Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana" domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi. (CinemArt)

keepsmile

Neměl jsem se dívat na trailer - celý scénář tam je prakticky jasný hned dopředu. Tajně jsem doufal, že to někdo nepřežije, tady by se to celkem hodilo, diváky prostě trochu rozsekat, jelikož celý film je prostě americký patos, navíc s absencí jakéhokoli humoru. Pár vtipů ohledně disco hudby a intermezzo pro hipstery to nezachránilo. Celý je to tak trochu obšlehnutá MISE NA MARS, která se mi líbila mnohem víc. Matt Damon tady navíc nějak neumí hrát, škoda, dalo by se z toho odloučení od civilizace vytřískat mnohem víc. Celkově uplný průměr, leč audiovizuálně velmi dobrý. 40% ()

Big Daddy

Výborná podívaná na jeden večer s popcornem a pivem nablízku. Technologicky perfektní, ale to už dnes nelze brát jako body navíc. Od začátku jasně happy endová a na můj vkus příliš humorně laděná záležitost, zcela postrádá efekt mravenčení či snad dokonce husí kůže. Úvodních 10 minut je skvělý starter, po kterém přišel jen dobrý hlavní chod. Jako výplň před dalším Scottovým Vetřelcem to beru. ()

Kata.Smoliko

Film je okrajený od děje knížky, ale to snad každý film. Nicméně, herci byli velmi sympatičtí podali úžasný výkon, humor mi byl velmi blízký. Nemůžu hodnotit jinak než 5* ()

Martens14

U Promethea to R.Scott projel, u Marťana se zaskvěl. M. Damon výborný, dobře zpracovaný, silný příběh, hodně vědecké. 5 hvězd nedávám jen za délku filmu, mohl být kratší, přece jenom, některé pasáže byly nudnější, jinak vše ok. ()

ghoston

Film super, jsem spokojený. Ridley nezklamal, akorát jsem nepochopil, proč to oslavné finále nechal Ridley režírovat Michaela Baye. Throchu se mi z toho armageddonského finále zvedal žaludek. Představuji si, jak by asi to finále natočil Tarkovskij :-))). Asi by celou tu scénu od zachycení Damona nastřihnul rovnou tou lavičkou, to by bylo lepší a všichni by se vyhnuli trapnosti a Ridley by tak dostal o dvě hvězdičky v hodnocení navíc! ()

Zizou_

Kdybych nevědel, že tenhle film natočil Ridley Scott, tak bych to asi nepoznal. Tento nenudný (!), vtipný, napínavý film je od Ridleyho? Vynikající Matt Damon, zcela zaslouženě Zlatý glóbus. Druhá půlka sice trochu moc americká na můj vkus, ale jinak nemám větších výhrad. Kam se hrabe Gravitace. Jo, a potěší přítomnost Seana Beana, a o to víc, že se dožije konce filmu! ()

Snakefinger

První americký film, kde mi fakt nevadily stupidní a rádobyvtipné hlášky, hlavně pozemského perzonálu. Naopak Matt Damon to zahrál naprosto fantasticky s neuvěřitelným přehledem. Tohle byla naprosto milá + rodinná + popkornová podívaná, která nepůsobila ani trochu křečovitě. Proste Rydle Scott fakt umí. Krásný film. Kam se hrabe Gravity, který jsem snad ani nedokoukal. ()

S.Fisher

Už se nedivím nominacím na Oscara za komedii roku.Bohužel jsem očekával dechberoucí vyprávění příběhu ve stylu Trosečník s Tomem Hanksem v hlavní roli,ale bohužel se mi dostalo komedii,která byla místy protkána dramatickými okamžiky.Skvělý herecký výkon Matta Damona mě ale udržel k dosledování celého filmu,takže 4 z 5 hvězd. ()

R.E.M.

85% za film, který příjemně ctí knižní předlohu. Vesmírná podívaná s novodobým trosečníkem, uvíznutým nikoli na pustém ostrově, ale, pro změnu, na pustém a nehostinném Marsu. Pěkný vizuál, příjemná kamera i střih. Sympatický a nezdolný Matt. Úsměv vzbuzující hudba, vtipně zasazená do děje (je skvělé, že za celý film rušila pouze jednou). Obávala jsem se, jak si Drew Goddard a Ridley Scott poradí s knižní předlohou, založenou především na deníkových záznamech. V této oblasti jsem byla mile překvapená. Jistě, předloha musela být pro potřeby filmu osekaná a přímočará. Vynechaly se mnohé důležité momenty (likvidace Paithfindera, rozhovor Johannesové s otcem), jiné se nelítostně zkrátily (cesta k modulu MAV). V knize zůstalo i několik bezvadných humorných momentů. Ale navzdory tomu všemu byl děj kompaktní a film si uchoval atmosféru nadhledu a sarkastického humoru. Tvůrci navíc přidali obrazy naladěné do vážnějšího tónu. Skvěle si pohráli s detaily změny vzhledu a váhy. Pokud vám přijdou šílené některé momenty marťanské mise - POZOR prozrazení části děje - třeba vykuchání MAVu a let s roztlemenými okny KONEC spoileru - vzpomeňte si na jednu nejmenovanou, diletantatsky organizovanou skutečnou misi na Mars, která plánuje zhruba od roku 2023 posílat na červenou planetu první lidskou posádku s jednosměrnou jízdenkou. Vzhledem k současným technickým možnostem, schopnostem lidského těla a nevyčíslitelnému množství možných selhání a poruch, se z chystané reality show, zaznamenávající osudy prvních "Marťanů" pravděpobně stane velmi drsný thriller, křížený s hororem. Závěrečné zúčtování: Marťan je tématem, hereckým projevem i zpracováním atraktivním filmem, po jehož zhlédnutí budete odcházet s příjemným pocitem nepromarněného času. Pokud teda máte stejný vkus jako já. A pokud ne - je mi líto. ()

lola10

Velmi se mi líbilo "reálné" zpracování, kdy byly všechny vědecké jevy podloženy skutečností. Matt byl přesvědčivý a předvedl velmi zralý výkon, tuším, že věkem u něj bude herecká dokonalost jen přibývat. U snímku mi pouze chybělo trochu více pohledu na psychické trauma, které hlavní hrdina musel jistě prožívat, trochu více pohledu na osamoceného obyvatele Marsu...Ovšem náš Marťan byl sebejistý chytrý astronaut, tudíž to nejspíš odpovídalo. ()

Thug_Leo

Damon u mě nezískal sympatie, jeho projev se mi krom pár částí nelíbil. Celé mi to přislo dělané na efekt a cash. Je to jako interstellar pro blbečky,předvídatelné, bez zvratů, bez hloubky a vlastně měsíc po zhlédnutí musím přepsat komentář jelikož je to bez artistické formy, dobře podaného výkonu hlavního hrdiny. Za spoustu peněz málo hudby a když už tak nic moc. Damone jdu radši dělat Bourna než zkurvit hlavní postavu. Btw: Plemons z druhé série farga vypadá jak Damon s nadváhou,lol ()

Lukido

Je jasné že,v reálnom svete by tipek chcipol a nevyšlo by mu nič z toho sci-fi čo predvádzal, ale netreba to brať vážne ,neprežil by ani stopáž tohto filmu ,ktorý bol inak priemerný a hlavne strašne dlhý ,ku koncu už som sa strašne nudil. (Ps celý film som si myslel, že Matt Damon je Mark Wahlberg z Macíka :D) ()

revere

Naprosto nepředvídatelné. Očekával jsem opravdu leccos, napadaly mne v průběhu nejrůznější dějové šarády, zvraty a kombinace. Na některé jsem se skrytě těšil, jiných jsem se trochu obával. Že se nakonec nestane vůbec nic, to mne opravdu nenapadlo. Ta nuda mne absolutně pohltila a prázdnota na závěr mi vyrazila dech. ()

Hane

Apollo 13 a Trosečník dohromady. Nejak zvlast z tohohle snimku nejsem odvařenej, ale davam 4 hvezdy za Damona a za ty technické "serepetičky". Jinak takovy ten hollywoodsky patos, takové to jásání celého světa od Houstonu skrz media az na ulici na velkoplosnou obrazovku si mohl Ridley odpustit. Parkrat jsem behem sledovani pocitil takovy trapny pocit a musel jsem se uchychtavat. Jak uz tady nekdo napsal, proste Marťan je rodinne, sci-fi dobrodrůžo. Nic víc nic míň... A jako celek je to kvalitní film. Ale nevím kdy na něj budu mít zase chuť...?! ()

Dumaru

Na začiatok trochu irónie, Matt Damon sa zhostil úlohy Mac Gyvera so záľubou v botanike a v záverečnom lietaní na štýl Iron Mana. Po zhliadnutí predošlého ospevovaného sci-fi trháku ako je Interstellar ktorý považujem osobne za vyhodené peniaze som nečakal nejaký prelomový dej ani od Marťana. Na moje prekvapenie ma Matt bavil, vo filme si zahrali kvalitní herci a misia na štýl Apollo 13 sa skončila happyendom. Američania si samozrejme neodpustili patriotizmus v hojnom počte vlajok, aplauzov a propagáciou NASA. Ridley Scott ukázal svoje kvality už vo Votrelcovi (1979), ktorý je pre mňa kultom a neverím že ho niekedy nejaký vesmírny filmík prekoná. Ale ako správny fanúšik sci-fi dávam palec hore, dej nijak nezavádza a vizuálne efekty pekne opisujú Mars a kozmické technológie, u mňa hodnotenie 8/10,,, ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Lord a Miller poletí do vesmíru

Lord a Miller poletí do vesmíru

18.05.2020

Režiséři Chris Miller a Phil Lord si konečně vybrali svůj příští režijní projekt. Bude jím sci-fi od autora Marťana Andyho Weira. Hlavní roli v dosud nepojmenovaném snímku pak ztvární herec Ryan… (více)

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

18.11.2019

Originální. To je slovo, kterým se v Hollywoodu příliš neplýtvá, o to zajímavější jsou ale případy jeho užití. Proto nám dělá radost, že vás můžeme informovat o novém originálním projektu autora… (více)