Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

cariada

Velmi povedený drsný akční film. V kterém nechybí nic spousta akce, drsný humor. Willis je tu v postavě v jaké mu to sedí nejlíp. Velice gut je začátek zápas v dešti....ps- ta jeho dcera byla na zabití ,takový parchant. ()

bogomira

Dneska jsem úplně poprvé viděl Skauta v originálním znění. Nebudu mluvit o filmu, ale o tý český verzi, kterou už jsem viděl mockrát. A kdo ne? Já nemyslím, že jazyk Skauta je nějak výjimečnej na svoji dobu, to ten českej překlad byl na svoji dobu převratnej a odvážnej. Do tý doby se všechny ty fucky a dicky překládaly pokrytecky a slušně. Až přišel Skaut a my seděli s otevřenejma hubama, protože nám to někdo naservíroval bez příkras a zástěrek. A jak vidět na hodnocení, huby se nám nezavřely dodnes. Ani ta moje ne. ()

Petoss1

To bol teda "nářez." Willisa mám rád a spolu s tými jeho geniálnymi hláškami ktoré vypúšťa z úst celý film to bol parádny zážitok. Akčňák ako má byť ! James Alexander Dix: "Máš nějakej nápad?" Joseph Cornelius Hallenbeck: "Přidat a ujet jim." James Alexander Dix: "To je dobrej nápad." 88% ()

shyster

Další z řady "buddy filmů", kdy se sejdou dva rozdílně povahový lidé (většinou to bývají policisté). Základem těchto filmů jsou cool hlášky a akce a dobrý krimi příběh. Tady jsou jen ty cool hlášky a akce a ty jsou opravdu povedený, většina z nich u nás zlidověla. Jenže ten ostudný krimi příběh mě dost štval, proto se rád vrátim ke Smrtonosné zbrani. ()

MrPierc

Film o tom, jak se dva ztroskotanci nepotkali u Kolína, ale v USA. Vzniklo pro mne tímto legendární buddy movie, které je plné hlášek, mouder a pěstí. ()

WoWoW

Tenhle film je až po strop nacpaný nezapomenutelnými hláškami, skoro bych řekl, že cokoliv co Willis vypustil z úst, byla perla. Možná je to ve všech další ohledech malinko průměrný film, ale přesto patří mezi pár mých nejoblíbenějších. WILLIS FOREVER!!!! ()

bourec

Vynikající ukázka, jak dělal dřív filmy můj oblíbenec Tony. Teď trochu ustrnul, ale snad ho ještě něco napadne, abysme se zase jednou kurevsky bavili u něčeho podobnýho.100%. Nenapadne, bohužel. ()

Abes

Dlouho mi tenhle skvost unikal, byl jsem utopen ve věcech smrtonosných, demoličních a komandačních. Dlouhých dvacet let jsem žil v nevědomosti, tohle je unikát který se všem McClanům, Spartnům a Matrixům hravě vyrovná. ()

Attta

Opět další ukázka toho že v 90. letech se točily nejlepší akčňáky! Výborné hlášky v podaní Willise prostě nikdy neomrzí a to i přesto že se "Willisovky" zdají být hodně podobné! ()

joker.george

Hlášky jsou sice povedené a několikrát mě dokázaly pobavit, ale to je asi tak jediný nadprůměr tohoto snímku. Akce nemá žádný zářný okamžik, který by mě dokázal zvednout ze židle a příběh neoplývá nějakou originání zápletkou či nečekaným překvapením. Přitom se začátek vyvíjel velice slibně, hráč amerického fotbalu a následně role Halle Berry mě navnadily. Bruce Willis předvádí svůj tvrďácký standart. ()

ad

Dokážete si představit, kde by byl akční film bez Posledního skauta? Zaplať pánbůh za něj, už jsem začínal mít po krk hrdinů, kterým prakticky nic nescházelo a všechny přepraly... ()

Crawler-D

Bruce Willis v ještě lepší kondici než v případě Smrtonsoné pasti. Břitký scénář Shane Blacka mě nejednou přivedl na pokraj smrti smíchem. ()

Lopic

Sakra, ja toho Bruce fakt žeru. Přelom 80.,90.let byl plodným obdobím pro akční filmy přetekájícími cool hláškami. Tendle mám asi nejradši. Překvapilo mě, že Damon Wayans dokázal držet s Brucem krok. A Milo byl taky slizák jak se patří. Moje jasná Top 5 a mám docela problém zjistit jestli mám radši Joe Hallenbecka nebo Bruce McLana. Ale to vás asi netlačí :) ()

DruidKarel

Vynikající Bruce Willis, kterej ač vzhledem prosťáček, tak se dokáže zase postavit všem, bez výjimky. Ne, tenhle film mě vždycky moc bavil a baví pořád. Bruce je drsňák, kterej je ale z reálnýho světa. Vynikající akce a dobrej příběh -> 5*. ()

Amroth666

19.02. 2010 - Asi jedině tyto slova můžou vystihnout celý film, který je opravdu ostrý jako břitva hlavně svými projevy. Život je kurva!!! Naprosto dezorientovaný Bruce Willis na začátku filmu mi připomněl jeho starší éru filmů, do kterého Poslední skaut jistojistě patří. Co se týče Damona Wayanse, tak to bylo hrozné. Nemohl jsem z toho tempa, které oba nastavili a myslím, že to byla docela zábava. Jinak tomu asi pět hvězd ani čtyři nedám už kvůli příběhu, který se mi vůbec nelíbil. Jinak dobrý film. ____ Jistěěěě, jistěěě!!!! ____ ()

starbrejkr

Film z TOP 200? Prazvláštní....Z mého pohledu je to prostě jen další standardní willisovský akčňák, což říká vše - samozřejmě, na poměry žánru super, sranda, akce...však starýho Bruce známe..Jestli je to kult kvůli tomu, že je to krapet drsnější (hlavně v dialozích), tak to taky moc neberu. Taková Smrtonosná past 3 je oproti tomu poměrně podceňovaná a přitom je to dle mýho i co se týče zábavy mnohem větší bomba, navíc dějově nápaditější....Ale jinak jsem se samozřejmě bavil, jak taky jinak u Willise. Kdybych to viděl dřív, nejspíš bych hodnotil trochu výš, ale teď už jsem to bral jako takový standard, k něčemu se člověk prostě dostane později... ()

vykur!

Joseph Cornelius Hallenbeck: (o dceři Darian) - "Pořád jí kluci škádlej kvůli těm rovnátkům?" Sarah Hallenbecková: - "Šílíš? Říkají jí železná tlama." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Až jí bude čtrnáct, bude s nima šoustat." Sarah Hallenbecková: - "Mluv sakra slušně, Joe!" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Kriste pane Sáro! Necháš jí, aby se malovala tak, že vypadá jako mýval. Přijdu domů a myslím si, že je to zloděj. Dvakrát jsem jí málem zastřelil. ()

nithiel

Detektivka drsné školy v tom nejlepším možném podání, navíc ještě vyšperkovaná buddy hláškama. Willis v jedné ze svých životních rolí, lepší už asi byla jen první past. Film je zábavný od první minuty až do úplnýho konce a nedá divákovi vydechcnout, škoda, že se už podobný věci netočí. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012