Dlouhá cesta

A Walk to Remember

Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

jeden z filmov pri ktorych vam vobec nevadi obcasna trapnost, skor naopak..chvalim herecke duo west - mooreová, pretoze do tohto radoby sladkeho filmu pridali kus svojho ja a da sa na to ozaj pozerat..osobne som tento film videl uz pat krat a stale ma bavi..oddych, kus dobrej romantiky, trosku slz..toto vsetko walk to remember ma..80%(18.12.2006)

• ChArLeNe

Americká teen romance, nasiaknutá ázijskou sentimentálnosťou (zamilovaná dvojica, choroba, citové vydieranie), ktorá mi nesedí do amerických romancích, plných enthuziasmu a života. Od stretnutia dvojice a neskôr ich prepletených osudov veľmi ľahko odhadnuteľný priebeh deja, sem tam nejaké vsuvky zakrývajú predvídateľnosť. Školské divadelné predstavenie spolu s Mandy-ným spevom pre mňa najkrajší zážitok z filmu. Tento "pokus" o nešťastnú lásku 2 týnedžerov, ktorá chce a núti vytlačiť z diváka liter sĺz sa môže páčiť jedine "praštěným láskou", ktorí nevedia odlíšiť kvalitu od kvantity. Skrátka to nevedia predať. Nemám rada, keď jedna krajina napodobňuje druhú, pretože v tom je tá jedinečnosť, rozmanitosť a originalita rozličných kultúr, preto tak milujeme jednotlivé kinematografie.(6.9.2009)

Člověk bez empatie a ten , kdo má to štěstí a nezažil v reálu - nepochopí. Vůbec nevím , co je divného na tom, že jde o dva protiklady , které se přitahují. Rakovina tady byla, je a bude a dotkne se v budoucnu konzumem zasaženého lidstva bohužel v daleko větší míře. Tyto filmy jako jakési memento by měly obsazovat hlavní vysílací čas.(21.2.2014)

"'You have to promise you won't fall in love with me.' 'That's not a problem.'" Nemůžu si pomoct, ale víc než tři hvězdičky nedám, přestože se jedná o romantický film dosti nadprůměrný. Jenže klišé se na mě v první polovině filmu valila takovou rychlostí, že jsem jen těžko odolával, abych film nevypnul. Jenže v druhé části se mi dostalo odměny..odměny v podobě něčeho zvláštního, citlivého, netradičního..žádný happy end (relativně), žádné šťastné návraty..zkrátka neobvyklé romantické drama..ale stále okořeněné špetkou klišé. "Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful."(27.1.2007)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +dojemný příběh, Mandy Moore pěkně zpívá(a taky dobře hraje a vypadá), Shane West velmi příjemě překvapil, postavy -sem bych možná dosadil, že mohlo být klidně hvězdnější obsazení, ale ve výsledku o nic nejde, no a nsad není tu tolik krásných(přírodních) záběrů/// Další film, který příjemně překvapil. Takové fakt zbožňuju. Velice podobný filmu Zápisník jedné lásky. Z počátku se příběh tváří jako klasická variace na Teen romantiku ve školním prostředí. Brzi však zjistíte, že tady se hraje na vážnější notu a popravdě: je to jedině dobře. Takhle je to zase něco jiného, dřívě neviděného. Doporučuji tohle vidět zamilovaným. Při romantické atmosféře to prostě nemá chybu. Pro tento účel je to naprosto vhodný film./// Celkem 80%///(14.3.2008)