Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Série(13) / Epizody(74)

geklon

do kosmu a zpět za 25 let. Neverending story, která začíná koncem a jsem zvědav jestli taky začátkem skončí...nechme se překvapit kam nás desátá série zavede.......Pozor následující text je jen na vlastní nebezpečí. Kamarád Pavel S. má ústřední kvartet vytetován na zádech ve stylu Mount Rushmore, kamrád Lukáš P. měl doma kočku, která se jmenovala Kocour, kamarádka Lída H. chodila s klukem půl roku jenom proto, že se jmenoval David Listr, měl dredy a smrděl jak koule starého muže, kamarád Filip M. radši šprtal direktivy než na maturu a já měl pět let na krku oliheň beznaděje a říkal, že představitel Holyho je můj biologický otec.....co víc... Je kult pro moje Fellas prostě víc než Monhty pighton, či TBBT. ()

lennyd

Celý seriál jsem zhlédl už několikrát, mohu se taky přidat k fanklubu? Anglický humor mám rád, a zde je ho naprostý dostatek - a když se budu zabírat jen prvními šesti sériemi, tak tento seriál rozhodně nemá konkurenci. Sedmá a osmá série pro mne byly naopak utrpením, od té doby, co se z Rimmera stal Eso Rimmer a do seriálu přibyla Kočanská jsem se bavil méně a méně, a nakonec (návrat na Červeného trpaslíka) se ze seriálu stal jen přiblblý sitkom s desítkami více či méně hloupých přirovnání (To dává asi takový smysl jako manuál k japonskému videu.). Takže se budu tvářit, že jsem poslední dvě série neviděl - dávám plné hodnocení (s poznámkou, že až příště zase dévédéčka s Trpaslíkem vytáhnu, tak jen prvních 6 sérií)... ()

Ivuse

Ach Červený Trpaslík, kolikrát jsem ho jenom viděla.... no to fakt nespočítám. Všechny postavy prostě miluji ať už Kocoura, Listra, Holly (mužská verze se mi líbila více)...... a že Rimmra nikdo nemá rád? Já ano a nestydím se za to :-D Nemám dost ani těch jeho "...baňatejch nosních dírek. Toho, jak se přiblble usmívá, když ho někdo uráží...". Miluji humor, kterým je každý díl nadupanej - jejich přirovnání fakt stojí za to :-). Miluji nezapomenutelnou poradu v díle Polymorf: "Jo, ta možnost tu existuje, ano, eh, ale já mám jiný návrh. Trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní, a zatímco se z ní bude sbírat, nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty, ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: „Mutanti ven!“, „Vesmírní chameleoni? Ne, děkuji!“ … a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co… :-D :-D ()

MikyAff

Trvalo to sice dlouho, ale přeci jen si našel Červený trpaslík cestu k mému srdci a chápu, co na tom všichni mají. Legendární hlášky a čtyři postavy u kterých se nemůžu rozhodnout, která je nejlepší protože každá z nich je fantastická. První série mě sice tolik neberou, jenže to se může při opětovném zhlédnutí a změně postoje změnit. :) ()

LeG!oN

Prostě nejlepší sitcom na světě....... Rimmer na Hrad!!!!!!!!! aneb kdo je tu "odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal?" ()

Aven

Velice povedený a vtipný seriál. Kvituji na něm především to, s jakou lehkostí je schopen si dělat srandu z řady "vážných" filosofických témat - např. z obrácené kauzality, možných světů, problematiky vědomí či umělé inteligence. Troufám si tvrdit, že člověk, který chápe i tyto filosofické či jiné vědecké souvislosti, které si bere červený trpaslík na paškál, si užije tento seriál dvojnásob. ()

PetrPan2

Čím to, že ty nejvtipnější komedie točí převážně britové... nádherný, suchý, absurdní humor přesahující několik dekád i galaxií. ()

Tomesh

Co to je za kryptofašistickej buržoázní škvár? Odpovídám, že je to nejlepší seriál všech dob, který nikdy nebude překonán.. Zejména první série. V momentě, kdy zmizel Eso, je to trochu kostrbatější, ale stále geniální. Přátelé, tvrdím to Já a Albert Einstein. ()

swe

Trpaslík si udržuje vysokou kvalitu ve všech dílech, a to včetně těch bez Rimmera, které nejsou horší než ostatní, pouze v nich chybí Rimmer :-). Nahrazení Arnolda krásnou důstojnicí, která se tím dostává do společnosti dvou věčně nadržených chlapů a jednoho žárlivého androida, nabízí další várku, dosud neviděných, zábavných situací. NEJLEPŠÍ SITCOM VŠECH DOB! ()

