Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

fantoci

Tohle sice není nejlepší film s Willisem v hlavní roli, ale mezi ostatními se určitě neztratí, protože má poutavý příběh a je v něm spousta akce. Samozřejmě, že vždy vítězící Bruce je tu opět k neporažení, ale to už tak asi má být, protože kdo by se díval na filmy, kde hlavní hrdinové prohrávají a umírají. Když už umřít tak ať zachrání svět, že jo NEO ()

Decker

Vynikajici Bruce Willis v dnes jiz jeho klasicke roli. Nektery hlasky jsou uz hodne proflakly a xte opakovani uz si take nechavam ujit, ale kdyz mam na to chut, tak rozhodne nepohrdnu. ()

Triple H

Jedny z najlepších hlášok vôbec! Jedna z Willisových najlepších úloh. Najlepšia úloha Halle Berry (teda -hlavne jej koniec :-)). Jeden z najlepších akčných filmov! ()

matezzz

Je to sice víc než patnáct let staré, ale to pranic neubírá na kvalitě. Hlášká střídá hlášku, ať už při akčních nebo neakčních scénách, B. Willis v nejlepší formě a D. Wayans mu neméně dobře sekunduje. Je to tak 90%... já prostě musím dát pět * ()

Cedr

Film, který kromě nekonečné série hlášek nemá prakticky co nabídnout. Ale v podání Bruce Willise to bohatě stačí. Klasika. ()

hans500

Excelentní scénář Shanea Blacka, hláškující Willis v jedné ze svých nejlepších rolí, dobrá akce, přiměřené tempo, nadprůměrná režie. Společně s "dvanácti opicemi" a "smrtonosnou pastí" nejlepší Willisův film. ()

LeoH

Krucipísek, Smrtonosné pasti mám rád, poloironické-polofrajerské herectví BW miluju, ale tohle mě nějak zvlášť nebavilo. Úvodní a závěrečná píseň skvělá (ten chlap má nejsvalnatější hlas na světě), taneček na lešení dobrej, ale jinak nevím, co si z toho budu za pár dní pamatovat. Přehláškováno, přemachrováno, přezvratováno, uvěřitelných emocí pramálo. Ani si nemyslím, že by to bylo tím novým dabingem, jak tu někdo psal. ()

Doudis19

Bez ohledu na nespornou důležitost, v dalším vývoji akčních snímků, jsem ze sledování Posledního skauta až tak odvařenej nebyl. Hlášky opravdu parádní, stejně jako většina akčních scén, jenže mi k dokonalosti pořád něco chybělo. Pro mě je skaut sice legendární, zábavnou, ale pořád jen příjemnou jednohubkou.. ()

miguel_111

Dvojka Bruce Willis a Damon Wayans a hlášky typu: ---Vynalezli novou věc. Říká se tomu žiletka. Moc riskantní. Třeba bych si při holení vzpomněl na tebe a pořezal bych se. --- + --- Tati, můžu ukázat Jimmyho kamarádům? Jimmy není štěně. Ale je slavnej, do prdele! Hej! Mluv slušně, prosím. --- . Pre mňa 90% ()

chelseaman22

Skvělý akční trhák z dob, kdy byl Bruce Willis v té nejlepší formě. Překvapivě mne děj vtáhl do samého středu a pustil mne až na samém konci. A co nejvíc pobavilo? Willisův cynický přístup k životu. 85% ()

David.Darco

Pre mňa osobne jedna z najlepších akčných komédií vôbec. Na hlášky sa nedá zabudnúť a verím, že ani tak jednoducho nezabudnem. A ak áno somebody will stick the umbrella into my ass and open it... ()

Motinski

Bruce Willis v najlepšom období kariéry. V 90. rokoch mu proste išla karta a dokázal to aj tu. Posledný Skaut je synonymom akčnej zábavy v najčistejšej forme. Je nahlaškovaný a zároveň má množstvo scén ktoré dynamikou patria k vrcholom žánru. Smrtonosná zbraň a pasca v jednom balení. Postavy sú cool a bavíte sa na nich, prajete im a nedokážete odtrhnúť oči od obrazu. Bezchybný akčňák čo šľape aj po rokoch a vždy keď ho môžem vidieť, tak si ho pozriem s veľkou chuťou. ()

Sfinkter

Hodně akční, hodně vtipné. Více nepotřebujete. Damon Wayans se mi líbil, je stejně fajn jako jeho bratr Marlon, kterého známe z výborného Rekviem za sen. ()

Wall-E

Tak na tenhle snímek nedám dopustit.Svého času nejhohranější domácí VHS.Bruce Willis jak ho máme rádi a jak na něj nikdy nezapomeneme...Joe a Jimmy chrlí jednu hlášku za druhou,které mě rozesmějí pokaždé,i když jsem to viděl snad stokrát.Jedna akce střídá druhou,honičky,výbuchy,přestřelky a mezi každou z nich deset originálních hlášek.."byla tak tlustá,že jsem ji musel plácnout po stehně a sjet tam na vlně :-)"...."Neříkám,že je tlustá,ale její fotka na tablo byla dělaná z letadla :-)" Není co dodat Tony Scott trefil do černého.Poslední Skaut strčí všechny rádoby komedie do kapsy a ještě se v klídku zařadí mezi nejlepší akční trháky. ()

ivan_drago

Nejhláškovější film na světě, co věta, poznámka nebo glosa, to perla vrytá do dějin filmu... Vtipné, napínavé a dech beroucí až do konce. Willisův nejlepší výkon. A to ušoustal veverku xmrti... CHA. Takovýhle kluky bych chtěl za kámoše... tím si nestěžuju na ty současný :-) ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012