Reklama

Reklama

Dlouhá cesta

  • USA A Walk to Remember (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (352)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

V súčasnosti sa s filmami tohoto typu roztrhlo vrece, v podstate niekoľkokrát za rok vyjde niečo o rakovine a iných chorobách a mnohé z nich sú len tlačenkou na city. Ale tento film až taký nie je, nie je silený a v podstate v rámci svojho žánru „umierajúcich teenagerov” priekopnícky. Kresťanská vložka nebola na škodu, naopak, dávala nádej. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Tenhle snímek se bude líbit hlavně těm, co nečetli knižní předlohu k filmu. Protože když úplně zapomenu na příběh z knihy, tak je to moc milý film, který trochu moc rychle utíká a to hlavní se tam až moc rychle odbije. Ale vzhledem k tomu, že jsem četla knihu, tak musím srovnávat, protože mi to nedá. Film je strašlivě odlišný od knihy, což je velká škoda. Chybí tam spousta podstatných informací a scén, které v knize byli naprosto kouzelné. Takže je mi vážně moc líto, že se tvůrci knihy nedrželi, protože by film byl daleko lepší. ()

Reklama

01Zuzana10 

všechny recenze uživatele

ehm. do toho filmu sa mi nechcelo... až raz som nemala chuť pozerať žiadnu drámu alebo nejaký serious story. Takže nejaký ľahší love story som predpokladala.. čoho sme sa dočkali? Asi do polovice filmu "She's All That" od trištvrte "Keith". Značne jednoznačný, predpokladateľný dej, veľmi sladučké, čierno biele.. ach. ale tak splnilo očakávania a úlohu.. ináč, sympatický chlapec. ()

swamp 

všechny recenze uživatele

"'You have to promise you won't fall in love with me.' 'That's not a problem.'" Nemůžu si pomoct, ale víc než tři hvězdičky nedám, přestože se jedná o romantický film dosti nadprůměrný. Jenže klišé se na mě v první polovině filmu valila takovou rychlostí, že jsem jen těžko odolával, abych film nevypnul. Jenže v druhé části se mi dostalo odměny..odměny v podobě něčeho zvláštního, citlivého, netradičního..žádný happy end (relativně), žádné šťastné návraty..zkrátka neobvyklé romantické drama..ale stále okořeněné špetkou klišé. "Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful." ()

terunka003 

všechny recenze uživatele

Smutné, hezké, zvláštní × obvyklé téma. Snímek to byl pěkný, to nemohu říct, něco na styl "jak se zlého a typického hajzlíka stane správný chlapec, který se během pár okamžiků obrátí ve svém chování". Postava Jamie patří mezi typické "šrotny"(chytří, všude se angažujou), které většina populace nemá ráda. Poslední půl hodinu filmu se vše mění a ke konci filmu jsem si říkala, "co jsem si to zase vybrala za film!" . Ano, popláčete si. Ale takových námětů již bylo hodně. Herecké výkony byly hezké, zajímavá byla změna všech "paďourů" z party hlavního hrdiny, obrat v chování otce Jamie, změny v chování otce Landona. Snímek neublíží romantickým duším, které si chtějí v klidu poplakat. Nevhodný film pro odpůrce romantiky a amerických slaďáren. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (12)

  • Soundtrack obsahuje mnoho písní skupiny Switchfoot, která byla svého času známá pouze v rodném San Diegu. Mandy Moore byla velkou fanynkou této skupiny a z velké části se podílela na účasti skupiny ve filmu. (HellFire)
  • Auto, ktoré mal vo filme Shane West sa tomuto hercovi tak páčilo, že si ho kúpil za 5000 dolárov. (ladko)

Reklama

Reklama