Případ pro zvláštní skupinu (TV seriál)

Komedie / Krimi

Československo, 1989, 6 h 2 min (Minutáž: 6x59 min)

Jaroslav Dudek

Ivan Gariš

Josef Pávek

Josef Somr, Jiří Schmitzer, Tereza Brodská, Josef Vinklář, Zuzana Bydžovská, Jana Štěpánková, Jiřina Bohdalová, Alois Švehlík, Stella Zázvorková, Jaroslava Obermaierová, Zdeněk Řehoř, Miroslav Moravec, Zdeněk Dítě, Zdeněk Srstka, Ivanka Devátá, Ljuba Hermanová, Oldřich Vlach, Martin Růžek, Pavel Nový, Jan Teplý st., Josef Větrovec, Andrea Čunderlíková, Jiří Kodet, Oldřich Velen, Jan Hartl, Petra Černocká, Michal Suchánek, Jan Vágner, Karel Šíp, Věra Kalendová, Jana Robenková, Evelyna Steimarová, Jiří Langmajer, Vítězslav Jandák, Martin Dejdar, Roman Skamene, Gabriela Wilhelmová, Jan Vlasák, Jana Vaňková, Miloslav Štibich, Jiří Klem, Dalimil Klapka, Libuše Štědrá, Stanislav Aubrecht, Karel Augusta, Stanislava Bartošová, Ilona Jirotková, Klára Jirsáková, Milan Klacek, Karel Polišenský, Arnošt Proschek, Ludmila Vostrčilová, Miriam Kantorková, Valentina Thielová, Mirko Musil, Václav Kotva, Antonín Jedlička, Vlastimil Bedrna, Otto Šimánek, Marcela Martínková, Jiří Schwarz, Monika Hladová, Adolf Filip, Jan Víšek, Zdeňka Černá, Zdeněk Ornest, Veronika Jeníková, Břetislav Slováček, Luba Skořepová, Jiří Pomeje, Josef Bek, Karel Greif, Jiří Knot, Věra Tichánková, Jan Čenský, Stanislav Fišer, Otto Lackovič, Jaroslav Tomsa, Miroslav Saic, Vítězslav Jirsák, Vladimír Salač, Zuzana Burianová, Zdeněk Dolanský, Roman Hájek, Jiří Hálek, Ludmila Roubíková, Rudolf Stärz, Robert Vrchota, Jiří Wohanka, Pavel Zedníček, Jiří Krampol, Jan Kanyza, Jiří Lír, Zlata Adamovská, Jiří Císler, Eliška Balzerová, František Husák, Miroslav Vladyka, Miloš Kopecký, Božena Böhmová, Stanislav Tříska, Jiřina Jelenská, Karel Bělohradský, David Schneider, Marcel Rošetzký, Vlastimil Fišar, Miluše Šplechtová, Petr Drozda, Miloslav Homola, Běla Jurdová, Ladislav Kazda, Petr Oliva, Jan Hraběta, Věra Kubánková, Jana Paulová, Taťjana Medvecká, Lubomír Kostelka, Igor Smržík, Jolana Maurerová-Zelinková, Karel Hlušička, Jaroslav Kepka, Ferdinand Krůta, Bedřich Prokoš, Ilja Racek, Dana Batulková, Jana Drbohlavová, Karel Engel, Bohumil Koška, Marie Marešová, Jiří Mikota, Soběslav Sejk, Svatopluk Skládal, Rudolf Vodrážka, Antonín Molčík, Alena Kreuzmannová, Petr Pelzer, Uršula Kluková, Martin Stropnický, Blažena Holišová, Marie Rosůlková, Ivo Niederle, Eva Jiroušková, Karel Urbánek, Václav Helšus, Karel Koloušek, Zuzana Fišárková, Ladislav Šimek, František Hanzlík, Jiří Havel, Jiří Ouhleda, Vít Pešina, Roman Hemala, Ludvík Pozník, Ema Skálová, Leoš Kaltofen, Miroslav Babuský, Václav Bouška, Miroslav Středa, Zdeněk Wronský
  • mira007

Nějak se na to i koukat dá, ale ten díl s pornem ( Veronika a páv ) je z dnešního internetového období opravdu absurdní majstrštyk. Dvacet lidí si zaplatí, aby spolu v jedné místnosti koukali na televizi s úhlopříčkou 40cm, v níž běží na VHS německé porno. Při tom je objeví kriminálka a všichni mají průser jako hrom. Soudružská krimi, kde herecky dominuje Sommer a Brodská tam hrála takovýho mladýho trotla.(4.3.2015)

Nic moc, a přesto dokáže zaujmout. Celá ta podivně poskládaná skupina je skutečně zvláštní, ale dobře zahraná, případy jsou tak akorát, a dokonce se začínají rozvíjet nějaké vazby - a pak přišla sametová revoluce a seriál uťali v půlce a zbytek nenatočili. Škoda. Nebylo to špatně rozjeté a dnes by šlo o dost kvalitního předchůdce dejme tomu 1. oddělení.(17.8.2014)

• dobytek

Ta skupina je opravdu dost zvláštní (čti debilní) stejně jako celej tento seriál. Tvůrci se nejspíš nechali inspirovat úspěšnym britskym seriálem Dempsey a Makepeaceová, takže vytvořili dvojici detektivů Schmitzer a Brodská a výsledek je dost tragickej. Žádnej případ snad neni ani trochu zajímavej a spíš se to všechno odehrává ve stylu, že nějakej chudák sedí na fízlárně a fízlové se ho ptaj "Co jste dělal 3. května v 18:30?" a ten se tam klepe jak ratlík. Nuda, nuda, nuda a ještě jednou nuda... Na díl s pornem, kterej zmiňujou ostatní uživatelé, si bohužel nevzpomínám. update: Viděl jsem konečně ten díl s pornem!!! Scéna, kdy asi 20 lidí sedí někde v bytě a čuměj tam na porno a najednou tam vtrhne Somr a vostře jim nadiktuje, že to na ně práskne jejich zaměstnavatelům, mě totálně rozsekala :-)(30.12.2006)

• Drom

Tak odpad ani veledílo to není a to je vždycinky problém, co tu vypotit, aby to mělo alespoň několik vět a byl to alespoň takovej blábol, jako obvykle. Což, jak se obávám, dneska nebude. Já fakt nevím co k tomuhle slabšímu průměru napsat. Nehraje tam zrovna plejáda mých oblíbenců, ale že bych na jejich výkony něco vydloubal... Ale zajmavý rozhodně jsou E!Ečka a jejich hit Caligula z kazeťáku, to fakt pobavilo. Měl jsem to puštěný dvakrát jako kulisu a bohužel mě to nepobouřilo ani neznechutilo. Tak že by tak třeba... dvě hvězdičky?(21.12.2017)

Zřejmě pokus navázat na úspěch seriálu Malý pitaval z velkého města. Není to už zdaleka tak dobré, byť Josef Somr a Jiří Schmitzer jako kriminalisté jsou vynikající. Nadchne i Josef Vinklář jako nabručený náčelník. Jen to pištění Terezy Brodské mi přišlo lehce otravné (byť v jejích pozdějších rolích ji mám docela rád, tady opravdu ne). Dvě epizody utkví v paměti - vtipná záležitost s pornem a povedená krimi s vraždícím nočním chodcem. Jinak je to zašedlý seriál stojící ve stínu Malého pitavala.(25.7.2010)

• - Erotická nahrávka, kterou sleduje skupina lidí předtím, než do místnosti vtrhne Josef Drnek (Josef Somr), je Girls U.S.A. (1980). (offlineman)

• - Když přijíždí Janáček (Pavel Zedníček) a Mana (Jiří Krampol) autobusem do vsi, kde má chatu Hejský (Jan Kanyza), na stromech je žluté listí. Na Hejského chatě je v tu chvíli na jabloních zelené listí a květy. V jeden den jsou tedy různá roční období - jaro a podzim. (rakovnik)

• - Budova, která v seriálu představuje sídlo kriminalistů ze zvláštní skupiny, je ve skutečnosti Studentský dům Českého vysokého učení technického na nároží Bílé, Bechyňovy a Kolejní ulice v Praze-Dejvicích. Stavba, jejíž součástí je tzv. červená menza, byla podle návrhu Ing. arch. Oldřicha Dudka dokončena v roce 1986. (Martin_L)