Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana" domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi. (CinemArt)

kyblik2

Môže byť, príjemne oddychový filmík, ktorý ničím neurazí. Detailnosť techniky a prostredia natáčania je famózna. Trošku prehnaný koniec avšak posúďte sami. Najlepšia hláška filmu "Budeš prvý, kto poletí do vesmíru s kabrioletom" :D Inak vizuál super, hudba 90ts super, Matt super :) ()

Archvile

Nuž darmo, Matt Damon je zárukou kvality. Po sériách o Dannyho parťákoch a filmoch o Bournovi prišla čeršnička v podobe Interstellar. A Ridley Scott dobre vedel koho obsadí do svojho posledného Sci-Fi. Tentokrát ale bez votrelcov, teroristov a inej hávede. Atmosféra výborná, vizuálne a technicky bravúrne zvládnuté. ()

ardeas

Vtipne prevedenie zufalstva ako prezit bez relativnej psychickej ujmy. Dojem velmi pozitivny az na ten zaver. S "ironmanom" to proste prestrelilo uveritelnost. ()

Mark1983

Tak tenhle jeden z těch nejočekávanějších filmů roku svým způsobem splnil to,co divák od něj očekával. Místy je to celkem napínavé a místy i zajímavé. Ovšem má to svá hluchá místa či jen dramatická pojetí. Každopádně,když to vše shrnu dohromady tak nejméně na jedno kouknutí pro některé by to být mohlo. Nevím,ale myslím,že tento snímek uvidím ještě vícekrát. Byl jsem na něj maximálně zvědavý,jehož samotný námět mě dokázal imponovat a byl jsem přesvědčený, že se jedná o jeden nejlepší film roku podle mého úhlu pohledu,ale konec konců je z něj jen koukatelný průměr,ke kterému se občas vrátím. ()

teriktm

Na pomeřně vážné téma vtipně zpracované. Jeho veselá povaha i po roce by se dala přisoudit k situaci, kdu mu došel kečup který nahradil Vicodinem...... :D Čím víc se film blíží ke kenci tim víc se už skoro začíná nudit, protože očekává napětí a ono stále nic a zase a zase nic ale pak když to člověk vydrží tak je rád, protože konec má spád, jste napnutý jak kšandy a doufáte za něj, že to přežije. ()

KraLuban

Klasická "hardcore" sci-fi se vším všudy, tedy opravdová vědecká fikce, kdy věci musí fungovat v reálném vesmíru a dle fyzikálních zákonů a nestačí jen zbožné přání tvůrců. Hodně mi připomíná příběhy Isaaca Asimova a dalších klasiků žánru. Poutavé, zajímavé, příběh který chytí od začátku a nepustí až do úplného finále. Výborně, Ridley! 80%. ()

Hannina

Další z filmů s tématikou: Co vše se může ve vesmíru zvrtnout - jako např Apollo XIII, nebo Gravitace. Na rozdíl od jeho sourozenců lze ovšem Marťana popsat slovem milý. Nechybí tomu sice napětí, ani nervozita, ale skrz naskrz americký ideál Mark jakoby od začátku říkal: "Ještě přijdou nějaký trable a pak se dostanu domů". Čímž ovšem nechci říct, že je to špatně, ba naopak. Na Marsu navíc vane svěží humor z úst Matta Damona, který se role zhostil takřka bezkonkurenčně. Rozhodně se na film podívám znovu a vřele doporučuji. Kdybych například někdy zůstala sama na neobydlené planetě, určitě si na Marťana vzpomenu! ()

Orbitus

Po přečtení stejnojmenné knihy, jsem se rozhodl zjistit, jestli autor nenapsal, něco jako pokračování, případně nějakou další knihu. Při tomto svém hledání jsem rovněž narazil na informaci, že se natáčí film, takže jsem se na něj zbývajícího půl roku těšil. Měl jsem trochu strach z Matta Damona v hlavní roli, protože mi moc neseděl do představy o hlavním hrdinovi, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Film je to opravdu povedený a překvapilo mně i to jak moc se knihy drží (Odhaduju takových 75%). Zůstal zachován černý humor a styl deníků Marka Watneyho. Překvapením pro mně bylo také obsazení Seana Beana, jelikož v knize nikdo nezemřel, takže to byl první film, kde jsem ho viděl přežít až do konce. Na závěr bych asi řekl, že se mi tento film opravdu hodně líbil, ale knížka je jako většinou lepší :) ()

Dobstaf10

Co na to asi říká Hanks?..Démona si nechají na Marsu s nadupanejma kompama, terénní károu a ještě GOPRO..a mě nechaj na ostrově abych si povídal s Wilsonem. Hanký měl sice bohatý jídelníček a pláž pro sebe, ale Marty to asi vyhrál i s bramborama od hoven ()

StanleyVanH

Kdybych mohl dát deset hvězd, tak je dám. Nejlepší vesmírný film, co jsem kdy viděl a to to nemělo tolik reklam, jako podelanej interstelar, bo jak se to píše. ()

Harris777

Určitě jedno z filmových překvapení roku 2015. Od filmů Marťan jsem toho moc nečekal a Matta Damona snad ještě méně a ejhle ono to funguje. Sci-fi žánr trošku jinak. Nechci srovnavat Interstellar a Marťana protože každý film pohlíží na dané téma trošku jinak ale po Instersellaru je to další film z vesmíru který má své kouzlo a určitě si najde svůj okruh fanoušku Za mě 8/10 ()

Warapeidza

Vím že bych měl hodnotit pouze film, ale ve světle toho, že jsem zrovna nedávno dočetl i ještě mnohem lepší knižní předlohu od toho nemohu úplně odhlédnout. Film svižně ubíhá, Damon lehce hláškuje, vizuál je parádní, takže velká spokojenost. Bohužel jsem se během promítání nemohl zbavit pocitu, že ten film ubíhá až moc rychle a že by alespoň někde prospěla delší vysvětlující pauzička. Ale chápu, že délka je už takhle na samé hranici snesitelnosti, děje který se musí do formátu filmu pro kina vtěsnat je příliš mnoho a na něco z knihy samozřejmě i tak nezbývá čas. Proto se nemohu ubránit dojmu, že třeba seriál s šesti hodinovými díly by tomu slušel ještě mnohem víc... ()

Daewyds

Film je opravdu neskutečně dobře zpracován. Co se týče příběhu ten je též solidní. Je vidět, že pan Scott si opravdu umí vybírat herce pro každý svůj film. Technickou stránku má jako vždy perfektní. Akorát mi občas přišlo, že ve filmu hraje jen Matt Damon ale to je otázka vkusu. Dále se opravdu povedlo filmové zpracování knižní předlohy od Andyho Weira, které je až na pár maličkostí bez rozdílu. ()

Vopice2

Na odpad to neni jenom díky fakt dobrým marťanským záběrům. Ale jinak teda ptákovina na druhou, ani nevim, odkud to vzít. No asi od toho, jak byl Damon pořád děsně cool, přes barbie kapitánku s (ty vogo!) rtěnkou, která se ale furt tváří smrtelně vážně na to jaký říká bláboly, až po finální vskutku bravurní přepočet navigace, díky které se podaří zachytit Damona poletujícího sem a tam jak ucházející balónek. Jako kdyby se ze žánru vypustilo to Sci a dopsalo se Rodinný, tak by mě to asi tak nedostalo, ale i tak to byl asi celý velmi drahý (špatný) vtip. ()

katherine7

Matt Damon prostě musí dostat Oscara! Za tento výkon si mě totálně získal! Ani na chvíli jsem se u filmu nenudila. Nemám ráda filmy zasazené do vesmíru nebo takové různé kraviny, ale tohle předčilo všechno. Získalo si mě to a Markovi (Damon) jsem fandila od začátku do konce a upřímně jsem obdivovala jeho pozitivní myšlení a důvtip.. být na jeho místě člověk s pesimistickými myšlenkami, tak chcípne po pár dnech. Celkové obsazení se mi také líbilo. Ani nevím, co bych tak ještě měla zhodnotit. Možná tak menší detail, který se mi hodně líbil.. když byla na planetě tma, tak měli astronauti osvícené obličeje vnitřním světýlkem ve skafandru.. přišlo mi to jako zajímavě dotažený detail. Celkově snímek nemůžu hodnotit jinak než 5*. ()

mine.slayer

Marťan je dozajista velice kvalitní film. Avšak jako u mnoha "trháků" jeho popularitu upřímně řečeno tak zcela nechápu. Nejde o nic tak revolučního. Matt Damon na 1 s * díky. ()

Skunkiee

Ridley Scott mě mile překvapil. Čekal jsem vážnou sci-fi, dostal jsem odlehčenou, velmi příjemnou one-man show Matta Damona. Super! ()

SinisterBlac

Ridley Scott sa opäť predviedol. Odvaha obsadiť do hlavnej úlohy Matta Damona po filme interstellar, no ukázalo sa to ako výborný krok. Minimálne nomináciu na oscara si zaslúžil. Príbehovo a vizuálne nemám čo vytknúť, oceňujem spoluprácu s NASA vďaka ktorej je vo filme minimum chýb. ()

mansonn

na tematiku stroskotanec to bol uz xy film co som videl a Matt sa snazil, ale nesedel mi uplne do tej ulohy.Co sa tyka filmu je to uspavanka pre dospelyh trpiacich syndromom pozerania filmov pred spanim......Snazili sa vykreslit pochody cloveka na samote, podla mna na filmy ako revenant ci trosecnik sa toto dielo nechyta. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Lord a Miller poletí do vesmíru

Lord a Miller poletí do vesmíru

18.05.2020

Režiséři Chris Miller a Phil Lord si konečně vybrali svůj příští režijní projekt. Bude jím sci-fi od autora Marťana Andyho Weira. Hlavní roli v dosud nepojmenovaném snímku pak ztvární herec Ryan… (více)

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

18.11.2019

Originální. To je slovo, kterým se v Hollywoodu příliš neplýtvá, o to zajímavější jsou ale případy jeho užití. Proto nám dělá radost, že vás můžeme informovat o novém originálním projektu autora… (více)