Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Série(3) / Epizody(22)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

RedRose

Tohle je proste marny... Nejzdarilejsi verze Robina Hooda jaka byla kdy natocena a nikdo mi to nikdy nevyvrati!! Tedy pouze do nastupu Jasona Conneryho, protoze potom to uz nebylo ono... Ale do te doby naprosta dokonalost!! Herci, prostredi, vyprava, mytologie, hudba... Tady se povedlo snad vse co slo... Par dilu jsem na netu nasel, ale kvalita nic moc a komplet to taky neni, ale i po tech 30-ti letech to je stale koukatelne a neuveritelne... Tohle bych si koupil, kdyby to Ceska televize hodila na DVD s puvodnim dabingem... 99% ()

Mr.Ondras

Viděl jsem mnoho zpracování Robina Hooda, ale tohle je jasně nejlepší. Tento seriál vznikl před 30 lety, stejně jako první album mojí oblíbené skupiny (W.A.S.P.). Obojí je pro mě i dnes pořád stejně cool jako to muselo být tenkrát. Jasný důkaz, že kvalita je nadčasová, ve filmech stejně jako v hudbě. ()

Ex_Machina

Z nostalgie som si po 35 rokoch pustil túto lahôdku, kvôli ktorej som mal ako malý chlapec v predstihu urobené do školy všetky úlohy a s umytými zubami v pyžame som nedočkavo hypnotizoval televízor, aby sa to už začalo. Po jednej z najdokonalejších úvodných zneliek v histórii kinematografie a zhliadnutí jednotlivých častí som zakaždým zaspával s blaženým detským úsmevom na perách. Po opätovnom pozretí, samozrejme len diely s Michaelom Praedom, môžem skonštatovať, že to nestratilo nič na atmosfére. Hlavný hrdina je pre mňa ešte zapamätatelnejší ako Kevin Costner. Diely o Waylandových mečoch sú viac ako dokonalé, hudba od skupiny Clannad je slovami neopísateľná a bez nej by seriál nebol tým čím je. Mystično a nadprirodzenosť dáva seriálu tú správnu poslednú bodku, aby som to hodnotil aj po rokoch plným počtom. ()

sovereign

Filmy a serialy zalozene na historickych postavach a udalostiach nie su nieco co by ma fascinovalo, skor naopak. Tento serial (v Cesko-Slovnesku vysielany myslim dakedy ku koncu 80-tych rokov) ma ale ako maleho chalana vzdy prikoval ku kreslu a doslova som ani nedychal. Neviem ako by som ho hodnotil dnes, ale to, co si pamatam (uzasna hudba, skvele exteriery a este cosi tam pritomne, magicke) plus hodnotenia tu na serveri svedcia o tom, ze tento serial je starou dobrou klasikou. Hlavneho predstavitela (Michael Praed) som potom vzdy bral ako prototyp Robina Hooda, takze som mal neskor dost velky problem s respektovanim Kevina Costnera ako Hooda :-D ()

Arccos

Ve své době bylo u nás toto zpracování přijato starší generací diváků poněkud rozpačitě. Po mnoha romantizujících zpracováních totiž přišel seriál se syrovou atmosférou středověku, navíc s dodanou mystikou Robinova spojení s nadpřirozenem. (Pokud si nějak představuji dobu Robina Hooda, pak právě takto.) Pro mladé diváky se ovšem tento seriál stal téměř kultovním a není divu, v šedi tehdejší naší kultury (a zvláště té televizní) značně vyčníval. Bylo by zajímavé se na seriál po letech podívat znovu. ()

Behind

Mlžná atmosféra Sherwoodských lesů ve mě díky tomuto seriálu zakořenila už v dětství a setrvává zde dodnes. Robin Hood má spoustu drobných "ale" a dost se na něm podepsala móda 80-tých let, přesto však dokáže diváka lapit a dovést ho až do pochmurného konce druhé série. To, že se natočila také série třetí, mě velmi překvapilo a odmítám to akceptovat. Moje hodnocení je tentokrát trochu zkreslené: ze seriálu hodnotím pouze první dvě série a navíc se na něj dívám skrz blištivé sklíčko svých dětských let. ()

