Porota

Jaccobos

Vynikající souboj Davida a Goliáše, ozbrojení a odzbrojení, dobra a zla. Nelíbil se mi začátek, který se moc obšírně snaží vylíčit, jak se advokátní společnost pana Rankina Fitche připravuje na výběr poroty - jestli se režísér snažil oslnit, myslím, že se nepovedlo. Ovšem v případě, že si pustíte film asi o 30 minut později nudit se nebudete. Slabý začátek - perfektní konec. ()

xaver

Typicky americké. Porotní soudy budou vždy mít ke spravedlnosti dost daleko. Zde ani tak nejde o prokázání viny, jako o to, kdo víc jakýmkoli způsobem ovlivní porotu. Zda žalobce nebo obhajoba. Hodně diskutabilní je i teorie ohledně volně dostupně střelných zbraní, které pak může použít kde kdo. V krajinách, kde je držení zbraní přísně kontrolováno, nebo výrazně omezeno, se k ní zločinci stejně dostanou kdy budou chtít. Ale slušný člověk se k ní nedostane a je pak vydán napospas zločincům se zbraní, bez možnosti se bránit. Policie mu obvykle nepomůže popř. už jenom hledá vraha oběti. A ten pak po dopadení většinou dostane naprosto směšný trest. ()

BlueZero

Jurisdikcia je podplatitelná, porota ovplyvnitelná. Hlavne o tomto je tento film. Ale aj o predaji zbraní v USA. Legálnom, či ilegálnom. Chýbalo tomu trocha viac napätia, možno vačší rozpočet. ()

cab

Slušně herecky obsazený film se zajimavou zápletkou v mém oblíbeném soudním prosředí. Bohužel je moc dlouhý a začne nudit. Připadá mi to komplikované a v některých momentech nedotažené do toho správného konce. Logika trošku upadá. Ale jinak ok. 60% ()

Revolver

Zajímavé a velice originální drama, které je bohužel ze strany scénáře poněkud nedotažené a značně překombinované. Navíc jmen jako Hackman a Hoffman je pro takový film škoda. ()

wosho

S takovým opravdu hvězdným a hlavně silně hereckým obsazením by se dalo vytěžit mnohem víc, než rutinní filmařina. ()

Holina

Netradiční soudní drama, které je trochu odlišné od jiných. Nemele se tady totiž pantem od začátku do konce, ale taky se něco děje. Gradující příběh navíc chystá několik překvapení, aby se ke konci zvrhnul v trochu zbytečnou tečku, nicméně jko celek za 4**** to se ví... ()

MaaaR@

Postavy ve filmu mají s těmi z knihy krom jmen jen pramálo společného. Děj je vlastně taky z velké části jiný, ani samotný případ není stejný. Pointa z předlohy taky úplně schází, ačkoli konec filmu byl celkem fajn a bavil mě asi ze všeho nejvíc. Takže se nakonec jen sám sebe ptám - proč autoři prostě nepřišli s celým vlastním filmem, místo kradení jmen? Snad aby profitovali z kvalit knižní předlohy... ()

Paity

Já tedy nevím, ale mě to celkem nudilo. Cože, to byl thriller? Tak to asi tvůrci měli nejprve otevřít slovník cizích slov a zjistit si co to znamená. Jednoduše nuda k ukousání. ()

Rapikk

V soudní síni probíhá souboj dvou stran - žaloby a obžalovaného. Někdy tento souboj nemá nic společného s právními normami, spravedlností či rozeznáním dobra a zla. Někdy jde prostě jen o to vítězství. Ale co když se do tohoto střetu ještě přidá třetí strana - jedinec, který se dostal do poroty a který chce nyní celý případ zmanipulovat? Runaway Jury je vynikající drama z právního prostředí s velmi chytrým a docela nečekaným závěrem. ()

Hanys_

Cusack ve své možná nejlepší roli, Hackman vystřihl dost nesympatického protihráče a celé to je obalené právě tou jinakostí  Grishamových knih, kdy nic není tak jak vypadá. Jop, taková trhillerová dramata už se boužel netočí. 8/10 ()

Radim

Hned ze začátku chytne film vysoké tempo, které drží až do konce. Kromě klasické americké pointy nemám co vytknout. ()

dozana

Mě se to osobně líbilo, po delší době jsem opravdu nevěděla jak bude vypadat konec filmu....nějaké podezření tam bylo, ale to co se z toho vyklubalo to rozhodně nebylo, ale blížila jsem se k tomu. Ve filmu hrají herci, co mi vůbec nevadí a většinou je mám ráda, zahráli to věrohodně a precizně. Asi to vypadá, že si budu muset přečíst nějakou knihu od J.Grishama, mohl by se mi líbit. ()

Wishkah

Popravdě takový mišmaš. Občas by to bylo rádo grishamovské soudní drama, občas by to rádo bylo napínavým thrillerem, občas by to rádo fungovalo jako sonda do fungování poroty. Ani jednu linku to ale neumí dostatečně prodat a na každou linku existuje výrazně lepší film. Ať už Vyvolávač deště, Firma nebo 12 rozhněvaných mužů ()

ondrula

Kvůli scéně, kdy se setkají advokáti Gene Hackman a Dustin Hoffman na hajzlu, jsem se rozhodl, že nikdy nebudu dělat advokacii (byť jsem v té době teprve studoval práva), protože v tom řemesle je nevídané množství kreténů. ()

Disease

Jeden z lepších filmů vycházejících z thrillerů řemeslných pisálků (Grisham, Clancy...), které si určitě číst nebudu, ale cca 2hod s filmem strávím celkem rád. ()

Itar

Ale jo, na ty čtyři to je. solidní thriller ze zákulisí soudní síně s kvalitním obsazením. Dopilovat scénář a vyměnit pana režiséra... a mohlo to být na pět. ()