že tu naprosto chybí mýtický rozměr původní ságy a Star Wars se představují v ryze praktické podobě. Kouzlo, které činilo starou (a v o něco menší míře i novou) trilogii tak osudovou a neodolatelnou je pryč, částečně se vrací asi v posledních pěti minutách, ale to už je na záchranu pozdě. I Darth Vader tu působí spíš jako jednorozměrný antagonista než jako Lukův otec. __________Rogue One funguje dobře jako servis pro skalní fanoušky, zhruba po hodině nastane zajímavý zvrat zaplňující logické mezery ságy (byť taky ne úplně dokonale), ale po něm už se stopáž jen táhne k předem známému konci. Nelze říci, že by šlo o nezdařilý projekt (na rozdíl od animovaných klonových válek z roku 2008), ale divácký zážitek to pro mě nebyl. Zdaleka ne takový jako epizoda VII. Na druhou stranu těm, kteří nebyli nadšení z její komiksové stylizace a navázání na rekurentní charakter epizod IV-VI, by se Rogue One mohl dost líbit. 60 % ()

Hollohlaway

Na rozdíl od posledních SW mě kupodivu celkem bavily některé postavy, to jsem nečekal, hlavně Donnie Yen potěšil. Ale zbytek je poměrně slabě namíchaný odvar, navíc to působí děsně retro, ovšem ne tím příjemným nostalgickým způsobem, ale spíš zastarale. Zvraty jsou očekávané, cesta a boj graduje tak nudně předvídatelně, že jen nějaká postava je v nesnázích, tak celkem odhadnete kdo, kdy a jak jí zachrání. Scénář je prostinký paskvil, a například bojové scény někdy vysloveně baví, protože vojáci obou stran pobíhají naprosto bez jakékoliv logiky a řádu, lodě do sebe v klidu bourají atd. Trikově mě to neoslnilo vůbec, humoru také moc není. Pokud tato série bude v podobném duchu pokračovat, tak to bude již zřejmě beze mne. ()

obivan568

Naprosto zbytečnej film a po epizodě 7 další ostuda Star Wars. Oproti ní má ale sympatičtější postavy a lepší záporáky. Jinak je to ale stejná nuda s tragickou hudbou a nulovým dějem. ()

jefff

Chtěl bych od Star Wars něco víc než snůšku akčních scén a banálních rozhovorů. Jediný super moment je ten s Darth Vaderem. Efekty taky stojí za pochvalu, ale co z toho, když scénář a příběh jsou vrchol průměrnosti. Škoda. ()

fiLLthe3DD

Po zpackané Epizodě VII jsem od tohoto snímku mnoho nečekal, především jsem se obával mdlého příběhu bez inovací, jak tomu bylo v případě již zmíněné epizody, která nestydatě kopíruje čtvrtý díl - co naplat že zápletka byla avizovaná dopředu, ale obával jsem se laxního přístupu tvůrců. Naštěstí se tak nestalo. Byť jsem si při sledování nesčetněkrát vzpomněl na Divergenci nebo Hunger Games, nadchlo mne, jak dospěle byl snímek pojat. Lehčí surovost, skvělé efekty a epické výbuchy, pojetí "Síly" v tomto případě vykreslené na jedničku, dále poměrně zajímavé postavy a konec, který jsem obrečel. Navíc ty nostalgické vzpomínky na starou trilogii, které vyvolaly všemožné odkazy v tomto filmu :) Spolu s "Attack of the clones" pro mne asi ty nejlepší Star Wars. ()

venca163

Tenhle film, nebýt ze SW universa (a být natočenej někym zkušenějšim s lepšim citem pro emoce), by měl skrz to závěrečný sebeobětování celkem dobrou šanci stát se aspoň zapamatovatelnym katarzním dramatem. Poslední dobou dost vtíravej sociální podtext v těhlech sci-fi akčňácích s hrozně nezávislou kundičkou v hlavní roli a naprosto bezchybnym rasovym složenim ústřední party tu byl naštěstí tak nějak utlumenej v pozadí skrz sympatičnost jednotlivejch charakterů a nezprotivilo mi to film =). #deathStarPočtvrtý (75%) ()

P1tr

První celoverčerní spin-off Star Wars a hned je to průšvih. Rogue One je velmi mdlým zážitkem, který nemá nosný příběh a když si k tomu připočtete nezajímavé postavy, máte před sebou něco přes dvě hodiny dlouhý film, který se neskutečně vleče a nemá až na závěrečnou nabitou akci co nabídnout. Vizuální stránka jde ruku v ruce s nezajímavostí zbytku díla a prostředí i jeho nasnímání jsou celkem ošklivé. Vše od naprosté katastrofy zachraňuje již zmíněná závěrečná bitva, která je velmi nabitá a narozdíl od zbytku filmu kineticky a zajímavě natočená. Většina filmu ale za moc nestojí a tento příběh měl zůstat pouze úvodním textem v Epizodě 4. Ale pořád je to lepší, než Skrytá hrozba. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord