Ocenění

2017 - 52. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

Všechny kategorie

Křišťálový glóbus
Křižáček (Václav Kadrnka)
Arytmie (Boris Chlebnikov)
Breaking News (Iulia Rugină)
Cesta do Ralangu (Karma Takapa)
Cukrář (Ofir Raul Graizer)
Čára (Peter Bebjak)
Drobné si nechte (Rachel Israel)
Chibula (Georgij Ovašvili)
Chlapi nepláčou (Alen Drljevic)
Ještě víc (Onur Saylak)
Korporace (Nicolas Silhol)
Ptáci zpívaji v Kigali (Joanna Kos, Krzysztof Krauze)
Režie
Peter Bebjak (Čára)
Nejlepší ženský herecký výkon
Jowita Budnik, Eliane Umuhire (Ptáci zpívaji v Kigali)
Nejlepší mužský herecký výkon
Alexandr Jacenko (Arytmie)
Zvláštní cena poroty
Chlapi nepláčou (Alen Drljevic)
Zvláštní uznání
Breaking News (Voica Oltean) za nejlepší debut
Drobné si nechte (Rachel Israel) za nejlepšího nováčka
Nejlepší dokument
Spousta dětí, opice a zámek (Gustavo Salmerón)
Dokument - zvláštní uznání
Lekce francouzské konverzace (Bernhard Braunstein)
Cena Na východ od Západu
Jak Víťa Česnek vezl Ljochu Vrtáka do důchoďáku (Alexandr Chant)
Cena Na východ od Západu - zvláštní uznání
Dede (Mariam Khatchvani)
Cena mezinárodní filmové kritiky
Drobné si nechte (Rachel Israel)
Cena ekumenické poroty
Cukrář (Ofir Raul Graizer)
Cena Fedeora
Mariţa (Cristi Iftime)
Cena Fedeora zvláštní uznání
Modré ticho (Bülent Öztürk)
Cena Europa Cinemas Label
Chlapi nepláčou (Alen Drljevic)
Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
Paul Laverty
James Newton Howard
Ken Loach
Cena prezidenta MFF KV
Uma Thurman
Václav Vorlíček
Jeremy Renner
Casey Affleck
Divácká cena deníku Právo
Wind River (Taylor Sheridan)

2016 - 51. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

Všechny kategorie

Křišťálový glóbus
Rodinné štěstí (Szabolcs Hajdu)
Noční život (Damjan Kozole)
Nová kůže (Isa Campo, Isaki Lacuesta)
Otcova křídla (Kıvanç Sezer)
Pořád spolu (Jesse Klein)
Prvotní štěstí (Sven Taddicken)
Učitelka (Jan Hřebejk)
U trati (Cătălin Mitulescu)
Vlk z Královských Vinohrad (Jan Němec)
Vlny (Grzegorz Zariczny)
Zoologie (Ivan Tverdovskij)
Zpovědi (Roberto Andò)
Režie
Damjan Kozole (Noční život)
Nejlepší ženský herecký výkon
Zuzana Mauréry (Učitelka)
Nejlepší mužský herecký výkon
Szabolcs Hajdu (Rodinné štěstí)
Zvláštní cena poroty
Zoologie (Ivan Tverdovskij)
Zvláštní uznání
U trati (Cătălin Mitulescu)
Vlk z Královských Vinohrad (Jan Němec)
Nejlepší dokument
LoveTrue (Alma Har'el)
Dokument - zvláštní uznání
Ama-San (Cláudia Varejão)
Cena Na východ od Západu
Dům těch druhých (Russudan Glurjidze)
Cena Na východ od Západu - zvláštní uznání
Zmatené dny (Triin Ruumet)
Cena mezinárodní filmové kritiky
Prvotní štěstí (Sven Taddicken)
Cena ekumenické poroty
Zpovědi (Roberto Andò)
Cena Fedeora
Vymahač (Alexej Krasovskij)
Cena Europa Cinemas Label
Prvotní štěstí (Sven Taddicken)
Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
Willem Dafoe
Mimořádný umělecký přínos české kinematografii
Jiřina Bohdalová
Cena prezidenta MFF KV
Charlie Kaufman
Jean Reno
Divácká cena deníku Právo
Tohle je náš svět (Matt Ross)

2015 - 50. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

Všechny kategorie

Křišťálový glóbus
Bob a stromy (Diego Ongaro)
Antonia (Ferdinando Cito Filomarino)
Babai (Visar Morina)
Box (Florin Şerban)
Červený pavouk (Marcin Koszałka)
Domácí péče (Slávek Horák)
Heil (Dietrich Brüggemann)
Kobry a užovky (Jan Prušinovský)
Kouzelný vrch (Anca Damian)
Má křídla, kdo končí pádem (Peter Brunner)
Píseň písní (Eva Neymann)
Šum stromů (François Péloquin)
Zlaté pobřeží (Daniel Dencik)
Režie
Visar Morina (Babai)
Nejlepší ženský herecký výkon
Alena Mihulová (Domácí péče)
Nejlepší mužský herecký výkon
Kryštof Hádek (Kobry a užovky)
Zvláštní cena poroty
Má křídla, kdo končí pádem (Peter Brunner)
Nejlepší dokumentární film do 30 minut
Roberto Collío (Bílá smrt)
Nejlepší dokumentární film nad 60 minut
Helena Třeštíková (Mallory)
Cena fóra nezávislých
Sean Baker (Transdarinka)
Cena Na východ od Západu
Středeční dítě (Lili Horváth)
Cena mezinárodní filmové kritiky
Box (Florin Şerban)
Cena ekumenické poroty
Bob a stromy (Diego Ongaro)
Cena Fedeora
Nebeští nomádi (Mirlan Abdykalykov)
Středeční dítě (Lili Horváth)
Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
Richard Gere
Cena prezidenta MFF KV
Iva Janžurová

2014 - 49. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

Všechny kategorie

Křišťálový glóbus
Kukuřičný ostrov (Georgij Ovašvili)
Až na dno (Jeff Preiss)
Dehet a peří (Pascal Rabaté)
Díra u Hanušovic (Miroslav Krobot)
Dobrodružství (Nariman Turebajev)
Fair Play (Andrea Sedláčková)
Jsem tvůj (David Lambert)
Paříž Severu (Hafsteinn Gunnar Sigurðsson)
Smutek bez konce (Jorge Pérez Solano)
Šutry v kapsách (Signe Baumane)
Volný pád (György Pálfi)
Welkome Home (Angelina Nikonova)
Režie
György Pálfi (Volný pád)
Nejlepší ženský herecký výkon
Elle Fanning (Až na dno)
Nejlepší mužský herecký výkon
Nahuel Pérez Biscayart (Jsem tvůj)
Zvláštní cena poroty
Volný pád (György Pálfi)
Nejlepší dokumentární film do 30 minut
Boris Poljak (Autofokus)
Nejlepší dokumentární film nad 30 minut
Teodora Mihai (Čekání na srpen)
Nezávislá kamera
Ester Amrami (Někde jinde)
Cena Na východ od Západu
Nápravná třída (Ivan Tverdovskij)
Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
Mel Gibson
William Friedkin
Cena prezidenta MFF KV
Zdeněk Svěrák

2013 - 48. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

Všechny kategorie

Křišťálový glóbus
Velký sešit (János Szász)
Ať žije svoboda (Roberto Andò)
Hanba (Jusup Razykov)
Hodnota času (Xavier Bermúdez)
Knězovy děti (Vinko Brešan)
Líbánky (Jan Hřebejk)
Místo v nebi (Yossi Madmoni)
Papusza (Joanna Kos, Krzysztof Krauze)
Pole v Anglii (Ben Wheatley)
Prameny života (Oskar Roehler)
Ptáče (Lance Edmands)
XL (Marteinn Thorsson)
Září (Penny Panayotopoulou)
11.6 (Philippe Godeau)
Režie
Jan Hřebejk (Líbánky)
Nejlepší ženský herecký výkon
Margo Martindale (Ptáče)
Amy Morton (Ptáče)
Emily Meade (Ptáče)
Louisa Krause (Ptáče)
Nejlepší mužský herecký výkon
Ólafur Darri Ólafsson (XL)
Zvláštní cena poroty
Pole v Anglii (Ben Wheatley)
Nejlepší dokumentární film do 30 minut
Emil Langballe (Beach Boy)
Nejlepší dokumentární film nad 30 minut
Vitalij Manskij (Roura)
Nezávislá kamera
Fernando Lavanderos Montero (Věci, tak jak jsou)
Cena Na východ od Západu
Plovoucí věžáky (Tomasz Wasilewski)
Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
John Travolta
Oliver Stone
Theodor Pištěk ml.
Cena prezidenta MFF KV
Vojtěch Jasný

2012 - 47. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii


2011 - 46. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

Všechny kategorie

Křišťálový glóbus
Restaurátor (Yossi Madmoni)
Beduín (Igor Vološin)
Cigán (Martin Šulík)
Lollipop Monster (Ziska Riemann)
Malý klenot (Andrea Molaioli)
Neměj strach (Montxo Armendáriz)
Neviditelná (Christian Schwochow)
Pokoj 304 (Birgitte Stærmose)
Potomek knížat (Andrzej Barański)
Prázdniny u moře (Pascal Rabaté)
Romeo 11 (Ivan Grbovic)
Spoluautor (Martin Donovan)
Režie
Pascal Rabaté (Prázdniny u moře)
Nejlepší ženský herecký výkon
Stine Fischer Christensen (Neviditelná)
Nejlepší mužský herecký výkon
David Morse (Spoluautor)
Zvláštní cena poroty
Cigán (Martin Šulík)
Nejlepší dokumentární film do 30 minut
Marcin Koszałka (Deklarace nesmrtelnosti)
Nejlepší dokumentární film nad 30 minut
Eva Mulvad (Nesnesitelně lehký život)
Nezávislá kamera
Aaron Houston (Sunflower Hour)
Cena Na východ od Západu
Punk's Not Dead (Vladimir Blazevski)
Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
Judi Dench
Cena prezidenta MFF KV
John Turturro
Goran Bregović

