Nach

Bohužel průměrná vyvražďovačka, kde vás hlavní charaktery zajímají stejně jako toaletní papír nad rámec jeho běžného použití. Části, kde postacvy mezi sebou komunikují jsou extrémně nezáživné, protože nijak příběh kupředu neposouvají. Ten posouvá akorát jedna vedlejší postava, co tu a tam někoho zabije aby v závěru se utkala s posledními přeživšími. A to je moc málo na kvalitní podívanou. 60% ()

MrPierc

Takhle ne! Nudné místo, nudní lidé, nudné lekačky, tuctové vraždy. Chválím Corey Feldmana za dětské finále a promítání němých erotických tanečků. ()

DruidKarel

796. hodnocený film: Narozdíl od předchozího dílu tohoto hororového vyvražďováku velký pokrok kupředu, ale pořád je to velký krok zpět v porovnání s prvním kouskem o lidské bestii jménem Jason. Jestli se necháte zlákat partičkou hezkých holek, co si sundali za padesát babek tričko a získaly tak nálepku "herečky", je to vaše věc... Ale mně tohle nestačí a potřebuju se bát od začátku do konce, abych to mohl nazvat hororem. Podle mě je to jenom mix hororových prvků s ničím, co je spíš thriller. 3* a to je asi až až... 3* ()

-Bomba-

Další pokračování ze série Pátek třináctého dopadlo stejně, jako předešlé díly – průměrně. Tento díl ale ke všemu nic moc nepřidal, vraždy jsou nijaké a Jason se tu vždycky spíš jen mihne. ()

bourec

Zase o kousek horší. Tyhle druhy horůrků měly vždy problém s logikou. Navíc Joseph Zito je král béček a i céček. Takže probodlej člun na vodě drží, zřejmě Jason  ve dne líta na kole, a měl sebou lepení. Rejža je navíc mamlas, takže Jason je všude, kde je potřeba. Konec už byl takovej trochu blázinec, ale strašidelný to moc není. Tahle série je důvod, proč tenhle druh hororů příliš rád nemám. Ale jedeme dál. 30%. ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part III. - Jason nesmí chybět. v tomhle pokračování se bohužel Jason nenaučil, že méně je někdy více. Protože masa tady vykosí opravdu dostatek, ale originalita a hravost je ta tam. Na konci se ukáže klouček v mnohem zajímavějším světla než všíchni ty teenageři, kteří skončili a ještě skončí pod Jasonovou mačetou. Jednoduše se s nim moc nepáral. Ale spokojenost, nahota byla, v tomhle Pátek nikdy nezklame a navíc tady byla i ucházející atmosféra. Škoda jen, že jsme se zase museli podívat i pod masku. Já tu znetvořenou tvář tak nemam rád. ()

Juto

Príbeh je stále rovnaký. Vysokoškoláci prichádzajú na výlet k Krištáľovemu jazeru. Jason ich príde zabiť a nie je to nič neočakávané. Ale napriek tomu je to zábavne a koniec filmu sa radí k tým najlepším v histórii slasherov. 6/10 ()

WolfR

Čtyřka Pátku třináctého je podobná jako trojka, není to nic extra a nějaká atmosféra strachu je kdoví kde. Prostě jen pár dalších mordů navíc, 2 hvězdy. ()

Benjamin-L

Podle mě snad nejlepší díl z celé serie.Jason v tomto dílu je poměrně lepší. Tento díl měl být poslední z celé serie ale nebyl a to je dobře. Škoda že už zde nehraje jasona Kane Hooder. ()

SeanLSD

Zrejme aj najlepší diel - čo stále znamená dosť zlý, predovšetkým v zmysle, že je plný protirečení.. Je tu spústa postáv, až 5 parádnych báb, zväčša vyzlečených, zábavní chalani a zabíjanie ani naháňačky už nevypadajú tak totálne amatérsky. Pravdaže, už vidím, ako Jason zabije chlapíka v kúpeľni a vzápätí vyskočí von oknom len preto, aby mohol jeho holku efektne prekvapiť sekerou cez vchodové dvere. Všetko má vždy načasované ako CI5 a s neomylnou stratégiou dokáže v bleskovej rýchlosti vždy všetko zariadiť tak, aby na vás všade akurát spadla zavesená mŕtvola, pričom predtým ich dokáže tak umne skrývať bohvie kam, že vám za chrbtom vraždí kamarátov a vy sa len chechtáte nejakej sprostosti. A ešte tie klasické záležitosti, keď dievča vykrikuje, že ho vyláka von, pričom ho má v bezvedomí pod nohami a môže ho posekať na rezance, pričom však Jasonovi pláca mačetou po ruke ako plácačkou na muchy. Neskôr mu celou silou zatne do ruky a skončí niekde v polke, ale Jason, ktorý normálne chlapovi roztlačí o stenu tvár, s ňou musí hutne zápasiť. A potom ho zabije dieťa... Bude to znieť hodne paradoxne, že napriek všetkým týmto námietkam pôsobí THE FINAL CHAPTER asi najreálnejšie od jednotky. Hoci je tu Jason už takmer zo železa a krajne nesmrteľný – však už aj bol hrobárovi na lopate – stále lepšie ako nejaká nudná sekaná. No a k tomu márnica a šialené dieťa na konci! ()

Nivenx

Rozhodně to není lepší jak třetí díl. Svým způsobem to kopíruje díly předchozí. A final chapter? Proč není tam opodstatnění ani důvod končit! ()

A.Beech

Presný opak osmičky (videné až po 8. diely). Dejová línia nudná a scény s Jasonom pôsobia celkom dobre. Lenže prvých 50 minút snáď ako keby ani nebol. Viac som už pozerať nevydržal. Nezachránil to ani obľúbený Crispin Glover (Návrat do budúcnosti). ()

filmmovier

Co napsat o čtyřce? Prostě je skvělá, jednoznačně slasherový klenot a z prvních čtyřech filmů je na jedné z nejvyšších příček. Jason se konečně pořádně rozjel - zatímco ve dvojce neměl masku, ve trojce neměl prostor - tady má dostatek obojího. Jason Voorhees parádně kosí a i když originalita mordů není nijak vysoká, je jich dost a zábavné jsou dostatečně, takže za mě po tomto směru spokojenost. Navíc se ukazovaly kozičky, byla tady pohledná dvojčata ženského pohlaví, zazněly klasické hudební tóny a i příběh měl docela šťávu, na slasher rozhodně velmi, velmi silnou a až na ten totálně pojebanej konec (což je u těchto filmů ale častý problém) mě čtvrtý pátek třináctého neskutečně potěšil a já se nemůžu dočkat, kam se série posune dál. Pokud se kvalita udrží, nebudu se bránit. 75%. ()

BROKEN_

Ty vole proč?! Po třetím díle, který je za mě nejlepší, jsem dostal velké zklamání. Může mi někdo laskavě vysvětlit, jak velký je Crystal Lake? V každém díle je v něm nový domy, a lokace. A další věc, policie. Ti mě už začínají pěkně srát. Kdy už to sakra zavřou? Nejspíš nikdy. Další co nechápu je to, proč tam ti lidi jezdí, to neslyšeli co se tam stalo? Asi ne, ti by tam jinak nejeli. Postavy, všichni chtějí jen šukat. Bože. Jako já chápu že o tom je Pátek třináctého, ale proč sakra všichni. Minule to bylo lepší. Začátek úplně mimo. Jason se bez problémů dostane z nemocnice, a jediný co policie udělá, je že se pohřešují dva mrtví. Ty vole vždyť je to zabiják, který už zabil nejméně 20 lidí. Tak bych snad čekal, že se pojedou podívat do Crystal Lake. Scénář debilní. Hudba dobrý, jako vždycky. Finále fajn, ale co ten kluk?! Mě jebne. Zabíjení Jasona mi přijde strašně bez smyslu, nemá to dynamiku. Jako by ho tam tvůrci ani nechtěli, tak se o něj nezajímají. Achjo. Na další díly se mi koukat nechce, protože nejspíš dostanu to stejný a nebo něco horšího. :( ()

Tomes83

Zajímavé, že i čtvrtý díl si dokáže udržet napětí i rozmanitost sérií vražd. Po tomhle díle už asi Jason z mrtvých nevstane:-) (zrovna když ukázal svou tvářičku světu) ale zřejmě všichni tušíme, kdo půjde v jeho šlépějích... ()

Kubaso

Opravdu vynikající díl! Totálně samoúčelná nahota a krev, je tam toho víc než kdykoli předtím nebo potom. Vrátil se i Tom Savini a je to znát. Zbytečně popcornová sranda (viz třetí díl) se díkybohu vytrácí a Jason jede naplno až do ponižujícího finále, kdy ho odrovná desetiletý harant. Co víc si přát? ()