28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Odpadlik

Začátek trochu připomíná knížku Den trifidů, atmosféra liduprázdných ulic může být na velkém plátně zajímavá, námět také není špatný, i když nijak originální. Co podle mého filmu ubližuje jsou některé téměř videoklipově natočené scény, které mě ve filmu prostě rušili. Škoda, dle obalu DVD to vypadalo zajímavěji ... ()

LordMysti

Jeden z průměrných zoombie horrorů. Námět velice okoukaný, zpracování dobré, postupný vývoj děje také. Film mě zaujal i vcelku příjemě překvapil, ale žádná strhující podívaná se bohužel nekonala. ()

Slavomír

Sci-fi, ktoré zostáva skôr ne rovine meditačnej a akcie v ňom nieje viac ako je za potreby. Hoci je príbeh predvídateľný v takomto pestrom podaní mi to neprekážalo, bude to asi tým, že podobné sny mávam až príliš často. ( Páči sa mi ako sa Cival a Pomo vo svojich komentoch vzájomne vylučujú:-) ()

bakeero

Příjemný zombie horor, který je trochu civilnější než jeho americké protějšky, ale o to víc se vám dostane pod kůži. Uvěříte totiž, že něco takového se klidně může stát. A záběry vylidněného Londýna jsou fakt COOL ;-) ()

Jeanecek

Ačkoli mi žánr nesedí, musím uznat, že tento film je špička. Zombie vždy budou jen béčko, ovšem v tomto případě absolutně geniální béčko. Obrazově a řemeslně skvěle odvedená práce. 80% ()

hlína

Rage..... to slovo naprosto přesně vystihuje hutnou atmosféru, která spustí když se na plátně objeví infikovaní zombíci. Všichni co tento film viděli si už vždycky budou dávat větší pozor než začnou hladit nějakou roztomilou opičku (není myšleno na ženy). Hned ze začátku filmu nastoupí asi nejhustší scénky s apokalypticky vylidněným Londýnem (taky si nemůžete vysvětlit kam se poděly všechny mrtvoly, krev apod :) Zombíci sou skvěle udělaný a opravdu přímočaří... Slabší střed filmu kde se víc debatuje a přemýšlí trošku nechá divákovi odpočinout, pak ale vše zakončí dlouhá nabušená řežba podkreslená skvělou muzikou, výborně sestřihaná u které se asi tak dvakrát nadechnete...(což je dost málo na cca 15 minut). Na závěr prosím minutu ticha vzpomínkou na kardiaky a epileptiky, kteří se konce tohoto filmu nedožili... ()

spacylemon

...no to byla ale dlouhá reklama na Pepsi! :-P .......... Naštěstí je kolem ní vybudovaný docela solidní ze začátku katastrofický film, ke konci thriller, průběžně horor... no "horor"? Dost divný horor - několikrát je napětí vybičované k nesnesitelné úrovni, jenže pak se NIC nestane.. pffffffff. A neobešlo by se to bez všech těch zombies? No možná tam přece jenom patří, aby se nakonec ukázalo, že největší zrůdy jsou přece lidi... v tom se dá najít podoba s Darabontovou Mlhou, narozdíl od ní tady scénář ani herecké výkony rozhodně nekulhají tak, aby se za ně člověk musel stydět. ()

waska

Vůbec nesdílím nadšení jako většina zde přítomných. K hororu to má setsakra daleko, a jako sci-fi thriller taky nic moc. Většina dialogů mi přišla naprosto bezduchá a zcela bezdůvodná. Jedinými plusy jsou docela zdařilá závěrečná řežba, vedlejší role pro Brendana Gleesona a charismatický Cillian Murphy. ()

E lan

Na to, že nemám moc rád horory, ani ty zombíkovské, tak je to hodně dobrý film. Cillian Murphy je ve své roli přesvědčivý, příběh graduje a má docela příjemné rozuzlení. Takový normální poctivý zombie horor. Nic víc... ()

BLADER

Danny Boyle dokázal prekvapivo za málo peňazí nakrútiť veľa strašidelnej muziky, ktorá je skutočne desivá a v rámci súčasných zombie-horrorov jednoznačne najdesivejšia. Berie sa vážne, ale má na to atmosféru aj scenár. Dávam plný počet, ktorý sa som dal tiež Úsvitu mŕtvych, aj keď toto sa mi páčilo rozhodne viac. Skrátka taký správny európsky prístup. ()

Werde

U mě šli zombíci stranou.Tohle byla parádní podívaná na člověka, jdoucího po stezce smrti, jeho prioritách a pudu sebezáchovy.. ()

radeckator

Tohle nemohl režírovat Boyle! Připadá mě to spíš jako nějaký levný studentský pokus o sci-fi na kterým mě nejvíc štvala časová nereálnost (nevěřím, že za jeden měsíc se stanou z lidí víceméně zvířata, ať už se jim přihodí cokoliv), čitelný postavy ( a ne moc dobře zahraný), ne nijak extra propracovaný scénář (strašný díry s najednou jasným vysvětlením či skokem v linii) a celkově to na mě působilo tak nějak divně a nebavilo mě to. Velké zklamání na to, že to dělal režisér filmů jako jsou Trainspoting či Milionář z chatrče ()

Jaxx84

Lituji toho, že díky nepovedeným post-katastrofickým snímkům, kterém jsem nedávno shlédl, jsem měl předsudky i vůči 28 Days Later a nemohl si ho vychutnat ještě o krapet víc...pořad jsem čekal, kde režisér nebo scénárista udělá tu osudnou chybu a zhnusí mi dobře rozjetý film...a hle...je konec, běží titulky a nic =D Trefně vybraní neprofláknutí herci, skvělý scénář, působivá kamera a neméně doplňující hudba. Jako divák jsem nadmíru spokojen a polichocen, jelikož 28 Weeks Later je naprostá hovadina, tak jsem rád, že alespoň jednička si vysloužila čestné místo v mé ,,zombie" knihovničce =D Jediná drobná výtka (související jen s mými choutkami) se týká druhé půlky, kdy se scénář přestal věnovat tématice urban survival a začal možná zbytečně druhé neméně zajímavé téma Social progress =D jo no, víte =D na jeden snímek možná dvě taková témata moc, ale i tak se to povedlo...takže závěrem, díky, konečně díky za dobrý post-katastrofický film! ()

criticson

Úsporně pořízené, plné skvělých nápadů, které se sice občas srazí s něčím v příběhu naprosto nelogickým, nicméně Cillian Murphy podává z mého pohledu zatím nejlepší výkon a soundtrack mi tam stylem taky sednul, tudíž je mi 28 days later milejší, než lecjaká epická apokalypsa pořízená za horentní sumy. ()

woo-hoo-hoo

Úvodné zobudenie sa vo vyľudnenom a rozhádzanom Londýne a prestrihy na šikmé a naklonené budovy netvoria architektonickú púť (v ktorej preferujem dekonštruktivizmus) ale dojem sveta a civilizácie,ktorá sa ide zrútiť, skolabovať a skončiť. Hlavný hrdina však musí ísť ďalej a naznačujú, že sa nebude jednať len o ďalší starý dobrý apokaliptický film. Celá znepokojivá stopáž drží pozornosť diváka, je plná zvratov a extrémne nepríjemných prekvapení a nenechá vydýchnuť až do poslednej minúty. ()

gemi

Výborný začátek, připomínající Zombieland, totálně pohřbí druhá polovina filmu, která začne nudit, a navíc obsahuje celou řadu WTF momentů. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení