Tři příběhy spojené knihou NECRONOMICON - tajemným svazkem, který obsahuje vše z minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Kniha plná magie a tajemných kouzel. První příběh o oživování mrtvých, druhý příběh o zastavení smrti, třetí příběh o podivných vetřelcích - všechny spojuje tajemná kniha a jedno poučení: Pokud člověk chce zvrátit běh osudu, vždy dojde pouze k vlastní zkáze. (oficiální text distributora)

lusst

3 "Príbehy zo záhrobia". Lovecraftove poviedky sa žiaľ/našťastie lepšie čítajú, než sa na ne pozerá. ()

EL5530

Zatím nejlepší podívaná na motivy mistra Lovecrafta. Hlavně první povídka je naprosto úžasná. Jsem zvědavej jestli toto arcidílo překoná del Toro s At the mountains of madness. I když bude až za dva dlouhý roky. ()

baronGrga

Tak já jsem na rozpacích. Pan Lovecraft si jde na počátku třicátých let počíst v Necronomiconu k mnichům s piercingem v nose. Na základě četby jsme svědky tří příběhů zasazených o několik desetiletí vpřed do éry pánských polodlouhých střihů a volných blůzek, v nichž narážíme na lepkavé kreatůry, matrjoškové variace odumírajících vědců či na zhmotnělé úsloví "vidět někomu do hlavy". Čtvrtý příběh samotného pana HPL na návštěvě u mnichů pak oplývá nadmíru překotným finálem, které každým coulem vyvolává otázku "proboha proč a jak?!". Celkově, bohužel, horší průměr. 45% ()

in flames

Klasika spracovnaá na tú dobu lepšie než by som čakal, aj ekd masky vyzerajú ako masky, tak poetickosť Lovescraftovskej atmosféry potiahne celý film. Napriek istej jednoduchosti efektov (adekvátna dobe) niektoré pasáže zhadzuje, aj tak film dokaázal trochu podesiť a to som teda vôbec nečakal. Hudobná stránka je krásna, a veľmi ma potešilo (sidzej správne) že Danile Licht mal motív , ktorý tak famozme orzpracoval v dexterovi vymyslený už v 1993. ()

zaluky

Právě jsem prodělal výplach mozku. Nechápu tak vysoké hodnocení, to už člověk ani tomu hodnocení nemůže věřit. Ztráta hodiny a půl.. ()

Berserkr1111

3,5 hodnocení bohužel dát nejde. Devadeátkové béčko silně inspirované Lovecraftovou tvorbou. Některé efekty jsou na úrovni 80. let, přesto jsem film viděl několikrát. Opakující se téma, kdy se člověk postaví smrti, bohu, špatnýmu osudu, je podtrhováno dramatickým melancholickým fidláním houslí. I přes různé nedostatky má film velmi Lovecraftovskou atmosféru. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner