Dlouhá cesta

A Walk to Remember

Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

Na základě hodnocení některých uživatelů z mé topky, kteří k tomuto filmu pějí ódy, jsem se i já rozhodl ke projekci, ačkoliv mě obsah moc nezaujal. Zpočátku mě to moc nebavilo, protože první minuty dosti zaváněly typickým "prcičkovským" stylem, který je mi už dnes poněkud nesympatický, poté se to však přehouplo ve vážné romantické drama, takže film rázem změnil svojí tvář k lepšímu, co přišlo pak mi ale nevídaným způsobem pohnojilo mé nadšení. Dostal jsem nemilosrdnou porci sentimentální podívané, která sice může být slastí pro ty, jenž si potrpí na podobné ubulené dojáky, ale tohle já nežeru. Pokud už narazím na nějaký doják, doufám, že emotivní scény budou zrežírovány správnou měrou, tak aby se z toho nestal obyčejný útok na city, tak jako to je v tomto případě. Po obsahové stránce nemám žádné námitky, ale po formální stránce to zkrátka nebylo nic pro mě. Pardon.(25.5.2011)

Dlouhá cesta je krásný příběh...a ať si tu každej píše co chce o nějaký přeslazenosti a kýčích...nechápu proč tu o tom píše tolik lidí, proč tu všichni rozebírají to, jak to byl jen soubor super náhod atd...copak život není takový? Copak se v našem životě neobjevují náhody, kýče a přeslazené chvilky? Proč by kvůli tomu měl být tento film špatný...absolutně není...je to zamilovaný příběh, kde má holt jedna holka smůlu a ví, že brzo umře, a tak jí ostatní lidi chtějí udělat radost...co je na tom za kýč nebo k neuvěření? Přesto musím jednu hvězdu strhnout za herecké výkony, které nejsou zrovna nejlepší, ale pořád to není tak hrozné, aby to úplně kazilo dojem z filmu...A další hvězdu za trochu rozpačitý začátek...(3.6.2008)

Rozpočet $11,8miliónaTržby USA $41,281,092Tržby Celosvetovo $47,494,916║ nakoniec moc chytilo, dojemné, silné, na prekvapenie Shankman to zvládol nad mieru a neotrávil "vyumelkovaným" príbehom ako som spočiatku čakal, Mandy Moore je zlatá /80%/(14.9.2008)

• kaylin

A další romantika od velkého Nicholase Sparkse. To je ten spisovatel, co má na svědomí předlohy ke snímkům "Talisman" nebo "Bezpečný přístav". On se chlapec snaží a vy si budete myslet, že sledujete opravdu romanci, kde je něco trochu víc, ale když se nad tím s odstupem času zamyslíte, zjistíte, že vás zase jenom opil rohlíkem a vůbec nic navíc vám nenabídl. Jen hezký film, který vypadá dobře a kde si vaše přítelkyně - a možná i vy - na konci pobrečí.(27.11.2013)

Ukázka toho, jak může být romantika poetická. Z bezcitného frajírka se stane citlivý romantiky. Z citlivého romantika se stane zlatý člověk. Krásné, kéž by tak dobří byli lidé i ve skutečném životě. Ano, je to tuctový film. Ale z toho tuctu jeden z nejlepších. Ano, jde o citové vydírání, ale já se nechám vydírat rád. Toto je jeden z dvou filmů (tím druhým je Most do země Terabithia ) který mě na pár okamžiků přivedl k slzám (a to ve chvíli kdy se syn přišel usmířit se svým otcem).(16.3.2009)

• - Jamie dává Landonovi knihu své matky se slovy: „Neboj se, není to Bible“. V románu naopak Jamie dá Landonovi Bibli své matky, ve které jsou podtrženy její oblíbené pasáže. (HellFire)

• - Ve filmu se objevuje scéna, kdy Landon (Shane West) vezme večer Jamie (Mandy Moore) na hranice státu Severní Karolíny s Virginií. Ve skutečnosti k nejbližším hranicím tohoto státu z města Beaufort to jsou více než 3 hodiny. To samé z města Wilmington, kde se fim skutečně natáčel. (noirre)

• - Nápad na vytvoření postavy Jamie Sullivanové a některých událostí z knihy/filmu pochází od sestry Nicholase Sparkse Danielle Sparks Lewisové (které je věnována kniha i film). (HellFire)