28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Soul

Již to tu padlo, ale celý film je víceméně poctou slavné knihy Johna Wyndhama "Den trifidů", líčící postapokalyptickou vizi, kdy přežije jen pár vyvolených a ti se musí sakra ohánět, aby se nepřidali k ostatním "nevyvoleným". Výše uvedené knižní dílo patří nejen k mým nejoblíbenějším fikcím, ale literárním dílům vůbec. K filmu samému nemám námitku až k momentu vojenské základny, kde vše již trošku drhne a působí místy hodně nerealisticky. Přesto dávám nadprůměrné 4* ()

bif

Danny Boyle je frajer, ale nejenom to, je to génius, každý jeho film je natočený úžasně realisticky a velice pečlivě, tento skvělý snímek je dukazem. Po druhém shlédnutí musím o hvězdičku snížit. Hlavně kvůli kvalitě obrazu a střihu u akce. ()

Tryman

Mě tedy Boyle ani teď nezklamal. Líbil se mi způsob, kterým je film divákovi podáván, líbila se mi hudba. A když pominu dost nepřirozený vývoj postav a několik detailů, můžu s klidem říct, že se jedná o jeden z mála filmů s nemrtvými, který se mi líbil. Dávám čtyři hvězdy a myslím, že zaslouženě. ()

Utero

Je fakt, že tenhle film je v mnoha věcech revoluční. Infekce, sprintující zombie atd..Děj, který se odehrává v Londýně snad ani neměl chybu. Vyprázděný Londýn a několik povedených zombie útoků působyly opravdu chutně, jenomže pak se děj přesune do Manchasteru mezi přeživší nadržené vojáky a děj se najednou začne strašně vláčet a film to pěkně potopilo. ()

desolator6

Film kde nakazených ani nie nie treba. Film ktorý beží úplne naopak ako bežné "zombie" filmy. Ale toto nie je bežný "zombie" film. Nie je tu moc miesta pre priateľstvo (incident u Jimmovych rodičov, kde Mark skonči zle) Nápad s izolovanou Britániou, odkiaľ nemôže nitkto odísť je veľmi pekný. Ale čo príde potom je ešte lepšie! (alebo horšie? záleží s ktorej strany sa na to pozeráte). Záverečný boj je v zoskupení ktorý by nikto nečakal. Proste parádny film! ()

cerbygerby

No nevím, po shlédnutí 28 týdnů poté, které se mi dost líbilo, jsem myslel i ke zdejšímu hodnocení že mě bude čekat něco podobně dobrého, ale nestalo se tak... Nějak mě ten film nedokázal vtáhnout, ty herci mi asi taky tolik neseděli, takže s tím hodnocením musím jít níž než jsem plánoval na začátku... tedy lepší 3* ()

AxelWers

Zaujímavý sci-fi, v ktorom vírus besnoty zdevastuje Veľkú Britániu a z ľudí spraví šialené monštrá, ktoré dostali chuť na nenakazených. Predstavte si, že sa po havárii preberiete v nemocnici, personálu nikde, všade všetko rozhádzané, rozbité, ulice prázdne a tiché. Takto pôsobí Londýn vo filme. Neviete čo sa stalo a niečo vás núti to zistiť. To však ešte neviete čo "tam vonku" stretnete. ()

PEZ

Holy shit! Tak takyto skvost mi doteraz unikal?! Danny Boyle je genialny (zas sa to potvrdilo). Zreziroval to bravurne! Ale treba uznat, ze aj Alex Garland sa pochlapil - scenar je vydareny, ale to ako je to natocene, zahrane (Cillian Murphy!) a este dokonalou hudbou podtrhnute....no fakt klobuk dole. A hlavne ten socialny presah - film by mal dostat cenu za humanizmus (napriek tomu, co sa v nom vsetko vyskytuje). Pre mna jeden z najlepsich "zombie" filmov ever. Cista klasika. ()

Hightower

Nemohu nic jiného, než souhlasit s "Civalem". Přijde mi, že u filmů takového žánru, musí nutně člověk vypínat logické myšlení. Proč šel do potěmnělého kostela? Proč šel Jim do motorestu, kde bacil klučinu?... Cožpak, ale musí vše dávat smysl; být logické? Asi ne, protože by stačil natočit jeden film s tímto námětem a bylo by hotovo. Ostatní snímky by potom byli jen napodobováním. ...Hold se budeme i nadále utápět v této utopii. Proč utopii? Protože se tohle nikdy nestane a ani nemůže. Kde se najde dobře organisovaná a financovaná skupina, která si vezme na triko změnu běhu Země. Maximálně škodit lokálně: sypat písek do nádrží lesním těžařům; lézt na komíny; blokovat hranice a podobně.A vůbec existují laboratoře zabývající se touto problematikou? Nebo tématika vychází z toho, co je člověk všechno schopen udělat? ()

FeroFabus

Velmi dobrý horor, děj má spád a napětí. Ale scénář je zcela nepokrytě opsán z Dne Trifidů, jenom místo vraždících rostlin zde vraždí nakažená monstra. Některé scény jsou zcela stejné (např. probuzení hlavního hrdiny v nemocnici). V každém případě se mi to líbilo, za to volné pokračování 28 týdnů poté je značně slabší. ()

Plechpetr

Od samého začátku jsem si říkal, že to nebude zas tak horor. Dokonce mě to nudilo téměř celou první polovinu. Co mě ale opravdu dostalo, byl závěr. Závěrečná půlhodina dostala tempo, vynikající hudbu a epické finále, které si člověk pamatuje. Bohužel po hodině ničeho je to na nic no. ()

Vabr

To vám jako nikomu nepřijde 28 dní poté jako strašlivá sra*ka? Jsem se těšil, že jsem to ještě neviděl takovou klasiku, navíc je to zombie film, že to musí být najetý a dobrý a nakonec taková kravina. Nechápu, že jak to po tak dobré úvodní scéně může pokračovat do takovýho hnoje. Milovnící i hejtři chválí vylidněný Londýn, ale já na to mám rozhodně opačný názor - nedává to absolutně smysl. Chápu, že chtěli tím vytvořit pustou a melancholickou atmosféru, ale prostě to je hloupý, kde jsou. Měli tam spíš dát na jednu ulici 3-5 zombíků a bylo by to perfekt. Postavy jsou nesympatické a jsou hodně hloupý. Například nechají výměnu pneumatiky na asi 12 leté holce. A k tomu takový ty pokřiky jako ,,Pospěš si Hanno'', ,,Dělej'' nebo ,,Rychle''. A dál i to, že umí řídit perfektně auto. Za prvý, je to jen 28 dní od propuknutí nákazy a těžko věřím tomu, že by podle toho, jak žili a co říkali, se někdy v té době autem vydali do ulic nebo že by už předtím uměla řídit. To těžko. Dále smrt jedné ze 4 postav vydaných k vojákům. Hodně hloupá cesta, jak zemřít. Nebo neschopnost vojáků, kteří střílejí do vzduchu, i když je cíl přímo před nimi, krčí se v rohu, utíkají jako malé holky nebo se všichni dohromady nedokáží ubránit před jedním neozbrojeným narušitelem bez jakýchkoliv zkušeností. Celý film je hrozně nudný a museli jsme ho zkouknout na dva zátahy, protože se nám u toho prvního chtělo spát. Jak to bývalo v Pánu času, když se na scéně objeví vojáci, jde kvalita a záživnost vždycky strmě dolů. Konec je prostě strašný výsměch. Rozhodně patří 28 dní poté do mé pětky nejhůře hodnocených klasik. Vyhodnocení: Nebojte Hana vás tam hodí, ona totiž jako jediná spolu se svým tatou umí řídit ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení