Neporazitelný: Návrat krále

Boyka: Undisputed IV

Akční

USA, 2016, 86 min

Jooooj vzdy som rad, ked film prekona moje ocakavania. A tento to dokazal. Uprimne a nekriticky poviem, ze Adkinsa rad nemam. Je to pre mna homo picus, ktory nema charizmu a herecky talent. Jedina jedna postava, s ktorou som nemal problem je prave Jurko Bojko. Neviem ci to je tym ucesom, briadkou alebo hviezdami na ramenach, ale tu mu to drsne ruske hovado zerem. A tu sme sa prave dostali do problemu. Pretoze ako som sa z popisu dozvedel, tak to moje oblubene drsne ruske hovado sa chystalo pretransformovat na nejakeho Social justice warriora, ktory ide zachranovat zensku a fakanov nebo co ?! no skoro som sa posral. Tak chlap co sedi v base za vrazdy...podla tetovani je Vor v zakone...a ja neviem co a oni takto ? No nie... siel som do toho filmu s velmi malou dusickou a o to viac ma prekvapkal. Bojka sa naozaj zmenil, ale je to zakomponovane do deja tak, ze som bol ochotny pristupit na ich hru. Dokonca som bol miestami aj milo prekvapeny, ze dialogy maju hlavu a patu a tak nejak to cele dava zmysel. Jedine co ma sralo bolo chovanie ten ruskej cuzy, ktora sa uz tradicne od dobroty chovala jak pica. Takze po tejto "dramatickej" stranke som spokojny. No... a co je to najpodstatnejsie - na vsetko to co som napisal vyssie sa mozme vysrat. A aj keby to vsetko nebolo, tak aj tak dam minimalne tri. Dovod ? Lebo je to kurva arenovka, ze ? No a to uz je tradicne Fiorentinom zvladnute na jednotku. Hru na to ci su tieto Adkinsove kudrlinkove piruety, salticka, baletne skokokopy a ine natrhnigule prvky realisticke a fyzicky mozne, respektive ucinne v boji sa hram s miestnymi karate tigrami, ktori maju vdaka takymto filmom neochvejny pocit, ze ustoja v bitke 30 ran po hube od namakaneho chlapa, po nejednej diskusii, takze to tu rozoberat nejdem. Musim, ale uznat, ze je to proste efektne. Dobre sa na to pozeralo, je to natocene ozaj pekne, ziadne posrane strihy, roztrasene kamery alebo tma. A o to ide nie ? Takze nemam viac co dodat.(10.4.2017)

Scott Adkins je pro mě absolutní mimoasijská bojová jednička a ačkoliv se většinou jedná o bohužel opravdu laciné, béčkové podívané, tak jeho bojové umění je vždy ve výsledku vytáhne na parádní zábavu. A u čtvrtého Undisputed tomu není samozřejmě jinak. Bulharsko je tu prostě znovu znát na každém kroku a v každé scéně, bohužel ale očekávaně v tom negativním smyslu, takže strašný kulisy a otřesní bulharští herci „bavící“ svou „přesvědčivou“ angličtinou, zrovna ke kvalitě filmu opět dvakrát nepřispívají a za scénář by si jeho tvůrce též zasloužil akorát tak minimální plat na přežití. Ale to vše beru u těchto filmů jako druhořadé okolnosti, neboť Adkinsovi filmy jsou hlavně o soubojích, a pro Undisputed to platí dvojnásob, no a v tomto ohledu je to opět velká paráda. Adkins se tu prakticky jen pohybuje z ringu do ringu, od soupeře k soupeři a všechny tu zase svým dech beroucím uměním řeže hlava, nehlava, a jak už je u jeho filmů zvykem, všechny ty souboje jsou parádně a především přehledně nasnímané a samozřejmě obohacené i o strhující choreografii, prostě co souboj, to zážitek. Nechybí při nich pak ani slušná dávka brutality a krvavých cákanců, pro mě tedy zkrátka fantastická zábava, u které krom soubojů nelze ale vnímat nic jiného.(24.7.2017)

Stále baví a Boyka to tam pořád krájí. Chudší rozpočet byl sice trochu vidět, ale mě to vůbec nevadilo. Stejně tak mi nevadila změna režiséra, kdy sice Isaac Florentine je na souboje v ringu a choreografie machr, ale nový režisér se rozhodně nemá za co stydět a jeho práce je také velmi dobrá. Ta dramatická část s ženou Almou byla spíše příjemným rozptýlením. Přece jen sledovat 90 minut pouze a jen souboje, to by mohlo začít nudit. Takhle to bylo správně vyváženo a Boykova motivace proč pomoc Almě, nebyla na křeč a ani to nepůsobilo lacině či trapně. Jednoznačná spokojenost! 80%(13.4.2017)

Filmová séria o bojovníkovi vo voľnom štýle Boykovi patrí neoddiskutovateľne k tým najlepším a najatraktívnejšie zvládnutým spomedzi všetkých ostatných snímkov z podobného ringového prostredia. Takú precízne a pritom divácky pútavo zvládnutú bojovú choreografiu už nenájdete v žiadnom inom filme tohto rangu. A to, že je to z pohľadu úderov a kopancov nereálne neriešim. Čo by ste chceli? Realitu? Aby po dvoch kopoch do hlavy už bol koniec a protivník K.O.? To by potom predsa nikoho nebavilo. Všetkým sa skrátka vyhovieť nedá... Jediné, v čom tento film z môjho pohľadu stráca je slabučké príbehové premostenie medzi jednotlivými zápasmi, avšak to čo sa odohrávalo v ringu nemá zatiaľ žiadnu konkurenciu. Dúfam, že príde aj päťka. 80/100(19.4.2017)

Ryze pánská odreagovačka. Kinečko, doutníček, pitíčko, pohoda. Příběh už prostší a banálnější být nemůže, protože by zase vypadalo zvláštně, mít jen za sebou naládovaných pár soubojů v aréně, prokládaných tréninkovými sekvencemi, ve kterých Adkins ukazuje svojí muskulaturu. Jsem ochoten v tom vidět poctu osmdesátkám, s choreografií nulek. A to je OK.(2.8.2017)