Killjoys: Vesmírní lovci (TV seriál)

• Kanada

Killjoys

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Kanada, 2015–2019, 35 h 22 min (Minutáž: 42–43 min)

Aaron Ashmore, Hannah John-Kamen, Luke Macfarlane, Tamsen McDonough, Rob Stewart, Sarah Power, Morgan Kelly, Mayko Nguyen, Sean Baek, Christine Horne, Patrick Garrow, Frank Moore, Jason Gosbee, Dwain Murphy, Tony Nappo, Clara Pasieka, Von Flores, Hannah Emily Anderson, Natalie Charles, Thom Allison, Richard Clarkin, Maxwell McCabe-Lokos, Alden Adair, Danka Scepanovic, Mark O'Brien, Sarain Boylan, Amanda Tapping, Dylan Trowbridge, Dewshane Williams, Nora McLellan, Jayne Lewis, Kedar Brown, Matthew G. Taylor, George Tchortov, Kyle Mitchell, Stephen Park, Stuart Hughes, Atticus Mitchell, Karen LeBlanc, Tommie-Amber Pirie, Michael Therriault, Lisa Ryder, Elena Juatco, Chloe Rose, Allie MacDonald, Ian Tracey, Dru Viergever, John MacDonald, Boyd Banks, Noah Danby, Stephanie Leonidas, Robert Clarke, Pascal Langdale, Andrew Gillies, Jack Fulton, Tori Anderson, Peyton Kennedy, Allen Keng, Marco Grazzini, Ron Lea, Erica Cox, Oluniké Adeliyi, Michael Brown, Julian Richings, Shamier Anderson, Krista Bridges, Erik Knudsen, Ted Atherton, Tamsen McDonough (vyp.), Tara Spencer-Nairn, Noam Jenkins, Gord Rand, Michael Rhoades, John Bourgeois, Kalinka Petrie, Yanna McIntosh, Ian Matthews, John Tench, Aidan Devine, Kimberly-Sue Murray, Stefano DiMatteo, Juan Carlos Velis, Saamer Usmani, Emily Piggford, Viktoria Modesta, Michael Brown, Mike Taylor, Farid Yazdani, Dennis Andres, Anna Hopkins, Mercedes Morris, Anthony Ulc, Jeff Sinasac, Billy MacLellan, Camille Stopps, Rodrigo Fernandez-Stoll, Ewa Placzynska, Emma Pedersen, Jaeden Noel

Máte rádi Firely? Odečtěte dvě hvězdy a jste v obraze. Nenáročný sf popcorn pro mladší ročníky. S padouchy všeho druhu se pracuje s humorem a nadsázkou. Ve westernovském duchu a se sympatickou ústřední trojkou - tedy hlavně té dvojnohé kočce Dutch. Z vedlejších postav je nejvýraznější největší seriálová kikina všech dob. Je to ale poněkud předimenzovaná postava. Vydá za deset a neustále bude něčím "překvapovat". Scénáristé občas domotají zápletky a vymýšlí různé krkolomnosti (neboli - scénář zašustí papírem). Většinou však děj sviští hladce. KJ se nedá upřít skvělá kamera. Druhá série se nese v duchu depky o zkáze světa, civilizace a vůbec (už poněkud unavující, jako by nešlo vymýšlet pro sf žánr jiné zápletky)... i ty hlášky docházejí. A stává se z toho kybepunkový komiksový slizoidní před-apokalyptický trip. Občas to tvůrci odlehčí něčím sexy, ale nechutnosti přichází ke slovu čím dál více. Jo, někdo si asi v produkci plní svoje vetřelčí sny.... Trojka není špatná, ale slizoidní rámec zůstává. A bude hůř. Prý to má slíbené dvě další řady.(24.7.2016)

Sci-fi seriál o space hunters, kteří vlastně nejsou obyčejní space hunters, protože mají i nějaké "svědomí" a přemýšlí předtím, než něco za prachy udělají. Johnny je celkem sympaťák, což o jeho bratrovi a Dutch říct nemůžu. Oba dva mají nějaké tajemství, ale je to podané tak, že mě to ani neláká dál zjišťovat. Zajímavý nápad na sci-fi, ale špatně natočené. Dark Matter je tajemnější, a proto mě baví víc. Ale dokážu se s tím smířit, protože vesmírných seriálů poslední dobou moc není.(27.8.2015)

1. série Killjoys jsou vesmírní lovci odměn, což mi od začátku evokovalo podobnost s Firefly. Cestování vesmírem po různých planetách, vydělávání si pochybnou prací. Jenže, přirovnání k Firefly může seriálu udělat jen jednu jedinou věc, zlomit vaz. Přesto se podle mě Killjoys nemusí úplně stydět. Já jsem si od začátku nic moc nesliboval (už mě Syfy hodněkrát zklamalo), ale nakonec jsem se příjemně bavil. Obsazení je fajn, na Dutch se dívá dobře (i když na soubojích by mohla zapracovat) a pánové jsou taky vcelku sympaťáci. Nevadí mi ani očividný nedostatek financí, protože myslím, že za málo peněz připravili vcelku slušnou podívanou. Dostal jsem světy, které zaslouží víc prozkoumat a mají potenciál být zajímavé, dostal jsem docela slušnou akci a taky vcelku neotřelou hudbou, takže si vlastně nemám na co stěžovat. Přestože se na první sérii dívalo docela dobře, tak je tady určitě prostor na zlepšení u spousty věcí. Třeba by se hodil větší tah na branku s hlavním záporákem. Celkově vlastně určit, kdo je záporákem a neškodila by ani větší návaznost dílů. Pokud bude druhá série, tak se ke sledování rád vrátím, protože Killjoys byla příjemná letní oddychovka. 2. série Jsem rád, že se vesmírní lovci odměn dočkali druhé série. Tentokrát totiž působí o něco víc ucelenějším dojmem. Khlyen přestal figurovat jako hlavní záporák a na jeho místo byla dosazena společnost, která obsadila jejich město. Khlyen sice pořád svou roli hraje, ale letos už není tak tajemná a zmatená, což beru jako plus. Závěr byl sám o sobě povedený, i když devátá epizoda byla možná ještě silnější než ta závěrečná. Já se s nimi nenudím a na každé dobrodružství se těším. Vzhledem k tomu, co se rozehrálo v úplném závěru (John), jsem nesmírně zvědav na pokračování. 3. série Třetí série je pro mě docela velkým zklamáním a hodně velkým sešupem dolů. Děj se moc nikam neposouvá, celé se točí je okolo souboje Aneela vs. Dutch, což je hrozná nuda. Tentokrát tak byl serializovaný děj spíš na obtíž. Chybí zábavné epizody a dokonce ani Johnny nebavil letos tolik. Předem oznámeno, že přijdou ještě dvě série, tak doufám, že budou lepší a zábavnější než tentokrát. 4. série Čtvrtá série pokračuje v nastoleném tempu z minulé řady a pořád se motá hlavně kolem Dutch a Aneely. To mě nebavilo loni a není to o nic lepší ani tentokrát, ale alespoň je toho méně. To, co mě na tom bavilo první série je pryč, takže už mi nezbývá jen počkat na to, jak to skončí, neboť příští série bude poslední. Snad bude více Johna, Lucy nebo i D'avina a méně Dutch (a hlavně všech jejích verzí).(24.8.2015)

Scifi telenovela. 1) Velmi odpočinkové dílko zaujme svým tempem, svěžestí, hudbou a, samozřejmě, i atraktivními herci a herečkami. 2) 36letý Aaron Ashmore (John Jaqobis) a 35letý Luke Macfarlane (svalnatější bratr D´avin Jaqobis) svou práci odvedli a díky nim jsem vydržel na seriál koukat až někde do poloviny třetí řady. Pak už jsem to vzdal.(27.12.2017)

• maddy

Neviem, či to má zmysel ešte komentovať. Mohol by som tu pokojne skopírovať komentár z nedávneho Dark Matter a sedelo by to takmer rovnako. Jednoducho ďalší lacný sci-fi seriál z dielne SyFy, ktorý nie je ničím, ale skutočne niečím výnimočný. A ja už k tomu nemienim byť ani v najmenšom ústretový. Opäť toporný herci (snáď okrem Ashmorea), smiešna snaha pôsobiť za každú cenu cool až to je trápne, primitívne dialógy, podpriemerný vizuál a príbeh, ktorý by ma šancu zaujať tak maximálne desaťročných. Keby radšej SyFy namiesto XY kópií toho istého vložila peniaze do jedného seriálu, ktorý by po dlhej dobe stal opäť zato, ale im nestačí Continuum, Defiance, Dominion a podobná sorta podpriemerností ktorú vysielajú posledné roky, musia prísť s ďalším podobným kúskom. PILOT: 1,5* (3/10)(25.6.2015)