Městečko Twin Peaks - Návrat

(série)
  • USA The Return
Promo 2
Drama / Mysteriózní
USA, 2017, 18 h (Minutáž: 60 min)

Režie:

David Lynch

Scénář:

David Lynch, Mark Frost

Kamera:

Peter Deming

Kyle MacLachlan, Michael Horse, David Lynch, Miguel Ferrer, Chrysta Bell, Naomi Watts, Robert Forster, Laura Dern, Kimmy Robertson, Harry Goaz, Don Murray (více)

Epizody(18)

Nový osmnáctidílný limitovaný seriál, režírovaný výlučně Davidem Lynchem, pokračuje 25 let poté, co obyvatele svérázného městečka na severozápadě USA šokovala děsivá vražda jejich místní královny, mladé studentky Laury Palmerové. Scénáristy a výkonnými producenty Twin Peaks jsou tvůrci seriálu David Lynch a Mark Frost, výkonnou producentkou je Sabrina S. Sutherlandová. (HBO Europe)

toso7777

Navrat do Twin Peaks v samotnej rezii Davida Lyncha. Navrat ktory je uplne inde ako 25 rokov starsi serial. Opat sa tu stretavame s povodnym osadenstvom, opat pribeh ktory je natolko zaujimavy a opat je nutne rozmyslat nadtym ako to tvorca myslel. Sice nedoslo na uplne vysvetlenie vsetkeho, a hlavne koniec ktory bol dost otvoreny a osobne si myslim ze uz odpoved ku koncu nedostaneme. Poslednu seriu som si dost uzival a hlavne agenta Coopera. Pri zaverecnych titulkach pri fantastickej hudbe Badalamentiho mi aj prislo luto ze uz je koniec. ()

Desmi

Neviděl jsem první 2 řady, nýbrž pouze tuto a musím říci, že mi absolutně nedošlo, o čem seriál vlastně je. Ne vždy je nutné dodat příběh, samozřejmě, byť se to očekává, ale zde to bylo až moc rozvětvené, až moc nedávající smysl. Taková nudná bezobsažná načančaná velmi osobitá podívaná, která mě jen stěží mohla minout více. Od prvního dílu jsem čekal, kdy se dozvím pointu toho všeho, od 10. dílu jsem pomalu začal tušit, že nikdy. Po posledním díle mám jistotu. ()

exlax

Tohle se vidí jednou za život. Třetí série Twin Peaks je absolutně bezkonkurenční zázrak moderní filmografie, kterému se vyrovná máloco. Odvážil bych se říct, že vlastně nic. Může za to Lynchova i Frostova nekonečná představivost a nápaditost, ale v neposlední řadě i kreativní svoboda, které jim bylo dopřáno, bez jakýchkoliv ohledů na přecitlivělost moderní společnosti, kterou se dnes řídí až na zlaté výjimky skoro všichni filmaři, jinak by jejich dílo nespatřilo světlo světa. Nepsané zásady zkorumpovaných produkčních společností vynucujících si pravidla, které ztělesňují dnešní "normál", ať už ze strany kreativní či týkající se korektnosti, tu až na jeden nejmenovaný aspekt nehrajou roli ani v nejmenším. To vše je ovšem jen skutečnost, která celou sérii pouze umožňuje. Největší roli tu hraje samotný napínavý, dojemný a originální příběh plný tajemství, který po letech nepřestane udivovat svou celou podstatou. Není moc co dodat, pět hvězd je tu až pramálo a pocity, které ve mně řada zanechala, si ponesu až do konce bytí, možná i nehmotného. ()

FandaF

Tahle série (doufám že už i poslední) bylo velké sklamání u jinak kultovního seroše - první dvě série jsou tisíckrát lepší. Tohle byla hrozná kravina s několika málo světlými momenty... ()

Kosi..

Starý Twin Peaks to není. A ani bejt patrně nemohlo. Nemůžu ani popřít, že některý části (Dougie) jsem musel tak trochu přetrpět. Nicméně výsledná osmnáctidílová jízda je natolik poutavá, natolik osobitá, svérázná, prostě natolik Lynchovská, že po posledním dílu nelze jinak, než zvolat hlasité BRAVO! Dechberoucí mrazivej soundtrack by Badalamenti (&Hurley). Zkrátka kvalitativně enormě vysoko nastavená laťka moderní seriálové tvorbě. Lynch tohle prostě umí! ***** ()

