Případ pro zvláštní skupinu

(seriál)
  • Slovensko Prípad pre zvláštnu skupinu
Československo, 1989, 6 h 2 min (Minutáž: 59–63 min)

Jaroslav Dudek

Ivan Gariš

Josef Pávek

Josef Somr, Jiří Schmitzer, Tereza Brodská, Josef Vinklář, Zuzana Bydžovská, Jana Štěpánková, Jiřina Bohdalová, Alois Švehlík, Stella Zázvorková, Jaroslava Obermaierová, Zdeněk Řehoř (více)

Epizody(6)

Josef Somr, Jiří Schmitzer a Tereza Brodská jsou členy zvláštní skupiny, vyšetřující těžké zločiny. Jejich první případ vražd bez zjevného motivu je tvrdým oříškem... (oficiální text distributora)

pfa

Noční chodec, Zlaté víkendy, Veronika a páv, Král se zlobí, Přepadení, Neznámá kráska a myslytel. To jsou názvy případů, které svérázným způsobem řeší opravdu zvláštní skupina. Major Drnek, Kotek a Dr. Jánská. Já osobně tedy do této skupiny zahrnuji i nezbytnou Profesorku... No sice poněkud průměrná záležitost, já mám ale kriminálky rád a zvláště ty české, takže je to pro mě docela bezproblému koukatelné a zabavující. Ovšem epizoda "Zlaté víkendy" je fakt bomba. Takže, po vzoru sestry Agáty: Nazdááár! [5/1O] ()

zette

Tohle je skutecne zvlastni skupina. Jedinemu, komu jsem ten policejni odznak aspon trochu veril, byl Somr. Jinak bida. Ale verim, ze tehdy tvurci vsadili predevsim na herecke obsazeni. Kriminalni zapletky banalni, ale je fajn zavzpominat na falesne valuty jeste v realnem case. Jako televizni zabava postacujici. ()

Zahir

celý seriál, jestli se tak těm pár dílům dá říkat, působí dojmem, že si si na něco hraje a chce se něčemu vyrovnat, ale nemá na to, Šmicr jako by tam skoro ani nebyl a Brodská naprosto příšerná.. ovšem pár kladných věcí by se našlo, vcelku zábavná je epizoda Zlaté víkendy, díl Noční chodec je né uplně špatný kriminální příběh a díl Veronika a páv bych se nebál označit skoro za kultovní záležitost.. od Pomejeho, který stříská Veroniku v punkérském doupěti, přes prodavače kytar, kterého hraje dědek se sekerou ze studny od Majora Zemana až po veskrze luxusní odhalení těch nejhorších společenských živlů čili sledovačů béčkového porna na videu u kohosi v obýváku.. no a naprostá lahůdka Zdeněk Srstka, nejenom, že ukáže svou muskulatůru a že má co ukazovat, je to opravdu řízek dostat od něho přes držku bych fakt nechtěl, ale dokonce tu - světe div se - i hraje a jeho herecký výkon je tak o dvě třídy lepší, než ostatních věhlasných hérců s Brodskou v čele, je opravdu škoda, že nedostával větší herecké příležitosti ()

farmnf

Jako dívatelné to je, má to spád. Dnes se na žádný seriál ani pohlédnout nedá. Dobytek píše, že skupina není zvláštní ale debilní. Trefil hřebíček na hlavičku. Osobně znám několik policajtů z kriminálky a nedávno jsem byl namočen v podvodu a strávil na vyšetřovně 9 hod! Jsou to poměrně normální lidi s vysokejma školama, někdy frajírci s pistolí. Normálnost ale v tomto seriálu moc nehledejte. Brodská je tak pitomá, že vůbec nechápu, proč tu roli prostě nevyškrtli. Posere co může a přesto je poručice.  Pepa Vinklář se něco nadřel, aby to bylo dívatelné. Šmitzer tam hraje zbytečného blbce, Pepa Sommer takovýho tátu, co mu to pálí. Furt tam volá Agáta, scénarista byl asi sjetej kde čím, proč to tam má být?  Role profesorky podvodnice, která prakticky vše vyřeší sama a nachomejtne se skoro ke každému případu je doslova ostudná. Potěšil mě ale Kostelka, který za nic nemohl a přesto na něj museli nasadit zvláštní oddíl. Prchal hbitě. Čili jako detektivka dost děsný, ale slušná fantasmagorní komedie. ()

farfalla

Je to komornější a modernější verze seriálu ´Malý pitaval z velkého města´ (1982), ale má pořád ten pomalejší a staromilský styl. Major Drnek (Josef Somr), Kotek (Jiří Schmitzer) a JUDR. Kateřina Jánská (Tereza Brodská) představují tři generace vyšetřovatelů s různým přístupem a metodami vyšetřování. Vysloveně zbytečným prvkem byly telefonáty sestry Agáty, ale ty snad byly jenom pro rozšíření Kotkovi role. ()

• V trezoru architekta Mejtského (Stanislav Fišer) je kromě rozličných peněz také pistole CZ vzor 27. (ČSFD)
  • Budova, která v seriálu představuje sídlo kriminalistů ze zvláštní skupiny, je ve skutečnosti Studentský dům Českého vysokého učení technického na nároží Bílé, Bechyňovy a Kolejní ulice v Praze-Dejvicích. Stavba, jejíž součástí je tzv. červená menza, byla podle návrhu Ing. arch. Oldřicha Dudka dokončena v roce 1986. (Martin_L)