Sany33

Koho to môže stále baviť pozerať sa ako immortal masový vrah Jason killuje nič netušiacich adolescentov. Hrdo sa hlásim k tým ľuďom čo ich to celkom baví. Príbeh je stále rovnaký a v podstate sa v ňom stále aj deje to isté iba máte možnosť zazrieť pár nových faceov pred tým ako ich Jason zmasakruje. To jeho zmŕtvychvstanie je čistý bullshit ale nevadí. Veľmi sa mi páčila hlavná hrdinka, vážne sexi. Režisér zakomponoval do príbehu aj dieťa čo beriem tiež ako značné oživenie oproti predchádzajúcim dielom ale Jason je jednoducho podpriemerný. Možno s lepšími lakačkami a vizuálom by to bolo lepšie. 35% ()

lykan9

Nedotažené s mnoha chybami, ale přesto opět úžasné. Po průšvihu třetího dílu jsem se zase blaženě usmíval. Byl jsem až překvapen jak dobře bylo sestaveno herecké obsazení (taky se zde objevilo hodně budoucích hvězd jako Crispin Glover, Corey Feldman nebo Bruce Mahler). Když ještě přihlédnu k úžasnému Jasonovi, tak mohu s čistou duší konstatovat, že se jedná o vynikající béčko, i když bych opravdu moc rád věděl, co se stalo s matkou. :-) ()

KASUGI

Nejslabší díl. Není tu oproti ostatním nic originálního, tedy ne že by další díly překypovaly nápady, ale tady není fakt nic! Jen nadržení teenageři na porážce a připíchlý George McFly :))))))))))). ()

zigíš

v osemdesátkách ešte nemal crispin glover a jeho epileptický prejav mnoho fans, ale že už tenkrát dokázal odíst ze scény efektne je bez diskusie. Ultimátny výkon podáva corey feldman ako malý tommy jarvis (za výdatnej pomoci toma saviniho) ..záverečný freak vs. freak death match je exkluzívnym zakončením pôvodne zamýšlanej série ()

Kosmik 1

Tady je to pokles o nějaký ten stupínek dolů oproti třetímu dílu. Jason se sice vrací opět v plné parádě a je to perfektní vyvražďovačka, ale chybí tomu nápad a občas je to nuda. Co se dá ocenit je fakt, že nějaká akce se tu odehraje už v samotném začátku filmu (nemocnice) a člověk nemusí třičtvrtě hodiny čekat než se bude něco dít. 60% ()

L_A_D_A_S

Nemám rád staré nebo spíše staře vypadající filmy a to zvlášť pokud jsou absolutně hloupé, jejich postavy se chovají nesmyslně a dělají všechno proto aby byli zabiti. Většinu postav jsem nesnášel od chvíle co jsem je poprvé viděl. Chápu že se jedná o hororové Zetko (ne béčko) ale jestli se u tohohle v roce 1984 někdo bavil či bál... tak jsem rád že jsem tuhle dobu prošvihnul. ()

Jaro.Krafcik

Áno, piatok 13 je síce až zajtra, ale ja som si ho chcel vychutnať už dnes, štvrtok. Ide vraj o final chapter (všetci vieme že sotva). A to je len dobre, lebo najlepší zďaleka nieje. Vraždy celkom dosť ale nahé telá by ste spočítali určite viac. A ten absurdný koniec? To dieťa malo byť čo? 3* ()

pfa

[Pátek třináctého toť horor mého dětství. Na Pátku jsem vyrůstal a není důvodu ho nezahrnovat mezi moje oblíbené série klasických hororů-vyvražďovaček. Nejlepší, alespoň podle mě je z celkového pohledu díl druhý, do pátého dílu je to celkem v klasické Jasonově notě. Díl šestý pokládám v podstatě za jakýsi konec té dobré série Pátků třináctého, se starým dobrým zlobivým a prohnilým Jasonem. Sedmička a zvlášť osmička je prostě hrozná, devátý díl jsem (zatím) neviděl, no a Jason X je trochu o něčem jiném... K Pátku třináctého také patří neodmyslitelná výborná "poznávací" hudba a hororové zvuky, které nezaměnitelně podtrhují dobrou a dnes již klasickou hororovou atmosféru této série.] Pátek 13: Poslední kapitola = [8/1O] ()

Fox85

Řekl bych, že lepší než trojka, ale o moc zase ne. Našlo se pár logických bot (jednou vraždí Jason uvnitř domu, aby se vzápětí objevil za oknem v prvním patře) a některé vraždy "nebyly vidět" a některé byly trochu odfláknuté. Uvidíme, co Jason předvede v pátem díle. ()

prokda

Čtvrté pokračováni je o trošku slabší, než předchozí dva díly, ale i tak se jedná o nadprůměr. Jason pokračuje ve svém lovu, závěrečná scéna se povedla. ()

Šakalík

Po výborné trojce značný sešup dolů, přesto i tenhle díl jako zábava pro krvelačné obecenstvo ještě obstojí. Akorát nám to spadlo trošku do béčka, což ale při pohledu na jméno režiséra asi nikoho nepřekvapiví. Samotný příběh navíc postrádá informaci, jak Jason rozchodil fatální ránu sekyrou obouruč do lebky, kterou utržil na konci minulého dílu, ale uznávám, že to není vůbec podstatné. Jinak je to už zaběhnutá posloupnost vražd, křiku a závěrečné parádní naháněčky, která je vždycky na celém filmu nejlepší. Ostatně pokud mi něco na této sérii vadí, je to to, že v první hodině není Jason vůbec vidět, což je ale strašná škoda, protože ty záběry, kdy např. stojí Jason ve dveřích a blesk osvětlí jeho masku a zkrvavenou mačetu, jsou naprosto úžasné a dodávají těmto filmům punc žánrové klasiky. Jinak ve čtyřce se mi líbil způsob, jakým si filmaři v samotném finále elegantně otevřeli cestu k dalším dílům. ()

Arkanoid

Tentoraz nie sme svedkami opakovania scén minulej časti, ale všetkých častí dokopy. Úvodné titulky majú správny soundtrack. Fake ľakačky pri jazere už sú stále trápne. Nadržaný, vtipný a samoľúby patológ sa stáva najlepšou postavou série doposiaľ. Škoda, že niekto taký neprišiel skôr a nepožil dlhší čas. Postavy majú konečne názory na život všeobecne, nielen na aktuálnu situáciu. Dej okrem svojej tradičnej predvídateľnosti pokrivkáva aj v časti deja, ktorý nezobrazuje a to ako sa hlavný hrdina dostal z nemocnice. Vražda ukázaná len cez tieň pri podozrivo uhýbavom pohybe kamery je asi najmenej očakávaná scéna filmu a príjemne prekvapí. Skoro všetky vraždy potom sú správne načasované a tiež prekvapivé, rovnako ako aj ich spôsob prevedenia. Dvadsať minút pred záverom prichádza hlúpe poučenie dieťaťa, aby zamklo dvere, pričom ho poúčajú tí, čo ich rozbili. Ďalšou hlúpou scénou je odmietnutie prekročiť mŕtvolu, pričom ako alternatívu si postava vyberá ísť rozbité sklo. Fanúšikov poteší značnými gore scénami, divákov očakávajúcich od filmu viac sklame značnou hlúposťou. ()

sedm.1

Z prvních čtyř dílů je The Final Chapter tou zatím opravdu nejzábavnější podívanou, a to z jednoho prostinkého důvodu. Tvůrci se zde totiž totálně vykašlali na jakýkoliv úvod, tedy na představování Jasonových budoucích obětí a od prvních minut se pustili jen do té nejpřímočařejší a nejprimitivnější vyrubávačky veškerých postav, které se tu postupně objevují, prostě Jason jen chodí a na nespočet způsobů tu každého koho potká zlikviduje. Žádné kecy okolo, žádné zdržování, pěkně zostra se tu děje hned od začátku to, na co stejně každý divák a příznivec této série čeká a na co se muselo v předchozích dílech čekat vždy více než polovinu filmu, což nepřinášelo nic jiného, než hromadu nudy, protože co si budeme namlouvat, kvalita těchto filmů je jinak ve většině ohledech upřímně podprůměrná a vlastně nic jiného, než právě ty krvavé a nápadité mordy nemůže ani nabídnout. Navíc jich je zde ve čtyřce skutečně hodně, neodehrávají se už ani tolik mimo obraz a v podstatě i jejich kvalita zpracování se oproti starším filmům výrazněji zlepšila. Silnou a působivou jistotou tu pak zůstává očekávaně parádní atmosféra, nezaměnitelný styl Friday 13. a samozřejmě i kultovní hudba, a naštěstí zůstalo i u pokroku co se castingu týče, kdy jsou veškeré postavy a hlavně jejich herečtí představitelé již mnohem talentovanější, sympatičtější a pohlednější, což se minimálně u prvních dvou dílů tvrdit rozhodně nedalo. To, že to pak celé nemá prakticky žádnou zápletku a že se postavy chovají jako retardi mě jinak už ani moc nevadilo, s tím se musí divák u těchto filmů prostě již dopředu smířit, takže já se zkrátka bavil, samozřejmě kvalita po filmařské stránce je tedy znovu na bodu mrazu, ale v tomto případě na to sere pes, Jason řádí jako ze řetězu utržený hovado a o to tu jde v první řadě. ()

bari68

Viacej krvi,viacej vrážd a menej dobrého dojmu.Ide síce o béčkovú zábavu, vyvražďovačku, slasher...,ale Josephovi Zitovi asi nič nehovorí logika príbehu,ktorá obsahuje veľké trhliny.Nič nehovoriac o maskách,resp. tvár Jasona sa podobala gumenej atrape z lunaparku. 3/10 ()

bruceman7

Čtyřka není zdaleka tak o Jasonovi, jako o teenagerech co maj pocit méněcennosti, o teenagerech co se dívají na péčko z dvacátejch let a tlemí se tomu jak zfetovaný, o teenagerech co furt šoustaj a děsně rádi se koupou o půlnoci v ne zrovna přitažlivém jezeře...Jay zřejmě moc dobře věděl, proč tyhle idioty vybít. Nejvíc ale film trpí na naprosto příšerném scénáři ...od katastrofy to zachraňuje snad jedině fakt, že je tak efektivně zmasakroval. Chápu že jde o princip pouhé likvidačky, ale i ta by měla mít hlavu a patu. 2/10 ()

Han22

Čtvrtý díl je o něco slabší než trojka, ale ne o moc. Jason se ocitá v márnici, ale o pár mrtvol později se vrací zpět ke Crystal Lake, kde si vybere dům plný teenagerů na výletě a sousední rodinku. Postavy jsou sympatické, bodycount slušný a poprvé se objevuje postava Tommy Jarvise. Co mě zamrzelo, že žádná vražda není extra originální a že Jason prakticky celý film není vidět, ale zabíjí z pozadí. Ovšem finále napraví dojem, Jason je ukázán naplno i bez masky a jeho finální likvidace je neskutečně brutální masakr. ()

Loki_Six

"Under extreme duress, people are capable of extraordinary behavior. That's what happened when your brother violently attacked the killer. At that moment, it was perfectly normal for him to act to protect himself." ()

HiddenDragon

Tohle bylo strasny becko. Dokoukal jsem ho az napotreti. Sice primo navazuje na treti dil a je tu i rekapitulace vsech predchozich, ale jinak tu neni zadna znama postava krome Jasona. Pouze chlapik, kteremu zabil Jason sestru, ale clovek vubec netusi, ktera to vlastne byla :-D Spis uz mam z toho ten divny pocit, ze kdyz se to porad odehrava u Crystal Lake, jak je to dohaje velky, ze je to jako pokazde nekde jinde? A proc tam ti lidi teda furt ziji? :) Tentokrat tvori hlavni setup dva opustene domy naproti sobe. V jednom zije triclenna rodina bez otce, druhy si pronajalo sest pubertaku. Rezie mi prisla spatna - nektere razeni scen je proste debilni. Napr. jde kluk zapnout svetla do sklepa. Napinavy svit baterky. Strih a uplne jina scena s pubertaky. V dalsi chvili uz dum sviti a borec je v druhem patre. Nebo dalsi - jedna z obeti zarve a nic vic. Do konce filmu se jeji telo neobjevi. Proste nekolik nelogicnosti a do toho trapne pubertalni problemy typu "nadrzenec si chce zasukat" a "nahodou jedou kolem dve povolne holky". Fakt jsem si rikal, jak to ma misty pitome dialogy a snazi se to zachranit jako vzdy scenami s prsama nebo v pradle. Nastesti tu par maskerskych (gore) chutovek je, ale mam co delat, nedat tomu i 1* :( prvni tri filmy byly sice na stejne brdo, ale byly lepe natocene. ()