Reklama

Reklama

Zločiny v zahradách

(seriál)
  • Velká Británie Rosemary & Thyme (více)
všechny plakáty
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, 2003, 22x50 min

Kamera:

Paul Englefield

Hrají:

Pam Ferris, Felicity Kendal, Will Adamsdale, Therese Bradley, Matyelok Gibbs, Jenna Harrison, Stephen Lobo, Graham McTavish, David Gant (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Náhla smrť spoločného priateľa zblíži dve dámy - Rosemary Boxerovú a čerstvo rozvedenú bývalú policajtku Lauru Thymeovú. Sú nadšenými milovníčkami záhradkárstva. Milujú rastliny a vedia, čo potrebujú. A poznajú ich od hlavy až po päty. Či skôr..od kvetu až po korienok. Dostať sa veci na korienok však chcú aj detektívni nadšenci. Ale v niečom celkom inom. A tak sa Rosemary a Thyme vo voľnom čase venujú tým najrôznejším prípadom, aby vykorenili aj poslednú pochybnosť o tom, kto stojí za práve aktuálnou záhadou. Vitajte vo svete Rosemary a Thyme... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

Dzonysek odpad!

všechny recenze uživatele

Vcelku nápadité zápletky zločinů jsou snad tím jediným, co může seriál zachránit. To je však bohužel taky vše....naopak seriál spolehlivě zabíjí výkony hlavních představitelek, jejichž zoufalost vynikne zvlášť v současném českém dabingu. Ale pokud pomineme dabing, stejně je tenhle seriál pořád ztráta času. Když si představím, jaké jiné průměrné i výtečné detektivky dokáže ostrovní země produkovat, nezbývá mi než dát nejnižší hodnocení. ()

verlit 

všechny recenze uživatele

Kombinace zahradničení a detektivky je mojí oblíbenou už od dob Agathy Christie, takže mě tenhle britský seriál (6 dílů) moc potěšil. Příběhy jsou tak akorát naivní a idylické (i když se v každém najde nejméně jedna vražda, záhada zničeného trávníku nebo nefungující vodní kaskády má minimálně stejnou důležitost) a dvojice amatérských detektivek příjemným způsobem porušuje klasické pravidlo "chytrého Holmese" a "hloupého Watsona" a nahrazuje ho "vědeckou botaničkou" Rosemary a "praktickou zahrádkářkou" Laurou. Příjemné, milé, oddychové...až budu příště dumat, proč mi nekvetou narcisky, určitě se poohlédnu, zda se někde poblíž nevyskytuje tajemná mrtvola. ()

Reklama

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

na seriál už evidentně usedla starožitná patina.Co se týče práce herců a i režie.Jinak dobré exteriéry.Viděla jsem kdysi dabovaný v češtině a to byla jedna tragedie.Tady to posunul  výš kvalitní slovenský dabing..To "lambo"ve kterém jezdí ty dvě baby upravili pro Veru???Jakože ho krapet vytunili???Jinak scénáře jsou takové pilcherovky ale detektivní.Jednoduché ,nenáročné ,sem tam dobrá zápletka.Ale hvězdu navíc jsem dala za absenci otravných reklam. ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Mohla bych nakopírovat hodnocení ajusky, nevystihla bych to líp: tuctové (ale dodávám, že ne nepříjemné) TV detektivky, kdy vše vyřešíte dřív než obě dámy. Nejlepší pro deštivé nedělní odpoledne, ovšem až po Vraždách v Midsomeru, tím myslím kvalitativně, ne časově. Ale zrovna teď to čirou náhodou časově za sebou dávají v neděli na Primě - nejdřív Zahrady, odpoledne Vraždy. Pár deštivých neděl už tu bylo a obávám se, že teď už takové budou všechny (15.10.2010). To onen díl ze zahrad v Mentonu na Riviéře přijde k duhu! ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Staré rašple záhradníčky ako detektívovia? Našim mamám, babičkám a manželkám sa to snáď môže zapáčiť čo by "oddychová, nedeľná pohoda", ale.. keďže niesom ani mama, ani babička, ani manželka a dokonca ani žena, tento seriál pre mňa znamená jedno veľké utrpenie. Dobre, dobre, nepopieram, že pár dielov uzrelo aj moje oko, no každopádne nemienim pri Zločinoch v záhradách zapustiť korene. Tých zopár častí, ktoré by ste bezproblémovo zrátali na jednej ruke vojnového zajatca z komunistickej Číny skutočne nestoja za reč. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama