Neporazitelný: Návrat krále

Boyka: Undisputed IV

Neporaziteľný: Návrat kráľa

Akční

USA, 2016, 86 min

Netuším jak na tento žánr pohlíží dnešní u komplů uprdelená mládež, ale já jsem vyrůstal na filmech s Jeanem, Silvestrem a Arnoldem. Chodil jsem do fitka budovat svalovou hmotu a ve snech jsem se rubal s Bolo Yeungem, Matthiasem Huesem a dalšími lotry. Takže mám s čím porovnávat. Nabízí se kousky jako Lví srdce, nebo třeba Orlí spáry. Ale je to trochu nefér, protože i tento žánr se posunul. Tedy ne co se týká scénářů...ty zůstaly stejně pitomé. Ale uspokojit diváka kopem z otočky...to už dnes nejde. Možná v nějakém superbéčku, tím ale Neporazitelný: Návrat krále není. Choreografie plně využívá schopnosti Scotta Adkinse, který je více než důstojným nástupcem těch nejlepších akčních bijců. A kupodivu netlačili na pilu ani režisér se scénáristou, takže Neporazitelný si nehraje na hutné drama, ale je to přímočarý, poctivý akčńák s mnoha efektními scénami a vcelku uvěřitelnými postavami. Za tu poctivost a pěknou Teodoru dám o půl hvězdy navíc, takže ve výsledku to ty slabé 4* dá.(28.12.2019)

Slušné, nicméně přestože film je docela krátký už trochu nudí, přece jen ty mlátičky jsou pořád to samé. Navíc ta gorila zafačovaná v řetězech, to bylo jak z Mlčení jehňátek, tohle už bylo opravdu příliš. Scott Adkins je opravdu zabiják, že by vzali do Avangers jako Boyku, zdá se že tam už berou každého.(8.6.2018)

Já jakožto fanoušek Scotta Adkinse, sem se rozhodl, že si na jeho narozeni pustím tři jeho filmy. Prvním filmem, je tedy Boyka: Undisputed IV a lépe sem snad začít nemohl. Příběh je tedy po lobotomii a scénárista, už byl tak zoufalý, že použil to co už bylo v jiném filmu. Boyka prodává bible a je mu hej, ale do ringu mu vleze nějaké koště a Boyka ho logicky zabije, kde já už tohle viděl ??? Ohh tohle už bylo v Hard Target 2, kde Adkins trpěl stejným traumatem, v ringu zabil nějakého troubu a protože má dobré srdíčko, tak to chtěl odčinit, takže se nechal mlátit do hlavy, aby se cítil lépe. Ale tady naštěstí takového nic neni, Boyka se tím sice trápí, ale řeší to tím, že mlátí jiné zápasníky. Ale nechme příběh už být, to o co tady jde sou bitky a na jaké úrovni bitky sou ? Asi takhle, je to jako Mozartova hudba, koukat na bitky, je jako pohlazení po duši, sou opět něco krásného, sou jako nádherný tanec, u kterého nechcete aby skončil. Adkins opět dokázal, že lidské tělo, je nejničivější a nejhrozivější zbraň. Záporáci sou super, jedou přesně tak, jak se od nich očekává a jak se Boyka dostává dál a dál, přicházejí drsnější protivníci až ke konci nastoupí hora. Scott Adkins, je akční bůh o tom žádná a věk u něho nehraje roli, takže se těším na každý jeho film.(17.6.2017)

Príbehom samozrejme Bčko ako vyšité, ale o to tu predovšetkým ide. Iba o primočiary príbeh a Adkinsové kopy. A znova ma to bavilo. Trojka Undisputed je vrchol serie a zrejme už prekonaná nebude a aj keď je toto pokračovanie slabšie a takmer úplne iné, civilnejšie, stále je na čo pozerať. Adkins síce nema charizmu ako Sly, Arnie, JCVD a podobne, čiže tu moc neuhrá, ale toto je jeho rola, ktorá ma pasuje a pokiaľ nič viac od neho nečakáte a zasa len štýlové kopy tak vás to nesklame. 75% - 4*(23.10.2017)

Koncept arénové bojovky dosáhl svého stropu v našlapaném třetím díle, takže kam teď? Boykovi přidali víru v Boha a svědomí, asi dvakrát jsem se tomu zasmál, ale ve výsledku to nevyzní až tak stupidně. Naopak pokud se naplno ponoříte do béčkového příběhu jak vystřizeného z 80. let, dokážete se docela slušně pobavit. A bojové scény jsou samozřejmě špička. 7/10(18.4.2017)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva na Ukrajine a v Rusku, tak jeho natáčanie prebiehalo v Bulharsku. (MikaelSVK)

• - Trayan Milenov (Boris Tarsov) si zahral vo všetkých troch pokračovaniach série Undisputed. V každej časti mal súboj so Scottom Adkinsom (Yuri Boyka), no vždy stvárňoval iného súpera. (m.a.t.o.)

• - Dátum narodenia 17. jún 1976 z falošného pasu Yuriho Boyky sa zhoduje so skutočným dátumom narodenia jeho predstaviteľa Scotta Adkinsa. (m.a.t.o.)