shantim

Na takovéhle typy nikde ve vesmíru nenarazíte, natož pak na Zemi. Ale stejně mi připadá, že jsem je už někde viděl. Nebo spíš někoho takového. To bude asi těmi kocouřími zuby, dredy, stříbrným háčkem na čele a křivým prostorem! 85% hvězdiček ()

sskrblik

To nejlepší z britské produkce. Originální příběh a především skvělý humor - je pravdou, že nesedne každému. Autoři využívají znalosti nejrůznějších pojmů ze scifi, literatury, komedie a fyziky, což je znát na příbězích některých dílů. Zkrátka tenhle seriál má hlavu a patu! Dále tu jsou čtyři vynikající charaktery, z nichž každý je úplně jiný. Hnidopich Rimmer, věčný pohodář Lister, rozumbrada Kryton, fešák Kocour. Kultovní záležitost! "To je medvídek Pú! Přivazují medvídka Pú ke kůlu. Něčeho takovýho by se člověk neměl dožít." ()

Ceres

Seriálová legenda, nejlepší seriál všech dob. Tolik hlášek a humoru, u kterého se pořád smějete, se jen tak málo vidí. RD mužu sledovat stále a pokaždé se budu smát, tohle moc seriálů nedokáže (kromě Jistě pane ministře a premiére či Přátelé). Navíc tohle je kultovní záležitost, nebo alespoň byla, mé generace na kolejích v Ostravě. Je mi upřímně líto lidí, kteří nevidí genialitu tohoto seriálu a dávat jiné hodnocení než 100% je čiré bláznovství a nepochopení, no bohužel ne všechno je pro každého, každý jsem jiný. Všechny série jsou výborné, ale zvláště mě velmi baví 8. série, které je nejvíce nabušená (TV Kryton, Pete a poslední díl Only The Good Dies Young), ale kdo by zapomněl na díly jako můj nejoblíbenější Trosečníci, nebo Inkvizitor, Karanténa, Hololoď, Psychoteror, Psyrény či Návrat do reality. No radši si otřu slzy v očích. Se seriálem mám spojeno spoustu vzpomínek, pro mě jednoznačná jednička mezi hranými seriály. ()

MIGHTTREE

Koncentrovaný humor, který má tendeci kažkou chvíli bouchnout. Přepichové vtípky ať jsou mířený na cokoliv. Nuda...tohle slovo tady neznají. Když jsem prvně slyšel slovo "týpek" ihned mi sedělo na našeho pohodového Listera. Možná se dá i tvrdit, že snižuje počet depresí a jiných neduhů lidstva. Doporučeno 9/10 lékařů psychiatrických léčeben. ()

mab

Jeden z mých nej seriálů. Mnoho lidí ten seriál hodnotí z pohledu scifi, já jako nescifista ho hodnotím z pohledu komediálního seriálu o klučičím kolektivu v uzavřeném prostoru řešícím zajímavé otázky a bojující s ponorkou mezi sebou. Vynikající hlášky, které mají potenciál zlidovět. ()

Tereza666

Asi bych se k Červeným nikdy nedostala, kdyby nebylo těch nádherných nudných nedělních dní- plných stresu z pondělka. Je to jako závislost, jednou začnete a pak chcete zase a zase.. Pořád a pořád. Po první řadě jsem se považovala za magora. Znala jsem to všechno i pozpátku. A pak se stalo strašné neštěstí pro celou mou rodinu. Terezka se dostala ke zbylým řadám. A jéééje. Co mě, ale opravdu strašně mrzí, že se v dnešní době na tyhle seriály strašně zapomíná a oni pomalu a jistě upadají. Podle mého tohle má sakra patřit mezi osnovy všech středních škol ! .. A jaká by pak byla ta dnešní mládež ;)) ()

Fakipics

Bezpochyby kultovní seriál červený trpaslík, obzvlášť pro mě osobně první dvě série, které pak byli nahrazeny novými kulisy a kostýmy, protože působily nezáživně, což mě právě naopak dodávali neodolatelnou pochmurnou atmosféru osamělého vesmíru, kterou jsem si samozřejmě zamiloval hned na první pohled. Zábava na více shlédnutí. Já sám, jsem v pubertě trénoval průdušky aspoň tak dvanáctkrát přes všechny série určitě. To byla ta doba, kdy holky o mě říkali, že jsem zvrhlík a mám si ty kecy o ukájení nechat pro sebe na doma. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019