Berlín, Berlín (TV seriál)

• Německo

Berlin, Berlin

Berlin, Berlin

Komedie / Drama / Romantický

Německo, 2002–2005, 35 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Andreas Bick

Felicitas Woll, Jan Sosniok, Rhea Harder, Sandra Borgmann, Alexander Scheer, Alexandra Neldel, Kai Lentrodt, Cecilia Kunz, Matthias Schloo, Mickey Hardt, Heidrun Gärtner, Jeff Caster, Christoph Hagen Dittmann, Lena Sabine Berg, Bernhard Schir, Niels-Bruno Schmidt, Maximilian Seidel, Fabian Busch, Manfred Möck, Maverick Quek, Thorsten Feller, Aykut Kayacik, René Hofschneider, Kristian Kiehling, Sebastian Hülk, Inez Bjørg David, Sanna Englund, Lars Eidinger, Marco Girnth, Imke Barnstedt, Teresa Weißbach, Charly Hübner, Ivonne Schönherr, Annika Kuhl, Simone Hanselmann, Florian Panzner, Fritz Roth, André Röhner, Udo Kroschwald, Margarita Broich, Tina Bordihn, Matthias Klimsa, Ralph Kretschmar, René Ifrah, Patrick Winczewski, Jonathan Dümcke, Joost Siedhoff, Esther Seibt, Thomas Huber, Alexander Hörbe, Nicola Ransom, Samy Challah, Sophie Karbjinski, Alexa Wiegandt, Katja Giammona, Lars Gärtner, Kevin Köppe, Francisco Medina, Manfred Gorr, Mehdi Moinzadeh, Nadine Wrietz, Zoe Ziegler, Thomas Born, Tim-Owe Georgi, Brigitte Grothum, Verena Araghi, Mike Maas, Sven Walser, Thomas Morris, Thomas Neumann, Armin Dillenberger, Ellen Schiess, Achim Große Wortmann, Dario Fosca, Guido A. Schick, Ill-Young Kim, Christine Heinze, David Steffen, Bernd Gnann, Ingrid Sattes, Frank Zander, Nicole Leòn, Benno Frevert, Pjotr Olev, Gunnar Helm, Götz Behrendt, Norbert Stöß, Winfried Glatzeder, Marie Gruber, Trudel Wulle, Anita Olatunji, Friderikke Maria Hörbe, Franjo Marincić, Dino Nolting, Bernd Raucamp, Michael Gerber, Hubertus Hiess, Matthias Zelic, Catherine Stoyan, Peter Zintner, Ulli Lothmanns, Wil Röttgen, Falk-Willy Wild, Katja Zinsmeister

Kerstin Ramcke

Scénografie:

Anke Osterloh

Kostýmy:

Diana Dean

Naprosto souhlasím s uživatelem Tom Riddle. Taky jsem musela hvězdičku přidat. Každý díl je lepší a lepší - tak proš je tady seriál hodnocen tak špatně? Nejen, že se odehrává v úžasném Berlíně, ale úžasně vystihuje situace, které v normálním životě všichni zažíváme. Sympatická Lolle, která má svoje sny, ale život stojí jaksi proti nim, když se konečně zamiluje, něco se pokazí a hlavně chce kreslit! Skvělý Sven, který Lolle pomáhá, ale taky ji dokáže zranit, potrhlá kamarádka Rozalie, krásný a vtipný Alex, šílený Heart, upřímná Sára a hlavně dokonalý svět komiksu!!! Německé seriály i filmy mají poslední dobou vyšší a vyšší úroveň, tak kdy už si jich konečně všimnou i ostatní?(4.6.2010)

Tento seriál ma svojho času vážne bavil...tie leňošivé seriálové nedeľnajšie dopoludnia :) Sympatické postavy, vtipné situácie a hlášky. Mám veľa obľúbených amerických seriálov a práve preto dobre padol nejaký ten európsky, ktorý nám je predsa len bližší. Keby som ho teraz zachytila na nejakej TV, tak si ho asi pozriem znova. Z príjemnej nostalgie dávam ****(6.5.2013)

Super seriál ze současnosti, celé se to točí kolem Lolle. Každý díl řeší společně s přáteli a příbuznými vše, co jí život postaví do cesty. Celý to působí celkem chytlavě, místy až trhle (ale tak laskavě) a htlavně to má nějakou tu myšlénku, děj. Vnitřní pocity postav zvýrazňují kreslený animace, což ale není vůbec na škodu. Není to jen pár vtipů a hlášek nabalených na nic neříkající bárbínu. Dobře to vyjádřil v komentáři SonyLucy:-)(12.2.2007)

Tento seriál jsem s oblibou sledovala, když jsem chodila na střední školu a měla jsem ho moc ráda. Felicitas Woll je krásná a sympatická dívka a jako Lolle je skvělá. Líbily se mi postavy, příjemný humor, prokládání jednotlivých situací originálními animovanými sekvencemi a také skvělá úvodní znělka.(23.2.2013)

Berlín, Berlín jsem poprvé sledoval, když běžel v televizi a bylo mi asi takových 13 let. Byl jsem přesně ve věku, na který je tento seriál zaměřen. Aspoň tehdy jsem si to myslel. Tehdy se mi na tom líbilo, že tam byla nevšední otevřenost mně ještě ne tolik známým tématům sexu, lásky atd. Takové německé Prcičky, jen o kapánek inteligentnější s daleko větší škálou emocí a humoru. A to je vlastně i důvod, proč jsem se k tomuto seriálu teď vrátil. Připomenout si, co se mi na tom vlastně líbilo. Teď po těch cca 5 letech to vnímám zas úplně jinak, hlavně se u toho šíleně bavím, protože Berlín, Berlín nemá žádný prvoplánový scénář, je vážně humorný, ale umí být i vážný a řeší závažná, láskyplná témata lidských životů (no a co, že se některá utápějí v patosu?)! V tomhle případě je mi úplně jedno, co si o tomhle seriálu myslí ostatní. Byl součástí mého dospívání a tím se automaticky stává součástí mého bytí, protože tvoří jednu z těch milionů částí, které rozvíjeli mou osobnost do podoby, která je známá dnes!(8.5.2011)