Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V zaběhané mašinérii vztahů, orientované na legální i nelegální vydělávání peněz, se v rozmezí deseti let odehrává příběh trojice zúčastněných osob: Sam "Ace" Rothstein (Robert De Niro) je bývalý hazardní hráč, dosazený mafiánským gangem do Las Vegas na vedoucí místo velkého kasina, které se jeho přičiněním stane minořádně úspěšným. Rothsteinovu osobní bezpečnost zajišťuje jeho nejlepší přítel, brutální gangster Nicky Santoro (Joe Pesci). Osudový zvrat do Samova života přinese profesionální podvodnice Ginger McKennaová, do níž se Rothstein zamiluje a jíž bezmezně věří. Město, obklopené ze všech stran pouští, je pro Scorseseho prostorem ze zvláštní působivostí, místem, kde platí odlišná pravidla a kde může organizovaný zločin dospět k naprosté dokonalosti. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (1 056)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Další z dnes již skoro klasických gangsterek Martina Scorseseho. Opět se zde objevují obvyklí "mafiánští" herci Robert De Nito a Joe Pesci a opět předvádějí nadstandartní výkony. Když se k tomu připočte Sharon Stone, která v té době rozhodně měla co ukazovat, tak nezbývá, než vyseknout tvůrcům poklonu, že v tomto žánru dokázali zase něčím překvapit. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Ze spolupráce Scorsese - De Niro, asi to nejslabší dílko, ale i tak velmi kvalitní film. Bohužel je CASINO až zbytečně dlouhé a místy poněkud nezáživné, takže mu nemůžu udělit maximální počet hvězd. Po technické či herecké stránce je však naprosto dokonalé. Sharon Stone je tady neuvěřitelně sexy (ostatně jako vždy) a právě ona je pro mě zdejší hlavní hvězdou, na které spočine nejedno chlípné mužské oko (čímž však nijak nesnižuji skvělé výkony slavných herců v drsných mužských rolích). ()

Reklama

Lavran 

všechny recenze uživatele

Audiovizuálněherecké obžerství na pomezí sebestředného nadfilmu, tentokráte poněkud hazardního charakteru. S přihlédnutím k jednoznačně čitelnému materiálnímu podtextu spatřuji v Casinu ideální film (čti: místo, kde se plní neuskutečnitelná přání) pro každého pravověrného Čecha - ráj cinkající, vonící, šustící a lákající Mamonem nesčetných podob. Scorsese uměl, umí a bude umět. A netvrďte mi, prosím, opak. ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Skvělý snímek z mého nejoblíbenějšího prostředí - casina. Příběh nás zatahuje do casin a jejich napojení na mafii. V hlavní roli se představí, kdo jiný než nejlepší představitel mafiánů, Robert De Niro. Zdatně mu sekundují Sharon Stone a Joe Pesci. Celkový skvělý dojem podtrhuje, kromě vynikajícího scénáře, režie mistra Martina Scorsese, který to opět zvládl. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem film odkládal, nakonec to nebylo vůbec špatný, ale 3 hodiny pro konverzační mafiánský film je zkrátka moc. Prostředí Casína bylo perfektní, ale tam se odehrává pouze první půle filmu v té druhé se řeší spíše vztah De Nira a Sharon Stone a to mi příliš atraktivní už nepřišlo, ale slabší čtverec dám, poněvadž je až s podivem, že jsem se nudou nesvíjel. 70% ()

Galerie (207)

Zajímavosti (65)

  • Dům, který ve filmu slouží jako rezidence Sama Rothsteina (Robert De Niro), je dům, kde Frank Rosenthal v 70. letech skutečně žil. (don corleone)

Související novinky

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011

13.02.2012

V sobotu 21. ledna byl ukončen výběr filmů Kánonu filmu za rok 2011 a přinesl opět zajímavé výsledky. Původní prosincový termín konání výběru byl z důvodů nečekaných a smutných předvánočních událostí… (více)

Reklama

Reklama