Stejšn

No, povím Vám to takhle: kdysi dávno, když to dávali v ČST, se mi to jako malému klukovi, co si venku hrál na "indiány a komboje", líbilo. Na Robina a jeho partu jsem si sice nehrál, ale bylo to dobrodružné, hudba byla poetická a některé díly byly velmi strašidelné. Dal bych čtyři hvězdičky. Ale včera jsem se na to podíval po 20 letech znova, s původním dabingem. Viděl jsem jen první dvojdíl a dál si to radši pouštět nebudu, protože tohle je tak za slabé dvě. Kouknu ještě na Waylandovy meče, protože to byl díl ze všech nejlepší, ale jinak si to radši ve vzpomínkách uchovám tak, jak to bylo před dvaceti lety. Čili výzva pro všechny: Pokud jste tento seriál měli jako malí rádi, NEVRACEJTE SE K NĚMU, protože hrozí velké zklamání! Zprůměruju tedy svoje staré a nové hodnocení a bude to za tři. ()

Daryl.Dixon

Tak tento seriál jsem sledoval v době, kdy ho dávali v pořadu Vega nebo Magion, a vždycky jsem se mohl přerazit, abych to domů stihl včas.Robin Hood, v podání Michaela Praeda, byl fajn, ale více jsem fandil Nazirovi. Jako dětskému divákovi mi to přišlo skvěle zpracované, a tak si chci tento seriál také uchovat. ()

Locksley

Budu se zde hodně opakovat, ale i pro mě je to seroš mého dětství. Po čtvrt století jsem si osvěžil paměť a už to taková sláva není, ale za ty vzpomínky si ho stejně cením hodně vysoko. Samozřejmě bez třetí série s Connerym. ()

subic

Budou to někdy opakovat? Tenhle seriál si pamatuju z dětství, když ho dávali někdy v polovině osmdesátek, dokonce už jsme měli i barevnou televizi. Zároveň mi tohle zpracování přijde jak takové nejtemnější. ()

knihovna

Pamatuji se, jak jsem se na každý díl těšil. Tohle se mi u dnešních seriálu moc často nestává. Opět si říkám, že bych to rád viděl znovu, jestli to bylo tak dobrý, ale tady si myslím, že asi ano, viděl jsem to už jako dospělák po vojně. Díl se Satanem a ten s křižáky byly asi nejlepší. ()

regentor

Zbojník z Sherwoodu. Britský televizní seriál, Robin z Locksley jako ochránce prostého lidu v Anglii 12. století proti zvůli šlechty a bez krále Richarda Lví srdce jenž právě válčí ve Svaté zemi.Výpravný seriál který ve větším rozsahu popisuje dobrodružství tohoto legendárního hrdiny. A tak se zde setkáme s baronem de Belemem, který se zabývá černou magii. V jiném díle zase s mečem zvaným Albion který je "bratrem" slavného Excaliburu. Jsou zde i tajemní Templáři.Každý díl je sice uzavřenou epizodou ale lehkým přesahem do dalšího děje což mu dodává na napětí.Navíc se tvůrci vyvarovali přílišné krvelačnosti scén takže dílo nepůsobí morbidně.Mýty a legendy ožívají na půdorysu krále zbojníků .Seriál už trošku zaprášený,ale velmi koukatelný a jeho velkým kladem je podmanivá hudba. ()

Max Q.

No ano, vzpomínám. Na Magionu to dokonce trhlo nějaký rekord, když si o tento seriál lidi psali. Včetně mě :) ()

petz1985

supr, normálně bych dal jen 4hvězdy, ale z noistalgie je to na plno :-) skvělá hudba a taky Michael Praed. Trocha mytologie a fantasy taky neuskodila ()