Zíza

Fakt mě ten film moc bavil: svým stylem vyprávění, zajímavými osobnostmi i příběhem. Přestože je tak dlouhý, ani jednou jsem nezačala mít pocit, že se nudím. A hned od začátku jsem fandila De Nirovi a nikomu jinému; jak to s ním dopadne, mi nebylo lhostejné... prožívala jsem to s ním jako kamarádka :-) ()

T2

Rozpočet $52miliónovTržby USA $42,512,375Tržby Celosvetovo $116,112,375Martin Scorsese je veľmi zručný režisér to sa mu musí nechať, len škoda že to niekedy preháňa z minutážou, film vyťahuje z mierne rozvláčneho deja hlavne výborný Robert De Niro a dobre mu sekundujúci Joe Pesci, Sharon Stone je skôr do počtu pri výkone ústrednej dvojice ale zas nekazí príliš dojem, miestami si to príbeh podáva ruku z dokonalosťou ale niekedy to z tou výrečnosťou spletitých riešení života chlapcov žijúcich zo špinavých peňazí začína byť nekonečne deja vu, fakt motajúce sa na jednom mieste. Miernejšie prestrihanie by určite pridalo na ráznosti. /85%/ ()

StarsFan

"Doma by mě za to, co dělám, dali do basy. Tady za to dostávám ocenění." Asi pětkrát jsem u Casina smazala komentář, asi popáté ho vymýšlím znovu. Ať už totiž napíšu cokoliv, mám pocit, že to nikdy nedokáže vystihnout, jaký tento film je. Ano je to příběh o moci, nedůvěře, lásce, gamblingu, násilí, penězích a obyčejném muži, který jako jeden z posledních dostal příležitost stanout v čele velkého podniku ve Vegas. Je to příběh založený na skutečném životním osudu několika lidí. Je to příběh o casinu ovládaném mafií a o veškeré nezákonné činnosti, která se odehrává v jeho zákulisí. Je to příběh narvaný extra zajímavými postavičkami, od velkého šéfa Ace s tváří Roberta De Nira, kterému i přesto, že by vás za pár ukradnutých žetonů nechal zmrzačit, prostě nemůžete nefandit, přes agresivního zabijáka Nickyho v podání Joa Pesciho až po mrchu Ginger ztvárněnou Sharon Stone. Je to vůbec jedna z nejepičtějčích gangsterek, kde tři hodiny nejsou zdaleka tak dlouhé, jak by se mohlo zdát. Je to taky mistrovské dílo Martina Scorseseho, který podle mě dokázal najít tu citlivou hranici mezi tím být znamenitím vypravěčem (jako v 70. letech) a mimořádně koukatelným, až zkomerčnělým režisérem (jak ho známe dnes). Je to krimi, je to drama, je to thriller a je to také jeden z mnoha filmů, který si můžete pustit dvacetkrát a i po jednadvacáté z něj budete uchváceni. Je to film s obrovskou koncentrací žluté barvy v záběru, která tam i s těmi věčně blikajícími nápisy, obrovskými hotely a kontrastní nekonečnou pouští, kde je podle Pesciho zahrabáno mnoho problémů, neuvěřitelně sedí. Je to příběh balancující na hraně obsáhlé fresky a silného osobního dramatu, který je podbarven výborným soundtrackem. Jednoduše řečeno, je to nejen jedna z nejlepších gangsterek, ale i jeden z nejlepších filmů vůbec. "Šéf casina a jeho žena byli zavraždění. Poldové vyslýchali Nicka. Zabásli dealera ze Scirocca, vyslýchali Nicka. Našli mrtvoly v kufru od auta, vyslýchali Nicka. Právníka, vyslýchali Nicka. A když se začali pohřešovat neplatiči dluhů, Nicky byl v každejch novinách." Hm. A stejně ani tento popis nevystihuje to, co bych chtěla o Casinu napsat. ()

3DD!3

Obvykle máme jednoho vypravěče, který nás provádí příběhem, dělá nám vrátného, pokojskou, číšníka a my ho za to máme rádi a fandíme mu. Co když jsou ale vypravěči dva a skáčou si do řeči? Další Martyho precizní kriminálka, která překvapí tam, kde už jsme si mysleli, že to ani nejde. Bobby DeNiro jako vždy perfektní, Joe Pesci je tu za prcka, na kterého bych se bál i křivě podívat a Sharon Stoneové dělá čest svému jménu (je sjetá většinu filmu). ()

Xmilden

Pro mě Casino představovalo vždy závěrečný díl mafiánské ságy očima Martina Scorseseho. Mafiány mám malinko raději, ale tím nechci ani v nejmenším naznačit že by snad Casino byl kdovíjak horší film. To rozhodně ani náhodou. Koneckonců když se před kamerou sejdou De Niro s Pescim tak se člověk nudit rozhodně nemůže. 95% ()

• Scény z kasina se natáčely v kasinu Riviera mezi 1 a 4 hodinou ranní, aby se štáb nepletl mezi opravdové hráče. I když zástupci vedení kasina tvrdili, že nechtějí, aby byl omezen byznys a měli celou řadu požadavků na štáb, tak natáčení využili ke svému prospěchu, když po dobu natáčení visela venku obrovská plachta, kde stálo: "Robert De Niro, Sharon Stone a Joe Pesci natáčí uvnitř film Kasino." Lákali tak další potenciální hráče. (don corleone)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 422krát. To je průměr 2,5 fuck za minutu. (don corleone)
  • Vo filme niekoľkokrát zaznie ústredná melódia z filmu Pohŕdanie (1963), ktorý je v podstate o nefunkčnosti a zlyhávajúcej komunikácie vzťahu muža a ženy. (Patrik729)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011