Vítejte do světa Animatrixu, vizionářské fúze počítačové animace a japonské školy animace, od světově nejuznávanějších tvůrců animovanch filmů. Vychutnejte si snímek, který vznikl před filmem Matrix a dozvíte se o posledních městech lidské rasy, válce mezi stroji a lidmi a o závěrečném úpadku lidstva. Staňte se svědky posledního letu Osirise, který připravil půdu pro film Matrix Reloaded a videohru Enter The Matrix. Doplňte si své povědomí o Matrixu a získejte informace, které jinde nenajdete. Je čas zapojit se... (oficiální text distributora)

Weirdman

9/10... Veľmi zaujímavé (hlavne po vizuálnej stránke) doplnenie univerza Matrixu. Aj keď okrem Druhej renesancie kraťasy nedisponujú práve najsilnejšími príbehmi, dokážu vždy zaujať a po skončení posledného kúsku mi bolo celkom ľúto, že je už koniec... ()

Bratr

Celkově úžasná koláž nutící k přemýšlení. Po vizuální stránce v některých povídkách téměř revoluční. Pokud by dostávali výtvarníci více podobných příležitostí, bylo by to jen dobře. ()

Pilinka

Tvůrcům Matrixu se podařilo vytvořit perfektní sci-fi potenciál, který nedokázali ve filmech samotných zdaleka využít. V několika krátcích příbězích z tohoto mini-cyklu se to podařilo mnohem více a dovolili nám nahlédnout do světa Matrixu z jiné stránky. Díky jim za to... ()

Saros

Několik doplňujících animovaných minipříběhů z Matrixu o tom jak to všechno začalo.Pro milovníky Matrixu nutnost. ()

jkpj22

Přestože kvalita jednotlivých příběhů je různá a styl realizace se mnohdy dost rozchází, Animatrix byl jedním z těch kamenů, kterými si Jeníček značil cestu zpátky domů. Faktem totiž je, že spousta lidí to vykradené a přežvýkané poselství Bratří Grimmů nepochopila, takže bylo potřeba jim to přežvýkat ještě jednou a za minimálních nákladů servírovat pěkně studeně a po tmě. BTW můj oblíbený příběh je Kid Story. Kvůli psychologickému rozměru....a hudbě od Peace Orchestra. ()

Don Maty

Človek len ťažko pochopí tento film...Ale krásne priblížil dianie v Matrixe. Moje prvé stretnutie s japonskou tvorbou resp. s tamojším štýlom animácie...Neoslovilo. Ale chápem ľudí ktorí to obdivujú a žerú. Skutočne to má niečo do seba. Žiaľ, ja narozdiel od fanúšikov Anime, neviem špecifikovať čo...3* ()

xBarushe

Tak trochu mi to připomnělo Orwella, jenže víc z naší doby, kde jsou střepy jak současnosti, tak i budoucnosti.. a s rozdílem, že Orwell na takovu situaci upozorňoval, kdežto matrix přímo ukazuje, co všechno lidstvo může s velkou pravděpodobností potkat s nástupem čím dál dokonalejší techniky. No nic, on si každý tenhle filmek přebere po svém, ale celé téma matrixu je podle mého reálnější, než se může zdát :) ()

koza3

Doplněk stravy pro každého matrixofila. Nedávno jsem sjel celou trilogii a pár dní hltal názory různých fanoušků na thematrix101.com. Animatrix odpovídá na některé otazníky a díly Second Renaissance Vám dá pocit, že lidé nejsou ti hodní, ale pravda může být na obou stranách. Zajímavý počin. Každý díl má svůj důvod a místo v tomto světě, je jen potřeba se podívat pod lupou a každou větu zkoumat, aby Vám došla ta pointa. Na veledílo Matrix to samozřejmě nemá, ale čtyři hvězdy si to určitě zaslouží. ()

blondboss

Animatrix je celkom zaujímavým animovaným doplnkom k matrix univerzu, ktoré pekne dopĺňa isté veci, ktoré neboli úplne vysvetlené vo filme. Mne najviac imponovali prvé diely, najmä tie vypovedajúce o počiatkoch apokalypsy, no na druhej strane tu boli poviedky, ktoré mi tu vôbec nesedeli a boli skôr takou príťažou v Animatrixe. Celkovo si ale myslím, že si to zaslúži aj tú štvrtú hviezdu. 70 % ()

halo

Nijak vyjimecne, ale docela se na to koukat da. Takovehle animaky sem kdysi sledoval na cartoon network, je to v pohode. ()

TesterX

Další výborně zpracované myšlenky Matrixu podané každou částí v originálním animačním hávu. Za nejslabší považuji Druhou renesanci a nejlepší vybrat nedokážu. Komu se aspoň trochu líbil původní Matrix, tohle musí vidět. ()

ElFifo

Naprostá pecka. Dá se koukat znovu a znovu a pokaždé něčím překvapí. Maximalistická úroveň detailů a propracované příběhy dávají spoustu prostoru k zamyšlení a zalíbení. Můj osobní favorit se s postipem času měnil, teď jím je storka Beyond ze které sem pokaždé úplně...no proste "Beyond". ()

DAI

Animatrix je svou kvalitou mnohonásobně lepší než druhý a třetí díl trilogie, protože nebyl tak hrozně ovlivněn komercializací a nejedná se o pokračování, pouze o samostatné příběhy, které sou originální pojetím i výtvarným stylem. Od realisticky zpracovaného Osirise, až po hrubě nakreslené Kid's Story. Pro fanoušky Matrixu a anime povinnost, pro ostatní "jen" výborně řemeslně zpracované dílko. ()