Reklama

Reklama

Lexx

(seriál)
 • Kanada Lexx
Kanada / Německo / Velká Británie, (1997–2002), 50 h 42 min (Minutáž: 43–94 min)

Kamera:

Ian Bibby

Hudba:

Marty Simon

Hrají:

Eva Habermann, Michael McManus, Nigel Bennett, Roman Podhora, Gerry Wolff, Noah Dalton Danby, Silvio Simac, Earl Pastko, Stephen McHattie, Cindy Sampson (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(61)

Obsahy(1)

Lexx, to je příběh o skupině sympatických zatracenců, kteří ukradnou Lexx, tedy mechanicky uzpůsobený hmyz velikosti Manhattanu. V podstatě je to ta nejsilnější vesmírná loď a zároveň nejničivější zbraň v celé existenci vesmíru. Neohrožení hrdinové neustále pokořují nové a nové povrchy přičemž v podstatné míře využívají počítačem generovanou fantazii a urputně se brání podřídit se jakýmkoli konvencím. (Tealc_EU)

(více)

Recenze (41)

Ampi 

všechny recenze uživatele

Stanley Tweedle- bývalý bezpečnostní technik 4. třídy ( Brian Downey), Zev Bellringer nepřiliš půvabná žena nedokonalé proměnéná v otrokyni lásky( krásná Eva Habermann - později zajimavě vystřidaná Xev, kterou hráje Xenia Seeberg), Kai (Michael McManus) byl poslední z Brunnen G, teď nemrtvý zabiják jeho Temnosti, kterému se častečně vratila paměť, 790, což je hlava robota, místo Zev je otrokem lásky on-objektem lásky je pravě Zev. Později se připojila i Lyekka (Louise Wischermann) masožravá rostlina s podobou ženy. Tak to je posádka obři živé a mluvicí lodi jménujicí se Lexx. Vím je to podivný soupis a zní to divně. Ale když uvidíte udělate si vlastní názor. Je tu podobnost s Červeným trpaslíkem. Jen nevim kdo by se komu podobal. ()

July 

všechny recenze uživatele

První série: Po třech dílech zatím 3*. První díl diváka se zálibou v trochu potrhlých sci-fi opravdu navnadí, ale epizody následující už jsou slabší a mají poněkud přehnanou stopáž. Moc nerozumím neustálému přirovnávání Lexx k Červenému trpaslíku, protože přinejmenším v první sérii se moc nezasmějete. Kdybych měla Lexx přirovnat k jinému seriálu, byl by to Farscape, který je pro mě ovšem alespoň o třídu výš. Čtvrtý díl byl oproti druhému a třetímu lepší, ale na 4* seriál přeci nedosáhl. Druhá série úroveň zvedla, ale bohužel už v její druhé epizodě zmizela stěžejní postava; sice byla zakrátko nahrazena "stejnou", ovšem tato výměna nebyla úplně z nejpovedenějších... Sice se zároveň začíná lépe vyprofilovávat Stan Tweedle, ale na mou oblíbenou postavu podobného ražení, Arnolda J. Rimmera, nemá zdaleka (i přesto je ale výbornou postavou - typy "zbabělého hrdiny"/"hrdinného zbabělce" jsou nejlepší :)). Naprosto úžasná je ale osmnáctá epizoda, Brigadoom - jasných 5*! Třetí sezóna začala naprosto úžasně a postupně sklouzla opět k průměru, ale líbila se mi i přes příklon k fantasy, který se mi například v mnohých dílech Farscape nelíbil. Díky čtvrté sérii zvedám hodnocení definitivně na 4*. Černý humor provází hrdiny naprosto neodolatelným způsobem... ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Asi chápu kultovní status tohoto seriálu. Sci-fi, které nemá obdoby a rozhodně nestojí na vizuálních efektech, natož vědecké korektnosti :-) První díl byl něčím úžasným...filmem plným nápadů a neotřelým sci-fi příběhem, vymyšleným s obravskou fantazií a nápaditostí. Navnadil mě neskutečně. O to trpčejší bylo rozčarování z druhého dílu - jakoby najednou nápady došly. Mdlý děj, který vaří z vody, nuda a hlavně několik motivů, které popírají předchozí díl (na oživování mrtvých postav je v druhém díle trochu brzy, nemyslíte?). Úsměv mi rychle opadl a chuť do dalších dílů je na minimu...no uvidíme. Zatím proto bez hodnocení. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělá záležitost. I když tato série a dále nedosahuje kvality minisérie, tak se jedná o jeden z nejbizardnějších seriálových počinů, co jsem kdy viděla. Jde o velmi rozporuplnou záležitost. Buď vám sedne, či nikoliv. Obscéní, přitom ne nechutný, vtipný, ne úsměvný. Herci se vyřádili a scénárista taky. Babičce bych ho nepustila, ale mne nadchnul. Dávám 70%. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předcházející čtyřdílná minisérie se mi jeví podstatně zdařilejší. Díky roztahanosti přes 57 dílů se sice zvýšil počet sympaticky zvrhlých nápadů a drobností, jež lze v Lexxově univerzu potkat, ovšem jejich frekvence se snížila. Čas si čím dál tím více rezervují stereotypní projevy posádky, např. básnění 790, nadrženost Stanleyova i Zev. Potenciálně zábavné přeprogramování 790 - SPOILER - na lásku ke Kaiovi se ukazuje jako poněkud nešťastný krok, protože neustálé zachraňování dvou dlaších členů posádky před intrikami 790 patří ke slabším scénám. KONEC SPOILERU. +++++ Když už jsem seriál v předposlední sérii na planetách Fire a Water měl chuť odepsat, překvapil mě příjemně sérií poslední - takového papeže a amerického prezidenta jste ještě neviděli :) ()

Galerie (36)

Zajímavosti (2)

 • Lex Gigeroff (Alexander Kier Gigeroff) byl jedním ze scenáristů seriálu. Jeho příjmení bylo použito jako jméno ženy – kanibala Giggeroty a obří hmyzí kosmická loď se jmenuje po něm Lexx. Giggerota je oblečena v primitivně sešitém oděvu z lidské kůže, tak jak je sešívali kůže lidé v pravěku. Na zádech Giggeroty ji plandá kůže hlavy a skalp původního majitele kůže. (Cenobita)
 • Autoři seriálu (Paul Donovan, Lex Gigeroff a Jeff Hirschfield) sepsali desatero pravidel o tom, co by se v Lexxu mělo či nemělo objevit. "Desatero Lexxu" jsou asi jediná pravidla, která kdy tenhle seriál respektoval (tedy aspoň většinou):
  1 – žádní emzáci s gumovými ksichty
  2 – všechna stvoření mají smysl pro humor
  3 – neexistuje žádná 'základní směrnice'
  4 – v seriálu se nevyskytnou životní formy, jež by byly inteligentnější, než lidé, leda by nějaká taková životní forma souhlasila se spoluprací na scénáři
  5 – všechny planety, na nichž má smysl přistávat, jsou obydleny lidmi (anebo něčím na ten způsob)
  6 – všichni lidé (a humanoidi) mluví tímtéž jazykem
  7 – lidé musí z místa A na místo B poctivě fyzicky docestovat. Nebude žádné cestování časem – s tím už tu byli jiní. A jiní před nimi... A jiní před nimi... A jiní před nimi...
  8 – technologie bude jen zřídka fungovat tak, jak by měla
  9 – nikdo nesmí porazit nepřítele jen díky tomu, že on má mušku skvělou, zatímco nepřítel má mušku prachmizernou, či prakticky žádnou
  10 – Stanley Tweedle nesmí nikdy ztratit svou čepici (MaedhRos)

Reklama

Reklama