Dlouhá cesta

Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

• Pepinec

Aby tímhle blábolem něčeho dosáhl, musel by Adámek urazit ještě hodně Dlóóóuhou cestu. Přerod z parchanta na člena mírového sboru prostřednictvím rodiny Jehovů byl podán tak povedeně, asi jako vysvětlení Jirky Ovčáčka, že vládní speciál zpozdil protivítr. Vůbec nechci zpochybňovat sílu lásky, jen říkám, že tohle může brát vážně snad jen Amor, a to protože je to jeho práce.(25.11.2016)

• rikitiki

Vyděračská limonáda bez vtipu a špetky invence, navíc - podle množství uhlazeného a sterilního náboženského balastu - snad natočené za peníze vybrané v amerických kostelech. KOUSEK DĚJE: jednu hvězdičku dávám za větu, která mě probudila z letargie, totiž, když se hrdina zeptá hrdinky: Kam ti ho mám dát? Jenomže klid, zas jsem upadla do nudy, chtěl vědět, kam jí má nalepit obtisk. A druhou půlku hvězdy dávám za neúmyslný pomník Tornádo Lou, když hlavní hrdina řekne o hlavní hrdince: Kvůli ní jsem jiný. Lepší. /22. 8. 2010/(22.8.2010)

Nemám rád romantické filmové nesmysly. Ale už jsem ten film kdysi viděl a tušil o čem je a vím, že se mi líbil, tak jsem se na něj podíval tedy znovu. A nelituju. Vím, proč se mi líbil. Nemohu souhlasit s některými názory zde, že je film přeslazený. Nemám ten pocit. Film je podán velice jemně, inteligentně a bez zbytečného patosu. Není to ten typický romantický produkt. Samozřejmě, zamilování zlého hocha a slušné dívky jsme už viděli, ale zde je to něco jiného. Má to naprosto jinou, skvělou atmosféru. A celý film je umocněn tím, když se dozvíme celou pointu příběhu. Taky se zde neděje happyend, což je vždy příjemné (myslím tím teď narozdíl od většiny filmů). Konec je opravdu smutný, ale hodí punc celému filmu a vyzdvihne ho. Opravdu krásný film! A věřte, nejsem na romantické filmy. Howgh!(31.8.2009)

• anais

Obsahuje spoilery! Vadilo mi, že se s hrdinkou celý film naprosto nic neděje, nevykazuje žádné příznaky svojí nemoci a najednou, tak ve třech čtvrtinách filmu, tedy v čase, kdy už by se na plátně (obrazovce....jen blazen by na to šel do kina) něco mělo stát, jinak by to celé postrádalo smysl ještě víc - majednou dívka omdlí, přijede sanitka a všechno jde ráz na ráz...Člověk pěkně dlouho sleduje děj, u kterého tak v polovině přesně odhadne jak to dopadne - a tvůrci ho stejně nutí sledovat scény typu - "neumím tancovat" - "to neva,naučím tě to" - "ale vždyť tancuješ skvěle!". A tak se pomalu buduje vztah, který už od dob, kdy W.S.(kráječ našich srdcí) napsal příběh z Verony, nedokáže předvést nic nového a i ten nejpovrchnější konzument telenovel předem odhadne, kdo přežije (je to něco jako Texaský masakr motorovou pilou, jen ne tak rafinovně překvapivý). Taky mi vadili charaktery Landonových kamarádů, kteří se očividně zalekli výčitek, které by je vůči němu stihly po dívčině smrti, a tak se za ním všichni, jeden po druhém vrátí a omluví se mu. Co je to za kamarády, když s vámi takhle "vyj*bou" a pak se zas vnucují...? Jediné, co se mi na tomhle filmu líbilo je Mandy Moore, a to moc. a vlastně ani ne tak její herecký výkon, jako ona... a taky mi vadí, jak se tenhle filmek skrývá za příběh o člověku, který projde nějakou zásadní promněnou, a přitom je to jen obačejná červená knihovna... zlaté Červené střevíčky, ty se neskrývaly za nic.(10.6.2004)

K tomu opravdu nemám co dodat! Jedním slovem nádhera! Od první minuty jsem se s dějem dokonale sžila. To už se mi u filmu nestalo dlouho. Jinak Shaneovi a Mandy to spolu moc slušelo. Tomu se nedá dát jinak než 5 hvězd. A docela mě překvapuje, že to tady na csfd má jen 70%. Určitě to má na mnohem víc ...(13.2.2009)

• - Točilo se ve Wilmingtonu v Severní Karolíně ve stejnou dobu jako film Podivná tajemství (2002). (HellFire)

• - Pro natáčení bylo použito několik lokací ze seriálu Dawsonův svět – jmenovitě škola, nemocnice a dům Landona. (HellFire)

• - Auto, ktoré mal vo filme Shane West sa tomuto hercovi tak páčilo, že si ho kúpil za 5000 dolárov. (ladko)