Dlouhá cesta

• Belgie

A Walk to Remember

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

A Walk to Remember jsem musel chvíli vydejchávat, protože i přes všechna ta americká klišé a tuny patosu je to hotová emoční tsunami. Prvoplánově? Možná. Avšak herecky to vyčnívá, stejně tak po režijní stránce. Lidské filmy já rád a tohle je jeden z nich. Až na to (skoro až fanatické) americké křesťanství, to jde naprosto mimo mě.(13.4.2014)

Jeden z mých oblíbených filmů, který ukazuje, jak je láska krásná, ale i smutná. Netušíme, kdy přijde a ani, kdy odejde. Proto chceme být s tím druhým každou sekundu, co to jde, protože nevíme, kdy o něho můžeme přijít. Chceme s ním být v dobrém i zlém a uděláme všechno jen proto, abychom viděli úsměv na jeho tváři a věděli, že je šťastný. „Láska je jako vítr, není vidět, ale jde cítit.“(10.8.2015)

• LoLaa

V poslední době romantické filmy vyhledávám a často jim uděluju to největší možné hodnocení, tohle je však výjimka. Moje velká očekávání byla několikanásobně zklamána. V mnoha případech k romantickým filmům klišé patří, ale v takovéhle míře je to opravdu přehnané a skoro neúnosné... Promiňte, ale těch 73% nechápu a přemýšlím, jestli i ta jedna hvězdička ode mě (za hudbu a Mandy Moore) není trochu moc!(8.1.2012)

• Anrie

V poslední době jsem viděla hodně takových filmů. Pár, který skončí rakovinou jednoho z nich. A sice jsou opravdu všechny stejné, jen se liší tím, jestli je nemocná holka nebo klik, tak či onak jsou vlastně velmi rozdílné. A to kvalitou a tím, jestli skončí strašně uplakaně, až přes příliš, nebo normálně. Smutně bez přehnaného ždímání emocí. V tomto případě to byla bohužel ta první možnost. Ze začátku mě to bavilo. Sice to jejich sbližování a líbení se jeden druhému, navzdory rozdílům snad ve všem je trošku nereálné, ale řekla jsem si, že pro jednou...zkrátka byli hezcí. Ale potom jak mu prozradila, že je nemocná, to už šlo jen skopce. Přestávala jsem vnímat. Začalo mě to nudit a i to, že jsem třeba ve filmu Keith byla velmi smutná tím, že má jeden rakovinu, v tomto případě mě to nijak nerozesmutnělo. A přitom je to stejný případ. A to, že se na konci ještě vzali. Achjo! Alespoň toto tam nemuselo být. Zbytečné. Je to zklamání.(2.8.2013)

Ustredni dvojice je vazne skvele vybrana, vypadaji spolu uchvatne. Zvlast Shane se predvedl a ty jeho zamilovane pohledy jsou srdcervouci (bez debat jeho nejlepsi herecky vykon). Je to pribeh o prave, ciste a nevinne lasce, takze to pro dnesni pubertaky asi moc nebude. Na muj vkus je Mandy az moc zbozna, ale stejne me to dojalo, klise neklise.(6.8.2010)

• - Film natočili za 39 dní aj napriek faktu, že Mandy Moore mohla byť na natáčaní len 10 hodín. Bola totiž ešte neplnoletá. (ladko)

• - Ve filmu se objevuje scéna, kdy Landon (Shane West) vezme večer Jamie (Mandy Moore) na hranice státu Severní Karolíny s Virginií. Ve skutečnosti k nejbližším hranicím tohoto státu z města Beaufort to jsou více než 3 hodiny. To samé z města Wilmington, kde se fim skutečně natáčel. (noirre)

• - Píseň, kterou pouští Jamie v rádiu při jízdě autem „If You Believe“ zpěvačky Rachael Lampové můžete slyšet na soundtracku. (HellFire)