Battle Royale

• Japonsko Batoru rowaiaru (více)

42 studentů, 3 dny, 1 vítěz, žádná pravidla. Na úsvitu nového tisíciletí došlo k celonárodnímu kolapsu. Při 15% nezaměstnanosti se bez práce ocitlo 10 milionů lidí. Na 800 tisíc studentů přestalo chodit do školy a počet drobných zločinů se prudce zvýšil. Dospělí ztratili v mládež důvěru a začali se jí bát. To vyústilo ve školní reformu nového tisíciletí, tzv. zákon BR - Battle Royale. Letos byla z celkového počtu 43 tisíc devátých tříd vybrána 9. E ze střední školy v Zentsuji. Letošní hra je podle všeho napínavější než všechny předchozí. (Řitka video)

Alne

Drsný film, který jsem narazil až 10 let po jeho uvedení do kin. Zážitek, na který jen tak nezapomenu. 5* ()

WHMMD

Luxusná likvidačná akcia v ázijskom štýle. Za zmienku stojí aj ruská verzia tohto filmu - Terra nova (akurát s vezňami namiesto študentov). ()

Trescha

Jednoduché jak facka,ale neni to facka je to přímo direct do xichtu! Tohle se mi líbí na asijské kuchyni. Ne jenom že rubačka je řádně neučesaná,ale amíci by tam nasadili tak deset,patnáct študáků,ale tady je jich čtyřicet a jde se na věc! Moc rád si nechám naservírovat totéž ve dvojce;-) ()

bystroocko

No... Komentář píšu těsně po tom, co dohrály závěrečné titulky s japonským popsongem v pozadí, a musím říct, že film mě nijak nenadchl. Je to velice zajímavé a originální téma, a zpracování nebylo špatné, ale potenciál, který v takové tematice a prostředí vidím, se mi zdál nevyužitý. Mrzely mne nedokreslené linky a celková bezvýslednost - to slovo asi přesně charakterizuje moje pocity ohledně tohoto počinu. ()

SnOuWeX

Nevím, co si o tom myslet. Mám se tomu smát nebo nad tím hluboce dumat?? Tenhle film je opravdu jiný např. když jsem viděl "upoutávací video" tak jsem si říkal: "Ty vole né! To není pravda." Ale když začala vyvražďovačka na ostrově, film byl najednou úplně jiný. Dle mne skvělý. Dávám 5* nejenom za moc hezký a prostě dokonalý japonský školačky (myšleno vizuálně). Většina z nich byly fakt kočky. Jo, podle mne jsou holky z Asie prostě nekrásnější, ale zpátky k filmu. Herecký výkony, byly někdy až trapný, jako "umírací scény" se musejí brát s velkou, no možná ještě s větší rezervou, ale jinak to šlo. Hudba moc pěkná (i když někdy jsem se taky musel smát), ale většinou se i hodila, výborný vizuál a celkové zpracování při nejmenším zajímavé. Každopádně kdo má rád napětí, krev, školní uniformy a originální nápady, tak tomu Battle Royale z celého srdce doporučuji. Jak říkám pro mne 5*, protože si to opravdu zaslouží. P.S. Je to ze země jaké je, počítejte s tím, že všechno pochopit prostě nejde (teda alespoň mě). ()

michalkop

Dvěma slovy "japonská ujeťárna". Film má vlastní strhující atmosféru ač logika věci dost pokulhává. Battle Royale je údajně "vzdělávající reformou", jež má zkrotit výrostky a zajistit autoritu dospělým. Jak to ale může udělat, když půlka teenagerů na tom ostrově neví, která bije a ani co to battle royale je. Další věc, která ubírá na realičnosti je, je, že z ostrova, není žádné viditelné napojení na média - jak to? To vážně v dnešní medializované společnosti má mít výchovný efekt pouhá možnost ocitnutí se na odlehlém ostrově s partou vojáků? Bez TV vstupů ukazující průběh a utrpení "zlobivých" žáků? Nejvíce mě z filmu asi pobavilo to instruktážní video s energickou Japonkou. Tu by k jehovistům vzali ihned. ()

gurmet

Jakmile se nějaký národ snaží o Hollywood, a nectí své filmařské tradice, bývá produktem nevábná kaše bez chuti, v tomto případě ještě značně kýčovitá nevkusným užitím klasiky. Taková patlanice elementů, které samostatně mohou působit jako "kewl", pak sice zaujme své cílové publikum, což jsou v tomto případě zjevně adolescenti, ale z historického hlediska nezanechá výraznější stopy. Příkladem spektra osloveného publika jsou i zdejší komentáře, kde jeden klouček znalecky hodnotí, jak jsou ve filmu dokonale použity filmové melodie, prý včetně té z filmu Vesmírná odysea (zjevně zatím neobjevil jiné žánry než hiphop), další po gurmánsku vychutnává samoúčelné gejzíry digitální krve, třetí je šokován jako "nikdy předtím" (co probůh doteď sledoval, včelku Máju?), čtvrtý se samou radostí nezmůže než na citoslovce "Uau", pátý film dokonce považuje za vrchol světové kinematografie ... a to je prosím jen malá ochutnávka z celé řady bizarností, kterých se tu můžete dočíst. Rozhodně doporučuji všem studentům pedagogických fakult. Ať víte, do čeho jdete. ()

reccal

Neskutečný masakr se začínajícími japonskými hvězdami, který má zajímavé flashbacky. Stará spojenectví umírají (doslova), nová se tvoří - ovšem téměř všichni jsou ochotni tváří v tvář smrti zabíjet své dlouholeté kamarády. Bez milosti a vypočítavě. Sonda do duší i tělních dutin mladých lidí, ve které je sice plno krve, ale také plno skrytých významů a momentů k zamyšlení nad samotnou lidskostí. 80% ()

ragtime

Možno je chyba, že Hunger Games som videl skôr. Je to síce prehladnejšie ako HG a nápad je zaujímavý, aj keď dosť nelogický. Je ťažko pochopiteľné, či by rodiny, ktoré viditeľne milujú svoje deti, tolerovali zákon BR. ()

mentos.

Fantastický námět, nápad, to se musí uznat. Ale prostě zase tolik mě to nezaujalo, má to spoustu nudnějších a hluchých míst. Navíc se dost ztrácím ve jménech a postavách, asi to bude tím, že všichni vypadají stejně. ()

La_Valette

Velice působivý film, který byl jeden čas v Japonsku zakázán, což jen vedlo k jeho větší sledovanosti. Bez Battle Royale by Hunger Games nevznikly. ()

Lady Marcy

Vyvražďovačka, jak má být + romantické momenty... Jednu chvíli jsem si přála být účastníkem hry, i když by to pravděpodobně znamenalo mou smrt. Nejlepší byl Masanobu Ando v roli psychopata, který se do hry přihlásil dobrovolně. ()

sibskyn

Totalní japonská ujetost, nejhrubšího zrna. Ze začátku jsem si jen říkal, sakra co se tam děje, prostě Japonci, absurdita a akce na maximum. Některé scény jsou působivé, ze všeho nejvíce ten dívčí masakr v majáku, i dokáží pohnout s emocemi, ale celkově dohromady, mi to až tak nesedlo. Nejvíc na nervy mi lezlo nejhorší klišé" namíření zbraně na protivníka a místo zastřelení, tak začít kecat", kdyby to tady bylo jednou, tak neřeknu, ale sakra, tady je to snad 4x. Takže pro tenhle film, vypnout mozek a nechat se unášet masakrováním lidí. ()

Pokri

Správne japonsky krvavé a akčné, hoci pritiahnuté za vlasy. K tomu pekné prostredie, skvelý hudobný sprievod a dosť zaujímavý záver. Neviem či ma potešil alebo sklamal, ale čakal som iné rozuzlenie. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Tak dlouho se chodí se džbánem...

Tak dlouho se chodí se džbánem...

09.06.2006

Není to vůbec dávno, kdy tu byla řeč o potřebnosti remaků a dnes by se to dalo zopakovat. Další film, který dostal jednoho bratříčka už od původních tvůrců, bude předělán na koukatelnější, nešikmý a… (více)