2010 - 45. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

Všechny kategorie

Křišťálový glóbus
Moskytiéra (Agustí Vila)
Bratr a sestra (Daniel Burman)
Diago (Zhang Chi)
Hitler v Hollywoodu (Frédéric Sojcher)
Jiné nebe (Dmitri Mamulia)
Jsou věci, které nevíš (Fardin Saheb Zamani)
Kuky se vrací (Jan Svěrák)
Matka Tereza od koček (Pawel Sala)
Sladké zlo (Olivier Coussemacq)
Truchlení pro Annu (Catherine Martin)
Zůstane to mezi námi (Rajko Grlić)
3 sezóny v pekle (Tomáš Mašín)
Režie
Rajko Grlić (Zůstane to mezi námi)
Nejlepší ženský herecký výkon
Anaïs Demoustier (Sladké zlo)
Nejlepší mužský herecký výkon
Mateusz Kościukiewicz (Matka Tereza od koček)
Filip Garbacz (Matka Tereza od koček)
Zvláštní cena poroty
Kuky se vrací (Jan Svěrák)
Nejlepší dokumentární film do 30 minut
Julija Gruodienė (Řeka)
Nejlepší dokumentární film nad 30 minut
Mikael Wiström (Familia)
Nezávislá kamera
Christopher Morris (Čtyři lvi)
Cena Na východ od Západu
Aurora (Cristi Puiu)
Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
Juraj Herz
Nikita Michalkov
Cena prezidenta MFF KV
Jude Law

2009 - 44. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

Všechny kategorie

Křišťálový glóbus
Anděl u moře (Frédéric Dumont)
Bez konce (Vinko Brešan)
Černá ovce (Humberto Hinojosa Ozcariz)
Duše Paula Giamattiho (Sophie Barthes)
Dvacet (Abdolreza Kahani)
Himálaj (Soo-il Jeon)
Nejsem tvůj přítel (György Pálfi)
Pokoj v duši (Vladimír Balko)
Potlesk (Martin Zandvliet)
Sviňky (Robert Gliński)
Villa Amalia (Benoît Jacquot)
Vlček (Vasilij Sigarev)
Whisky s vodkou (Andreas Dresen)
Za všechno může Jidáš (Davide Ferrario)
Režie
Andreas Dresen (Whisky s vodkou)
Nejlepší ženský herecký výkon
Paprika Steen (Potlesk)
Nejlepší mužský herecký výkon
Olivier Gourmet (Anděl u moře)
Paul Giamatti (Duše Paula Giamattiho)
Zvláštní cena poroty
Dvacet (Abdolreza Kahani)
Nejlepší dokumentární film do 30 minut
Supriyo Sen (Wagah)
Nejlepší dokumentární film nad 30 minut
Marko Škop (Osadné)
Nezávislá kamera
Margaret Corkery (Eamon)
Cena Na východ od Západu
Jeden a půl pokoje (Andrej Chržanovskij)
Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
Isabelle Huppert
John Malkovich
Jan Švankmajer
Cena prezidenta MFF KV
Antonio Banderas

2008 - 43. MFF Karlovy Vary

Křišťálový glóbus

Režie

Nejlepší ženský herecký výkon

Nejlepší mužský herecký výkon

Zvláštní cena poroty

Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

Všechny kategorie

Křišťálový glóbus
Ukrutně šťastni (Henrik Ruben Genz)
Děti noci (Michaela Pavlátová)
Dr. Alemán (Tom Schreiber)
Fotograf (Nan Triveni Achnas)
Karamazovi (Petr Zelenka)
Kytara (Amy Redford)
Ranní ptáče dál doskáče (Francesco Patierno)
Skoro celá pravda (Sam Karmann)
Šachta (Zhang Chi)
Vyšetřovatel (Attila Gigor)
Vzdálená chvění (Manuel Poutte)
Zajatec (Alexej Učitěl)
Záminky (Silvia Munt)
Za sklem (Zrinko Ogresta)
Režie
Alexej Učitěl (Zajatec)
Nejlepší ženský herecký výkon
Martha Issová (Děti noci)
Nejlepší mužský herecký výkon
Jiří Mádl (Děti noci)
Zvláštní cena poroty
Fotograf (Nan Triveni Achnas)
Nejlepší dokumentární film do 30 minut
Gyula Nemes (Ztracený svět)
Nejlepší dokumentární film nad 30 minut
James Marsh (Muž na laně)
Cena Na východ od Západu
Tulpan (Sergej Dvorcevoj)
Mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
Ivan Passer
Robert De Niro
Dušan Hanák
Juraj Jakubisko
Cena prezidenta MFF KV
Armin Mueller-Stahl
Christopher Lee
Danny Glover

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace