Dlouhá cesta

• Belgie

A Walk to Remember

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

Spoilery! Po prvním shlédnutí v televizi trvalo dlouhé dva roky, než jsem si film sehnala. Tak jsem byla nadšená. Je sice pravda, že toho klišé je až dost. Taky prostě nechápu, proč ty rakoviny vždycky spadnou jako blesk z čistého nebe v poslední čtvrtině filmu (mimo tento film také "Listopadová romance"). Ovšem soundtrack (písně "Only Hope" a "Cry" zpívané Mandy Moore) je naprosto skvělý a naposledy jsem tak dlouho brečela na konci "Pearl Harboru" ;).(12.7.2010)

"'You have to promise you won't fall in love with me.' 'That's not a problem.'" Nemůžu si pomoct, ale víc než tři hvězdičky nedám, přestože se jedná o romantický film dosti nadprůměrný. Jenže klišé se na mě v první polovině filmu valila takovou rychlostí, že jsem jen těžko odolával, abych film nevypnul. Jenže v druhé části se mi dostalo odměny..odměny v podobě něčeho zvláštního, citlivého, netradičního..žádný happy end (relativně), žádné šťastné návraty..zkrátka neobvyklé romantické drama..ale stále okořeněné špetkou klišé. "Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful."(27.1.2007)

ehm. do toho filmu sa mi nechcelo... až raz som nemala chuť pozerať žiadnu drámu alebo nejaký serious story. Takže nejaký ľahší love story som predpokladala.. čoho sme sa dočkali? Asi do polovice filmu "She's All That" od trištvrte "Keith". Značne jednoznačný, predpokladateľný dej, veľmi sladučké, čierno biele.. ach. ale tak splnilo očakávania a úlohu.. ináč, sympatický chlapec.(30.5.2010)

• rikitiki

Vyděračská limonáda bez vtipu a špetky invence, navíc - podle množství uhlazeného a sterilního náboženského balastu - snad natočené za peníze vybrané v amerických kostelech. KOUSEK DĚJE: jednu hvězdičku dávám za větu, která mě probudila z letargie, totiž, když se hrdina zeptá hrdinky: Kam ti ho mám dát? Jenomže klid, zas jsem upadla do nudy, chtěl vědět, kam jí má nalepit obtisk. A druhou půlku hvězdy dávám za neúmyslný pomník Tornádo Lou, když hlavní hrdina řekne o hlavní hrdince: Kvůli ní jsem jiný. Lepší. /22. 8. 2010/(22.8.2010)

Mám nutkání dát nižší hodnocení, protože film je až příliš přeslazený, vhodný pro teenagery, kteří se mohou v hlavní dvojici lépe vidět a z mnoha scén se daleko více takříkajíc posadí na zadek. Pro diváky, které již ošlehal život a učinil z nich cyniky, bude pak tento počin pouze cukrkandlovým koktejlem, jehož sladkost místy bude svírat obličej. Ve své podstatě je snímek značně předvídatelný a přestože závěr je značně emotivní, nepůsobil na mne tak silně, dojemně a opravdově jako mnohem starší Love Story. Dodatek: Po delším čase a rozmyslu ubírám hvězdičku.(24.11.2013)

• - Soundtrack obsahuje mnoho písní skupiny Switchfoot, která byla svého času známá pouze v rodném San Diegu. Mandy Moore byla velkou fanynkou této skupiny a z velké části se podílela na účasti skupiny ve filmu. (HellFire)

• - Točilo se ve Wilmingtonu v Severní Karolíně ve stejnou dobu jako film Podivná tajemství (2002). (HellFire)

• - Pro natáčení bylo použito několik lokací ze seriálu Dawsonův svět – jmenovitě škola, nemocnice a dům Landona. (HellFire)