Tethys

"Je to budoucnost, nebo je minulost?" nebo je to vše jen v hlavě a snech Coopra, Laury? vyplatilo se čekat 25 let i do finále nové řady. první díly sice celkem nezajímavé a zdlouhavé, pak se to temno stupňovalo a konec asi překvapil všechny ...pokud to vůbec byl konec. Lynch je asi nepřekonatelný a doufám, že bude další řada. ()

TurboMaster

Od prvního dílu jsem miloval. Lynchovi se podařilo, co už od něj mohl čekat jen málokdo: překvapil. Třetí řada je naprosto jiná než předchozí řady, ale i cokoliv dalšího od Lynche. Řada je velmi nekonzistentní, a to jak formou jednotlivých dílů (komické x horrorové, lineární x totálně abstraktní) tak bohužel i kvalitou, která v některých částech opravdu povážlivě klesala. Asi bych dal 4*, kdyby nebyl závěr série tak geniální...poslední minuty posledního dílu jsou jedny z nejvíc zneklidňujících, co jsem v seriálech kdy viděl. ()

Dixie_Cara

Je super, že se Lynch vyhnul nostalgii starých dílů a "své" Twin Peaks se rozhodl vystavět zcela nanovo. Přesto se ale nevyhnu menšímu srovnání, jelikož zatímco v první a druhé sérii se děj týkal takřka uzavřené komunity, nyní se "záhady" malého městečka rozletí do celého světa. A výsledek? Skvělá artová, vizuální podívaná s našlapanou hudbou a atmosférou, plná nejrůznějších komických či hrozivě "nebezpečných" postav, které každým svým působením odkrývají malinký kousíček dokonale propracované mozaiky. Až na některé dějové linky a části některých dílů (například Lucy a nové technologie), které mi zcela nesedly, je Twin Peaks (pro mě) prostě skvělý surrealistický počin. ()

mlock

Stopáž téhle série mohla být třetinová. Podstatný děj je doplněn spoustou vaty, obskurních výjevů a nesouvisejících dějových linií. Verze Coopera "chodící mrtvola Dougie Jones, opakující konce vět" byla fakt debilní. Spousta scén je zbytečně natahovaná, místy až nesnesitelně. Např. 10 min sledujeme detail jaderného výbuchu, nebo uklízeč 3 min zametá parket. Některé záhady se vysvětlily, ale konec opět otevřený. Tak za dalších 25 let nazdar. Jo a vy fšichni co dáváte 4 nebo 5 *, naserte si. ()

elEStet

Nuz ako vzdy u Lyncha neslo o logiku ale o emocie.... A vsetko smeruje alebo smerovalo k tej vete co potom Cooper povedal..... Kto necitil cisty hnus dovtedy, tak urcite nema vsetko v hlavke v poriadku. Ono to vsetko krasne sedi od 1.dielu aj dalej.... A zaver? Jasne ze si otvorili miesto na 4.seriu... ()

pekarekoto

Twin Peaks 3. Znepokojivé a upokujúce, odporné a nádherné, zábavné a nudné. Divné a divné... Na môj vkus necelistvé a rozbité. Použitelné ako samostatné pasáže/ príbehy. S tým že niektoré sú výborné a iné až uplne blbé a takmer nepozeratelné. Ale za to ako to ku koncu naberie spád a dynamiku (,škoda že tam nebola od začiatku) a za ten uplne dokonalý záver aj keď trvá len pár minút, možno len minútu... 5/5 ale je to dilema. Lynch sa s tým nesral a dal tam asi uplne všetko čo ho kedy ako dobrý koncept napadlo ale nešlo z toho nič urobiť. Nekašle len na to aby to celé dávalo ako tak zmysel ale aj na to či sa jednotlivé pasáže k sebe vôbec hodia. Tiež uplne kašle na predošlé dve série, čo mi ani nevadí. Diely žiadneho iného seriálu nekončia koncertom nejakych neznámych skupín v neznámom klube... S útržkami rozhovorov ľudí ktorých vidíme prvý a posledný krát. Sú to také útržky sveta a útržky zo životou ľudí. Útržky celého spektra hádam absolutne všetkého. Je to vlastne mimoriadne komplexné dielo aj keď absolutne nesúvislé a rozbité. ()

MurphyJohn

A to som obrovský fanúšik Lyncha. Videl som od neho všetko. Ale to to je čistý odpad. Zlý Cooper tam behá prezlečený za Elvisa. Scény vo vigvame boli v starom TP to najlepšie. Teraz sú úplne na smiech. Nemajú absolútne atmosféru, napätie ani typický hudobný doprovod len akýsi dunivý zvuk, červené závesy sú väčšinou asi digitalne, tuším je použitá aj tá hnusná digi kamera. Efekty jak z fanvidea od hocijakého nadšenca z youtube. Najviac to bije do očí keď sa tam objaví zopár starých scén. Vtedy je cisár najviac nahý. :-) Dialógy čistá katastrofa, herci nevedia čo majú hrať. Hlavne tý s pôvodného serialu. Tý sú tam len ako marketing inak sú zbytočný. Niektorý už ani nemajú na to aby hrali. Pod Lynchom pritom v minulosti všetci herci hviezdili. V podstate urobil kariéru Laure Dern, Naomi Watts, Isabelle Rossellini, a ďaľším ktorý podním hrali. Občas niektorá scéna poteší napr. scény z experimentu v New Yorku, ale to je žalostne málo. Nečakal som staré TP možno skôr niečo na spôsob Fire walk with me(teda hlavne podla budgetu). No toto nie je ani jedno. Nemám potrebu nejakej nostalgie a je mi jasné že sme v roku 2017 nie v 90tych rokoch, ale mám potrebu kvality, filmovosti aká je dnes v TV produkcii už štandard. A kvalitný scenár čo má čo povedať a aj vie ako to povedať. Ale to čo som dostal je proste veľké zapáchajúce h...! Bohužiaľ nik nedržal palce Davidovi aby mu to vyšlo viac ako ja. Ale nevyšlo. A nie že trochu ale vôbec. Chcem zabudnúť a vyresetovať, vymazať krátkodobú pamäť. A pamätať na Lyncha ako na jedného z najlepších režisérov, ktorý dokázal spojiť umelecké poňatie filmového médiá s tým zábavným mainstreamovým. Jeho filmova či seriálová tvorba je umelecky i remeselne kvalitná. Toto je ale proste zlé a ešte raz zlé. Umelecky nemá čo nové povedať už len opakuje a vykráda sám seba a remeselne je to bohužiaľ tiež katastrofa. Lynch už asi senilnie. Len mu to asi nemá kto povedať. Chudáci v Showtime. Objednajú si u Lyncha TP a dostanú Inland empire 2 directors cut hardcore version. :-( Nový TP nie je tým čím mal byť. Škoda tisíckrát škoda. P.S. update po poslednej časti. Pridávam jednu hviezdičku. 25 rokov je 25 rokov. Lynch nakoniec z toho vyklučkoval tak že nezabil pôvodnú sériu a spolu s filmom je toto Return prijatelné kedže 25 ročný sklz oproti plánovaným celovečerákom sa asi inak vyriešiť nedalo. Vlastne dalo, ale okrem úmrtia viacerých hercov ho postihlo aj zostarnutie (zmena) väčšiny ansámbla, Lyncha nevynímajúc. Od Inland Empire už inak točiť nebude a ani nechce. Čo je trochu škoda. Ale aj tak ďakujeme David. WE LIVE INSIDE A DREAM. ()

Lodovico

Je jasne poznať, že DL dostal veľkú slobodu pri tvorbe TP The Return. Túto slobodu použil veľmi hravo (i keď to vyzerá smrteľne vážne) na ešte väčšie rozbitie jednoty deja, kľúčových charakterov, vedľajších postáv, času a miesta ako v 1. a 2. sérii. Zo zaujímavých momentov momentálne vo mne rezonuje domnelé zabitie postavy ďalekohľadom vyhulencom, ktorému nepatrí jeho vlastná noha a výbuch atómovej bomby. Poznámka k nenávistným komentom: Hra má zmysel, a ak nie je zmysel zjavný, tak je lepšie priznať si, že niečomu nerozumiem...viď Mulholland drive. Aký je teraz vlastne rok? ()

Mantegna odpad!

Seriál je v prvé řadě určený lidem , kteří nenávidí umění a myšlení obzvlášť. Všichni pětihvězdičkáři do jednoho nejsou milovníci krásy a umění. Nejsou to milovníci náboženství a filozofie. Jsou to milovníci bezduchosti a chaotičnosti. Jsou to sentimentální prostitutky. To nejsou milovníci starého Řecka. Nejsou to obdivovatelé flanderské renesance nebo zlaté éry holandské krajinomalby sedmnáctého století. Tohle nejsou vůbec žádní intelektuálové. To opravdu ani omylem! To je nutné pochopit hned od začátku. Tihle skalní milovníci chaotična a nevyjasněnosti jsou u neujasněného a zcela libovolného - lhostejného projektu jako TPR v sedmém nebi. Když čtete všechny jejich "oslavné" komentáře téhle hovadiny, těží z výhody, že nemusí být konkrétní. U hovadiny jako TPR ani nelze být konkrétní, protože je zcela arbitrární. Takže konečně i oni - totální bezduchá hovada, dosáhla na to vyjádřit se o něčem a nebýt přitom úplně mimo. V Twin Peaks Return , ať o něm napíšete cokoliv, budete vždycky in. V TPR se mohlo stát všechno úplně jinak a dopadlo by to stejně, jak je seriál špatně vedený. Samuel Beckett píše ve svém eseji o Proustovi, že když věc / předmět - dílo/ stojí před vámi a vy ho nedokážete subsumovat pod již zavedené pojmy a kategorie, jedině tehdy se může stát zdrojem kouzla. Na tomto principu, skrze uvolněné ruce, které Lynch dostal od Showtimeu chtěl natočit i TPR. Problém je v tom, že i když netušíte, co se stane za pět vteřin, - příjemný to pocit - vzhledem k totální vykalkulovanosti všech dnešních televizních produkcí,tak to co přijde za těch pět vteřin je vždycky zklamání. Je to jen trapná snaha postarat se o šok a pak jít dál, protože na něm není co dál rozvíjet. Plazící se zakrvácené postavy u cesty, dívka zvracející orgány ve frontě aut, nametený chlapeček na kapotě auta, rozšmelcovaný pár milenců, zoufalý jedinec v lese s pistolí. Proč? Kde se tam všichni vzali a proč? Na tom nezáleží. Zakrváceli to tady. A o to tu běží. Jinak je to o hovně. Podobně jako to monotónně se opakující vystupování hudebních ztroskotanců na konci téměř všech dílů v Roadhouse. To se svojí nápaditostí vyrovná věcem jako borec na konec na tv nova.🙈🙈 Jak se jmenuje ten malý zabiják s tím sekáčkem na led? Nó to je teď jedno. Jako celé TPR je jedno.🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻✌️✌️✌️😩😉😉😉Krokove ty jsi nemocnej jedinec. Přestaň už vybírat výrazy a pojmy po mně a najdi si vlastní. To byl vtip. Kde bys je nabral.😆😁😁😄😃Prý uzká skupinka lidí!!!! Devadesát procent místních neintelektuálních idiotů, bez špetky znalostí umění a filozofie tomu davá cyklicky pět hvězdiček. Jen génius tomu dal odpad. Génius, který toho právě o umění ví tisíckrát víc než všichni v historii registrovaní na ČSFD. Tohle je pravda, ne ty tvoje vylhanosti místního blbečka, fando351, který je mnou úplně posedlý. 😍😱😱😱🤤🤤Mimochodem všichni ti blbci, co přispívají nyní do hlavní diskuze, to jsou totální zoufalci, co to vůbec nepochopili. Chtějí odpovědi na něco, na co nemá odpověď ani Lynch sám. Jak mít odpověd na lhostejnou, libovolnou, nahodilost? Jako největší fanoušek starého Twin Peaks už proboha žádné další Twin Peaks Return!!! Už jen vteřina tohohle bezduchého, neumětelského bahna byla moc!!!😩😫😫😫😩👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿Také na závěr dodat , že uživatel s nickem bart se projevil jako idiot a nekompetentní osel, co by z ČSFD měl okamžitě vypadnout. Nechal se oblbnout tlupou závistivých orangutanů a zabanoval mě jen a jen na základě provokací absolutního hovada jméném krokov, který na mě reagoval svojí nevyčerpatelnou demencí snad ve dvou stovkách příspěvků na diskuzi k Twin Peaks Return. Jeho ovšem nikdo nezabanoval, protože je to intelektuální slaboch. Se mnou v diskuzi intelektuálně nedokázal vydržet nikdo, proto byla založena alternativní diskuze určená jen pro intelektuální ubožáky. Ti se nyní po mém banu houfně stáhli na hlavní, a podle toho ta úroveň taky vypadá. Žvásty lidi s prázdnou hlavou. Jak signifikantní pro celou ČSFD . Blbosti a prázdnota jsou tu ponechány, a ten kdo do diskuze poslal padesát nejhodnotnějších příspěvků v historii zabanován. Tak se chovají bezduchá hovada jako ty barte simpsone.😛😛😛😛😛😛😛😝😜😜😜😝😝😜Už jen ten nick prozrazuje infantilního pitomce.Ještě dodat, že všichni pětihvězdičkáři se tu oháněji nějakou filozofií a tu přitom nikdy nedrželi v ruce!!!👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿Nedokážu si ani jednoho z těchto bezduchých zmrdů, co vůbec netuší co ohvězdičkovávají představit ve frontě na francouzskou grafiku devatenáctého století nebo s knihou Základy filozofie práva od Hegela. Pořád je jen vidím s knihou Harry Potter a Ohnivý pohár nebo s podobnou hovadinou.Tohle jsem teď našel - je to přesně pro hovada z ČSFD a pětihvězdičkáře z TPR https://magazin.aktualne.cz/univerzita-v-minnesote-uci-filozofii-podle-harryho-pottera-s/r~185e0dca96d211e7a42a002590604f2e/ To ukazují všechny jejich komentáře.😛😝😝😝🤓🤓🤓🤓Tihle chlapci mají pořádný mindfuck hlavně ve svých hlavách.🙈🙈🙈🙈👎🏿🤓Kvalitativní rozdíl mezi starým TP a novým TPR je ohromující. Nové TPR je tak zbytečné a dělané na první pokus bez přemýšlení, že je velká škoda že vůbec vzniklo!!!👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿💩Nejlepší je jak tu pětihvězdičkový neumětelové vynášejí Badalamentiho hudbu k TPR, když tu nová hudba je zastoupena dvěmi nebo třemi skladbami a jinak neexistuje. Nebo herecké výkony, které u TPR nemají daleko k totálnímu amaterizmu. Nebo 'geniální' režii, která režíruje ve stylu- Kyle: Davide bolí mě nohy. David: Tak to natočíme v sedě, Kyle. Nebo David na kameramana: je nutný, aby ve scéně kdy Coop potká evil Coopera byl přítomen Kyle? Kameraman: nemusí pokud budu zabírat holou stěnu deset minut, tak nemusí. David: super nápad, tak to nahodíme. // Idiotství vládne režii TPR. () (méně) (více)

Krokov

Poté, co jsem se na to koukl popáté, musím konstatovat následující: "O čem nelze mluvit, o tom je třeba mlčet" - TPR je Tractatus Logico-Philosophicus filmového plátna!!! _____________________________________ Mistrovské dílo, které lze chápat jako poctu jednoho z největších umělců posledních desetiletí lidské inteligenci, filosofii a představivosti a zároveň jako vyjádření opovržení nad lidskou hloupostí. Jde samozřejmě o dílo, které pochopí pouze úzká skupina lidí a ty, kteří jsou milovníky filoZofie (zofos = temnota), to jednoduše mine. Tak to má být... stejně jako filoZofy mine pochopení stěžejních děl filoSofie (sofia = moudrost) jsou ve své bezduchosti odkázáni na věčnou četbu kačera Donalda, tak je mine i tohle dílo a jsou svou slaboduchostí omezeni na věčné kochání se telenovelizujícími scénami starého Twin peaksu v réžii Diane Keaton. Jsou bez jakéhokoliv vývoje. Protože jde o filozofy - milovníky temna, které se jim na věčné časy usídlilo v mysli, tak jako se ZOFOS v podobě Kimovy rodiny na věčné časy usídlil v KLDR a uvrhl její obyvatele do věčného temna v područí čučche.//////////////////// Jak by řekl klasik, filosof ví, že nic neví, ale přesto stále doufá a hledá. FiloZof se v důsledku zatemněnosti své mysli domnívá, že ví vše, a že pouze on ví vše, je však odsouzen k zakrnělosti a ke kontinuálnímu propadání se do větších hlubin temnoty. //////////////////////// Věnováno Mantegnovi a jeho věčnému hledání východiska z temna za zrcadlem vlastní duše. Kéž by se jednou probudil, tak jako Audrey, a spatřil, v jak vylhaném vnitřním světě skutečně žije. ///////////////// Edit 11.9.2017: Děkuji Mantegnovi za veřejné uznání mého podílu na jeho zabanování. Jsem na to hrdý! /////////////////////// Edit 12.9.2017: Nepřipomíná vám Mantegnův komentář k Twin Peaks Return název strany Petra Cibulky? :-D ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Chystá David Lynch nový seriál?

Chystá David Lynch nový seriál?

28.11.2020

Legendární režisér David Lynch (Modrý samet, Městečko Twin Peaks) se chystá na natáčení nového seriálu. Tato informace se objevila v týdeníku ProductionWeekly, jenž je zdrojem dat o nově chystaných… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů