poster

Zločiny v zahradách (TV seriál)

 • Velká Británie

  Rosemary & Thyme

 • Slovensko

  Rosemary a Thymeová

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2003, 22x50 min

Kamera:

Paul Englefield

Hrají:

Pam Ferris, Felicity Kendal, Will Adamsdale, Therese Bradley, Matyelok Gibbs, Jenna Harrison, Stephen Lobo, Graham McTavish, David Gant, Margaret Tyzack, Gareth David-Lloyd, Amanda Royle, Joanna David, Joe Tucker, Caroline Carver, Dido Miles, Richard Durden, Georgina Chapman, Ruth Platt, Shaun Dooley, Anthony Andrews, Steve Toussaint, Beatie Edney, Diana Hardcastle, Tom Beard, Sam Spruell, Murray Head, Julian Firth, Tristan Gemmill, Mary Nighy, Crispin Bonham-Carter, Lucy Robinson, Lucy Scott, Liz Kettle, Marsha Fitzalan, David Mallinson, Rosalind March, Roger Alborough, Patrick Monckton, Martyn Whitby, Terence Harvey, Lloyd McGuire, Amanda Elwes, Russell Loten, Andrew Greenough, Jill Baker, Simon Kunz, Sally Leonard, Rachel Power, Karen Drury, Niky Wardley, David Bark-Jones, Michael Maloney, Edmund Pegge, Jenny Howe, John Sackville, Martin Troakes, James Weber Brown, Michael Siberry, Kate Gartside, Michael Carter, Kemal Sylvester, Glen Davies, Michael Cochrane, Pip Torrens, Claire Price, Harriet Cobbold, Ella Kenion, Christopher Benjamin, Jonathan Slinger, Ania Sowinski, Duncan Duff, Catherine Bailey, Martin Turner, Christopher Good, James Smith, Nicholas Day, Ony Uhiara, Abigail Cruttenden, Zena Walker, Frances Cuka, Will Knightley, Kim Thomson, Anne Lambton, Belinda Lang, Felicity Dean, John Mcglynn, Clive Francis, Mary Healey, Michael Percival, Rowland Davies, David Baukham, Anthony Carrick, Richard Heffer, Helen Grace, Frederick Trevers, Suzanne Bertish, Andrew Grainger, Will Norris, Philip Martin Brown, Joanna Phillips-Lane, Tilly Blackwood, Adam Kotz, Kate Miles, Charlie Beall, Nigel Hastings, Matilda Thorpe, Shaun Scott, Danny Scheinmann, Robert Portal, Michael Thomas

Producenti:

Brian Eastman

Scénografie:

Rob Hinds
(další profese)
 • Dzonysek
  odpad!

  Vcelku nápadité zápletky zločinů jsou snad tím jediným, co může seriál zachránit. To je však bohužel taky vše....naopak seriál spolehlivě zabíjí výkony hlavních představitelek, jejichž zoufalost vynikne zvlášť v současném českém dabingu. Ale pokud pomineme dabing, stejně je tenhle seriál pořád ztráta času. Když si představím, jaké jiné průměrné i výtečné detektivky dokáže ostrovní země produkovat, nezbývá mi než dát nejnižší hodnocení.(16.10.2011)

 • Zevon
  ***

  Anglický venkov je plný kouzelných zahrad (nearanžované záběry, opravdová pastva pro oči),jakož i bližních, prahnoucích po krvi jiných bližních. Jsem přesvědčen, že v každém ročníku zahradní školy je uřčitě i pár hodin výuky ohledávání mrtvol. Někdy mi fakt připadá, že je dost velké riziko vůbec zasadit macešku a netrefit přitom na nějakou dobře uloženou mňamku..Seriál je celkově dobrý a osobitý. Postavy jsou vtipné a výborně dabované. Možná je děj jednotlivých příběhů předvídatelný a sem tam prostoduchý, ale působí přirozeně a odvíjí se nenuceně. Nevadí mi, že zahradníci řeší více mordy, než trvalky, o tom to přece je ne? Žádný z dílů, co jsem viděl, nebyl únavný, nepůsobil dojmem nastavované kaše a navíc jsem si přišel fakt na své i pohledem do tolika zeleně (za tuto přidávám ještě 1/2). Není zapotřebí do toho špárat víc.(10.8.2008)

 • syslomil
  *****

  Jeden z mých oblíbených detektivních seriálů (vedle Midsomeru, Colomba, Hercula Poirota a slečny Marplové). Líbí se mi příroda, jak obě dámy dokáží proměnit zanedbanou zahradu, žádné zbytečné násilí s litry krve, pohodová atmosféra, sympatické hlavní postavy a dabing. Že narazí na mrtvolu v každém díle? No a? O to snad jde, ne? Je to detektivní seriál, těžko by to celou dobu bylo o rytí záhonků. Komu se to nelíbí, ať nekouká. Za mě jsou větší kravina seriály typu Kriminálka Las Vegas. Databáze svatebních darů, databáze keřů v parcích, databáze laviček... Bez databází by vyšetřili kulový. Dva policajti stojí před skleněnou budovou a z hlavy spočítají přesný úhel, pod kterým v daný okamžik svítilo slunce do oken. To jako fakt? A všichni detektivové jako by zrovna slezli z módního mola. Zlatá Rosemary a Laura! V záplavě "vážných" kriminálek jsou tyhle dvě amatérky velmi osběžující.(28.6.2020)

 • Pulper
  ***

  Hezké exteriéry a sympatické dámy jsou asi tak jediné dvě věci, co se mi na tomhle seriálu líbí. Scénář je příšerný a režie jen o něco lepší. Dejme tomu, že dvě naprosté amatérky mají takový fištrón, že na všechno přijdou samy. Ale aby byly u 95% všech důležitých situací včetně chytání zločinců, to už je moc. Nehledě k trendu, který je maximálně patrný v jiném seriálu a to, že jedna vražda nestačí. Autoři se snaží navodit dojem, že pokud ve vašem okolí násilnou smrtí zemřou 2-3 osoby, nic strašného se vlastně neděje a zbývá jen zjistit, kdo za tím stojí. Fuj.(12.2.2013)

 • gabin(a)
  ***

  Mohla bych nakopírovat hodnocení ajusky, nevystihla bych to líp: tuctové (ale dodávám, že ne nepříjemné) TV detektivky, kdy vše vyřešíte dřív než obě dámy. Nejlepší pro deštivé nedělní odpoledne, ovšem až po Vraždách v Midsomeru, tím myslím kvalitativně, ne časově. Ale zrovna teď to čirou náhodou časově za sebou dávají v neděli na Primě - nejdřív Zahrady, odpoledne Vraždy. Pár deštivých neděl už tu bylo a obávám se, že teď už takové budou všechny (15.10.2010). To onen díl ze zahrad v Mentonu na Riviéře přijde k duhu!(15.10.2010)