Dlouhá cesta

A Walk to Remember

Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

Dokud jsou všichni hodní, upřímní, milí a starostliví nebo naopak zlí a zákeřní, tak jsem se i já ušklíbal nad tím, že takhle černobíle to snad ani není myšleno vážně. Ale jakmile zadá hlavní hrdina první důvody k sympatiím a Mandy Moore zazpívá na pódiu, nebylo pochyb, že se v tomhle najdu. Sladkobolná romance jak má být, včetně přestřeleného finálního patosu, ale i upřímných dráždidel slzných kanálků.(26.4.2009)

Takovej plačka film, ale fakt příjemnej. Zhruba 3/4 filmu je celkem jednuduchej romantickej film, kterej určitě neurazí, protože Mandy Moore je fakt sluníčko, nicméně potom Shankman rozehraje dojemnou část, která se mu vyvedla fakt navýbornou, vůbec netlačí na pilu a dávkuje to tak akorát a i konec, kterej by skoro každej využil na hyperdojemný rozloučení, tak tady je to podaný vkusně a celkem nenuceně. Docela mě to mile překvapilo(7.5.2007)

Ak sa vám páčila JESEŇ V NEW YORKU a NOVEMBROVÁ ROMANCA a teraz to chcete v teenagerskej forme, nech sa páči... Otrepaný príbeh o frajeríkovi a slušňáčke, ktorí si k sebe hľadajú cestu. Romantika celkom fajn, herci prekvapivo dobrí... ale to klišé!!! Film sladký a výchovný až to zabolí, kde všetko poukazuje nato, že treba veriť a treba sa polepšiť... Nájdete to aj pod názvom (asi nie moc oficiálnym) Škola pocitov...(20.11.2006)

No dobre, bolo to miestami dojemné, niekto by povedal, že mu to až srdce trhalo (v mojom prípade nie) no stále je to len láskou ovenčaná tínedžerská zlátanina, ktorá vábi diváka akousi vierou do života, vierou, že sa napraviť charakterovo dá hocikto aj najväčší hulvát na škole. A to už nevravím o deji, ktorý bol tak strašne presladený, že by ste z neho mohli vyrobiť hektolitre sirupu. Hlavný aktéri boli celkom slušný, no občas zo seba robili debilov. Na štyri plné hviezdy to nie je, tri a pol už len kvôli tomu, že to bolo pozerateľné a len sem tam ma nuda škrtila. Na druhú projekciu to žiaľ nevidím. 65%(10.6.2014)

• castor

Bad Boy s tváří podobné té Timothy Olyphanta a Boha milující nicka Mandy Moore v přeslazené a nedopečené story ohraného tématu. Klišé na klišé.. Obujeme červené střevíčky, otevřeme Bibli a něco od Shakespeara, pustíme popový soundtrack, popláčeme si a budeme dumat, zda-li si to ty *** zaslouží!! Asi nezaslouží..(21.3.2009)

• - Pro natáčení bylo použito několik lokací ze seriálu Dawsonův svět – jmenovitě škola, nemocnice a dům Landona. (HellFire)

• - Soundtrack obsahuje mnoho písní skupiny Switchfoot, která byla svého času známá pouze v rodném San Diegu. Mandy Moore byla velkou fanynkou této skupiny a z velké části se podílela na účasti skupiny ve filmu. (HellFire)

• - Auto, ktoré mal vo filme Shane West sa tomuto hercovi tak páčilo, že si ho kúpil za 5000 dolárov. (ladko)