Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

Primavera

Napínavé, akčné .... Lenže - nevadil mi záver, ktorý bol jasný už od začiatku, ale pripadalo mi to miestami dosť slabé na to, aby to presvedčilo nenaivného diváka, viď. brutálna scéna vo vani končiaca "hurá, to je náhoda, ty si zachránil moju sesternicu, zabudni na to, že sme ťa chceli zabiť." Tak to bola teda náhodička, sakra. :-) ()

bakeero

Napoprvé mě film ani Denzel nijak nedostal. Ale vždycky, když si ho pustim s odstupem času, zjišťuju, že obojí zraje jako víno a zvedám na 4* s tím, že možná to časem dotáhneme až na 5 ;-) ()

Ceberus

V takové roli jsem Denzela ještě neviděl, tudíž se právě pro mě osobně zařadil mezi herce schopné zahrát cokoli. Ethan Hawke je navíc jeden z řady mých oblíbených herců. A nesmím zapomenout pochválit příběh, resp. jeho rozuzlení. ()

10Domik10

Myslím si že Training Day nie je žiadne priemerné krimi, práve naopak je to vysoký nadpriemer, ktorý je výnimočný jak dejovo tak aj herecky. D. Wahington a E. Hawke boli skvelou voľbou a z môjho pohľadu si obaja svoju rolu odohrali perfektne, takže s Oscarom pre Denzela plne súhlasím. Taktiež vyzdvihujem obsadenie Snoop Dogga a na "post" feťáckeho skorumpovaného poliša sa nehodil nik viac ako Peter Greene. Je to proste fakt drsná akcia.... ()

milhouse333

Strašná nuda. A že je Denzel zkorumpovanej jak tu všichni vyzdvihují? No bože, v každým třetím filmu je nějakej zkorumpovanej fízl a Denzl se realitě moc nepřibližuje. Spíš se snaží být tak drsnej, že mi přišel trapnej. ()

tomikan

Na skvelou detektivku, na takovou abych valil oci chci videt klubko zamotanejch sluchatek vytazenejch rovnou z kapsy, bohuzel tady je to na muj vkus az moc primocary. Co ale ztraci dej, vynahrazuje svizny tempo, atmosfera a celej film je natocenej opravdu krasne. V zajmavostech se pise, ze to je poprve, co byl umoznen pristup filmarum na uzemi LA gangu, no uz toho mohlo byt ve filmu vyuzito mnohem vice. Urcite to neni nijak vyjmecnej film, ale zhlednuti litovat urcite nebudete, nadprumer je to v kazdym pripade. ()

bono22vox

Nevím kde akademie ztratila oči, ale tohle není na 5 hvězd ani náhodou. Spiš tak 3,5... A i přesto ze mám Denzela rád, tak tady mu neodpustím, respektive akademii, ze uzmuli a okradli o Oscara za hl. roli R. Crowe za Čistou duši... ()

Mouchal

Asi by člověk jen marně hledal horší první den v nové práci než byl právě ten Ethana Hawkea. Nově nastupující policista pln ideálu a policejní cti je vržen do města s novým parťákem Denzelem Washingtonem, který ho má patřičně zaškolit. Ten bohužel už svou počáteční slušnost ztratil a řídí se teď heslem "účel světí prostředky". Protože ikdyž člověk má bojovat se zločinem a s kriminálníky, postupem času, stráveným mezi nimi, se stává jedním z nich. S tím se ale mladý policista Jake Hoyt odmítá smířit a i za cenu poštvání proti sobě celý Alonzův tým zkorumpovaných fízlů, s tím odhodlá skoncovat. Opět tu máme kriminálku s opět skvělými hereckými výkony (Ethan Hawke je prostě frajer a zatím mi každá jeho role sedla) a s opět stejnou hlavní zápletkou, kterou je zkorumpovaná policie. Sem tam si přilepší na nějakých důkazových špinavých penízcích, sem tam zase zastřelí (ne)škodného podezřelého, aby od svých šéfů vyfasovali medaili za statečnost, udatnost a podobný nesmysly (v Americe chybí už jen policejní medaile za nejrychlejšího žrouta donutů). Film je tak určen především pro fandy kriminálních příběhů či pro fandy zdejšího hereckého dua. Pro nás ostatní je to jen další průměrná kriminálka, ničím nevybočující z řad ostatních podobných příběhů. 70% ()

deLaFere

Sonda do drogového prostředí a zkorumpované policie? Nesmysl, tohle pseudodrama má dost udivující hodnocení. Denzel nic moc a můj oblíbený Hawk vyznívá jako zelenáč opravdu dost uboze, doteď byl asi zavřený v růžové zahradě a právě ho pustili. Ovšem Denzel to je nazastavitelná, všehoschopná a téměř permanentně kliku mající raketa, která jen potřebuje schválení od rady starších. Ne, Fuqua prostě není můj šálek čaje, jeho filmům nevěřím a připadají mi, při jejich úporné snaze vypadat seriozně, vyloženě směšné. Férový drogový gang, spravedlivý gangster, který nechá Hawka jít, Denzel si nosí prachy jako na Riviéře uprostřed policejního vyšetřování, ne, opravdu ne. ()

Lupes

Oscara? Proboha, za co?? Ve své podstatě nudná šablona, od půlky předvídatelný konec, nevěrohodní dobří negři ulice vs. ten, co znesvětil odznak. Tfuj. K zblití. Díry ve scénáři, nedomyšlené charaktery vedlejších postav a jejich jednání. Jedna hvězda za scénu končící brokovnicí ve vaně, tam jsem poprvé znejistěl, jak že to bude dál. Ale bohužel jen na chvíli. ()

Acrobat

Fuquovo najmajestátnejšie dielo a Ayerov dokonalý scenár z reality amerických ulíc a prezentácie jej spravodlivosti. Ani po rokoch sa nedostavuje pocit voľnosti, pričom devastačne pôsobí zobrazenie všetkého na ulici. Absolútne kino bez urážok so samozvaným kráľom zla a mladou nádejou na svetlé zajtrajšky. Prídu ? (pripomenuté 29.08.2016) ()

balcazar

Klasická poctivo urobená "denzelovka", v ktorej si D.W. parádne strihol dvojrolu policajta a gangstra v jednej osobe. Ethan Howke bol taktiež pre mňa muž dvoch tvárí - meno neokukané, tvár zaujímavá, no mal som pocit, akoby som tvárí v jeho postave už videl mnoho. To však vôbec neznižuje jeho výkon, vo finále mu z očí bolo cítiť naozajstnú pomstu, a tak to presne malo byť. ()

rublik05

Celkem drsná akční jízda z černošského gangsterského prostředí. Hlavním hercům role perfektně sedla a odvádí velmi dobrou hereckou práci, ostatně i vedlejší postavy byly velmi dobře zahrané. Celkově film lehce připomíná tunu dalších jemu podobných akčních béček, liší se snad pouze v kvalitních hercích a solidnímu příběhu. Za mě spokojenost, takový oddechový akční nářez pro milovníky akčňáků 90. let. 8/10. ()

Nix

Tenhle film mám rád, tady je Denzel naprosto fenomenální. Jeho anti postava, která hraje na obě strany je fakt precizně zahraná, některé momenty mají fakt mrazení v zádech, pro mne je to nadprůměrný krimi. ()

neo93

Dokonalý film. Strašně dlouho jsem ho už neviděl, o to více jsem si ho ale užil. Především je to zásluhou oscarového Denzela Washingtona, který je v roli Alonza famózní. Tvrdý a nekompromisní detektiv Alonzo z protidrogového oddělení v Los Angeles ukazuje prohnilý svět drog svému novému mladému kolegovi, policistovi Jakeovi v podání Ethana Hawke. A dává mu vybrat, buď se stane stejně neústupným člověkem, který klidně překračuje hranice zákona jako to dělá on nebo nemá v tomto drsném prostředí, co pohledávat. Ačkoli je hlavní děj filmu vlastně docela banální, v tom, že sledujeme zkušeného muže, který zaučuje nováčka, neskutečně jsem se u něj bavil, jelikož nabízí spoustu skvělých scén. Je to i díky zmíněné dvojici, zejména pak kvůli Washingtonovi. Jeho převtělení do Alonsa, který svými neortodoxními a nelítostnými metodami šokuje Jake, je mistrovské. Přispívá k tomu i samotné zobrazení krutého světa, ve kterém velice rychle schytáte kulku ani se nenadějete. Za mě rozhodně výborný kriminální thriller, který si zase někdy moc rád zopakuji v originálním znění s titulky. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)