Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

FauSSt

Prečo 5.hviezd?.....lebo nostalgia!...až v dospelosti som si uvedomil že je tam aj slušná hudba, Faltermeyer "proste umí"! ()

Sansnom70

Klasika akčních filmů z osmdesátých let. Kdo má rad Arnolda, má tento snímek určitě ve své filmotéce. Mě osobně se filmy s Arnoldem líbí i v dnešní době, narozdíl od jiných akčních hrdinů, kdy jejich filmy na stará kolena končí v seznamu béčkových filmů jako třeba JCVD nebo Seagal. ()

jenspifa

Švára se jednu dobu ve sci-fi dost vyžíval, inu není se čemu divit, taky ho nejvíc proslavila právě jedna taková role. A running man nám předkládá něco, co bylo na tu dobu absolutně nepochopeno, a kritizováno. A ano, měl hodně omezený rozpočet. Jenže, on tenhle flick lehce předstihl dobu, nejen příběhem, ale i pointou. Budoucnost, masy lidí se baví u krvavé reality show, kde se (většinou neprávem odsouzení) vězni snaží dostat z katakomb, ve kterých je nahánějí a loví vycvičení zabijáci, kteří pro show rádi znetvořej třeba i ženskou, a chlapa třeba upálej. Jenže je tu i odboj, který se snaží proti této show bojovat, a taky je tu pan bývalý ultra mega boombang Soldier, který se nám nechtěně proběhne v aréně, a všechno pokosí. Arnolda mám rád, vždy si vybíral zajímavý role, a uměl je dobře podat. Podle mě se v tomhle inspirovali třeba filmy jako Aréna smrti, nebo Gamer. Za mě 3.nejlepší scifi od Arnolda, a 75% ()

Lillyilly

Ja to brala jako total becko, starou scifarnu, spis parodii a neskutecne jsem si ten film uzivala :D bavila jsem se az do konce a ty stupidni bojovniky jsem furt komentovala. Za me 4 ja se bavila. ()

Hombre8

Rozhodně nejsem Schwarzeneggerův kámoš, ale film je akční sci-fi thriler a funguje tedy jako má. Na žádné umění si nehraje. Takže jako na oddechovku se na něj dalo koukat. ()

motyka52

Béčkovina nejbéčkovatější nejosmdesátkovější. Je to sice na první pohled hrozně levné, pitomé, často vyloženě komické, ale kdyby se toho teď ujal někdo šikovný a někdo jiný do toho pustil prachy, tak z toho může být dobrá epizoda Black Mirror. Asi teda bez toho půlení lidí motorovou pilou ... šlo by se spíš po té dystopii a psychologii davu. Možná že něco takového Glaser zkoušel taky, ale tento cíl mu rychle utekl (see what I did there?). Je to prostě přiblblá řezničina, která měla na zrnitejch VHSkách kouzlo, protože tam byl Arnie, hláškoval a mlátil lidi. Já ale nostalgii podléhám často, takže v tom dovedu najít dost guilty pleasure, abych tomu i teď dal tři hvězdy. ()

RPGman

Knihu od Kinga jsem nečetl, ale jestli je stejná jako film tak bych ji raději ani nechtěl číst, přestože tam jistě bude několik světlejších momentů. ()

CrazyWolf

Původní povídka Stephena Kinga je úplně o něčem jiném. Ale to vůbec nevadí. Tenhle film je klasika 80. let. Akce, zábava a Arnold. Skvělý oddechový akční film. ()

josefina

Tenhle film jsem viděla jako hodně malá a líbil se mi, což mluví spíš v jeho neprospěch. O to větší pro mě bylo zhruba o dvacet let později překvapení, že Kingova předloha je duchapřítomná vize budoucnosti ve stylu Bradburyho Fahrenheita. Osmesátá léta v kinematografii zkrátka přála násilným sračkám. A většina Kingových předloh končí takhle. ()

boxo

Normálne by to bolo za 3, ale hrá tu Arnie a hudba je GENIALNA.... ta bezutesna melancholia v podani Harolda Faltenmayera tomu nemusi kazdy prist na chut... ale prva polovica filmu je co sa tyka vykreslenia temnej buducnosti uplne genialna... holt toto dokazali vyprodukovat len 80´s.... potom sa to samozrejme pretoči na klasicku akčnarnu (bohuzial/bohudik...-kazdy nech si urci sam).... kazdopadne hudba a atmosfera v prvej polovici mi pripomina dost prveho terminatora.... 80´s rulezz! ()

vlkcz

Je to typický béčko, ale není zase tak špatný, jak by se mohlo zdát z některých hodnocení. A na to, že je tomu filmu už dvacet let, tak když to srovnáte s tím, co se děje dneska v různých reality a pseudo reality shows a uvědomíte si ten trend, kam se sune společnost i média, možná, že za dalších 20 let už to nebude ani sci-fi. ()

Ros_tik

Mám tento film rád, sice je slabší, ale myšlenku svou rozhodně dle mého názoru má. JInak pro pána s nickem TRON: Kdopak asi psal pod pseudonimem Richard Bachman? Hahahaha, nebyl to pan King? :))) ()

golf78

Apokalyptická vize budoucnosti, kdy vláda udržuje společnost stále ve strachu a informace podává zkreslené, aby udržela své "ovečky" poslušné. Pro tuto příležitost vytvořila televizní společnost televizní SHOW "RUNNING MAN", která je založená na tom, že odsouzený trestanec je vypuštěn na běh smrti. Krvežíznivý dav diváků na trestance postupně vypouští "lovce", kteří ho mají určitým brutálním způsobem zabít : rozsekat nabroušenou hokejkou, rozřezat motorovou pilou, elektrický proud, plamenomet nebo rukama. Hlavní hrdina "ARNIE" je ale dost drsnej týpek, takže nejen, že všechny "lovce" přemůže, ale ještě společně se svojí partnerokou, díky které ho chytili a ve které se pak hnulo svědomí, takže se jí společnost také potřebovala zbavit, kontaktují hnutí odporu (zde mi to připomíná hodě Terminátora nebo TOTAL RECALL) a začnou vysílat do éteru lidem pravdu. Všechno to končí happyendem. Hlavní padouch, televizní moderátor, je po zásluze potrestán a oba hlavní hrdinové se na konci filmu políbí. Film sám o sobě není žádné dílo na oskara. Na film je potřeba nahlížet v souvislostech doby, ve které vznikal a také v souvislosti s Arnoldem, který hraje hlavní roli. Do je hereckého "vývoje" tento film zapadá dokonale. Jakožto fanoušek Arnolda se mi tento film líbí, proto ho hodnotím 100%. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)