Killjoys: Vesmírní lovci (TV seriál)

• Kanada

Killjoys

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Kanada, 2015–2019, 35 h 22 min (Minutáž: 42–43 min)

Aaron Ashmore, Hannah John-Kamen, Luke Macfarlane, Tamsen McDonough, Rob Stewart, Sarah Power, Morgan Kelly, Mayko Nguyen, Sean Baek, Christine Horne, Patrick Garrow, Frank Moore, Jason Gosbee, Dwain Murphy, Tony Nappo, Clara Pasieka, Von Flores, Hannah Emily Anderson, Natalie Charles, Thom Allison, Richard Clarkin, Maxwell McCabe-Lokos, Alden Adair, Danka Scepanovic, Mark O'Brien, Sarain Boylan, Amanda Tapping, Dylan Trowbridge, Dewshane Williams, Nora McLellan, Jayne Lewis, Kedar Brown, Matthew G. Taylor, George Tchortov, Kyle Mitchell, Stephen Park, Stuart Hughes, Atticus Mitchell, Karen LeBlanc, Tommie-Amber Pirie, Michael Therriault, Lisa Ryder, Elena Juatco, Chloe Rose, Allie MacDonald, Ian Tracey, Dru Viergever, John MacDonald, Boyd Banks, Noah Danby, Stephanie Leonidas, Robert Clarke, Pascal Langdale, Andrew Gillies, Jack Fulton, Tori Anderson, Peyton Kennedy, Allen Keng, Marco Grazzini, Ron Lea, Erica Cox, Oluniké Adeliyi, Michael Brown, Julian Richings, Shamier Anderson, Krista Bridges, Erik Knudsen, Ted Atherton, Tamsen McDonough (vyp.), Tara Spencer-Nairn, Noam Jenkins, Gord Rand, Michael Rhoades, John Bourgeois, Kalinka Petrie, Yanna McIntosh, Ian Matthews, John Tench, Aidan Devine, Kimberly-Sue Murray, Stefano DiMatteo, Juan Carlos Velis, Saamer Usmani, Emily Piggford, Viktoria Modesta, Michael Brown, Mike Taylor, Farid Yazdani, Dennis Andres, Anna Hopkins, Mercedes Morris, Anthony Ulc, Jeff Sinasac, Billy MacLellan, Camille Stopps, Rodrigo Fernandez-Stoll, Ewa Placzynska, Emma Pedersen, Jaeden Noel, Alanna Bale, Chris Violette, Brianna Goldie, Rachael Ancheril, Anastasia Phillips, Alain Goulem, Adam Kenneth Wilson, Milton Barnes, Martin Roach, Christian Bako, Paulino Nunes, Kim Roberts, Jordana Blake, Joseph Cochrane, Bea Santos, Chandler Loryn, Austin Ball, Lina Roessler, Sara Waisglass, Ricardo Hoyos, Tim Welch, Jennifer Vallance, Julian Doucet

Pilot 50%: Je to dělané pro děcka, tudíž herci jsou našamponovaní, aby vypadali cool i v tom největším sajrajtu. Postavy nejsou pravděpodobně 4%, přesto spolu nespí ani ve stylu "friends with benefits". Scifi tam moc není, ale herci se tváří, že už někde hráli, takže je to vcelku koukatelné. Pokud tam bude i nějaký děj a nejenom epizodní lovení zločinců, mohlo by mě to bavit, ale jenom že není z čeho vybírat. Celá první série 65%: Děj je nakonec chytřejší, než to vypadalo, dokonce i na nějaké dospělácké vztahy dojde, takže beru zpět, co jsem psala o pilotu. :-) Občas to sice je sociální agitka, ale líbí se mi temné ladění.(23.6.2015)

Hodně silné 3*. Na jednu stranu to je taková béčková "křoupačka", na druhou stranu super space-opera. Většina seriálu stojí na dobře napsaných a zahraných postavách a jejich vztazích, jak hrdinů tak dlouhodobých protivníků. Z kraje to jsou samostatné epizody, ale časem se tam vynoří dlouhodobé nosné téma a seriál začne být postupně hlavně o něm - přičemž toto téma projde několika nárazovými skoky v gradaci, což je sice na škodu obecně, ale zvládnuté to je (zejméně oproti jiným seriálům) vcelku obstojně. Na tom seriálu není nic vysloveně špatně, ale bohužel, kromě postav a lehčí akční zábavy to až tak moc nenabízí - příběh je nadprůměr, ale nic extra, nějak nezvykle vtipné nebo dramatické to taky neni, nějaké extra nápady tam taky moc nejsou (i když koncepty a podoba věcí nejsou špatné).(6.11.2018)

Scifi telenovela. 1) Velmi odpočinkové dílko zaujme svým tempem, svěžestí, hudbou a, samozřejmě, i atraktivními herci a herečkami. 2) 36letý Aaron Ashmore (John Jaqobis) a 35letý Luke Macfarlane (svalnatější bratr D´avin Jaqobis) svou práci odvedli a díky nim jsem vydržel na seriál koukat až někde do poloviny třetí řady. Pak už jsem to vzdal.(27.12.2017)

• JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Na jednu stranu fajn, že se Syfy snaží vracet k vesmírným sci-fi seriálům, na stranou druhou se mi ale nelíbí, jakým způsobem to dělá. Killjoys je totiž stejný případ, jako Dark Matter. Je to neambiciozní, neoriginální, nenápadité, dějové nezáživné a celkově bohužel vyloženě céčkově natočené sci-fi. Budiž mu ke cti, že je místy příjemně odlehčený, má tempo a poměrně propracované universum, kterého prozatím ale moc nevyužívá. Mnozí Killjoys přirovnávají k Firefly, což mimo mísu úplně není, byť kvalitativně jsou oba seriály absolutně nesrovnatelné. Druhé sérii ale šanci dám, jen ta Dutch by mohla dostat jednu mezi oči - tohle nesympatické ušišlané stvoření mě teda vůbec nebaví. Hodnocení série: 2/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série je o něco lepší, ale pořád doplácí na neskutečnou utahanost celé té konspirační zápletky a céčkovou výpravu. Příběhové pozadí je totiž viditelně propracované, ovšem na nějaká ta odhalení divák musí povinně počkat až do poslední třetiny série. Ačkoli je i tentokrát způsob vyprávění mírně chaotický, druhá řada působí uceleněji a konečně to celé někam směřuje. Hodnocení série: 2,5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Bída. Ani první dvě série nebyly žádné veledílo, ale trojka je opravdu hodně slabá. Nezajímavý příběh, Hannah John-Kamen navíc dostává další roli, tentokrát zápornou a postava Aneely je vyloženě nesnesitelná. K tomu připočtěme stereotypní vizuál, nulové ambice a rozkolísanou úroveň efektů - od slušného CGI až po scény nápadně připomínající krátké předrenderované filmečky z her okolo roku 2000. A bohužel, není to ani moc zábava, bráchové nějak přestali vtipně hláškovat a tak celkově se to dá sledovat jen tak na půl oka před spaním. Celá storylajna o boji mezi Dutch a Aleenou je nezajímavá a natahovaná a doufám, že v příští sérii tvůrci přijdou s něčím zajímavějším nebo to nadobro zabalím. Od vesmírné sci-fi už dneska čekám víc, tohle se zaseklo někde na přelomu 80. a 90. let a to ještě tehdejší béčkové produkce. Hodnocení série: 1/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- O trošičku lepší, než série předchozí. Méně otravné Aneely, více Johnyho a Lucy. Dějová linka je ale pořád stejně otravná a udělali by lépe, kdyby se konečně zbavili té zelené sračky a posílali Killjoye na nějaké rozmanité epizodické mise. Takhle je ten seriál je tak neskutečně nesourodý a přesto stereotypní, že omrzí vždy zhruba v polovině řady. Máme tu partičku nájemných lovců, které ale nikdo nenajímá a už pár sérií ani nic neloví. Máme tu cool rockovou barevnou znělku, která se však k seriálu zoufale nehodí, protože Killjoys je pseudoartový psycho-cosi. Jenže je to pitomé, dialogy často tahaj za uši (už jen to zbytečné používání nadávek v situacích, kde se to ani nehodí) a laciný (skoro až retro) vizuál, který se ani po pěti sériích nijak nezlepšuje. Hodnocení série: 2/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Slabota i na popáté a kdo by čekal, že to chytne alespoň na závěr dech, tak se zmýlil. Naděje rozmetány na prach a já jsem rád, že to skončilo. Další sérii bych už nedal. Hodnocení série: 1/5(10.9.2015)

1. série Killjoys jsou vesmírní lovci odměn, což mi od začátku evokovalo podobnost s Firefly. Cestování vesmírem po různých planetách, vydělávání si pochybnou prací. Jenže, přirovnání k Firefly může seriálu udělat jen jednu jedinou věc, zlomit vaz. Přesto se podle mě Killjoys nemusí úplně stydět. Já jsem si od začátku nic moc nesliboval (už mě Syfy hodněkrát zklamalo), ale nakonec jsem se příjemně bavil. Obsazení je fajn, na Dutch se dívá dobře (i když na soubojích by mohla zapracovat) a pánové jsou taky vcelku sympaťáci. Nevadí mi ani očividný nedostatek financí, protože myslím, že za málo peněz připravili vcelku slušnou podívanou. Dostal jsem světy, které zaslouží víc prozkoumat a mají potenciál být zajímavé, dostal jsem docela slušnou akci a taky vcelku neotřelou hudbou, takže si vlastně nemám na co stěžovat. Přestože se na první sérii dívalo docela dobře, tak je tady určitě prostor na zlepšení u spousty věcí. Třeba by se hodil větší tah na branku s hlavním záporákem. Celkově vlastně určit, kdo je záporákem a neškodila by ani větší návaznost dílů. Pokud bude druhá série, tak se ke sledování rád vrátím, protože Killjoys byla příjemná letní oddychovka. 2. série Jsem rád, že se vesmírní lovci odměn dočkali druhé série. Tentokrát totiž působí o něco víc ucelenějším dojmem. Khlyen přestal figurovat jako hlavní záporák a na jeho místo byla dosazena společnost, která obsadila jejich město. Khlyen sice pořád svou roli hraje, ale letos už není tak tajemná a zmatená, což beru jako plus. Závěr byl sám o sobě povedený, i když devátá epizoda byla možná ještě silnější než ta závěrečná. Já se s nimi nenudím a na každé dobrodružství se těším. Vzhledem k tomu, co se rozehrálo v úplném závěru (John), jsem nesmírně zvědav na pokračování. 3. série Třetí série je pro mě docela velkým zklamáním a hodně velkým sešupem dolů. Děj se moc nikam neposouvá, celé se točí je okolo souboje Aneela vs. Dutch, což je hrozná nuda. Tentokrát tak byl serializovaný děj spíš na obtíž. Chybí zábavné epizody a dokonce ani Johnny nebavil letos tolik. Předem oznámeno, že přijdou ještě dvě série, tak doufám, že budou lepší a zábavnější než tentokrát. 4. série Čtvrtá série pokračuje v nastoleném tempu z minulé řady a pořád se motá hlavně kolem Dutch a Aneely. To mě nebavilo loni a není to o nic lepší ani tentokrát, ale alespoň je toho méně. To, co mě na tom bavilo první série je pryč, takže už mi nezbývá jen počkat na to, jak to skončí, neboť příští série bude poslední. Snad bude více Johna, Lucy nebo i D'avina a méně Dutch (a hlavně všech jejích verzí).(24.8.2015)