28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

HH

Trochu Romerova Noc oživlých mrtvol, ve které jsou ovšem "mrtvoly" setsakra oživlé, rychlé a čilé, trochu Záhada Blair Witch, trochu Míťa sám na světě, trochu zastávka Lewise Hamiltona v depu při GP Anglie, trochu.... Najít by se tam toho dalo ještě spousta. Jako by se Alex Garland a Danny Boyle sešli u stolu a začali sepisovat, co se jim v jakém filmu líbilo... a pak to nacpali do scénáře. Koukat se na to dá, ale nadšením se do stehen neplácám. Dobré jsou scény v liduprázdném Londýně, ale pak filmu trochu dochází dech. Půl hvězdy přidám za Pošuka Moodyho v roli sveřepého taxikáře... ()

MickeyStuma

Apokalyptický snímek, kdy lidstvo zpustoší zákeřný vir. Příběh nijak nevybočuje od podobně laděných snímků. Ponurá atmosféra je hodně nevšední, britskost z toho doslova září. Liduprázdný Londýn a vůbec veškeré silnice a dálnice jsou vizuálně zajímavé. Děj je místy hodně děravý a především nudný. Přijde hodně natahovaný. Když dojde k nějaké akci, hororový fanoušek pěje blahem. Film navíc prezentuje poselství o zachování se v takové situaci a boje o přežití. Je to však reálné? ()

Eeuanmainyaq

Kombinácia vysokých ambícií a nízkeho rozpočtu tento film výrazne poznačili. No pri troche trpezlivosti a predstavivosti to vôbec nie je zlé. ()

helloween93

Dost nadhohnocený snímek. Souhlasím, že je to docela syrové, ale první půlka vyloženě nudí. Když se postavy dostanou k vojákům, tak to začne být celkem zábava. Ale to je bohužel jen poslední půlhodinka. ()

GOREGASM

Ve chvíli, kdy jsme si mysleli, že v zombie žánru už na nás čerstvé maso nevybafne, přichází Danny Boyle a jeho vizuálně syrová a dynamikou napumpovaná vize, kterou bere vítr z plachet téměř všem. Na filmu je vidět extrémně nízký budget (8 miliónů...) jen ve chvílích, kdy si to sami připustíte, protože Danny Boyle brnká zejména na psychologickou rovinu situace, v níž se hlavní hrdinové ocitli a kolik lidství jsme v sobě každý v podobně vyhrocené chvíli schopni udržet. Lehkost s jakou se střídají psychicky vypjaté momenty s extrémně hektickým bojem o přežití, dělá z režiséra v mých očích mistra svého řemesla. Je kapánek škoda, že koncovka se přikloní více k akci, ale dojem z jedinečného zážitku to nekazí a celkově nasbíraný adrenalin z vás jen tak nevyprchá. 90% ()

Kaktusak12

28 dní poté rozhodně není klasický 'zombie horror'. Pod taktovkou šíleného Dannyho Boylea se mění v drsně naturalistický thriller, který (až na pár slabších momentů) neztrácí své tempo. Krásně temný pohled na opuštěný Londýn a stejně klaustrofobně působící kamera dodává filmu ten správný říz. Herecké obsazení je fajn, ale hudba přímo úžasná. Z Murphyho 'In the house in the heartbeat' mi běhal mráz po zádech ještě dlouho po zhlédnutí.. ()

kkarx

Po letech můžu směle říct, že druhý díl je prakticky ve všem lepší a zábavnější. Příběhem i zpracováním. Kromě prázdných londýnských ulic, nenabízí 28 dní poté nic moc zajímavého a zapamatovatelného. Konec mě nudil a nebýt hudby, asi bych to nedokoukal. ()

Rathalos

O 28 dni je postapokalypticky zombie horor,ktory vynika hlavne atmosferou,ktora je smutna,depresivna,beznadejna so stipkou napatia a akcie,dalsim plusom je prostredie,kde sa to odohrava,ale aj pribeh,herecke vykony a aj samotne finale,ktore je skvelo vygradovane,jednoducho si to zasluzi plne hodnotenie,pretoze som si tento film opat pozrel po rokoch a zase ma cely pohltil v tom dobrom slova zmysle...:-) ()

Olík

Kdybych nevěděl, že jde o Dannyho Boyla, tak bych řekl: „neškodné zombie (ano, vím že nejde o zombie, ale o nakažené virusem)béčko, pro pošmurné podzimní podvečery“. Úsporná postapokalyptická vize….šetří se na krvi, šetří se na vjemech, šetří se na filmařském kumštu. Zdařilé momenty střídají ty slabší…závěrečná army třetina je podle mne úplně mimo a samotnému zážitku spíše ubližuje. Žánrový standard, který by při troše snahy mohl mít na víc. ()

plagjoklas

Tak tento hororík ma milo prekvapil čakal som len ďalšiu akčnú rezbu v štýle Resident Evil ale ono to má i myšlienku! Aj keď trošku Klišé ale stéle dobre spracované a v kombinácii s perfektnou Britskou hudbou je to vážne výborný film. ()

mutace

Názorná ukázka toho, že i B-čkové filmy mohou za něci stát. Jak provedením, tak i nápadem a myšlenkou. ()

Raaavenek

Ze začátku mě film bavil, později se už ale vše jen opakovalo a opakovalo, takže jsem byl nakonec rád, že film skončil. A scéna kdy chlapík, co se nedávno probudil z komatu, zlikviduje celou jednotku britské armády holýma rukama, to je něco... ()

Barak

Hezký úvod s "milými" zvířatky, který nás náhle přenese do úplně prázdného Londýna - prázdný vypadá brutálně dobře a hned na to jsme vtaženi do děje. Rychlé a napínavé scény jsou nahrazovány "odpočinovými" chvilkami, kdy čekáme na to, až se zase bude něco dít. Že by to bylo nějaké nudné, to vůbec ne, právě naopak - ty dvě hodinky příjemně utekly. A žádná škoda těch parchantů na konci, kteří byli nadrženi jak mouchy na kravské hovno, patřilo jim to.... ()

salamandrr

Parádní postapokaliptickej movie, nechtěl bych se probudit v jako Jim...a o5 nám tento snímek dokázal, že Hipiezáci jednou zničej svět ()

Dimo

Děsivá samota, tíživé ticho, nevědomost a nejistota. Famózní začátek filmu rozjede pozoruhodně zajímavý vývoj, který nedovolí odpoutat pozornost. Danny Boyle tu má svůj rukopis a ten mi hodně lahodí. K tomuto filmu nemám žádných výhrad, hutná atmosféra, neustálé brnkání na nervy, ale také nádherná hudba a líbivé prostředí mi dalo zážitek, který žene mé hodnocení pekelně vysoko. Pro mne nejlepší zombie film. ()

Afterpoe

2+ Má ambice stát se tím lepším, dnes hodně častým, postapokalyptickým námětem. Ale nedaří se kvůli nudnému scénáři , plytkým dialogům i ultradementímu vývoji postav v krizové situaci. Vrcholem všeho je pak pár posledních minut na základně... Atmosféra tu je. A v jiném filmu asi mrtvý Londýn nedohledáte!.-) ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení