Killjoys: Vesmírní lovci (TV seriál)

• Kanada

Killjoys

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Kanada, 2015 - 2019, 35 h 22 min (Minutáž: 43 min)

Aaron Ashmore, Hannah John-Kamen, Luke Macfarlane, Tamsen McDonough, Rob Stewart, Sarah Power, Morgan Kelly, Mayko Nguyen, Sean Baek, Christine Horne, Patrick Garrow, Frank Moore, Jason Gosbee, Dwain Murphy, Tony Nappo, Clara Pasieka, Von Flores, Hannah Emily Anderson, Natalie Charles, Thom Allison, Richard Clarkin, Maxwell McCabe-Lokos, Alden Adair, Danka Scepanovic, Mark O'Brien, Sarain Boylan, Amanda Tapping, Dylan Trowbridge, Dewshane Williams, Nora McLellan, Jayne Lewis, Kedar Brown, Matthew G. Taylor, George Tchortov, Kyle Mitchell, Stephen Park, Stuart Hughes, Atticus Mitchell, Karen LeBlanc, Tommie-Amber Pirie, Michael Therriault, Lisa Ryder, Elena Juatco, Chloe Rose, Allie MacDonald, Ian Tracey, Dru Viergever, John MacDonald, Boyd Banks, Noah Danby, Stephanie Leonidas, Robert Clarke, Pascal Langdale, Andrew Gillies, Jack Fulton, Tori Anderson, Peyton Kennedy, Allen Keng, Marco Grazzini, Ron Lea, Erica Cox, Oluniké Adeliyi, Michael Brown, Julian Richings, Shamier Anderson, Krista Bridges, Erik Knudsen, Ted Atherton, Tamsen McDonough (vyp.), Tara Spencer-Nairn, Noam Jenkins, Gord Rand, Michael Rhoades, John Bourgeois, Kalinka Petrie, Yanna McIntosh, Ian Matthews, John Tench, Aidan Devine, Kimberly-Sue Murray, Stefano DiMatteo, Juan Carlos Velis, Saamer Usmani, Emily Piggford, Viktoria Modesta, Michael Brown, Mike Taylor, Farid Yazdani, Dennis Andres, Anna Hopkins, Mercedes Morris, Anthony Ulc, Jeff Sinasac, Billy MacLellan

Sci-fi seriál o space hunters, kteří vlastně nejsou obyčejní space hunters, protože mají i nějaké "svědomí" a přemýšlí předtím, než něco za prachy udělají. Johnny je celkem sympaťák, což o jeho bratrovi a Dutch říct nemůžu. Oba dva mají nějaké tajemství, ale je to podané tak, že mě to ani neláká dál zjišťovat. Zajímavý nápad na sci-fi, ale špatně natočené. Dark Matter je tajemnější, a proto mě baví víc. Ale dokážu se s tím smířit, protože vesmírných seriálů poslední dobou moc není.(27.8.2015)

• Standic1

Horší z dvojice sci-fi novinek. Na rozdíl od Dark Matter, jsem neměl nutnost vidět další díl a k dokoukání posledních dvou dílů jsem se musel doslova dokopat. Na druhou stranu musím říct, že závěr první série se povedl a vyzdvihl tuto "céčkovou" podívanou o něco výš a vlastně jsem na druhou sérii docela zvědavý. Zatím ale hodně podprůměrné sci-fi, které nemá nic moc co nabídnout... tak uvidíme...(10.9.2015)

Nenáročný sf popcorn pro mladší ročníky. S padouchy všeho druhu se pracuje s humorem a nadsázkou. Ve westernovském duchu a se sympatickou ústřední trojkou - tedy hlavně té dvojnohé kočce Dutch. Z vedlejších postav je nejvýraznější největší seriálová kikina všech dob. Je to ale poněkud předimenzovaná postava. Vydá za deset a neustále bude něčím "překvapovat". Scénáristé občas domotají zápletky a vymýšlí různé krkolomnosti. Občas scénář zašustí papírem. Většinou však děj sviští hladce. KJ se nedá upřít skvělá kamera. Druhá série se nese v duchu depky o zkáze světa, civilizace a vůbec (už poněkud unavující, jako by nešlo vymýšlet pro sf žánr jiné zápletky)... i ty hlášky docházejí. A stává se z toho kybepunkový komiksový slizoidní před-apokalyptický trip. Občas to tvůrci odlehčí něčím sexy, ale nechutnosti přichází ke slovu čím dál více. Jo, někdo si asi v produkci plní svoje vetřelčí sny.... Trojka není špatná, ale slizoidní rámec zůstává. A bude hůř. Prý to má slíbené dvě další řady.(24.7.2016)

Dost dlouho nebyl žádný nový seriál z vesmíru a rok 2015 konečně nějaké dotáhl. Sice to není úplně to ono, co bych chtěl, ale celkem velmi příjemně se na to kouká. Chybí mi tam nějací ti mimozemšťani a nějaký ten silnější příběh s tajemnem. Hold asi něco podobného jako BSG se už nedočkám. No uvidíme, jestli nás to zavede k lepším zítřkům nebo ukončení po první sérii.(15.7.2015)

PILOT: Nenudící akční céčková space opera s očividně nejnižším rozpočtem pro sci-fi žánr v historii televize. Jenomže nelajkujte to, když v tom hraje taková šťabajzna a když vám po hodině dojde, že se vlastně i celkem bavíte... Seriál, díky kterýmu sem zjistil, že má Iceman z X-Menů identický dvojče!(27.6.2015)