Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

honajz2

Ani nevím, proč jsem zhlédnutí tohohle filmu tak dlouho odkládal. Pravda, začátek mi přišel poněkud pomalý, ale pak už to šlapalo skvěle, bylo to vtipné, skvěle (a překvapivě i chytře) se to vyvíjelo, přátelství mezi hlavními hrdiny bylo vykreslené dokonale, akční scény se též povedly, bylo to skvěle zahrané... Fakt, Poslední skaut je hodně dobrý film, ze kterého si spousta akčňáků bere hlášky a právoplatně se z toho filmu stal kult. Kromě toho pomalejšího začátku nemám co vyčítat, protože pak jsem si užíval každou minutu. Přemýšlel jsem, jestli dát silné 4* nebo slabých 5* a nakonec jsem se rozhodl pro druhou možnost, protože si to hodnocení Poslední skaut podle mě zaslouží, už jenom kvůli tomu, jak moc příjemný filmeček to je. Takže, slabých 5* ()

MartinNDL

Pořádná akce, zábavné scény, nejdrsnější muž na světě - Bruce Willis a spousty hustých suchých kultovních a vtipných hlášek. Výsledek? Velmi zdařilé akční dílko, které nenudí od začátku do konce. ()

lekr

Výborný, vlastně i kultovní akční snímek. Skvělý příběh, scénář je propracovanej do nejmenšího detailu a film je zábavný od začátku až do konce a v průběhu filmu zní jedna hláška za druhou. Skvělý výkon Bruce Willise v roli životem zničeného policajta, která mu absolutně sedla. Jeden z jeho nejlepších filmů vůbec!! ()

Morloth

Osmdesátkovej look přenesenej do let devadesátých je přeci jen vyčpělý. Film, který nemá ani základní příběhovou kostru, ani zajímavé charaktery, který těží z urputného hláškování všech a vždy a srozumitelný dialog, aby člověk pohledal. Škoda, velké zklamání, a to jsem se celkem těšil. Jenže zde chyběl solidní záporák, solidní souboj, solidní hlavní hrdina. Nemohl tedy vzniknout solidní film. Postavit vše na hesle: "Buď připraven," utahovat si a zároveň kopírovat klišé akčních filmů předešlých a do toho mluvit jako kanál, tak to mne vskutku nebere. Největším problémem však byla urputná nuda, které jsem se nemohl zbavit. Akční film osmdesátých a počátku devadesátých let má své kouzlo, jenže tenhle odkaz vzal všeho moc a pokud se nepletu, tak všeho moc škodí. ()

rakovnik

Skvěle hláškující dršňák Willis v jedné ze svých nejlepších rolích. Film skvěle ubíhá, akce střídá akci, až je tu najednou konec. Máte taky chuť na cigaretu? :-) ()

Hennes

Přesně ten Willis, jak ho mám nejradši. Ostrý chlapík se suchým humorem. Celý snímek obsahuje výborné hlášky a situace. Americký fotbal a korupce. Pochválit musím vynikající původní dabing. ()

SallyZen

Popravdě se hodně divím, že je tento snímek v TOP300 Nejlepších filmů. Ano, jistě je to dobrý akčňák, ale až takhle povedený bych neřekl. Sice obsahuje mnoho skvělých hlášek, ale to nestačí. Willis je na tyhle drsňácký role, jak šitej, ale pro mě to bude vždycky spíše John McClane, James Cole, Malcolm Crowe a nebo Butch Coolidge. Wayans mi tady neseděl. Podle mě zábavnej, ale určitě dost přeceňovaněj film. 70% ()

kaposlav

Fakt dobrý film snaď bez nejakej všimnutelnej výraznej chyby, ale len do sedemdesiatej minúty. Potom sa vyskytnu neskutočne záhadne náboje, ktoré netrafia zázračne svoj cieľ a neskôr ešte jedna blbosť. Taktiež nechápem dôvod, prečo Jimmi Dix šiel na štadión zachrániť život senátorovi, ktorého ani vlastne nepozná a riskuje kôli tomu svoj život. Napriek tomu celkový dojem pokazi až nelogická scénka s kufríkmi na konci. Škoda mohlo to byť aj viacej ako 3*, ale scenár nedosiahol úroveň hercov, humoru a réžie. ()

peto12

Skvelý akčný film s Willisom v hlavnej úlohe od začiatku až do konca. Dej z futbalového prostredia,k tomu výborné hlášky, hlavne hláška s cigaretou nemala chybu: Chtěl bych připálit. Dotkneš se mně a zabiju Tě. Alebo: voda je mokrá, nebe je modry a Satan Claus na nás číha. Willis je proste skvelý v tomto filme. ()

Martin741

Last Boy scout je dalsi z radov kultovych Buddy Movies. Prazaklad buddy movies polozila uz Lethal Weapon 1 s Gibsonom a Gloverom, a tak par rokov po natoceni Lethal Weapon sa reziser Top Gunu Tony Scott rozhodol natocit rovnaky film. Film, ktory opat prinasa klasicke atributy buddy movies - dvaja rozni policajti - cim kontrastnejsi, tym lepsie - spolupracuju na pripade. Plus kopa akcnych scen, genialnych dialogov a perfektna rezia samotneho Scotta, to su silne atributy filmu, ktore obstoja aj v skuske casom. Proste perfektny, dnes uz kultovy film od rezisera Tony Scotta s kopou akcnych scen a genialnych hlasok. 100 % ()

Figu

Existuje jeden film, co vždy bude in, ne out, klenot mýho života, kde řádí jeden drsnej skaut! Lehce zanedbanej elegán, co pije wisku z flašky, často bývá pod parou a má hustý hlášky! Když padouchové mají na prdeli hnědej flek, to je jasný znamení - je tu drsoň Hallenbeck!!! Tento filmek mohl bych pozorovat v kuse, já ho prostě zbožňuju a miluju BRUCE!!! 100% ()

Wiikii

"Dneska nestačí když dáš někomu přes držku, nejdřív ho musíš setřít slovně." To říká ke konci Joe(Willis) Jimmymu(Wayans). A samotný film je nabitý nehynoucími hláškami snad víc, jak častá akce, na kterou by jste se dívali třeba i tři hodiny. Ale co ještě více vyzdvihuje Posledního Skauta nad ostatní akčňáky je padnoucí příběh, který nedělá ze všeho otravnou frašku, leč pěkně svižnou podívanou. .... HODNOCENÍ: 92% (5*) ()

Necron

"Je tak tlustá, že jsem ji musel vyválet v mouce a hledat vlhkou skvrnu. Když se tam chceš dostat, musíš ji poplácat po kejtách, aby se vlny rozestoupily. Když ji fotili na tablo, museli ji vyfotit z letadla." "Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství." ()

joeybarbaro2

Willis hláškuje jako o život a finální tanec ..... to bylo dobrý :D další sprostější super příjemný akčňák stále dobrého Bruce, ()

Jino

Tony Scott natočil unikátní přehlídku výborných hlášek na pozadí kriminálního thrilleru, jenž patří mezi žánrové klenoty filmografie. Bruce Willis v jedné ze svých nejlepších rolí, kdy perfektně zvládá životem unaveného detektiva, jemuž osud dopřeje bandu zabijáků a zkorumpovaného manažera jednoho fotbalového týmu. ()

marcek

Taky nevím, proč se to tak všem líbí a je to v první 200. Chtěl jsem dát jenom 3 hvězy, ale když jsem viděl toho Willise jak na konci tancuje, tak jsem musel jednu hvězdu přidat ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012