Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

Satan

Dvojka postrádá příjemné budování napětí i dobrodružství z jedničky...dinosaury se tu tedy očividně plýtvá (býložravci v první půlce), T-Rex je tu až příliš glorifikován (závěr), Raptoři si načetli od minula víc knížek a aby toho nebylo málo, ke skupince výzkumného týmu se musela vytvořit opozice v podobě nemilosrdných lovců. Co nám z toho vyleze? Zkratkovitost, logické díry, tlačení na pilu. Neříkám, že scéna s přívěsem nebo s Raptory nemají dynamiku a napětí, ale s boží jedničkou se tenhle odvar nedá srovnávat. ()

mzss1

Opět kvalitní dílo od režiséra Stevena Spielberga a i hudebního skladatele Johna Williamse. Příběh je o něco slabší než v jedničce, ale technická stránka a nápady jsou podobné jako v jedničce. Herecké obsazení dobré. Něco málo k filmu chybělo, ale nevadí, stále se na to dá čas od času dívat. Dvojka má pomalejší tempo, ale velkou chybou to není. 77% = **** ()

kingik

Překvapivě lepší než jednička. Film má konečně spád i napětí, ale digitální triky jsou z dnešního pohledu opět dost úsměvné. Dinosauři vypadají hrozně uměle a nepřirozeně, ale děj pádí rychle kupředu. Spielberg směřuje příběh více do hororových vod, když nechá skupinku lovců sežrat ještěry, anebo v závěru vzdá poctu filmům s lidožravými monstry napadající kvůli svým potomkům hustě osídlená města. Pro mě lepší jak jednička, ale už i tady byly náznaky, že mistr začíná být z formy a vše se mění v řemeslně kvalitní rutinu. 70% ()

Legas

Východisko, jak relativně dobře natočit pokračování k finančnímu popkornovému trháku, je udělat si z toho tak trošku srandu (viz. taky Terminátor 3). Povedlo se. ()

HoneyBunny

Tak tenhle film si opravdu zaslouží čestné místo vedle Navždy. Naprosto jasné mámení peněž z diváků. Ucouraný příběh, utahaná režie, mdlé herectví. Proč, Steve, proč? PROČ?????? ()

Anderton

Trochu temnejšie a myslím, že zábavnejšie pokračovanie dokonalého blockbusteru. Spielberga to asi už tolko nebavilo, mňa približne rovnako ako prvý diel. Chýba Sam Neill, ale zase poteší napríklad Peter Stormare. Niektoré lesné naháňačky sú správne pikantné. Záver je zlý sen, ako keby to točil (a napísal) Emmerich. Ale to je iba otázka vkusu. VIDENÉ ZNOA 11/23: Film sa mi páčil približne rovnako ako na prvýkrát, preto sa čudujem, že tu vidím štyri hviezdy. Každopádne oceňujem, že Spielberg a Koepp chceli ísť na vec inak aj s tým rizikom, že stratia značnú časť fanúšikov family more friendly, ale aj filozofickejšej prvej časti. Ak by však boli hororové scény nakrútené lepšie ako len obligátne, tak by zmenu štýlu akceptovalo omnoho viac divákov. 70% ()

stilgar1

Stalo se to, co se dalo očekávat...zopakovat úspěch prvního dílu bylo takřka naprosto nemožné a je velmi zvláštní, že si to neuvědomil sám Spielberg... Ztracený svět je vlastně jen novým předvedením toho, co jsme viděli v prvním díle, jen s tím rozdílem, že je zde ještě mnohem více akce. Naprosto nepotřebný sequel, na který se však i přesto dá dívat. ()

AppleCore

Kde je sakra problém?! Film má sice nějaký drobný chyby (možná i velký), ale nic to nemění na jeho nervy drásající naléhavosti. Prostě vás nenechá vydechnout. ()

Kothy

Pokračování už se Stevenu Spielbergovi tolik nepovedlo. Pořád je to ale slušný film s dobrým obsazením z prostředí dinosaurů. :) ()

swamp

Před zkouknutím tohohle filmu jsem se trochu obával..a to syndromu "špatného pokračování", ale The Lost world překvapil velice mile! Dá se na to koukat, má to drive. Geniální mi připadá scéna nad propastí, kterou jsem sledoval se zatajeným dechem aneb..T-Rex je z5 v akci! ()

Zodd

Spielberg je v tom cítit, ale jen kostra. Kromě jedné skvělé scény jen natahovaná nuda, kde je hlavním cílem postupně kosit bezejmenné vedlejší postavy a není v tom moc napětí ani ironického smíchu. Mistr už ty dinosaury ukázal v jedničce, kde bylo mnohem více napětí, přestože se děj odehrával jen uvnitř parku. Tady pro pár dolarů navíc natočil pokračování, kde jeho obvyklé ingredience nefungují a neví, jakým směrem se doopravdy vydat. A vůbec je to jeho nejhorší film (sorry, A.I.). Nebýt té naprosto příšerné parodie na Godzillu na konci, dojem je tak na slabém průměru. Ale takhle... prostě ještě o jednu méně a odmítám to rozmazávat. ()

Ratemus

Jde poznat, že na tom opět dělal Štěpán Spielberg, ze staré skvadry se vrací akorát Goldblum, který opět hraje výborně, Williams používá stejné motivy a jak už to u pokračování bývá, více všeho. Takže více dinosaurů, tyranosaurů, více lidí jako obětí a více akce. Sice už nemáte ten stejný vlhký pocit jako při sledování jedničky, ale to neznamená, že je film špatný, je prostě jen druhý. Naprosto perfektní scéna s tyranosaury a kamionem, honička s raptory a návrat do parku na ostrov, ale jestli je na filmu něco zbytečného, co film opravdu sráží, je to posledních asi 20 minut, bohužel Tyranosaurus po vzoru King Konga opravdu nefunguje, a proto musím jednu hvězdu sejmout. Tímto dílem to mělo skončit.....bohužel. ()

Vitason

Poté, co Steven Spielberg dostal svého prvního Oskara, si vzal slavný režisér volno, zavřel se u sebe doma (ani Lucasovi neotvíral) a přemýšlel za co toho Oskara vlatně dostal a jak to udělat, aby dostal dalšího. Došel k závěru, že Akademie ocenila to, že během jednoho roku dokázal natočit kultovní a dech-beroucí popcornovku, která vstoupila do dějin a strhující politický film. Takže se Steven rozhodl zopakovat stejný postup. Bezduchou, trikově úžasnou podívanou se stalo pokračování Jurského parku a politické téma zastoupil Amistad. Dnes už všichni víme, jak to dopadlo. Oskar z toho nebyl a vzniknuvší Ztracený svět: Jurský park je řemeslně dobře odvedená práce s velice zajímavým hereckým obsazením a scénářem, po kterém většině lidí zůstala v ústech pachuť s dojmem, že je příběh trošičku vycucaný z prstu, aby se z lidí vytáhl nějaký ten dukát. Přesto dávám 4*, protože Jurský park je jednou z mých dětských lásek. ()

Bachy

Tak druhý díl překypuje akcí. Stejně tak jako u druhého Vetřelce se z atmosféry sází spíše na dojem akčních scén. Ano, jsou parádní, ale přeci jen jsou to dinosauři proti lidem a těch šťastných úniků je tam na mě opravdu moc. Vůbec to celé padá na scénáři. Nezapomenutelných scén je tu až až a film si svou kvalitu rozhodně drží. Goldblum mi vůbec nevadí a Moorová taktéž ne. Je fajn, že film není jen kopií jedničky, ale to ještě nezaručuje úspěch, bohužel. Jasně, skvělá scéna s Velociraptory + úžasná s náklaďákem a i to finále jsem nějak vzal, ale moc se tu skáče, utíká, střílí. Kdybych neměl tak vřelý vztah ke všemu dinosauřímu dám tři, ale takhle to nejde. ()

klerik

Technicky dokonalejšie, ale srandovnejšie. Rodinný film, ktorý postráda dramatičnosť a horovosť jednotky. Scenár je tiež o niečo menej kompaktný. Je to však dobrodružné (aj keď málo uveriteľné) a scéna s útokom raptorov je skvelá... ()

Chrustyn

Je to slabší než perfektní jednička ale i tak má co nabídnout. Více akce, více dinosaurů, více napětí, více triků a pokud jste si přáli vidět co se stane když se do města dostane T-Rex, tak tady máte možnost. ()

hammer_head

O krapet horší než jednička, ale i tak se jedná o perfektní dobrodružný snímek. Sam Neill mi na začátku trochu scházel, ale Goldblum ho skvěle nahradil, takže jsem na svá strádání brzy zapomněl. Hvězdu strhávám za konec, především za části, kde tyrannosaurus demoluje město ve stylu Godzilly. ()

SeBig

Tak jsem se po sto letech dostal ke druhému dílu a dostal jsem přesně to, čeho jsem se obával a proto mě to nikdy moc nelákalo (a to jsem měl dinosaury v oblibě), ale dost už o mě ted k filmu... fandil sem dinosaurum, chudák pes a už mě nebaví nesmrtelný děti a schovávání sežranosti za živa za stromem. Vizuálně pěkný, hudba nudná a příběh a průběh nuda. Spílberg to zvoral. ()

classic

Atmosféru, ktorú poctivo vybudoval v prvom dieli, čo sa niesla v takom zaujímavom, komornom duchu, že niekedy menej, znamená viac, teraz pre zmenu, totálne obracia naruby o dobrých 360 stupňov smerom k akémusi, divnému nonsensu, kedy podľa scenáristu Koeppa jestvuje ešte ďalší ostrov s dinosaurami, ktorých je tam v podstate oveľa viac, než na predchádzajúcom Isla Nublar, kde došlo pred štyrmi rokmi ku kolosálnemu fiasku, veď miliardár John Hammond by už určite vedel porozprávať, čo sa všetko vtedy poriadne domrvilo... ?! Z pôvodného osadenstva zostal už iba Dr. Ian Malcolm (Alanovi a Ellie sa ani nečudujem, že sa na to celé vykašľali), ktorý sa so vskutku strašne silným sebazaprením, znovu vydáva obzrieť si už dávno vyhynutých, suchozemských stavovcov, ktorí ožili len vďaka prefíkaným experimentom s dôkladným klonovaním, z čoho si chcel jeden menovaný pán vyššie vytvoriť vyhľadávanú, turistickú atrakciu... A jablko ozaj nepadlo ďaleko od stromu, keď sa Hammondov odporný synovec rozhodne ísť v strýkových šľapajách, čiže gény sa naozaj nikdy nezaprú, lebo Peter Ludlow je o mnoho viac zákernejší, že plánuje s nimi bez nadsádzky tvrdo obchodovať priamo v Spojených štátoch s bohatými šmelinármi, kam ich má previesť so svojim družstvom prvotriednych lovcov, ktorí sú vycvičení jedine na odchytávanie týchto veľjašterov, na čele s obávaným Tyranosaurusom, na ktorého si už brúsi zuby istý, holohlavý poľovník Roland Tembo... _ « Štefan, kto Vás mal, že Vás v tráve nevysral » Nehnevajte sa na mňa za brutálnu, ostrú a priamu kritiku na Váš účet, ale takto „pohnojiť” sequel sa vo Vašom prípade ROZHODNE nepatrí, lebo máte predsa povesť výnimočného, režisérskeho tvorcu, no, bohužiaľ aj Vy mávate občas hluchšie obdobie, kedy zo seba vypotíte i takýto ukrutný nepodarok, a to ani nehovoriac o Vašej 1941, ktorou doslova pohŕdam, jednoducho ju neznášam ! Väčšinu ste takmer všetko vsadili na častý výskyt veľkého mäsožravca T-Rexa, ktorého ste rozmnožili do malej rodinky, že budú zakrátko terorizovať týchto početných nešťastníkov na Isla Sorne, tieto sekvencie sú síce strhujúce, ale sú aj vykalkulované a samoúčelné, že to s nimi zvyčajne preháňate, lebo ste asi mali hlavu vo výšinách ? A keď na plnú hubu REVAL v San Diegu, tak tým ste to už normálne zvarili na pevno ! Z ľudí tam ste si spravili hotové figúrky na šachovnici, ktorých ste mu predsúvali rovno do papule, kde sa aspoň pekne dosýta nažral, aby nebol nebodaj hladný, keď ho opätovne vyšmaríte tam, odkiaľ prišiel. Postavy sa chovajú divne, no scenár im to ani nedovoľuje zmeniť. Naštvali ste nielen mňa, boli ste, ako odtrhnutý z reťaze, ale v zlom význame slovného spojenia ! Dvojkou (pokračovaním) ste dobabrali úplne všetko, čo sa dobabrať vlastne dalo ! ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa