poster

Případ pro zvláštní skupinu (TV seriál)

Komedie / Krimi

Československo, 1989, 6 x 59 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Ivan Gariš

Kamera:

Josef Pávek

Hrají:

Josef Somr, Jiří Schmitzer, Tereza Brodská, Josef Vinklář, Zuzana Bydžovská, Jana Štěpánková, Jiřina Bohdalová, Alois Švehlík, Stella Zázvorková, Jaroslava Obermaierová, Zdeněk Řehoř, Miroslav Moravec, Zdeněk Dítě, Zdeněk Srstka, Ivanka Devátá, Ljuba Hermanová, Oldřich Vlach, Martin Růžek, Pavel Nový, Jan Teplý st., Josef Větrovec, Andrea Čunderlíková, Jiří Kodet, Oldřich Velen, Jan Hartl, Petra Černocká, Michal Suchánek, Jan Vágner, Karel Šíp, Věra Kalendová, Jana Robenková, Evelyna Steimarová, Jiří Langmajer, Vítězslav Jandák, Martin Dejdar, Roman Skamene, Gabriela Wilhelmová, Jan Vlasák, Jana Vaňková, Miloslav Štibich, Jiří Klem, Dalimil Klapka, Libuše Štědrá, Stanislav Aubrecht, Karel Augusta, Stanislava Bartošová, Ilona Jirotková, Klára Jirsáková, Milan Klacek, Karel Polišenský, Arnošt Proschek, Ludmila Vostrčilová, Miriam Kantorková, Valentina Thielová, Mirko Musil, Václav Kotva, Antonín Jedlička, Vlastimil Bedrna, Otto Šimánek, Marcela Martínková, Jiří Schwarz, Monika Hladová, Adolf Filip, Jan Víšek, Zdeňka Černá, Zdeněk Ornest, Veronika Jeníková, Břetislav Slováček, Luba Skořepová, Jiří Pomeje, Josef Bek, Karel Greif, Jiří Knot, Věra Tichánková, Jan Čenský, Stanislav Fišer, Otto Lackovič, Jaroslav Tomsa, Miroslav Saic, Vítězslav Jirsák, Vladimír Salač, Zuzana Burianová, Zdeněk Dolanský, Roman Hájek, Jiří Hálek, Ludmila Roubíková, Rudolf Stärz, Robert Vrchota, Jiří Wohanka, Pavel Zedníček, Jiří Krampol, Jan Kanyza, Jiří Lír, Zlata Adamovská, Jiří Císler, Eliška Balzerová, František Husák, Miroslav Vladyka, Miloš Kopecký, Božena Böhmová, Stanislav Tříska, Jiřina Jelenská, Karel Bělohradský, David Schneider, Marcel Rošetzký, Vlastimil Fišar, Miluše Šplechtová, Petr Drozda, Miloslav Homola, Běla Jurdová, Ladislav Kazda, Petr Oliva, Jan Hraběta, Věra Kubánková, Jana Paulová, Taťjana Medvecká, Lubomír Kostelka, Igor Smržík, Jolana Maurerová-Zelinková, Karel Hlušička, Jaroslav Kepka, Ferdinand Krůta, Bedřich Prokoš, Ilja Racek, Dana Batulková, Jana Drbohlavová, Karel Engel, Bohumil Koška, Marie Marešová, Jiří Mikota, Soběslav Sejk, Svatopluk Skládal, Rudolf Vodrážka, Antonín Molčík, Alena Kreuzmannová, Petr Pelzer, Uršula Kluková, Martin Stropnický, Blažena Holišová, Marie Rosůlková, Ivo Niederle, Eva Jiroušková, Karel Urbánek, Václav Helšus, Karel Koloušek, Zuzana Fišárková, Ladislav Šimek, František Hanzlík, Jiří Havel, Jiří Ouhleda, Vít Pešina, Roman Hemala, Ludvík Pozník, Ema Skálová
(další profese)
 • Zahir
  **

  celý seriál, jestli se tak těm pár dílům dá říkat, působí dojmem, že si si na něco hraje a chce se něčemu vyrovnat, ale nemá na to, Šmicr jako by tam skoro ani nebyl a Brodská naprosto příšerná.. ovšem pár kladných věcí by se našlo, vcelku zábavná je epizoda Zlaté víkendy, díl Noční chodec je né uplně špatný kriminální příběh a díl Veronika a páv bych se nebál označit skoro za kultovní záležitost.. od Pomejeho, který stříská Veroniku v punkérském doupěti, přes prodavače kytar, kterého hraje dědek se sekerou ze studny od Majora Zemana až po veskrze luxusní odhalení těch nejhorších společenských živlů čili sledovačů béčkového porna na videu u kohosi v obýváku.. no a naprostá lahůdka Zdeněk Srstka, nejenom, že ukáže svou muskulatůru a že má co ukazovat, je to opravdu řízek dostat od něho přes držku bych fakt nechtěl, ale dokonce tu - světe div se - i hraje a jeho herecký výkon je tak o dvě třídy lepší, než ostatních věhlasných hérců s Brodskou v čele, je opravdu škoda, že nedostával větší herecké příležitosti(26.9.2012)

 • jakoby
  ***

  Dnesni divak odchovany super poldy a superpraviky s presnou muskou , kteri pracuji na pripadu do roztrhani tela a prescas nebude mit pochopeni. Cesky usedle s pokusem o komedialni prvky a absenci napeti je o neco slabsi nez Pitaval ale da se divat kdykoliv a dokonce i s u babicky na navsteve. .Strevo Janska lina jak cervivy pes dost odrazuje ale Somr a Schmitzer jsou dobri herci, kteri si zaslouzi lepsi scenar.(31.5.2011)

 • martins
  ***

  Dobrý seriál, patří k tomu lepšímu, čím na socialistická tv krmila. Podobně jako v Pitavalu i zde se střídají lepší díly s těmi horšími. Nejlepší jsou asi díly první, kde se pachatel mstí za smrt své dcery a pak předposlední, kde se mladá kapsářka připlete ke zločinu, který vede k odhalení velké skupiny pašovatelů porna. Nejhorší je asi herecké obsazení zachraňuje to jen Josef Somr a Josef Vinklář, dále se mi líbil Alois Švehlík jako kasař a Veronika Jeníková v takové podobné roličce jako v Bony a klid, ostatní jen do počtu, Jiří Schmitzer takový nijaký a Brodská totálně mimo, myslím, že tu postavu ani příliš nepředstírala a korunu všemu nasadila Zuzana Bydžovská jako její sestra také Jana Štěpánková v roli informátorky není příliš přesvědčivá. Seriál tedy neuškodí, ale ani nezazáří...(4.4.2014)

 • argenson
  ***

  Doteď jsem měl za to, že v odívání a bytovém designu byly největším průserem léta devadesátá, ale asi zapracovalo milosrdné zapomínání, protože tenhle konec osmdesátek je taky docela síla. Samozřejmě vyjma Jany Štěpánkové, ta je nadčasová vždy a všude. Osvědčený Jaroslav Dudek předkládá ne úplně špatný seriál, místy zábavný (nikoli směšný) a hlavně v desítkách epizodních rolí výborné herce. A například konec 4. dílu, kde po sobě štěkají Balzerová s Adamovskou, to je fakt sranda.(23.2.2015)

 • honajz
  ***

  Nic moc, a přesto dokáže zaujmout. Celá ta podivně poskládaná skupina je skutečně zvláštní, ale dobře zahraná, případy jsou tak akorát, a dokonce se začínají rozvíjet nějaké vazby - a pak přišla sametová revoluce a seriál uťali v půlce a zbytek nenatočili. Škoda. Nebylo to špatně rozjeté a dnes by šlo o dost kvalitního předchůdce dejme tomu 1. oddělení.(17.8.2014)

 • - Erotická nahrávka, kterou sleduje skupina lidí předtím, než do místnosti vtrhne Josef Drnek (Josef Somr), je Girls U.S.A. (1980). (offlineman)

 • - Seriál měl mít premiéru na podzim 1989, přišel však převrat a do vysílání se nedostal. Do vysílání byl pak nasazen v první polovině devadesátých let televize Prima. (med)

 • - Hlas Zuzany Bydžovské, která se představuje ve sluchátku jako sestra Agáta, je možné slyšet v každé epizodě, na obrazovce ji však nikdy divák nespatří. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace