Vymítač ďábla: Znamení víry

• USA The Exorcist: Believer (více)
Trailer 11

Příběh nového Vymítače ďábla začal na Haiti, kde fotograf Victor (na Oscara nominovaný Leslie Odom, Jr.) přišel před dvanácti lety v důsledku katastrofálního zemětřesení o těhotnou manželku. Naštěstí se podařilo zachránit novorozenou dcerku Angelu, o kterou se Victor od té doby vzorně stará. Absolutně ho proto vykolejí, když se jednoho dne Angela nevrátí domů ze školy. Zmizela společně se spolužačkou Katherine v lese za městem a zoufalí rodiče, policisté, vojáci a dobrovolníci po nich marně pátrají. Třetího dne se stane zázrak. Dezorientované a vyčerpané dívky se objeví na malé farmě, daleko od místa, kde zmizely. Bezmeznou radost však záhy vystřídá narůstající znepokojení. Po důkladném lékařském vyšetření jsou sice Angela i Katherine označeny za zcela zdravé, jejich chování ale naznačuje, že si z toho, co prožily, odnesly víc než jen nepříjemnou vzpomínku. Zkušený exorcista by na první pohled poznal, že jsou obě dívky posedlé. Victor je ale pragmatik, který na peklo ani nebe nevěří, dokud ho nezažije na vlastní kůži. Tou dobou už ale může být pozdě. Pro všechny. (CinemArt)

Trailer 11

Chrustyn

Kde Friedkin před 50 lety ukazoval, jak budovat atmosféru a strašit, tam nově Gordon Green ukazuje, jak se to určitě nedělá. Po všech stránkách zbytečné a laciné, kde s vypíchnutými oči funguje jen vizuál, který má své filmové kvality. Gordon Green by se možná měl vrátit do žánru komedie, kde se mu dařilo přeci jen více. ()

Krouťák

David Gordon Green. Člověk, který u mě pohřbil jakýkoli další zájem o Halloweenská pokračování mi z nechutil další, tentokrát ještě kultovnější značku. Vymítač ďábla: Znamení víry určitě patří k tomu nejhoršímu, co lze tento rok v kinech vidět a bez pochyby je to jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem viděl. Absence jakéhokoli nápadu, či snahy o inovaci téhle legendy a řeči režiséra o tom, jaký respekt k původnímu majstrštyku chová, můžou snad být jedině skrytý výsměch všem hororovým fandům, jinak si to nedovedu vysvětlit - 15%. ()

mzss1

[70%] Viděno v kině v IMAXU. No, poslední dobou mě novější horory moc nebaví. Na toto jsem zašel asi jen tak z plezíru, a nakonec jsem odcházel z kina docela příjemně naladěn. Když to vezmu kolem a kolem, tak to určitě žádná velká pecka není, ale naopak bych to ani žádným velkým průšvihem nenazval. Původní film si moc ani nepamatuju, tohle nové jakoby volné pokračování má především společný známý soundtrack a celkově vymítání, nic víc. První půle filmu se rozjíždí velmi pomalu, tam bych asi trochu přidal nějaké strašidelné scény navíc apod. Ale na druhou stranu si to buduje docela dobrý dojem z postav – ani jedna z nich mi nepřijde hloupá. Druhá cca část filmu se už víc rozjede a ve finále to začne být docela napínavé. Technická stránka filmu je docela dobrá, v některých scénách i pěkně ozvučená. Finální vymítání asi nepřinese nic extra nového, ale pěkně se na to dívalo, a i to v posledních okamžicích bylo trochu i emotivní. Jako celek by to mohlo fungovat snad ještě lépe, ale co, těchto filmů bylo natočeno už poměrně dost, tak proč být přehnaně kritický? Režisér má u diváků asi velký vroubek z posledního a docela odfláklého Halloweenu, i mě zklamal, ale v tomto případě si reputaci alespoň trochu napravil – u mě teda. Jak vidím zdejší hodnocení, tak tento nový Vymítač spousty diváků moc neoslnil. Takže asi tak. ()

oveckaoa

Tohle je snad největší hororový průser jednoznačně asi nejhorší horor roku a snad nejhorší horor co šel do kin a to jsem si myslel , že nic horšího než Halloween zabíjí snad natočit už nelze shodou náhod dokázal to ten samý režisér. Přes 40 minut se tam hledají dvě děcka nemáte k nim žádný vztah nic o nich nevíte jediné co se dozvíte je to, že jedna nemá matku (zemřela při zemětřesení v Haiti)   a druhá je panbíčkářka otec jedné je takový debil, že stojí s autem na místě pro autobus  dává si popelnice k sousedům a v průběhu filmu jezdí na červenou  dokonce může zavinit i dvě nehody rodiče té druhé nejsou o nic lepší  . Následně se najdou a jsou divné pak to stojí na místě zhruba takových 40 minut a pak máme vymítání co je příšerné po všech stránkách směs milionů flashbacků  kde mělo být asi něco vidět , ale není a pak konec. Jediná návaznost na prvního Vymítače je ta, že je tam matka Regan a na konci Regan pokud chcete jít na to jen kvůli té návaznosti a nemáte nostalgii na ně ani na to nechoďte. Film si i na konci protiřečí jelikož je tam řečeno, že to jedno to dítě bylo posedlé už od narození což je blbost jelikož by vykazovalo symptomy  tímhle se asi snažily okecat to, že není žádný důvod proč by ji někdo posednul. Jo a jinak nesympatičtější děcka, aby člověk pohledal oběma jsem jim tu smrt přál nakonec ji vyhrála ta hnusnější (za to jedna hvězda). Druhá za to, že si pohrály z make upem a triky a ty děcka byly fakt hnusné jak byly posednuté.  40 procent. P.s. v původním plánu měla být nová trilogie zajímalo by mě co chtěly narvat do dalších dílů jediné věci co mě napadají je posednutí znovu Regan nebo pokus o oživení té mrtvé na styl Insidiousu. P.s.2 Vymítač Ďábla theme je až na konci u titulků ()

Johnny.ARN

Doslova včera som videl film z 2014, kde ten exorcizmus stál za to. Mal pravidlá, logiku, skvelého démona, ešte lepšieho herca a atmosféru. Hen táto kokotina je proste kokotina. Dve pravidlá, ktoré aj tak nikto nedodržal, nápad, že dajme ich dokopy, ved to bude super, mi odstrelil dekel a tak celkovo, dlhé a koniec koncov poriadne vypatlané. Ani desivé, ani hororové, proste také, pre bežného diváka, ktorý o exorcizme nevie nič a vystrašia ho dve miešané decká. Rodičia a hlavne tá premotivovaná bába boli na superfacku. 2 z 5 ()

• Film sa natáčal v Atlante a Savannah (Georgia, USA) a Santo Domingo (Dominikánska republika). Natáčanie trvalo od novembra 2022 do marca 2023. (Arsenal83)
  • Počas výroby sa krátko povrávalo, že William Friedkin sa podieľa na tomto filme. Friedkin okamžite tweetoval: "To nie je fáma, to je lož." Ďalej uviedol, že „na svete nie je dosť peňazí ani motivácie“, aby ho prinútili akokoľvek pracovať na tomto filme. (Arsenal83)

Související novinky

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

V pondělí 22. ledna 2024, den před vyhlašováním nominací na Ceny Akademie, byly oznámeny nominace na nechvalně známé anticeny Golden Raspberry Awards, které každoročně vyzdvihují spíše ty nelichotivé… (více)

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)