Temný stín nad L.A.

Dark Blue

Temný tieň nad L. A.

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA / Velká Británie / Německo, 2002, 114 min

Eldon Perry (Kurt Russel) je nekompromisní polda, který pokračuje v dlouholeté tradici své rodiny v policejní práci (i přes problémy, které mu jeho práce přináší v osobním životě). Je pro svoji práci natolik zapálený, že neváhá sám zákon někdy porušit, pokud to pročistí vzduch v L.A. nebo zachrání některého z kolegů před stíháním z vnitřního. Do stejné praxe hodlá zasvětit i svého parťáka Bobbyho (Scott Speedman), během náročného případu brutálních vražd během vloupačky ... Když jsem si četl před filmem komentáře, říkal jsem si co všichni mají s podobností s Training Day. Ale při filmu jsem pochopil - Temný stín je taková nenápadná kopie - jasně, o chlup horší scénář a ani režie nebyla tak nápaditá, ale celkově jsem se u Temného stínu bavil o něco víc. Neptejte se mne proč tomu tak bylo, ale prostě mi to sedlo víc. Možná mě zaujal Kurt Russel, kterému tady ta role sedla jako "prdel na hrnec" (omlouvám se za ta slova, ale lepší přirovnání neznám). Lehce nadprůměrná detektivka ..(28.4.2009)

Já mám prostě tyhle filmy o nesprávných správných poldech rád. Po jedinečném Training Day, nabušeném Street Kings jsem se dostal k Temnému stínu. Tento film oběma zmíněným bratříčkům nestačí. To mi ale ani omylem nevadilo, protože film odsýpá jak má, drží si tempo po celou dobu, navíc zde hraje charismatický Kurt Russell a neméně charismatický Brendan Gleeson. Oproti Street Kings se tady hraje dost i na city a rozebírají se vztahy co mají policisté doma. Začínám vlastně uvažovat že v Los Angeles je policejní prostředí prohnilé skrz naskrz.(9.7.2009)

Paráda. Scénář Ellroy a Ayer = špičkový policejní thriller. Všichni v tom vidí Training Day oprávněně, docela zdařile Dark Blue doplňuje (scénář se psal osm let, tak snad by o vykrádání, řeč být neměla). Krásně gradující závěr, skvělé hlášky a Kurt Russell v nejlepší formě. Zamrzí Sheltonova průměrná režie, tohle mohla být totální pecka. Příběh i herce na to měla.(9.6.2014)

• Slarque

Díky zmatené režii jsem ještě skoro v polovině měl naprostý chaos v tom, co se vlastně na obrazovce děje. Scénář (s výjimkou jednoho nechtěně směšného momentu) je přitom docela slušný (tedy kromě slovníku), ale režisérovi se povedlo zabít i scény z apokalypticky vypadajícího konce. Sorry, tohle si nadprůměrné hodnocení nezaslouží.(17.7.2005)

• Heroine

Jaj aj, tenhle druh filmů nemám ráda. Zkorumpovaní poldové, zničené manželky policistů, synové, kteří sotva znají svého tátu, město v plamenech, rasová diskriminace... Je to nějak ohraná písnička, a navíc, Kurt Russell má fakt minimální charisma. Jo, kdyby to hrál Bruce Willis, nebo Vin Diesel, to by byla jiná podívaná. Ale nebylo to úplně nudné, navíc se mi líbil Speedman, takže jednu hvězdičku za to.(3.4.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Původní scénář napsal James Ellroy pod názvem "Plague Season". (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii v lokalitách Los Angeles, La Verne, San Dimas, Watts nebo Parker Center. Dále se natáčelo ve filmovém studiu Center se sídlem v Los Angeles. (Terva)