Dlouhá cesta

Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

• zuza99

Asi jsem lidská zrůda, ale film mi přišel spíš tragicky příšerný než dojemný. Mandy Moore se celou dobu tvářila, jako kdyby nevěřila, že hraje hlavní roli. Začátek ještě docela ušel, ale od oznámení nemoci byl film příšerně nekoukatelný. Nemůžu najít jediné pozitivum, snad jen to, že tvůrci neplýtvali u natáčení mnoho času.(29.12.2012)

Člověk bez empatie a ten , kdo má to štěstí a nezažil v reálu - nepochopí. Vůbec nevím , co je divného na tom, že jde o dva protiklady , které se přitahují. Rakovina tady byla, je a bude a dotkne se v budoucnu konzumem zasaženého lidstva bohužel v daleko větší míře. Tyto filmy jako jakési memento by měly obsazovat hlavní vysílací čas.(21.2.2014)

Pohádka O klukovi, který začal přemýšlet. Ale jenom příležitostně. A samozřejmě za to, děti, může láska. Přišlo mi nějak podezřelý, že děj furt postupoval jedním směrem a ne a ne přijít nějakej zvrat či překážka... Nakonec jsem se částečně dočkala, ale stejně se tam 'v dobré obrátilo' až moc věcí. Takže jenom jedna hvězda dolu, protože jsem zrovna takhle přeslazenej film zrovna hledala :D(6.4.2011)

Smutné, hezké, zvláštní × obvyklé téma. Snímek to byl pěkný, to nemohu říct, něco na styl "jak se zlého a typického hajzlíka stane správný chlapec, který se během pár okamžiků obrátí ve svém chování". Postava Jamie patří mezi typické "šrotny"(chytří, všude se angažujou), které většina populace nemá ráda. Poslední půl hodinu filmu se vše mění a ke konci filmu jsem si říkala, "co jsem si to zase vybrala za film!" . Ano, popláčete si. Ale takových námětů již bylo hodně. Herecké výkony byly hezké, zajímavá byla změna všech "paďourů" z party hlavního hrdiny, obrat v chování otce Jamie, změny v chování otce Landona. Snímek neublíží romantickým duším, které si chtějí v klidu poplakat. Nevhodný film pro odpůrce romantiky a amerických slaďáren.(5.3.2009)

Mám nutkání dát nižší hodnocení, protože film je až příliš přeslazený, vhodný pro teenagery, kteří se mohou v hlavní dvojici lépe vidět a z mnoha scén se daleko více takříkajíc posadí na zadek. Pro diváky, které již ošlehal život a učinil z nich cyniky, bude pak tento počin pouze cukrkandlovým koktejlem, jehož sladkost místy bude svírat obličej. Ve své podstatě je snímek značně předvídatelný a přestože závěr je značně emotivní, nepůsobil na mne tak silně, dojemně a opravdově jako mnohem starší Love Story. Dodatek: Po delším čase a rozmyslu ubírám hvězdičku.(24.11.2013)

• - Píseň, kterou pouští Jamie v rádiu při jízdě autem „If You Believe“ zpěvačky Rachael Lampové můžete slyšet na soundtracku. (HellFire)

• - Fotografie Jamie na krbu v domě Sullivanů jsou fotografie Mandy Moore. (HellFire)

• - Ve filmu se objevuje scéna, kdy Landon (Shane West) vezme večer Jamie (Mandy Moore) na hranice státu Severní Karolíny s Virginií. Ve skutečnosti k nejbližším hranicím tohoto státu z města Beaufort to jsou více než 3 hodiny. To samé z města Wilmington, kde se fim skutečně natáčel. (noirre)