Reklama

Reklama

Berlín, Berlín

(seriál)
Komedie / Drama / Romantický
Německo, (2002–2005), 35 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

David Safier

Hudba:

Andreas Bick

Hrají:

Felicitas Woll, Jan Sosniok, Rhea Harder, Sandra Borgmann, Alexander Scheer, Alexandra Neldel, Kai Lentrodt, Cecilia Kunz, Matthias Schloo, Mickey Hardt (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(86)

Obsahy(1)

Konečne. Konečne maturita, konečne voľná! Konečne na dovolenku s priateľom Tomom. Ale Tom ide do Berlína. Jeden list a Lolle ide nočným vlakom za ním. Stretne Toma na trhu. Je šokovaná: Tom sa práve vášnivo bozkáva s Bernadette. Rýchlo preč! Pri úteku zhodí Lolle jednu blondínku, ktorá spadne do kopy vajec pred jedným zo stánkov. Nebudem plakať!, hovorí si Lolle, keď jej stekajú slzy po tvári. Lolle sa schová u bratranca Svena, najprv iba na jednu noc. Druhý deň. Lolle je späť na trhu, Tom sa bozkáva s nejakou inou a je tam aj blondína. Lolle chce svojho Toma späť. Blondína Rozalie má rovnaký problém : ľúbi Bernadette a chce ju získať späť. Duo Lolle Rosalie sa vláme do bytu Bernadette, sú však takmer odhalené a musia ukryté v skrini pozorovať ľúbostný akt zamilovanej dvojice. Späť na ulici. Lolle má toho už po krk. Rosalie, ktorá je momentálne bez strechy nad hlavou, chce odísť. Lolle sa ale nevzdáva. Poznám tu jeden byt a mám nápad, ako tých dvoch dostaneme od seba...!, prehovorí Lolle Rosalie. Aj takto môže vzniknúť priateľstvo... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (50)

Mytologie 

všechny recenze uživatele

Super seriál ze současnosti, celé se to točí kolem Lolle. Každý díl řeší společně s přáteli a příbuznými vše, co jí život postaví do cesty. Celý to působí celkem chytlavě, místy až trhle (ale tak laskavě) a htlavně to má nějakou tu myšlénku, děj. Vnitřní pocity postav zvýrazňují kreslený animace, což ale není vůbec na škodu. Není to jen pár vtipů a hlášek nabalených na nic neříkající bárbínu. Dobře to vyjádřil v komentáři SonyLucy:-) ()

dzagudka 

všechny recenze uživatele

Německé seriály nejsou zrovna moje parketa, ale tenhle mě nevím proč nějak prostě dostal. Poprvé jsem ho sledovala, když jsem chodila na základku a teď po pár letech jsem ho viděla znovu a prožívala jsem ho mnohem víc (asi je to tím, že teď problémům hlavní hrdinky Lole více rozumím). Prestože po odchodu Alexe a příchodu Věry se mi děj už tolik nelíbil, hodnotím 5* (i kdyby jen z nostalgie). ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Mladí Berlíňania zažívajú občas situácie, ktoré mladí v iných veľkomestách nezažijú, napríklad nepoznám nikoho, kto by sa pri nejakej situácii musel skrývať v odpadkovom koši. Ale povedzme. Lenže postavy mi nie sú dvakrát sympatické, dialógy nie sú prirodzené a rozhodne sa nejedná o seriál, ktorý by chcel zaujať "nastavovaním zrkadla" života dnešnej mládeže. Herečky sú celkom pekné, takže odporúčam aspoň tým, ktorí zatiaľ neprekonali predsudok, že nemky nemôžu byť pekné. ()

Mikeel 

všechny recenze uživatele

Berlín, Berlín jsem poprvé sledoval, když běžel v televizi a bylo mi asi takových 13 let. Byl jsem přesně ve věku, na který je tento seriál zaměřen. Aspoň tehdy jsem si to myslel. Tehdy se mi na tom líbilo, že tam byla nevšední otevřenost mně ještě ne tolik známým tématům sexu, lásky atd. Takové německé Prcičky, jen o kapánek inteligentnější s daleko větší škálou emocí a humoru. A to je vlastně i důvod, proč jsem se k tomuto seriálu teď vrátil. Připomenout si, co se mi na tom vlastně líbilo. Teď po těch cca 5 letech to vnímám zas úplně jinak, hlavně se u toho šíleně bavím, protože Berlín, Berlín nemá žádný prvoplánový scénář, je vážně humorný, ale umí být i vážný a řeší závažná, láskyplná témata lidských životů (no a co, že se některá utápějí v patosu?)! V tomhle případě je mi úplně jedno, co si o tomhle seriálu myslí ostatní. Byl součástí mého dospívání a tím se automaticky stává součástí mého bytí, protože tvoří jednu z těch milionů částí, které rozvíjeli mou osobnost do podoby, která je známá dnes! ()

desEsseintes 

všechny recenze uživatele

Nejzajímavější a asi nejlepší německý seriál, který jsem na naších TV stanicích zaregistroval. Vcelku vtipné, ale nejvíc mě zaujalo provedení, tím myslím animovanou část, jenž seriál zpestřuje a vlastně zapříčinila, že si seriál pamatuji dodnes (dá se říct, že bych byl rád, kdyby seriál reprízovali). Jo, a předposlední epizoda je velmi zajímavá, zaujalo mě. Čím? Svým scenáristickým twistem, který ale většinou nemůžu vystát. Docela paradoxní, že mě zaujal právě v německé seriálové produkci, kterou celým svým srdcem nesnáším. 60% ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama