Neporazitelný: Návrat krále

• USA Boyka: Undisputed IV (více)

Likan7

Druhý Neporazitelný byl skvělý díky Boykovi. Byl totální vraždící stroj, který šel za vítězstvím bez servítek. Ve trojce z něj udělali klaďase, takže mu trochu emocí museli přidat do vínku, tím ale právě ten jeho totální beast mode trochu upadl. A ve čtyřce se tato proměna dokončila. První akce je perfektní. Adkins má neskutečný pohyby a je vidět, že to umí. Jenže potom nám trochu vyměkl a dokonce dostal i svědomí. Příběhově to není špatný, prostě béčko se vším všudy. Naštěstí tu je ale snad ještě více soubojů než ve trojce, i když právě kvůli tomu svědomí to není ten totální stroj jako minule. I tak je ale akce perfektní. Finální dvojboj dokonalý a jediný smutný je snad jen závěr, protože jsem tak nějak doufal, že je pro Boyku připravený lepší osud. Z té kratičké stopáži jsou ale minimálně 80% boje nebo trénink na ně, takže dobrý. ()

Nix

Když nevíš kudy, bůh ti to řekne. Nebo aspoň tě popožene jako Boyku. Ok, tuhle náboženskou víru moc neberu kor u takové postavy jakou je Boyka. Ale co jiného, když nevíš co, dej tam křesťanství, odpuštění a Boyku do ringu. Ta akce to prostě tady spasí, je to radost pohledět. Vždy si Scottovu tuhle roli užiju a i po čtvrtý, jen prostě nic víc film nedokáže dát, trojka byla naprostým vrcholem a tohle už se jen veze po veškeré slávě, kterou tahle série má. Ale pořád této sérii nedělá ostudu a to je hlavní. A Ford potěšil. ()

john.h

Čisté béčko, které se nesnaží o nic jiného než ukázat pár fightů a mezi ty dát nějakou vatu, aby se neřeklo. Není to tak dobré jako předešlé díly, ale pořád si to drží vysoký standard a na poli filmů, kde se kope z dvojitých otoček, salt a přemetů a to někdy oběma nohama během jednoho vyskočení, to nemá konkurenci. ()

Azrail

S filmem naprostá spokojenost. Příběh jednoduchý, ale solidní, Adkins hraje na své možnosti velmi dobře a dokonce fungují i emoce. Souboje samozřejmě chuťovka, tak skvěle natočená akce se jen tak nevidí. Vůbec by mi nevadilo, kdybychom se dočkali dalšího dílu. ()

Maniik88

Van Damme 2.0 je naspäť v životnej forme. Adkins nabúšený ako nikdy opäť prebojuje minimálne polovicu filmu. Všetky tie kopy, skoky, chmaty sú proste skvelé a vidno, že to chlap vie. Tentokrát sme dostali citlivú a veriacu variantu Yuriho Boyku. A tak trochu nelogicky začne konať ( ako v Driver ), možno aj ľúbiť ženskú a pobije sa za svoje a jej spasenie. No proste dej ako by človek očakával. Nič prevratné ani nejak zaujímavé. No súboje som hltal ako kedysi Van Dammov Súboj cti na VHS. Proste old school kvalitné Bčko, ktoré je do 1,5h hotové a vy sa nestihnete nejak nudiť. ()

beso74

Neskutočne dynamický Scott Adkins po tretí krát v úlohe, ktorá mu zabezpečila celosvetové uznanie. Z pôvodnej boxerskej drámy sa vykľula čistokrvná arenová séria, ktorej neuškodila ani výmena režiséra, Todor Chapkanov to totiž natočil pod producentským dohľadom Isaaca Fiorentina a tak sú akčné sekcencie natočené v podobnom duchu ako predtým - je to rýchle, brutálne, bez "efektných spomaľovačiek a opakovačiek". Aj keď nemožno povedať, žeby postranná dejová línia s hľadaním odpustenia bola nejako bravúrne natočená, dajú sa tieto pasáže pozrieť bez nejakých vážnejších problémov, navyše, netrvajú dlho a prichádza ďalší Adkinsov uragán úderov a kopov. V porovnaní s takým najnovším Kickboxerom, tu funguje takmer všetko a nevyzerá to ako náhodne poskladané leporelo pre malé deti. Jedinou vadou na filme je tak skutočnosť, že Boyka nemá rovnocenného súpera, ale to mi v podstate došlo až po pozretí filmu, počas neho som na takéto úvahy čas nemal. P.S. Som zvedavý, či bude tá 5. časť odohrávajúca sa na vysnívaných majstrovstvách. ()

papadoce

Scott Adkins vo svojej ikonickej roli Yuriho Boyku. Človek si len ťažko predstaví, že po roku 2000 by sa nejaká rola v karate filmoch alebo v kung-fu mohla stať ikonickou. To dokázal snáď len Donnie Yen so svojim IPmanom a Adkins s Boykom. Choreografia súbojov je veľmi efektná a v podstate kopíruje už videné ale úspešné veci z dvojky a trojky. A aj kamera si drží svoj kvalitatívny štandard počas mlátičiek, takže vlastne veľmi nie je čo tomu vytknúť. A to aj preto, že vytýkať plytkosť scenára či dialógov v takomto žánri by nebolo vôbec namieste. Jednoducho, ak nie ste fanúšik, nepúšťajte si to. Na tvorcoch vidno, že ich skoro mŕtvy žáner stále baví, Adkinsovi to kope ako nikomu v posledných rokoch a toto je dobre využitý talent v nenáročnej produkcii, ale nie úplne v šesť centovej. Samé pozitíva. No a najlepšie nakoniec. Angličtina s ruským prízvukom bola popičovka. Akože principiálne by som nemal nalepiť päťku filmu z béčkového sveta, tak akože strhnem jednu hviezdu za klasicky hnusnú hudbu, čo ma ale zároveň mrzí. Proste to museli niečim pokaziť, že? Štyri plnotučné. Boyka je kráľ. ()

pestak

Zachovalo si to kvalitu a dobrou choreografii bojového umění, předchozích filmů s Boykou. Za mě jednoduše, hodně dobré v rámci žánru. ()

Vykuk

Choreografie bojových scén opět super, příběh však opět blboučký a naprosto nereálný, ale jako jo, nějak to šlo s přimhouřením očí, ty rusáky už nějak nemusím, už toho bylo dost v předchozích dílech, škoda, že to nezůstalo u toho získání titulu, dal bych si spíš něco ve stylu Warriora nebo Never back down.. Jinak fajn béčko. Ještě snad ke konci, závěrečný fajt takový uspěchaný a bez napětí. ()

LukeKiller

Adkins, náš novodobý Van Damme. Bohužiaľ aj s podobne premenlivou kvalitou filmov a hereckými výkonmi. Ale bojovník je výborný a v Boykovi sa hlavne mláti a tvári drsne. Čo mu ide naozaj výborne. Kvalít trojky to nedosahuje, ale stále - ak chcete vidieť dobrú "lomenicu", ktorá nie je z ázijských zemí, je séria Undisputed (okrem jedničky) perfektnou voľbou. ()

Domas88

Už to začíná malinko připomínat filmy jeho "hrdiny" JCVD, ale pořád s lepším dějem a určitě lepším zpracováním akčních bojů. Škoda, že ho zase museli zavřít, myslel jsem, že předešlí díl byl hezký konec, jen teď doufám v další díl.. ()

baclajean

Celkom značné úsilie si vyžaduje dopozerať to bez chytania saza hlavu. Celé mi to prišlo ako nejaká počítačová hra. ()

david.babick

musím dát jen dvě..není to nejhorší díl, nejhorší je bezpochyby jednička, ale tak nějak mě to přišlo tupější než předchozí díl, který je ze všech čtyrech dílů nejlepší...bitky super..ale to je vše ()

Tomko87

Až mi rozum zastáva, čo dokáže Scott Adkins s rukami a nohami. Sakra to je normálne že umenie. Príbeh, no ano je tam ...čo ma po ňom .. Proste ale ....Sánka dole. Boyka je späť !!!! ()