Battle Royale

• Japonsko Batoru rowaiaru (více)

42 studentů, 3 dny, 1 vítěz, žádná pravidla. Na úsvitu nového tisíciletí došlo k celonárodnímu kolapsu. Při 15% nezaměstnanosti se bez práce ocitlo 10 milionů lidí. Na 800 tisíc studentů přestalo chodit do školy a počet drobných zločinů se prudce zvýšil. Dospělí ztratili v mládež důvěru a začali se jí bát. To vyústilo ve školní reformu nového tisíciletí, tzv. zákon BR - Battle Royale. Letos byla z celkového počtu 43 tisíc devátých tříd vybrána 9. E ze střední školy v Zentsuji. Letošní hra je podle všeho napínavější než všechny předchozí. (Řitka video)

Nethar

Velmi dobrý nápad a Hunger Games tak, jak je můžou zpracovat jedině Japonci (teda je to samozřejmě obráceně, nejdřív tu bylo Batoru rowaiaru). Kdo má rád vyvražďovačky po japonsku, nebude zklamán, dětí tu je k tomu určených... no celá třída. Je to až příliš přitažené za vlasy a absurdní, vážně to brát asi moc nejde, dost nelogických momentů s nelogickým chováním postav. To už k tomu asi patří. Nicméně ani jsem se nenudil, hlavně díky netradičnímu námětu ;-) 2-3 hvězdy. ()

Garch

Alespoň necílí na teenagerské publikum, jako Hungry games, které budou nekonečné... Ujetá krvárna, s neobratným poselstvím, že většina je schopna, v určité situaci, čehokoli. To ale víme dávno. ()

Oralfabet

No, měl jsem sice trochu problém orientovat se v postavách, ale jinak asi dobrý. Skvěle natočené, s hodně dobrou hudbou a spoustou násilí, pochopitelně. Alternativa pro ty, kterým nepřišly Hunger Games dost odvážné. Celkem chápu, že z toho byl Tarantino tak hotovej, i když já to samé úplně říct nemůžu. 6/10 ()

Marius_ss

Nápad za milión, ktorý nedávno dostal vierohodnejšie a omnoho kvalitnejšie spracovanie v podobe Squid Game. Ku cti tomuto filmu slúži, že bol prvý, a všetko to začal. No čo sa prevedenia týka... miestami to bolo až úsmevné :) Už dlho som nevidel taký ujačaný, preafektovaný, za vlasy pritiahnutý film. Ale rozhodne som sa nenudil ! Ak by sa toho chopil schopnejší režisér, mohol to byť kult. ()

alenka

spojeni romantiky s krvi, skvely strih a vicevyznamovost me nakonec jen presvedcily pro 5* film, na ktery se neda divat jen jako na zabijacku, ale jako na originalni zpoved o sobe samem, a o svete, ktery je misty ironicky, sokujici, ale i dojemny a poeticky ()

Pawlisman

Aj, aj, aj. To teda byla ptákovina. To mě teda japonska kinematografie zase pěkně vyfoukla a zklamala. No ještě, že to nebylo v americkém hávu a produkci - i když se to tomu často blížilo. Začátek ůžasný a prvních 10 minut vypadá na super pětihvězdičkovou bombu. Zbytek monotónní šeď a čekání na konec. Vraždění se stává lámání hole přes koleno a odpočítávání neubývá. Dívčí podání v majáku už je myslím trochu moc. Do tohodle se teda těžko vžívá ačkoliv si myslím, že své diváky si tento snímek najde. Závěr taktéž slabý.Myslím si, že režisér mohl zvolit akceptovatelnější nápad a cestu jak ztrestat zhýralou japonskou mládež té doby, než tuto kontroverzní a přehnanou "hovadinu" Hodnocení se myslím může pohybovat od 2 do 4 hvězd. Dávám střed 3, ale to jsem možná v mnoha ohledech až příliš schovívavý... 5,5/10 ()

bidja

Vůbec jsem nedokázal rozeznat, zda se Japonci takhle opravdu chovají nebo jen mladí herci přechny emoce tak neskonale přehrávali. Jedna hvězdička za použitý motiv z jedné deskové hry z roku 1990. ()

Kroupa

Zcela průměrná zábava - pokud někomu přijde tenhle film originální, což se tady objevuje tak často, v čem konkrétně to má být? Vždyť je to námět jako z počítačová hry typu Unreal Tournament. Na jednu stranu nelituju času, který jsem s ním strávil, na druhou stranu nenalézám dost kladů, abych Battle Royale někomu doporučil. Snad jen opravdu sladká psychopatická vražedkyně :-) PS Opravdu jsem se nepřenesl přes způsob, jakým se tu zachází se samopaly - a nemyslím jen Kouzelný zásobník. ()

RomanHyde

Naprosto ZBYTEČNÝ snímek, který nadělá více škody než užitku až se nějaký zamindrákovaný americký studentík nechá něčím podobným zase inspirovat a půjde si TO zahrát do školy!! Film nemá žádnou hodnotu, myšlenku, natož poselství. Stupidní a bezmyšlenkovité hlášky typu :"Ten nůž, kterým vás bodl, jsem si schovala a opatrovala, mám ho v šuplíku" ( který zazněl v rekviemu.... co to je? v souvislosti s tímto "dílem") vypouštějí křečovitě přehrávající "neherci" z ůst a zbytky vlasů se ježí na hlavě. První projekci jsem znechuceně přerušil, ale druhý den jsem TO dokoukal, zda-li náhodou opravdu tenhle těžký podprůměr neobsahuje nějaký "odkaz", myšlenku, poselství, varování...Bohužel! Battle Royal je bezmyšlenkovitá vyvražďovačka na jejimž konci jsem byl velmi znechucen a litoval jsem času u něj stráveného! ()

PAVEK

Mimořádně brutální film, zřejmě jeden z vůbec nejbrutálnějších filmů, co jsem kdy viděl. Nic pro slabé povahy. Čtvrtou hvězdičku dávám právě za to zpracování a odvahu autorů. ()

Pevek2

Ona to ale neni jen vyvrazdovacka (byt fantasticky udelana), ale je to navic sociologicka meditace o altruismu, spolupraci a moralce. A extremni situace tomu jen napomaha. To jak se proste nekteri japonsti skolaci chovaji (i vzhledem k tomu, ze to maji za sve chovani za trest) je nadejnejsi nez vselijake pseudo humanisticke oscarove filmy. ()

toi-toi

Patetická pseudoromanticko-poetická vyvražďovačka s nelogickými konaniami, zvratmi, dejom a prvoláskovými rozhovormi mladých zaľúbených Japoncov..? Ok, wtf..?! To ako vážne..? Ale hlavne, že tam sú fešné Azijatky v krátkych sukničkách.. ()

Brylin

Mé pocity po skončení filmu jsou smíšené. Na jedné straně originální a kontroverzní nápad, pěkné scenérie, slušivá hudba a zajímavý motiv náklonnosti učitele Kitana k jedné z dívek, na druhé straně ovšem přehnaná asijská emotivita, mělká psychologie, splývání japonských obličejů a s postupujícím filmem pro mě trochu nuda. Podrženo a sečteno: ne víc než tři hvězdy. ()

Stanley619

Hodně brutální snímek. Po delší době jsem zase shlédnul zajímaví film z Japonska. Škoda, že takových filmů je čím dál méně. Nedivím se, že si z toho Tarantino stříknul do trenek. Opravdu parádní vyvražďovačka. 81% ()

Perfo

Je zvláštní, že to co mě na filmech tohohle typu vždycky sralo, mi tady vůbec nevadilo a dokonce to bylo i ku prospěchu. Nutno podotknout, že tenhle film má všechno - kromě obnaženýho hrudníku pištící japonky...jediná věc, která by to dotáhla do dokonalosti :D ()

Antaeus

Prečo som toto nehodnotil, keď som to videl už pred rokmi? Aha! Už viem.. Zabudol som na to. Tak som si to pozrel znovu a.. Presný stred. Nič viac, nič menej. Scény s "úvahami" som akosi v kontexte filmu nepochopil. Hlavná myšlienka zaujímavá (ako by to asi vyzeralo v praxi?), scény násilia bez príkras. Ako nápad zaujímavé. Kto má chuť vidieť deti so samopalmi, mačetami, kušami a inými riedidlami populácie, smelo do toho. Komu je násilie na deťoch (alebo páchané deťmi) cudzie, ruky preč. Tí ostatní sem-tam zívnu, sem-tam budú spokojní. Ako som písal úvodom: čistý stred. ()

Martinius

nebyt vyvrazdovacky (ktora bola miestami hyperbolicka az smiesna), mal by clovek pocit, ze pozera japonsky bollywood. nulova atmosfera, tony neuprimneho citoveho patosu a zopar vrcholne nevydarenych scen (ucitel rozstrielany samopalom sa odrazu postavi jakbysmet, aby zdvihol telefon, podebatoval si a dal si kolacik. az potom otrci kopyta. what the fuck...?). toto ma byt ta slavna predloha pre hunger games? tri hviezdicky s odrenymi usami za originalnost nametu. ()

Nolanofil

Geniálny nápad z ktorého ostal len podpriemerný, no za to krvavý rákosnícky počin. Mne osobne šikmooké filmy prekážajú, nie z rasistických príčin, ale kvôli neúnosnej dávky naivity a dialógových priamočiarostí, ktoré obsahujú. Čo sa týka postav,t váre majú všetci rovnaké, takže si ich budete pliesť a k nikomu si nevytvoríte vzťah a len sledujete ako sa porade navzájom zabíjajú a to tiež prestane baviť. Film ma bavil prvých 30 minút a potom som sa len nudil a dosť som sa nudil. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Tak dlouho se chodí se džbánem...

Tak dlouho se chodí se džbánem...

09.06.2006

Není to vůbec dávno, kdy tu byla řeč o potřebnosti remaků a dnes by se to dalo zopakovat. Další film, který dostal jednoho bratříčka už od původních tvůrců, bude předělán na koukatelnější, nešikmý a… (více)