Neporazitelný: Návrat krále

Boyka: Undisputed IV

Neporaziteľný: Návrat kráľa

Akční

USA, 2016, 86 min

|95%| BOYKA IS BAAAAAACK! Kurňa, na tenhle počin jsem se opravdu těšil. Adkinsova nejlepší role a asi nikdy nebude překonaná. Už ať vznikne pátý film (věřím, že do tří let tu je). Možná je třetí Undisputed kvalitnější na příběhu, ale myslím, že velké rozdíly tu nejsou. Příběh je jak už snad předvídal každý děsně přímočarý. Prostě nastavený tak, aby se Boyka vyřádil. Žádné hluché dějové místo však nevidím. Takže i ten banální děj mě zaujal a bavil. Co se týče choreografie, kamery a celkové nasnímání bitek – jsem královsky spokojen a i trochu překvapen. Je vidět, že se na tomto projektu podílel i Florentine. Režii přenechal Chapkanovi, ale stejně si myslím, že mu radil jak fighty natočit. Což je dobře, protože výsledek je opravdu úchvatný. Bylo to drsné, realistické, mělo to náboj! Boyka tu má 6 arénových zápasů. První dva jsou legální, ten druhý je právě ten nešťastný, kdy v zápase zabije svého protivníka. 3 – 6 zápas je už ilegální. Boyka zápasí, aby splatil dluhy ženy protivníka, kterého Boyka zabil. Těžko říci, který zápas mě bavil víc. Fight, kdy Boyka má proti sobě dva protivníky byl naprosto skvělý. Tuhla mi krev v žilách, kdy Boykovi poranili záda. Předposlední arénovka byla rovněž skvělá. Finální bitva s vězeňským monstrem byla samozřejmě skvělá. K tomu netřeba nic dodávat. Dále mě moc potěšilo, že tu náš hrdina měl pár bitek i mimo ring. Scéna, kdy jednoduše zlikviduje 5 bodygardů před clubem byla skvělá. Nebo jedním kopem zneškodnění hlídače u komplexu oné manželky mrtvého protivníka Boyky – to mě pobavilo, jak ho kopl a hlídač se sesul na židli. Poté se Boyka z objektu vracel a opět strážného skolil zpět na jeho židli. :D Po finálním zápase Boyka vyřídil ještě pár svými chvaty hrstku protivníků a i se tu trochu zastřílelo. Úplné finále mě trochu překvapilo, poněvadž !!! POZOR MENŠÍ S P O I L E R !!! Boyka se vrátil zpět do vězení (takže pětka je opravdu jistá? ). Ale rozum to dává, takže v pohodě. !!! KONEC MENŠÍHO S P O I L E R U !!! No, ještě raz. Jsem totálně nadšený. Boyka tu má skvělou postavu, at už v minulosti udělal cokoliv, ukazuje zde své dobré já. Konečně pořádné artové béčko! Skvělé zápasy, solidní děj, slušná hudba, není co dodávat.(8.4.2017)

Scott Adkins je pro mě absolutní mimoasijská bojová jednička a ačkoliv se většinou jedná o bohužel opravdu laciné, béčkové podívané, tak jeho bojové umění je vždy ve výsledku vytáhne na parádní zábavu. A u čtvrtého Undisputed tomu není samozřejmě jinak. Bulharsko je tu prostě znovu znát na každém kroku a v každé scéně, bohužel ale očekávaně v tom negativním smyslu, takže strašný kulisy a otřesní bulharští herci „bavící“ svou „přesvědčivou“ angličtinou, zrovna ke kvalitě filmu opět dvakrát nepřispívají a za scénář by si jeho tvůrce též zasloužil akorát tak minimální plat na přežití. Ale to vše beru u těchto filmů jako druhořadé okolnosti, neboť Adkinsovi filmy jsou hlavně o soubojích, a pro Undisputed to platí dvojnásob, no a v tomto ohledu je to opět velká paráda. Adkins se tu prakticky jen pohybuje z ringu do ringu, od soupeře k soupeři a všechny tu zase svým dech beroucím uměním řeže hlava, nehlava, a jak už je u jeho filmů zvykem, všechny ty souboje jsou parádně a především přehledně nasnímané a samozřejmě obohacené i o strhující choreografii, prostě co souboj, to zážitek. Nechybí při nich pak ani slušná dávka brutality a krvavých cákanců, pro mě tedy zkrátka fantastická zábava, u které krom soubojů nelze ale vnímat nic jiného.(24.7.2017)

Čekalo se na vydání a když už to vypadalo že budem čekat ještě déle bác a v diskuzi příspěvek že je venku. Je to klasická arénovka, s jistým náznakem příběhu. Jako by kopírovali kariéru Van Damma , který měl Krvavý sport, Kickboxera a pak Lví srdce kde bylo taky něco málo příběhu. Napravený vrah je zdrcený po zabití soupeře v ringu :-) Adkins předvádí skvělou choreografii, parádní muskulaturu. Skvělý film(14.4.2017)

No pribeh je proste ty volee! ale je jeden z nejlepsich v serii, z adkinse je dobrak, ktery to nema jednoduche a o jeho pomoc neni zajem..taky klasika..porad veri v boha a vypada cool..bojovky mimo i v arene sou zase top, ale uz je to cely takovy overthetop a warrior je neprekonan, ktery je o mnoho realistictejsi..ale na to seru a mame tu nejlepsi undisputed! uz to chce dalsi a doufam ze nebudem cekat tak dlouho! boyka je borec a charakter. davam klasicky plnou palbu. update: videl sem podruhe a proste tomu nemuzu dat plno..souboje sou horsi nez ve 3tim, kde byl finalni epickej fight a tady pff.. nebylo to proste ono..dam 4 jen kvuli kvalitnim fightum a adkinsovi jinak je to plebs :((8.4.2017)

Zatím poslední vystoupení Yuriho mi přišlo o něco horší než to poslední! Kvalita soubojů sice byla zachovaná a nedokáži si představit, že by to někdo byl schopen zvládnout lépe než Scott Adkins, ale všechno okolo, už hodně smrdělo béčkovostí nejvyšší kategorie. Neočekávám od "fightových" filmů kdoví jaký příběh, ale tohle bylo hodně chatrný. To co jsem vyzdvihoval u třetího dílů, že z Boyky neudělali vyloženě dobráka, tak tady to úplně pohnojili! Škoda no! Ale i tak v rámci žánru, slušná řežba!(20.4.2017)

• - Pôvodne mal film režírovať Isaac Florentine, no kvôli úmrtiu manželky Barbary od natáčania odstúpil. Na filme sa však podieľal ako producent. (m.a.t.o.)

• - Dátum narodenia 17. jún 1976 z falošného pasu Yuriho Boyky sa zhoduje so skutočným dátumom narodenia jeho predstaviteľa Scotta Adkinsa. (m.a.t.o.)

• - Scott Adkins (Yuri Boyka) v jednom rozhovore uviedol, že choreografia bojových scén bola taká náročná, že pri jej nacvičovaní robil niektoré kopy prvýkrát v živote. (m.a.t.o.)